Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
adam102
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 194
Dátum registrácie: Št 10. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice 13

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa adam102 »

https://www.rx8club.com/new-member-foru ... re-202454/
Precitat poriadne obe strany pred spanim a dobre sa na to vyspat. Ak vies, do coho ides, tak preco nie.
HellAngel to napisal pekne. Inak ako tu mp3turbo stale spomina, ze pred kupou je dobre premerat kompresie, tu by som to este 100x zdoraznil. Je to tam vsetko pekne rozpisane.

Akurat pozeram na novy prispevok, cize sa zda, ze by ta nemalo uz nic prekvapit. Ako druhe auticko/vikendovka... nie je co riesit. Budem zavidiet :D
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Auris 1.6 ustaleny v meste na 6.8l/100km teraz :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SKiLEX napísal:tak transporter akurat odisiel do chorvatska/znami si ho poziciali na dovolenku/, aspon sa na dialnici trosicku prevetra, nebude sa tu DPF zapchavat po meste

som zvedavy aku spotrebu budu mat, ci tam zase nezasvieti 10tka... :D auto nalozene po strop(8ludi + batozina...) a ako sprievodne vozidlo A4 allroad 3.0TDI tusim 171kw
jak sa hovori, co nechces pozicaj :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mne sa tie mazdy sportiaky nepacia a to som milovnik a vlastbik uz druhej mazdy. skor bynsom siel do nisanu gtr ci ako sa oznacuje. x krat krajsi a aj vykon na rozdavanie, tam zase aj cena je inde
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7291
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze gtr-ko je kusok ina trieda. Ak chces alternativu k RX-8 povedzme po stranke vykonu, tak by som siel do 350Z pripadne starsej Z4. Cenovo sice kusok vyssie, ale k RX8 /aspon tym najlacnejsim/ si treba rovno prichystat peniaze na gerenalku motora.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ved o tu cenu ide v prvom rade. A hentie wankelove vrndžátka su naozaj vcelku zabavne masinky, aj ked dizajn nemaju zrovna pre kazde oko.
A potom este pozor, prevadzkovo/servisne naklady na GT-R su niekde uplne inde nez na MX5/RXcokolvek. Uplne uplne uplne inde.

GT-R je namakana masinka a v danej triede proste musis byt uzrozumeny s tym ze ked tomu prilis nepribijas podlahu a nejazdis vela rocne, ze 10.000 do roka neznamena prilis vela. A to bez generalky motora alebo prevodovky samozrejme, tato aktivita ked pride tak je o zabavu postarane.



>> Auris 1.6 ustaleny v meste na 6.8l/100km teraz

ano ano, nemenovane 4.4i za 15 litrov v Bratislave LPG, cize akokeby necely liter viac benzinu po prepocte (sedem a pol ?).
Kto by to bol povedal ze sa da privolat hasicska Tatra jednym burnoutom v garazi... automatizaciu nezastavis...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

srandovne vyznela moja debata so znamym, co ma hybridny auris.... o cca +-4000€ drahsi jak zvysok, kufor taky, ze dakujem pekne, ked som to videl, smial som sa..
a: mam super spotrebu, len 5,8l na dialnici, vdaka AKU.. HAHA, a ja na 1,2tsi cisto benzine mam 5,7l... a 7x vacsi kufor, aj auto celkovo vacsie..

naco robia tie hybridy prosim pekne?
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

...a v meste ma kolko?

nie zo srandy to ma v recenziach ako minus spotrebu na dialnici, ale pisali taktiez, ze po tyzdnovej jazde cisto po prahe mali priemer pod 5l.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Auris nieje rodinne auto. Ja ked chodim na aute tak kabelka na sedadlo a ani neotvaram kufor. Zbytocne mi tam bude lietat v zakrutach a robit mi nervy.

Ale ked ideme viaceri na vikend tak vyhoda 690L kufru je znacna. No na 2 tyzdne v chorvatsku alebo lyzovat je to aj tak malo. Este 2 truhly na strechu.

