Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ano plne suhlasim. Nekecas. Cele v poriadku.

Snad naposledy : fijesta bola povedana na rovine, bola tam spomenuta akceleracia 0-100 a 0-120.
A to je cele komplet vymyslene v porovnani s 330d. Bulšit. 330d e46 20rocna natrhne fieste 2017 aj 2011 rit a kludne aj dvakrat.

Proste len preto lebo 0-100 zrychluje ukrutne lepsie nez za 9 sekund.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Po 07. Aug, 2017, 14:07, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

To sedi

stanomx: Aj na vysokej som mal fyz si predstav a stale mi to sedi :hysterical: Apropo vies ze pri rieseni fyz uloh sa vela (vela vela vela vela) veci idealizuje, prave skrz to, ze konzistentne (idealne) prostredie neexistuje ?

Mam to pre teba video ktore dost jasne popisuje o com tocim (pocitaju tam matematiku :good: ):


OT:
Inak dost som stal z tohto :D
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ja uz neviem na com ficis, ale toto je fyzika zakladna skola
RAMMSTEIN
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

mp3turbo napísal:ano plne suhlasim. Nekecas. Cele v poriadku.

Snad naposledy : fijesta bola povedana na rovine, bola tam spomenuta akceleracia 0-100 a 0-120.
A to je cele komplet vymyslene v porovnani s 330d. Bulšit. 330d e46 20rocna natrhne fieste 2017 aj 2011 rit a kludne aj dvakrat.

Proste len preto lebo 0-100 zrychluje ukrutne lepsie nez za 9 sekund.
tak spravím nabuduce video :P
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Video vzdy potesi, ja nemam na to kameru :D Ale kupim si raz si kupim :)
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

telefonom na stojaka, to maju ludia najradšej :D inak... ako je to tu so servisom aut ako napr Dodge Dart alebo chevrolet impala?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Broslowski napísal:Existuje teda na meranie parametru 0-100 standard, ktorý je každá jedna automobilka povinná dodržať? Ak nie je to cele o nicom ;) (rovnako ako uvadzana spotreba agregatu a podobne parametre )

turbo toto by platilo pri idealnej trakcii v zakrutach, idealnej tuhosti karoserie atd. V praxi sa ti tazke hebedo s taziskom niekde na hrudi vodica oddthne v zákrute v omnoho nizzsej rychlosti a omnoho skor ako v pripade maleho auta s taziskom na kolenach. Budes teda prechadzat zakrutu mensou rychlostou aby si sa nevytrel =budes akcelerovat z nizzsej rychlosti pri vyjazde zo zakruty. Rovnako musis skor brzdit lebo hybnost nepusti ani ked sa postavis na pipik :D
Standard na meranie 0-100 u automobiliek netreba. Mame youtube, kamery, GPS... kto to nemeria na rovinke je retardovany.

Tie tazke hebeda... ono teoria je jedna vec, pred casom by som s tebou suhlasil... ale po tom, co som zazil a videl, tak ti poviem, ze dobre usadena vaha na ceste s inteligentnym podvozkom robi zazraky.

Tu je pekny priklad i ked na relativne rychlej trati https://www.youtube.com/watch?v=JP7MuY9bqEk
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Aha, 20rocna 30d ktoré v týchto rokoch idu masívne na generálny motorov a turb s upchatym sanim kde je volne 1cm a zaseknutymi egr....tak isto ti prezradím tajomstvo ze na BMVV srotoch nezistis ze mas netesne sanieaz kym nejebne, lebo proste bmvv. Zaujimave porovnanie, perko narastlo?

Tu je len take videjo s 330d v kombiku a do skurveným bmw automatom ktory radi ako retardovaný
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12348
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

vidim ze sa tu riesia velkeee veci :laugh:
mam penis 16cm alebo 16,5cm? Co je lepsie? Po precitani par stran kde diskutuju zeny, ze vyslodok je nejednoznacny :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Tak este raz :D


ale nie uz trocha trolujem a to sa nepatri. Ved pohoda maj svoj nazor ja ti ho neberem. Ak sa odvolavas na fyz a mat tu mas dokaz, ako to v praxi funguje. Mier ;)
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Hmmm zaujimave porovnvat fiestu z 2011 so 100k km so e46 s 800k km a vylagrovanym motorom.

