Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no, niekde to suchli o zvodidla na lavobok - nevysiel drift na Renoaultiku, je tam toho... lahko skrabnute v terminologii bazarnickej buzny. Ano, tiez by som ako zaka[ka]znik nechcel taky pristup, take auto za 30.000...

Ospravedlnujem sa, tiez nie som odbornik na vsetko, ale ked panovi ponukli PRESTRIEKANIE vozu tak muselo mat VIDITELNE nedostatky. Oci so sebou vacsinou este nosim... ci ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

neviem ako si to cital, ale bolo tam pisane aj rovnanie na rame... cize lahko skrabnute to nebolo :D
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

to auto mohla byt pokojne totalka pozliepana dokopy aby to drzalo. Keby to aspon bolo dobre spravene nezistis nic. Hlavne nie pri dakej obycajnej prehliadke. Pochopil som tomu tak ze to zistil nahodou pri servise ujco opravar.

ocividne sa tam deju dlhodobo prasaciny pretoze ak trocha pohladas, najdes viacero pribehov :)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6977
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Kamos mi popisoval to iste v ke so golfikom.co predali jeho fararovi ako predvadzacku sa zistilo o polroka ze buracka opravena. Farar slusne prisiel s prqvnikom a ten den mal peniaze. A dalej to neriesil a kupil si u nich zase noveho golfa. Tak ludom jedno aj dieselgate sa ususka a ludia dalej kupovat vag budu. Sak mne sa vlastne nic nestalo,ci? :D ale zase big obdiv ze sa neuspokojil s vratenim prachov.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no jasne.. vratia peniaze a auto predaju zase inemu.. :D to je kolobeh zivota..
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

rovnanie na rame mas pri potlaceni dveri do stlpika dva centimetre, to zrovna neni totalka.

Inak ja som tu pisal o pribehu kedy chlapci z Fiatu vozili auta po vlastnych - dekadu dozadu... kto prisiel posledny, platil rundu vsetkym. Si predstav na novom surovom motore minimalne 7200 rpm, menej nez to nesiel ani pol sekundu. Joooj tam sa stali tiez buracky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

kedysi som pasol kravy s dedom.. a co teraz?
dnes je dnes, hlavne ak auto sa nepokruti len vdaka profilovaniu kovov.
Ked to da na ram, ohreje horekom a nejak povytahuje tak ten profil uz nie je taky ako ma byt.
bavime sa o relativne novom aute co stoji dost penazi.. nie o 10 rocnom za 3500€..
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Preto sa profily nevytahuju, ale sa urezu a vymeni sa cely bok auta aj s prahom a navari sa. Necital som ten clanok uplne dopodrobna, co vsetko a hlavne ako sa to menilo, ale su vyrobcom dane postupy opravy tak, aby takto opravene auto bezpecnostou zodpovedalo novemu. Samozrejme to neospravedlnuje jednanie predajcu ze chcel odrbat zakaznika a predat mu tip-top predvadzacku jazdenu iba vedenim firmy.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Sorry, ale ked je taky predajca, kto vie aka bola oprava.
Poistovna zaplatila a v garazi este usetrili.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6909
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

chalani, ked zacnem chodit kazdy pracovny den 2x 4 km a raz za dva tyzdne nejaka dlsia trasa (rozumej 20+ km) mam si nachystat startovacie kable, alebo to auto zvladne v pohode? kedze posledne tyzdne nejsom schopny dostat sa do roboty pod dve hodiny (25 km) tak vazne uvazujem ze prejdem na vlak a budem chodit na stanicu a spat.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

molnart: nie som sice expert, ale IMHO zvladne.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zvladne v pohode, ked to moj 16rocny tragac zvlada poslednych skoro 10 rokov tak v pohode. Bateriu mam Ca/Ca, alternator 180A.
zo Samorina DVE HODINY ? Ty more. Ty more s odlivom aj prilivom a este aj zalivom k tomu.

DPF nemas, co ?

V zime silnejsie doporucujem kazdy druhy/treti tyzden vybrat batercicku v piatok do baraku, nechat zohriat cez noc, v sobotu pripojit na nejaku slabu nabijacku (max. 3A, rozhodne nie viac) a nechat vegetovat. Ja pouzivam 1.5A, necham ju tam 10-12 hodin proste "cez den". V pondelok rano montaz za 20 sekund a hajde. Jaj ty si mal tusim Fabku, tam tu 40Ah batercicku vyberies dvomi prstami a jednym srobom a strcis si do vrecka.

Dodnes mam vo Voyageri original bateriu z vyroby, 2004 Red Optima... auto v zivote garazovane nebolo. V Galaxii bateria umrela 12 rocna, Motorcraft teda "original" Ford 60Ah, mala za sebou statisice kilometrov (nie jeden, ani dva, ani styri).

edit : v najhorsom, lebo raz to pride, proste kupis novu za 40eur. To kvantum usetreneho casu, nekodrcania a nespojkovania v zapche kazde tri metre za to proste stoji raz za dva roky. Dva roky bude mat zaruku, tolko vydrzat musi.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6909
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

no dneska som odisiel z domu 5:30, domov prisiel 18:50 a to som nestihol odrobit ani 8 hod... mam ceeda 1.6 GDI, parkujem v garazi, takze s teplotami problem nebude
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6977
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Predaj to v com byvas a hajde do mesta. Masaker koljo casu minas na cestu. Inac este aj strach aby ta nesundal neaky ozran na ceste. Ceed pohode spokojny?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10086
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Jn, za pol miliona kupis v pohode byt v centre a nemusis dochadzat. Ake jednoduche. :-D
.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"