Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

kedze s autorizakmi uz mam nejake skusenosti, tak u mna to prebiehalo takto(chcel som vymenit olej v novom VW tourane v polke intervalu po 15 000km...)

1.) Kupil som Olej a filter
2.) Spytal sa v Tempuse(Dacia autorizak) ci mi tam vymenia olej na VW, ze im vsetko donesiem, len nech ho vymenia... ale nechcelo sa im barzo, zevraj neradi by do toho supali ak je v zaruke u VW
3.) Dosiel som domov, vyhliadol si na dvore mini kopu strku, hodil na nu dosku aby sa koleso neprebaralo... a pokial sa grile stihlo upiect maso, tak olej bol vymeneny


a ano, auto bolo rovno ked bolo kolesom na tej kope strku
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Riešite tu oleje.... Kym tam nebudu hadzat mimerlany olej, moze Vam byt jedno, hlavne pri 0.9biturbo motoroch...
Broslo, nič v zlom... Hodia ti tam nejaku 0w-30 alebo 5w-30, ktory si dali vyropbit u texaco za 5,50€, ale vypytaju 150 (kde sa hrabú šmejdi na directmarketingovych salovych predajoch, kde maju 300% maržu v najlepšom...)
Nic ti v tom nepokazia.... Oni ta tam nechcu vidiet v prvych dvoch rokoch... az neskor braško tam naleju mineralny olej, po zaruke :-D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Broslo: na Superbe som si daval menit olej mimo planu po 4.5 tisica km, liali tam Castrol 5w30, cena za liter ca. 16.50 eur bez DPH, autorizak kde som aj auto kupoval, celkovo 4.6l oleja ide do mojho motora, platil som aj s prezutim na letne ca. 160 eur (minuly rok v aprili). Servis Skoda v Raci.
Este pred kupou auta som sa vsetkych pytal ako je to s vlastnym olejom. Identicky u kazdeho predajcu, nie len VW group (rozumej aj Opel a Mazda, vsetko predajcovia v SK), prinesenim vlastneho oleja si zaznacia do systemu, ze nenesu za motor zodpovednost (myslim, ze by to na sude neobstalo, ale kto sa bude sudit, ze?). A teraz ten dalsi chytak. Na 15000 km mi motor zozerie ca. 0.5l oleja, cize ho tam dolievam. Kupil som si identicky olej ako mi tam leju, samozrejme zvlast z amazonu. Proti tomuto ale vlastne nic nemozu povedat, takze zaruka plati nadalej.
Este jedna malickost. Kolega servisuje vo VW autorizaku v Rakusku svojho Passata. Od novoty chodi na servis s vlastnym olejom, je to tu normalne, zaruka nepada, nikto sa ti do toho nestara, olej len musi splnat predpis vyrobcu. Jediny problem so servismi v AT je, ze hodinova sadzba na moje auto je ca. 120 eur.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

presne tak by to mali robit ako rakuaci, nechapem to vymyslanie pribehov okolo toho. kludne si prines vlastny olej a filter, my ti ho este aj skontrolujeme ci sedi k tvojmu autu. cena prace 150 eur, dovi. ked si chcu zarobit ich pravo, pravo zakaznika je zasa vybrat si ineho servisaka. ale tie bachorky okolo toho su cisty fail
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Vlastná skúsenosť: bývalé Hyundai BB (teraz už len Mitshibishi) nemali problém s vlastným materiálom (nosil som aj kabínový filter lebo mali iba obyčajný, chcel som uhlíkový), len olej poznačili do servisnej knižky že bol donesený vlastný - ale ani slovo o padnutí záruky, príjemný prístup. Peugeot BB - žiadny problém vlastný olej, v servisnej knižke ani slovo, ochota. Takže nielen v Rakúsku. Zdá sa že stačí len vyjsť z Blavy hocikde inde :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Stačí prijimaciemu technikovy 20 euro a bavit sa.normalne, vymenia šetko...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nesedi - v Mercedese Zlate Pjesky v Bratislave to nepreslo. ODMIETLI vymenit olej pred 30.000km resp. pokial pocitac nehulaka. Akekolvek argumenty ich nezaujimali. Dohoda s technikom nemozna, to musi prejst cez ine bariery predtym nez sa auto dostane do garaze.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

SpQx nie nestaci, tam kde by to stacilo by som nikdy nic nedal robit na aute. Ved takemu clovekovi co zobere uplatok za to aby sa s tebou zacal bavit musi byt vsetko jedno...