Btw. Dc9-32 uz neni najlepsia na svete ej9 ? Ci uz po 3 mesiacoch ci kolko co mas vodicak si presiel na fiestu ? :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Lenze toto dneska ludia porovnavaju. Mlady ma na ruke 5 litrov. Fotrovci do neho hucia, ze Fjesta ti staci, neni to stare, hrdzave, vylietane a kamosi z ulice bawoooooo e46 pýčo. No.

Broslo: S videom suhlasim, avsak je to silno zavisle od typu trate. Zrovna jeho trat nemala ktovieako dlhe rovinky, takze silnejsie auto nemohlo profitovat z vyssieho vykonu.
Cosi podobne som zazil, ked sme si boli zajazdit na jednom Go-kartovom okruhu, kde sa radil iba 1-2 a maximalka kolo 100km/h. Chalan s 90k autom daval porovnatelny cas /vyhral o 0,x sekundy/ ako dalsi s 169k. Casy na kolo boli okolo minuty. Treti so 185k Prelude s 4WS skoncil treti s viac nez sekundovym odstupom.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ved vsetky predispozicie su vysvetlene vo videu. Test je zasadeny do predom stanovenych podmienok, rovnako tam vravi co tvrdis. Ale ak sa teda opierame o mat a fyz. realita je takato ;)

Cize aj matematicky nam sedi, ze 0-100 nie je bozstvo, par koni navyse (pokojne dvojnasobok) pri takejto trati spravi prd. Toto vsak nikoho so vzdelaním z oboru mat/fyz/tech nemoze prekvapit. Preto ma prekvapuje, ze to podaktorých tak prekvapuje :D
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Papek napísal:Lenze toto dneska ludia porovnavaju. Mlady ma na ruke 5 litrov. Fotrovci do neho hucia, ze Fjesta ti staci, neni to stare, hrdzave, vylietane a kamosi z ulice bawoooooo e46 pýčo. No.
Nie sú fotrovci ako fotrovci, ja keď som potreboval povoz do práce, vyberal som spomedzi malých ekonomických vozítok, už už som bol rozhodnutý pre pekné Fiat Bravo, čo som sa dopočul celkom spoľahlivé a na údržbu lacné autíčko... meanwhile otec do mňa neustále tískal bawo bawo bawo! :D Nakoniec som sa nátlaku poddal a napriek všetkým problémom ktoré ma postihli kúpu neľutujem a mám to auto rád :) Aktuálne nabehaných už 12k km
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

es-kvé-7 je velmi schopna masina - bodaj by aj nebola ked ma tolko koni a točáku [a cielovu skupinu zakaznikov a prislusnu cenovku]. Pokial nie su konstrukteri uplni pakovia, a/alebo ked nie su v EKONOMICKEJ triede drzani u huby kazdym polcentom nakladov, tak z toho nemoze vyjst nic zle.

Styristo konikov je mňamka. Aj v zakrutach. Dve cela tri tony ? No a ? Tolko ma aj Dodž Čárdžer, OOOO W12, Bugatka Vejrón a ine ZABAVNE masiny.
S dvomi tonami problem MIMO EKONOMICKEJ TRIEDY ja osobne nevidim az taky velky ako ine osadenstvo tutok :)
Napimpuj to deviatimi prevodmi a z toho nemoze vyjst blbost.

Akurat v zakrute sa nebrzdi ale pridava :) https://www.youtube.com/watch?v=NZLYse15cj4
powaaaaaaaaaaaaaaaa ! https://www.youtube.com/watch?v=ygBP7MtT3Ac

Mate niekto casy SQ7 a X6M ? Neseriovu X5ku som nasiel za 7:50 a to je sakramentske cislo na tie zakruty !

Len to prdenie do vyfukov s modernymi "sportovo strihnutymi" masinami je trapne. Uplne trapne. Aj to trhanie posadkou pri preradovani prevodovky, ako sa vyjadril nejaky ujo z BMVV "zakaznici si zelali sportovy prejav" tak s nimi mykaju pri preradovani. To proste neviem zozrat.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"