Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

uz aj mazda vypina valce
:http://autobible.euro.cz/mazda-cx-5-zak ... dni-dojmy/

ale v konstantnej rychlosti 40km/h to setri 20perc. no ale kedy idem 40km konstantne? teda ja skoro vobec.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Pista kludne mozes ist aj 50. Staci ze pojdes ustalenou rychlostou a sem-tam si prvy a stvrty valec neodpalia. Ziadna veda, netreba kvoli tomu sledovat rychlost ani sa stresovat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

vypinanie valcov pouzivaju turbom ospevovane mnohovalce uz cez 30 rokov, ziadna velka veda.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no len tie, co sa vypinaju potom budu mat problem kebyze dupnem na plyn? myslim z casoveho dlhodobeho hladiska, len sa pytam, len potom ked ide konstantne 80km tak to setri len 5perc, tomu nechapem akoby kvazi pomeru, pri 40 je 20perc a pri 80 len 5perc.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Fyzika Štefan, fyzika nepustí. Pri 40 kmh potrebuješ oveľa menej výkonu.
Valčeky mať problém nebudú, nabehnu behom niekoľkých ms.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Ja len trochu pomimo - maly pribeh na utorkovu noc. Pri oprave jedneho Jeepa v rodine (1999 Grand Cherokee) bolo potrebne vymenit riadiacu jednotku (PCM), pretoze predoslu niekto odborne opravoval stylom "strcim sroubovak dnu co to da a vypacim ten kryt", takze tam boli nejake prerusene vodive cesty a cele to blblo. PCM sa objednalo z bazaru, zalozilo sa do auta, auto nastartovalo (tj. vymena PCM pomohla) a skapalo (spravne lebo imobilizer).

Pricina
Imobilizer (po jeepovsky SKIM modul) odmietol komunikovat s novym PCM, lebo v PCM je samozrejme nahrate ine cislo VIN.

Korektna oprava
Kedze do PCM sa neda len tak zapisan ine VIN cislo (ked uz tam raz zapisane bolo), treba ist cez original diagnostiku a SKIM modulu povedat, ze sme vymenili PCM. Kedze toto moze urobit hocijaky zlodej, SKIM modul si vyziada zadanie 4-miestneho PIN cisla. Toto cislo je viazane na konkretne VIN a pomerne tazko sa ziskava od dealera. Po zadani spravneho PIN-u, SKIM modul natlaci do existujucej PCM svoje udaje (VIN, informacie o klucoch a tak).

Problem
V dnesnych casoch sa uz neda jednoducho ziskat PIN kod pre SKIM na zaklade VIN. V US of A bolo dokonca nejake halo a vladna organizacia tam robila s tymto poriadky. V skratke... hoci som sa snazil vselijakymi cestami, k PIN kodu som sa nedostal a tym padom som nemal ako rozbehat auto.

Zoom-solution
Kedze Cinania nie uplne dbaju na veci, ako by mali byt, nasiel som k mojej velkej diagnostike (Autel DS708) niekolko postupov, ako toto oklamat. Vyskusal som tento pekny postup: Cez menu som sa napojil do SKIM modulu, povedal som mu, ze mame nove PCM. SKIM modul si vypytal PIN a ja som namiesto zadania PIN-u stlacil Cancel. Diagnostika teda akoze... no dobre, tak mam teda nahrat tie informacie zo SKIM-u do PCM? Yes. Vypnut kluc, zapnut kluc... vsetko funguje. V PCM nahrate nase VIN, imobilizer je spokojny, zoom je spokojny.

Neviem, ci je to bug, alebo len proste ofajc, ale... som velmi spokojny. Vyborna krabicka. Aspon na Chryslery.

Btw. skusal som aj klon Delphi DS150e a celkom dost som bol sklamany. Na americke auta to nevie skoro nic, ale ze naozaj skoro nic. Ja som sa so starsim Jeepom ani nespojil pomaly. Viac funkcii to malo na europske auta, ale aj tak mi to prislo velmi chudobne. Takze Snejk mal pravdu, stoji to za hovno ta Delphi a nemozem ju odporucit ani ja.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

zooom palec hore !
slovenski opravari by hned povedali,neni mozne - neda sa :) a predsa sa da, ked sa chce :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

len ci to pojde, aj ked sa odpoji baterka. ci?
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

tie data su tam zapisane, bateriu mozes odpojit na tri roky a podla mna to bude fungovat. Inak vyborny navod pre krivoprstych :) ale ved kto uz by kradol Jeepy takto stare.