Nechapem co s tym kufrom. Chodim sam/dvaja tak mi netreba ani zadne sedadla a nie este kufor. Ale chapem, niekto chodi sam aj v kombi. A na "dovolenku" autom + spat v aute + jedlo aby netrebalo kupovat.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

RX8 super auticko na zabavu, tu bysom dal este do pozoru Hondu s2000, len ceny uz idu hore.
Ak vies co ta caka, si stym uzmiereny, tak len prajem vela stastnych km
NB: Asus ROG Strix G16
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> mam super spotrebu, len 5,8l na dialnici, vdaka AKU.. HAHA, a ja na 1,2tsi cisto benzine mam 5,7l... a 7x vacsi kufor, aj auto celkovo vacsie..

este moze byt rozdiel ako jazdite - on moze chodit 121, ty mozes brnkat 95 alebo naopak, to robi obrovsky rozdiel.
Ja mam na jednom a tom istom aute na dialnici spotrebu 5.2 s piatimi chlapmi a batozinou na palube Bratislava-Mnichov

... alebo keby som chcel, tak kludne aj osem. Uplne absolutne kludne.
To ze hybrid sa neoplati na dialnicu alebo ze prave tam ma najmensi prinos je snad jasne kazdemu.





>> naco robia tie hybridy prosim pekne?

akoze naco, Mercedes S400hibrid jazdi za 1.9 litra na 100km. Ked to Mercedededes tvrdi a ked na to ma peciatku z Evropskej Únje, tak to musi byt pravda. Viem ze hibrid sa nepise hibrid.

Tak uz vies naco ? Ked mas auta ktore zeru 9 a 12 a 15 litrov (AMG véosem dvojturbiatko), tak sa s celopodnikovym priemerom spotreby nedostanes na zelanych a europskymi uradnickami vynucovanych cojaviemkolko 4.9 ani ked sa poseres trikrat do tych istych tangacov.

Takze aby sa dramaticky znizila spotreba v priereze VSETKYCH modelov automobilky spravime tri-styri hybridy a mame dosiahnuty priemer aky treba pre uradnickov = aby neplatili pokuty za nezmyselne CO2 ktore fyzicky nikto nie je schopny dodrzat. Pretoze europskym politikom ide o krasne zivotne prostredie a o nic ine, a prave preto od roku 2012 kedy mali jasne dokazy o podvadzani s emisiami u VSETKYCH automobiliek urobili... velke houno.

Tak HLAVNE nato.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Chris napísal:
SKiLEX napísal:tak transporter akurat odisiel do chorvatska/znami si ho poziciali na dovolenku/, aspon sa na dialnici trosicku prevetra, nebude sa tu DPF zapchavat po meste

som zvedavy aku spotrebu budu mat, ci tam zase nezasvieti 10tka... :D auto nalozene po strop(8ludi + batozina...) a ako sprievodne vozidlo A4 allroad 3.0TDI tusim 171kw
jak sa hovori, co nechces pozicaj :D :D
Ale, zvazovali sa vsetky moznosti poskodenia

-V pripade vacsieho tukancu/havarie whatever to riesi poistka
-Male drobnosti typu skrabanceky na prednom svetle od zadneho gomkigu na nohaviciach sa mozu stat kludne aj doma...
-Dany vodic je k autu o dost seternejsi od nas... Ziadne prudke rozjazdy, ziadne vytacanie, kludna plynula jazda

-jedine riziko vidim poskodenie interieru... Podlaha je gumova, tam snad niet co pokazit
Boky su zo sololitu, m2 sololitu stoji mozno 5€...
A sedacky sa daju vzdy vytepovat


Okrem toho tu nechal kluce od svojej T4, ze keby trebalo nieco previest co sa nevijde do logana
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »



no to mi je uz len vizitka servisu .... fuj .... som zvedavy na kolko "preslapov" pridete ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5702
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

MaceKx napísal:To viem kontrolovat olej stale, vymena pri 5 - 8 tis. dolievanie. Pre dobry pocit ho pridavat aj do benzinu. Servis mi neprekaza viem co je to zac, tiez som blazon do mazdy. Repas ked ten motor poznas sa da zvladnut za 1500e a auto ide zasa ako nove. Nepredpokladam ze auto bude mat rocne najazdy viac ako 10 tis. bude to druhe auto na zabavu. Vsetky specifika, problemy a nedostatky toho auta poznam v podstate tam toho nieje moc vsetko je iba o motore. Ale kedze to je 2007 budu tam uz veci pomenene od vyroby ako silnejsi starter atd.
za mna ak sa o to vies postarat chod do neho. mixer ti len zavidiet budu mozes to tocit do nebies :good:
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Co je zabavne na vytacani (výmene apexov a papani oleja) ? Teda inak povedane, ak chces vykon MUSIS to točiť do nepríčetná. Nech si to kludne kupi. Ale nehovor ake ti je dokonale auto... Nieje ....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"