Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ononzase subaru sa da tiez do zakrut vysantit a neni to jednadva. Tu si ja napr myslim ze ten swift chvalia lebo je to male auto a clovek v malom aute ma iny pocit z jazdy a aj hmotnost vela pomoze. Ale taky minicoper to je sajba.neviem preco ale mne sa poseldne fiesty kruto pacia
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

A mne zase svišť pripadal ako rozhrkaný nepohodlný šmejd (testoval som dávnejšie aj nový aj vyhrkaný z bazáru) a doteraz nechápem čo na tom ľudia vidia, ale tak 100 ľudí 100 chutí :)

Na ten zvierač fakt najlepšie stará rachotina v rýchlosti do zákruty, ale to nie je pocit čo by som chcel v aute zažívať :D
Radšej zájdem na motokáry, je to lacnejšie, bezpečnejšie a lepší adrenalín, ten o život či o peňaženku fakt nepotrebujem :)
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

urcite by som z 1.2 ani 1.6 nekukal jak puk:) sry auto co nema zrychlenie a tah neni pre mna zaujimave, moze zatacky rezat jak chce,ked podradim a cakam na nic tak bohuzial...

proste bez vykonu auto neni zaujimave na vysantenie sa...pre mna holy fakt.

samozrejme nikomu jeho zabavku a radost neberiem! len svoj vyjadril svoje chutky...

samozrejme,ze vyblaznit sa da aj na mrtvych konoch, kto by nepoznal dennodenne situacie kedy chlapci turuju a hrabu zmrdane vykefovane 1.9tedeiii aby sa nejaka lubna omylom otocila...proste brrr....
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

suhlasim, bez vykoni neni zabava, ale samotny vykon nestaci

napriklad taka cupra mi velmi zabavna nepride, na svoju triedu to je veeelmi rychle auto, dokaze brusit zatacky, dokaze zatlacit do sedadla, dokaze zajazdit skvely cas... ale tam to konci, ziadna emocia, ziadny neovladatelny usmev na tvari, proste to je az velmi sterilne, velmi maskuje rychlost, vsetko zvlada az privelmi jednoducho


proste aby sa s nou clovek zabavil, tak by s nou musel ist neskutocne rychlo... ale kolko %ludi si dovoli ist nejak takto https://www.youtube.com/watch?v=cEO-G9y-PT0 aby sa s nou zabavilo...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ano, na takom slovakiaringu by bola so swiftom urcite nuda, trebalo by cakat trosku dlhsie kym sa rozgula a zabava by skoncila pri 170km/h lebo dalej akceleruje pomaly. Okrem toho nad 150 stracas na slovenskych cestach istotu, lebo nerovnosti a maly razvor... Ale na nejaku jahodnu, branisko a pezinsku babu, je tych 100kW na tonu ozaj dost. Prejazd previazanymi zakrutami v rychlostiach od 60 -130 je ozaj zazitok. Tu emociu s oktaviou RS proste nevyvolas aj ked celkovo prejdes usek rychlejsie. Vacsinu zakrut prejdes aj tak rovnakou limitnou rychlostou, bez ohladu na to ci mas 100,200,300kW.

Pri tychto autach ide o fun factor/peniaze rovnako ako u "slabych" MX5 napriklad. Za 14 000 sa svojho casu nedalo kupit nic zabavanejsieho.

Mne zviarac v swifte nepovoli, lebo niesom ochotny ist tak na hranu. Zato som sa skoro ozaj dosral v 450PS audi S4. Z akceleracie to ale nebolo. Ale jemne zakruty na vlhkej ceste okolo 200km/h vedia zaspinit textil...

A nechcem nikoho urazit ale myslim, ze na poslednych stranach nie je jediny clovek, co by dokazal ukerovat, co ja viem Megane RS tak ako si zasluzi.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

SKiLEX - si urcil zabavnost vozidla z videa? :D O aute mozes hovorit ked si si s nim nieco prezil. Nestaci ani jedna jazda, ani dve, ani tri... ved zistis. Hlavne ak hladas limit, to su tyzdne na tej istej trase trenovania. Samozrejme ze na trati by to slo rychlejsie (bez premavky to je sen :D ).