Apropo, ja sa bavim normalne, dokonca profesionalne. Ak ma roky CC daco naucili, je to presne to, ako ma vyzerat profesionalna komunikacia CC voči zakošovi. A toto je na mile daleko, vlastne to nema s CC nic spolocne. Autorizovany servis ma ponukat SERVIS, autorizovany servis nema byt PREDAJCA OLEJOV a ineho predrazeneho spotrebneho materialu. Grupa ma tieto prevadzky na to, aby boli schopne SERVISOVAT predane vozidla (poskytovat CC) nie na to aby predavali OLEJE Shell, pretoze na nich budu mat najvyssiu marzu. AJ preto vyrobca odporuci len normu, nie konkretny olej, pretoze to, aky chces capovat olej, je len a len na tebe. Preco by nepredavali original oleje od VW keby slo o prachy? Take oleje existuju, preco sa ponuka bez akehokolvek vyberu najlacnejsi shell na trhu co splna normu? Preco nie je na vyber z hociakeho oleja ktory splna normu? Okej ja im to zaplatim, ale chcem mat na vyber. Ak mi na vyber nedaju, pardon idem inde, tam, kde mi na vyber daju, pretoze na tomto zalezi. A aj keby fakt ze nezalezalo, co **** toho servisaka do toho? Uskodi to? Neuskodi. Tak preco nezarobit? Preco nevyhoviet v tak primitivnej poziadavke ako je objednanie ineho oleja ako toho, co tam maju v 50l bandaske? Ved to je pre nich MINIMUM prace navyse za i tak skurvene predrazeny ukon. To, ze sluzby tu v BA su ake su som si uz zvykol, nebudeme si klamat, 5000% marze za minimum odvedenej prace ktora splnin vybrany ukon. :rep: brutal. V mensom meste, kde ovce necakaju v rade na to aby si im vôbec daco spravil, by si s takýmto prístupom skrachoval jak posledny chudak. A aj tento pristup je dôvodom, preco si za 4l oleja a 20 min roboty vypytaju take nekrestanske prachy. Akoze pokojne, ich biznis, ale vravim, chcem mat na vyber, a ak nebudem mat idem inde.

A vlastne uz je to aj vybavene, vylet to KE kde prezujeme, vymenime filtre olej so servisakom, dame štemplu do knizocky, kaficko a domov. Why not, bude ma to stat menej (aj ked tu ide skor o princip ako o prachy ). A to som ani nemusel vysvetlovat preco si chcem priniest vlastny olej. "Dobry den ten a ten som to a to by som potreboval tu amte VIN vieme/nevieme?" "Ano ano vieme olej si donesiete ci odporucim ?" "Rad by som si priniesol svoj ak to nie je problem" "Jasne bez problemu, toto je norma, flasa musi byt neporusena neotvorena a problem to nebude, doneste si knizku a tolkoto šilingov za ÚKON výmena oleja, filtrov" ... s dodatkom "co sa tyka prezutia odporucim vam znameho v pneuservise, u nas by ste to mali zbytocne drahe".

Tadaaaaaa dpc nakrmil som 2 hladne krky miesto jedneho nenazrateho pupkateho bachora, a seci spokojní od zakosa, cez servisaka po gumára cez grupu vw a este aj zena da vecer bo super vylet do KE za nami. (mate tam fakt pekne centrum :) )

A ake je to easy ze.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

stiv napísal: Pi 29. Sep, 2017, 15:38 No ale shiro to chce za dvacku. Aj s dopravou striekanim a pracou.
Hlavne, jedna sa o diel vyrobeny v desattisicoch a vyrabalo sa to XY rokov. Takze nechapem, preco je to tak drahe.
A praveze to chcem za dvacku aj preto, pretoze este PLUS doprava, striekanie a praca. Je to len plast.

k tomu co zazil Broslowski:
A co ze ked nemam $$ nemam ist do autorizaku? Akoze to je pre hornych 10 tisic a ostatni si servisujte u Dura a Fera v sope za dedinou? Kokos, fakt niektore nazory...
Autorizak sa nema proste co ondit, akoby mali na jednej vymene oleja neviem ake trzby alebo straty...maju tam 10 dalsich aut, v roznom stadiu rozmlatenia po burackach a co ja viem co ine, na tom si nahrabu kopec $$, nie na tom ze "pridu" o 30e za olej...ved pracu si vyuctuju tak ci tak. A ako pisal Broslo - viem co si kupim a co do auta naleju.