Tie nove maju system rieseny zlahka inak.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

zoom napísal:Ja len trochu pomimo - maly pribeh na utorkovu noc. Pri oprave jedneho Jeepa v rodine (1999 Grand Cherokee) bolo potrebne vymenit riadiacu jednotku (PCM), pretoze predoslu niekto odborne opravoval stylom "strcim sroubovak dnu co to da a vypacim ten kryt", takze tam boli nejake prerusene vodive cesty a cele to blblo. PCM sa objednalo z bazaru, zalozilo sa do auta, auto nastartovalo (tj. vymena PCM pomohla) a skapalo (spravne lebo imobilizer).

Pricina
Imobilizer (po jeepovsky SKIM modul) odmietol komunikovat s novym PCM, lebo v PCM je samozrejme nahrate ine cislo VIN.

Korektna oprava
Kedze do PCM sa neda len tak zapisan ine VIN cislo (ked uz tam raz zapisane bolo), treba ist cez original diagnostiku a SKIM modulu povedat, ze sme vymenili PCM. Kedze toto moze urobit hocijaky zlodej, SKIM modul si vyziada zadanie 4-miestneho PIN cisla. Toto cislo je viazane na konkretne VIN a pomerne tazko sa ziskava od dealera. Po zadani spravneho PIN-u, SKIM modul natlaci do existujucej PCM svoje udaje (VIN, informacie o klucoch a tak).

Problem
V dnesnych casoch sa uz neda jednoducho ziskat PIN kod pre SKIM na zaklade VIN. V US of A bolo dokonca nejake halo a vladna organizacia tam robila s tymto poriadky. V skratke... hoci som sa snazil vselijakymi cestami, k PIN kodu som sa nedostal a tym padom som nemal ako rozbehat auto.

Zoom-solution
Kedze Cinania nie uplne dbaju na veci, ako by mali byt, nasiel som k mojej velkej diagnostike (Autel DS708) niekolko postupov, ako toto oklamat. Vyskusal som tento pekny postup: Cez menu som sa napojil do SKIM modulu, povedal som mu, ze mame nove PCM. SKIM modul si vypytal PIN a ja som namiesto zadania PIN-u stlacil Cancel. Diagnostika teda akoze... no dobre, tak mam teda nahrat tie informacie zo SKIM-u do PCM? Yes. Vypnut kluc, zapnut kluc... vsetko funguje. V PCM nahrate nase VIN, imobilizer je spokojny, zoom je spokojny.

Neviem, ci je to bug, alebo len proste ofajc, ale... som velmi spokojny. Vyborna krabicka. Aspon na Chryslery.

Btw. skusal som aj klon Delphi DS150e a celkom dost som bol sklamany. Na americke auta to nevie skoro nic, ale ze naozaj skoro nic. Ja som sa so starsim Jeepom ani nespojil pomaly. Viac funkcii to malo na europske auta, ale aj tak mi to prislo velmi chudobne. Takze Snejk mal pravdu, stoji to za hovno ta Delphi a nemozem ju odporucit ani ja.
Krasny pribeh zoom. Nie ze nam zacnes kradnut auta coskoro :laugh:
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

zoom napísal: Kedze Cinania nie uplne dbaju na veci, ako by mali byt, nasiel som k mojej velkej diagnostike (Autel DS708) niekolko postupov, ako toto oklamat. Vyskusal som tento pekny postup: Cez menu som sa napojil do SKIM modulu, povedal som mu, ze mame nove PCM. SKIM modul si vypytal PIN a ja som namiesto zadania PIN-u stlacil Cancel. Diagnostika teda akoze... no dobre, tak mam teda nahrat tie informacie zo SKIM-u do PCM? Yes. Vypnut kluc, zapnut kluc... vsetko funguje. V PCM nahrate nase VIN, imobilizer je spokojny, zoom je spokojny.
Cinania sa neseru. Nieco podobne som zazil s HDMI s HDCP ochranou. Cinska krabicka mala oznacenych 7 dip switchov z 8. 8 mal iba popis "service purposes only". Cinanko s usmevom posepol, ze 8 sa vypina tato ochrana, takze sa dalo smelo nahravat.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lepsi nez original :)
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

