Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

scream napísal:.....

EDIT: Mozno nejake tie nalepky :laugh:
Daj pokoj neviem prelestit strechu a kridlo od pasov co tam boli od vyroby, nalepky patria na burago :D
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Jednoduska napísal:videjko sympaticke aj ked vela nehovoriace :D

Ak by bola moznost ani vyfuk by som nechcel bez tlmica, mam rad "sleeperov". povodne som chcel aj twingo swapnut do neho clio 2.0 rs motor ale rozpadlo sa skor ako som mal priestorna to. asi chvalabohu :D

Inak ak by ste mali chut dat si stretko na slovakia ringu a dat si par jazd. ja som za. niekedy na neskoru jesen. urcite by som prisiel nestoji to majland a naucili by sme sa vsetci nieco :) podumajte! Stefan ty nechaj mazdu aspon mesiac v garazi chudakto sa trasie ze ju pustis zasa! ruky prec :laugh:
ved 2.0 16V swapli do twinga a potom ho otocili na budu.... byvaly AT magazin, co robili jednemu pankovi Fredymu twingo. Potom take orange so 137cka na boku

Ved tusim minimalne jeden fukany swift po BA jazdi :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

chudak Tvingo... inak v tych Kliách Tvingách boli aj trojlitre, neviem kolko vybrali z toho dvojlitra ale mozno to bola skoda snahy...
Ked uz nieco robis tak treba robit taku vec ktora ma nejaky zmysel. Aha napriklad sestvalec.

nalavo sestvalec, napravo sestvalec. Cele dobre !! Ak sa silno nudis, dvoch slimakov k tomu ale to uz je komplikacia jakhowado.
http://imageshost.eu/images/2017/08/08/e30v12prvy.png


112 hasici ? prosim vas nieco v lese hori, dojdite rychlo.
http://imageshost.eu/images/2017/08/08/e30v12druhy.png


pan vysetrovatel Vojadžerík to zjavne nebol, stopy vedu do lesa ! A to uz je aka čiara, dlha klukaka, to bol ohnisko jak ma byt...
http://imageshost.eu/images/2017/08/08/e30v12treti.png


Srdiecko najdes napriklad v E38 kde ma 240kW default, mandle tomu mozes zdvihat doaleluja az ti nebudu stacit vstrekovace. Cele auto zozenies za 1500 v lahko naburanom, hrdzavom, na automat nepojazdnom stave, daju sa zohnat aj samotne motory za par stoviek (kontrola kompresnych tlakov, kuk do komory kamerou). Alebo ked si na taku mnohovalcovu potvoru netrufas tak na zaciatok je veeeeelmi krasna hracka aj E39 540i a srdiecko z nej, najdi si nejaku zrusenu - 210kW to ma ak si pamatam spravne.

https://www.youtube.com/watch?v=2ksnZgQq9OE
a tu ho mas potom na podiu https://www.youtube.com/watch?v=aSLXR8FnBdk ked uz baba tak uz baba

to je cele. Jednoduchsia a dravejsia a lacnejsia cesta zrejme nie je. Atmosfericky motor ti usetri sialene mnozstvo prerabok na zaciatok, na niecom sa naucis - nafukat nieco custom teda skladat zvlastnost na objednavku je totalna sialenost, extremne mnozstvo casu a penazi, v najhorsom pripade mozes nieco zobrat co je hotove ale nic vykonnejsie / lacnejsie / zabavnejsie nez co som tuto napisal ma nejako nenapada. Neverim tomu ze nafukat dva-nulu do Tvinga ma taky technicky vyznam ako toto a neviem ci je s tym viacej zabavy.

Ten osemvalec je tak krasne nervozny jak nazhavena 18tka, caka len na tvoje potiahnutie lankom... a ma zvúčik...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

mne sa toto velmo lubi 35sekuna
RAMMSTEIN
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Boba :D masivita. Ale toto je uz next level shit
a toto cisty koniec :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Nezda sa mi jedine jak ta rucicka vystreli na 100, inac stanko pls ten kontakt, kebyze ma tipek cas ma nieco naucit s mazdou.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Nepoznate niekto tohto? http://specialneecv.sk/znacka/2746 Dnes ma vyblikaval na R1 niekde medzi ZM a Hr. Benadikom, pred nim ma dobehlo dake asi Porsche, ten isiel 200+ a jemu som sa pekne uhol, dalo sa odhadnut ako mu to slape.... isiel som obiehat dodavku, co sla asi o 30 menej nez ja. Tento menovany sa za mnou dovalil tiez min. 200+ a zacal blikat... asi myslel, ze mi to svetlo pomoze dosiahnut svetelnu rychlost... Mozno sa nahanali, tak bol v strese, ze strati 2sec. Nejaka starsia audina, asi A8, svetla mal biedne, hodne na repas :D Ze pozdravujem, a nech si kupi majak alebo nech teda blika skor, ja sa vzdy rad uhnem, takýchto chcem mat cim skor pred sebou.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nebolo to az tak davno, co na takom golfe sa typek nahanal s p911, nejako dostal smyk a rozbil sa na slahacku... bez ramu,6bod a helmy je kazda ostrejsia jazda pokus o samovrazdu
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

mirjak: myslis, ze nejaky tuna ITckar si kupi vylajdanu A8 co da 200vku ? :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
Fullesh
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5202
Dátum registrácie: So 05. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Fullesh »

stefan.koval: rucicka vystreli a zozaciatku ukazuje hausnumero, pretoze kolesa presmykuju, to mas to iste ako ist v zime na lade (skupenstvo vody pri 0°, nie lada ako auto) tachac ti ukaze 80km/h a ty stojis na mieste.