Ohladom ceny prace, tiez mam proste nejaky odhad. Ak viem, co dana praca obnasa, tak jednoducho nedam mechanikovi za vymenu oleja (auto na zdvihak alebo nad jamu, odsroubovat/zasroubovat vypustnu skrutku, to iste s vickom nalievania oleja) 50eur, to da rozum.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Vy ste si pomýlili s.r.o. čka a A.S. ka s n.o. (neziskova organizacia) čkami... Chalani... Na autach zarobia ledva niekollo stoviek z predaja LEDVA, zarabaju z nahradnych dielov a dilery zo servisu....
Teraz sa vam keva lahko, ale leby ate mali vy pracovať s ledva 5% ziskom, kukol by som si Váš pristup....
Nie, ak nemam prachy na olej, tak si idem vymeniť... každych 15kkm 160€ za olej servis a peciatku do servisaku je vela???
Možno vy nechcete ušetriť 15e na oleji, ale niektory tak rozmyšlaju a kupia sračku, naleju a potom idu "že zaruka" Veď olej ako olej... po hranolkach nalejem....
Hrate tu butthurtnutých za par euro...
Ano ja som haklivy na.pristup ku klientom ja si to hned vyprosim a posielam dpce ked zvolia blby ton, to riešte tak, nie bolesťiu v zadnici....
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

po tisici krat, nie je to o tych 160e. Je to o pristupe a moznosti vybrat si, pretoze zbytocne ma budes presviedcat ze existuje LEN jeden olej ktory moze ist do masiny, no neexistuje :)

Ty zas vies cez internet kto sa na co hra .. kks ten chalan je ŠAMAN :D Ved presne tak som konal, a konam vzdy a vsade, kde ponukaju sluzby, a nevedia komunikovat na urovni. Dpc niekoho posielat nebudem, to nech spravi sef primacieho technika, je to jeho praca nie moja, oni prisli o biz nie ja :)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ale ide aj o tych 160eur, akoze nie je to len o tom sialenom pristupe.

To su tie vase 30.000cove olejove sracky (neriesim ci to je alebo nie je Broslow pripad) - namiesto toho aby som isiel menit olej za 160eur raz za 30.000km v autoTEROrizaku, tak ho vymenim TRIKRAT po 10.000km lebo ma to stoji menej.

Olej : 30 eur
Filter : 10 eur
Jozovi : 10 eur

3x takato vymena oleja = 150eur. Pre autiak ukrutne lepsie nez drzat tam olej 30.000km ; bez debaty. A este sa aj socializujem s Jozom...

A ked nejaky sockar chce mermomocou usetrit na novom aute s olejmi, tak pouzit moj system pre 30.000km interval :) cize namiesto 160eur ho 30.000km s jedinou vymenou oleja stoji 50eur. Je to totalne scestne, ale budiz. A za usetrenych 100eur mozem kupovat cigarety a nicit si zdravie, pripadne mozem ist s chlapcami chlastat a... nicit si zdravie.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Pravosi vybrať? Máš... Oni ti dali ponuku, ty si mozes vybrať, ci to chceš, alebo nie... Servis od servisu su tie autorizaky ine... Skus ineho, možno ti daju lepšiu ponuku... Ale na ich mieste aj ja by som hovoril, že sa tam leje toto a hotovo... Ak sa ti nepaci, chod inam...
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

ked mi da jozo peciatku do servisky aby mi nepadla zaruka tak to za tych 10eur beriem a budem menit aj 2x do roka :) kontakt?
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

A preco by ti mala padnut zaruka ak si ho vymenis san v polke intervalu?

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"