papek :D chapem dobre? obisiel si ochranu HDMI a dokazal si nahravat na vstupe cez to nechranene hdmi:? daj link na tu krabicku :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
stevo891
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1044
Dátum registrácie: St 14. Jan, 2009, 02:54
Bydlisko: TN

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stevo891 »

zoom napísal:
Btw. skusal som aj klon Delphi DS150e a celkom dost som bol sklamany. Na americke auta to nevie skoro nic, ale ze naozaj skoro nic. Ja som sa so starsim Jeepom ani nespojil pomaly. Viac funkcii to malo na europske auta, ale aj tak mi to prislo velmi chudobne. Takze Snejk mal pravdu, stoji to za hovno ta Delphi a nemozem ju odporucit ani ja.
Jasne ze to nieje zazrak, ved co si cakal za tie peniaze. Nasiel si nieco lepsie do 200e? Inac s tou krabickou sa da spojazdnit wurth wow! ktore obsahuje ovela viac dodatocnych informacii ako delphi, ale ani to nieje nic extra.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS SABERTOOTH Z97 MARK 2 | CPU:Intel Core i7-4790K @ 4600 MHz | COOLING: Raijintek Ereboss, 2x Noctua NF-P12-1300 | RAM: Kingston DDR3 12GB 1333MHz CL9 HyperX (2x4GB, 2x2GB) @ 1800MHz | VGA: ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5| SSD: Kingston 240GB SSD HyperX SATA3, 2.5 | HDD: Seagate Barracuda 7200.12 SATA 3Gb/s 1TB | MONITOR: LCD Benq G2420HDBL | CASE: Fractal Design Define R2 Black Pearl, 3x Noctua NF-S12B FLX| FAN CONTROLLER:NZXT Sentry Mesh | PSU: Seasonic M12II-620
Používateľov profilový obrázok
Martin2195
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 481
Dátum registrácie: Pi 29. Okt, 2010, 18:36
Bydlisko: Trnava, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Martin2195 »

Zdravím, otec má na SX4 už celkom dosť doškrábané a zájdené svetlá. Keď s tým bol v servise, kde niečo takéto robia, povedali mu, že s tým už nejde nič robiť. Vraj je to moc poškodené. Chcem sa teda opýtať či niekto nemáte s podobným problémom skúsenosť, že to skúsiť preleštiť nejakou sadou alebo ísť rovno do nových svetiel aby nevyhodil na sadu zbytočne 20€.
Spoiler: ukázať
Zostava1: CPU: Intel Core i5 760 3.88Ghz --Doska: Gigabyte P55-UD3 -- RAM: 3x2GB kit DDR3 1660Mhz -- Grafická karta:nVidia GTX480 -- Zdroj: Corsair HX750 -- Chladenie: Corsair Air Series A70 -- Skriňa: CoolerMaster HAF 922 --
Sound:
NuForce μDAC2 -->Sennheiser HD 595 + Logitech Z-2300


Zostava2: CPU:Intel Core i5 6600K 4,3Ghz --Doska:ASUS Z170 Pro Gaming -- RAM:2x4GB kit DDR4 2133Mhz --Grafická karta:nVidia GTX950 -- Zdroj:Corsair CX650M -- SSD:Samsung 850 EVO 250GB -- Chladenie:Cooler Master Hyper 212X -- Skriňa: Cooler Master Centurion Silencio 452 --
Sound:
geek out 450 -->Sennheiser HD 595 + Mackie CR4


Notebook:
Lenovo Y50-70 - Intel i7 4710HQ, nVidia GTX 860M 4GB, 8GB RAM, SSD 256GB, Windows 7

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"