Inak, neviem ci je to len paranoja, ale po tom odvisielani a opakovani tej ficurky ze sa v lavom nezavadza, mam pocit ze ludia pruznejsie reaguju ak za zanimi rutim :D Ale co som siel do BA tak stale chodia po strede cesty.
|MB| MSI B450I Gaming Plus |CPU| AMD Ryzen 5 5600G |CPU's Cooler| AIO 140mm
|RAM| G-Skill 2x8GB DDR4 3200MHz Trident-Z |GPU| AMD Vega 7
|SSD| Intel 660p 1024GB M.2 NVMe |PSU| NZXT 650W 80Plus Gold |Case| NZXT H1 V1
|LCD| BenQ BL3200PT |Mouse| Logitech G603 |Pad| Razer Goliathus Speed |OS| Microsoft Windows 10 Pro x64 SK
|OC| Celeron D 330 E0 / Pentium E2160 M0 / Pentium E5200 M0 / Pentium E5200 R0 / Phenom II X3 720 C2 / Core i5 2500K / Core i5 6600K
.
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

mp3turbo napísal:Fijesta je 4miestne ? Jaaaaaaj jasne, lebo ma styri sedaňe. Uz chapem.

Kedze som sa dozvedel ze Fijat Pecto je rodinne auto, z Modry do Pezinka by to styria mohli vo Fijeste tiez vydrzat bez ujmy na zdravi :
http://imageshost.eu/images/2017/08/08/pezinokmodra.png

Jeeeejda sorry, to nebolo fťipné. Uz sme s fijesty vyrobili nekompromisneho zabijaka trojlitrovych dieslov s turbodýchadlami ze Čak Noris moze ist past kravy, potom je z neho plnohodnotne stvormiestne tazko pouzitelne dialnicne auto na dlhe presuny, no proste sa necudujte ze nejako sa to zo mna rynie prchkejsie jak minuly tyzden.

Aj som sa lahko zamyslel - a este lahsie poskrabkal na miešku - ze preco vlastne vyrabaju toťje Pasatty.
a? 99% času jazdím v aute sám (a tak je to už niekoľko rokov) nevidím dôvod jazdiť s pohrebným autom, lebo šak možno raz do roka v aute pojdeme dvaja.. vzduch mi chutí rovnako vždy v bode A aj v bode B takže ho zo sebou nemám potrebu nosiť. Povedz čo nieje pohldlné pri jazde na dialnici cca 2-3 hodinky? :D zapnem tempomat, a auto ide, rovnako ako každé iné auto s tempomatom... to že mi to ako nejaké auto z hviezdneho nemeckého trojboja počas jazdy nevyhoní neosprchuje a nezaspieva mi to na dobrú noc uspávanku od Mozarta? prežijem :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

no kamo ja uz si v aute vsimam hluk, podvozok ako tlmi zrychlenie, rozhlad v aute, odozvu v aute a to jazdim len cca 80-90km denne poslednu dobu.
v crashtestoch sledujem percenta(kvoli rodine) ten boba by som bral kebyze ma to enstoji viac ako 3tis e.
hry- ps5
doma-HP probook
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7782
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

cca 80-90km denne :D , vacsina ludi co poznam jazdia do 20km denne takze preto im mozno stacia astry, fiesty, corsy, golfy... (rodicia jazdia 5km denne na 2 autach, keby chodili bicyklom boli by zdravsi.)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> 99% času jazdím v aute sám (a tak je to už niekoľko rokov) nevidím dôvod jazdiť s pohrebným autom
>> Povedz čo nieje pohldlné pri jazde na dialnici cca 2-3 hodinky?

ja som 99.9% sam v Šharane a tiez sa nestazujem - neviem ci je to pohrebne auto podla definicie majitelov Fijesty, pre mna to nie je. O trojboj kruzky-vrtula-hviezda v abecednom poradi vobec nejde... ide o to ze si viem velmi lahko predstavit lepsie dialnicne masiny a vobec nie v zmysle rychlost a taketo tie hypermoderne parametre. Niektore veci boli spomenute nadomnou.



>> myslis, ze nejaky tuna ITckar si kupi vylajdanu A8 co da 200vku ? :D :D

nooooo.... mmmmmm.....
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4586
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

@turbo: skoda ale ze tie starsie bava su na pokraji vyhynutia. E36 uz prakticky nezozenies, vsetko je bud rozbite alebo sa rozpadlo s 540i to bude podobne. Rovnako ako stare celicy GT4, imprezy (nastastie sa robia nove) atd. Ja sa pomaly lucim s generaciou aut, ktore som si svojho casu nemohol dovolit a teraz ked si ich uz dovolit mozem tak umreli :)

Druha vec je, kde s tym jazdit... vcera som tomu trosku slapol hore furcou a ani som si neuvedomil a trojka lizala obmedzovac... Snazim sa v meste krotit ale neda sa stale kukat na budiky, kolko clovek ide :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"