Makke basy :(

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
neophyte
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 202
Dátum registrácie: St 20. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa neophyte »

no pocut som to nepocul ,aj ked by som velmi rad, ale podobne ohlasy na to boli (napr.aj ako dokaze hrat 2 "podmazove"frekvencie naraz a do toho povedzme este nejaky uder), ale boli vysmiaty..

totiz princip je v tom , ze pri rovnakej hlasitosti ma rotary woofer konstantne otacky a frekvencia sa meni natacanim listov vrtule.

na www.youtube.com je aj kratke video..
Používateľov profilový obrázok
bupiman
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 90
Dátum registrácie: Po 31. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Handlova

Príspevok od používateľa bupiman »

CPU: Intel Core2Duo E6600 2.4 GHz -> Zalman CNPS 9500 AT | MB: Asus P5W DH Deluxe | VGA: Gigabyte HD4850 OC 1GB | RAM: 2x 1GB Kingston HyperX DDRII 800MHz CL4 | HDD: RAID 2x 250GB Seagate Baracuda 7200.10 16MB cache | PSU: Sea Sonic S12-500W | LCD: 19" Samsung 930BF
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

no ten princip je mi uplne jasny, chapem ze teoreticky by to malo zahrat akykolvek bas, ale podla mna je nevyhodou to ze basy musia byt neskutocne smerove (nechapem ako by sa dokonale zabranilo akustickemu skratu, predsalen, je to ventilator. A navyse ten vedlajsi aerodynamicky hluk bude dost rusivy... To uz nehovorim o hluku z motora. A aka velka je ta vrtula? pre dostatocny akusticky tlak pri frekvencii 5 Hz by to muselo byt fakt hebedo...
neophyte
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 202
Dátum registrácie: St 20. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa neophyte »

no na videu to znie podivne, ako inak, je to len video, podla mna cez nejaky digit.fotak alebo co a zaznamove moznosti takeho pristroja v oblasti zvuku su biedne.. nechcem to zastavat ale kazdopadne je to zaujimava idea, uvidime co bude ked(ak) to prerazi na trh.

akustickemu skratu zabranis osadenim do ozvucnice (rovnako ako pri reproduktore). co sa tyka hluku,asi to doladia, ved to ma ambicie na highend.. :8O: priemer vrtule typujem cca 30-40cm, buidu sa asi robit rozne priemery..

povodny prispevok bol o zvuku, toto som len spomenul na margo..
neophyte
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 202
Dátum registrácie: St 20. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa neophyte »

a pozri, co sa tyka smerovosti, tak pracovny rozsah rotary woofra je 0-40Hz a pokial sa trosku vyznas v akustike, vies, ze o smerovosti pri tychto frekvenciach nemoze byt ani rec.. :wink:

ved cas ukaze..
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

neviem ci to tu este niekto cita alebo si to vsimne ale 5Hz mi to zahralo sice nepocutelne (to je samozrejme kedze ucho rozpozna od 20hz az do cca 18-20KHz)... normalne ale membrana kmitala pri tych 5Hz a dost silno... mam ARN 6688 repro a pri tych nizkych Hz mi to kmita priblizne +- 1cm hore a dole co uz je dost... a nesom odbornik ale viem o com hovorim, co to s repro uz som poskusal... a 5Hz som nezmerial ale viem ako to vyzera ked reprak skace pri 60Hz - 30Hz - 20Hz a aj 5Hz priplizne sa da rospoznat... tak nevyskakujte...
:!:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

To ze kmita membrana neznamena ze reprak nieco hra... Mne kmita aj pri 1Hz a vela si o tom nenamyslam. ze ti membrana kmitala dost silno pri 5Hz je normalne, obzvlast v bassreflexe.
Ajtak som ale nepochopil miqra co si tym svojim prispevkom chcel povedat.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

TomKocuR napísal:To ze kmita membrana neznamena ze reprak nieco hra... Mne kmita aj pri 1Hz a vela si o tom nenamyslam. ze ti membrana kmitala dost silno pri 5Hz je normalne, obzvlast v bassreflexe.
Ajtak som ale nepochopil miqra co si tym svojim prispevkom chcel povedat.
ale narazal tu niekto na mna aky som expert... a som nic nehovoril ze 5Hz zahra... len ze pri nich zakmyta... len tu ide o to ci je mozne repro odpalit ak pri tych 5Hz mi kmyta 1cm +- sinusojdou a pri tej istej hlasitosti s 30Hz mi kmyta ani ne 3mm +-... kapise?
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

5Hz je mimo fyzicke moznosti toho repraku,inak a pustat cisty sinus do toho repraku :roll: tym ho najskor odpalis...ta 1cm vychylka je preto,ze bassreflex mas ladeny inde a vsetko pod nim by v tych repro nemalo co hladat lebo sa ti moze reprak utrhnut
inak vychylka zalezi aj na DF zosiku
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

Odpalis ho lahko a nie vychylkou ale tym, ze pri tak nizkych frekvenciach je cievka teplotne velmi namahana...
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

na tom repre by si mal mat subsonic...podla bedne ale niekde na cca 35-45Hz....ja mam na mojich bedniach subsonic na 50Hz,lebo pri novych aldaxoch by som na tych repro mohol vysmazat...nedate si niekto nieco ? cinu alebo tak ? :lol:

Návrat na "Zvuk a PC"