Scream - mame tu okruhovych levov - ale neboj dosrati budeme aj mi, minimalne ja, jahodnu nemam az tak najazdenu, ale ved naucim sa. Ja vas budem len tak z dialky pozorovat a zrat vsetok prach od vas :D
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Sky napísal: Pi 13. Okt, 2017, 15:21 Odbocim vam od temy, v technicaku mam zapisane gumy 205/55 R16 91V, maximalna konstrukcna rychlost T, mozem si nahodit zimne 205/55 R16 91T? Mam moznost na https://pneumatiky.heureka.sk/continent ... 5-r16-91t/# za 50€ kus, jazdene jednu (poslednu) zimu.
skilex v reakcii zavadza, nie je to pravda. Samozrejme mozes tam dat legalne "T" (len treba dodrzat zakon/vyhlasku, t.j. nalepka v zornom poli alebo nastavenie signalizacie na palubaku... na co sa u nas z vysoka kasle)
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Ta megane rs to je mi raketa :D asi ako turbov boyager. Uz ho vidim v sandaloch a kockovanych kratasoch ako sa skrabka dole a chrochte ze ehm tu som dosiel na mojej care s vyhrievanymi zadnymi sedackami. Joj ale som rad na tomto fore. Skoda ze som vcera sexko pivo vypil
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Sky
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2009
Dátum registrácie: Ut 15. Dec, 2009, 15:49
Bydlisko: Nové Zámky

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sky »

mirjak napísal: Pi 13. Okt, 2017, 22:53
Sky napísal: Pi 13. Okt, 2017, 15:21 Odbocim vam od temy, v technicaku mam zapisane gumy 205/55 R16 91V, maximalna konstrukcna rychlost T, mozem si nahodit zimne 205/55 R16 91T? Mam moznost na https://pneumatiky.heureka.sk/continent ... 5-r16-91t/# za 50€ kus, jazdene jednu (poslednu) zimu.
skilex v reakcii zavadza, nie je to pravda. Samozrejme mozes tam dat legalne "T" (len treba dodrzat zakon/vyhlasku, t.j. nalepka v zornom poli alebo nastavenie signalizacie na palubaku... na co sa u nas z vysoka kasle)
Kedze je konstr. rychlost nensia ako rychlostny index pneu, odpada aj povinnost nalepky, tak?

Nejaky typ na zimne s danym rozmerom, alebo zobrat spominane?
CPU: AMD Ryzen 5 3600 + Noctua NH-D14, MB:MSI B450M Mortar MAX,
VGA: Sapphire RX580 8GB, RAM: PATRIOT Viper 4 Blackout 32GB 3200Mhz, NVMe: Kingston FURY Renegade 2TB, Samsung 980 1TB, HDD: Toshiba 2TB, TOSHIBA 3TB, TOSHIBA 6TB
PSU:EVGA Supernova GS650 Gold, Case: SilverStone Lucid LD01, OS: Windows 11 Pro, LCD: AOC Q3279VWF
Keyboard: Logitech G910 Orion Spectrum, Mouse: Logitech G604 Lightspeed
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Falken HS 449

- Ano stevko je to raketa, rovnako ako napriklad Clio RS 2.0 atmo, konkretne to Clio by som si rad pozrel v rukach miestnych mudrlantov :D

Taky ten neraketovy megan sa moze pokojne postavit proti M3jke



na to ako pomale auto to teda je, celkom fajn nie?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Schvalne som spomenul Megane RS, co je len 4 valcovy hatchback. Videa z trati su trosku sterilne, staci si ale pozriet prejazdove rychlosti zakrutami na obycajnej ceste s dvoma pruhmi alebo nejaky norschleife s vodicom, co to ozaj vie. Ked pri 170 piskaju gumy, zacinam sa ozaj bat a sam si takto nikdy jazdit nedovolim.

https://www.youtube.com/watch?v=02cpzgoVqC4
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Inak neviem pochopiť prečo sa riešia rýhclostné indexy, keď maximálna povolená rýchlosť je u nás 130.
Inak ja viem tak, že letné pneu nemôžeš mať s indexom pod konštrukčnú rýhclosť, zimné hej s nálepkou.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6643
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

SKiLEX napísal: Pi 13. Okt, 2017, 20:52 suhlasim, bez vykoni neni zabava, ale samotny vykon nestaci

napriklad taka cupra mi velmi zabavna nepride, na svoju triedu to je veeelmi rychle auto, dokaze brusit zatacky, dokaze zatlacit do sedadla, dokaze zajazdit skvely cas... ale tam to konci, ziadna emocia, ziadny neovladatelny usmev na tvari, proste to je az velmi sterilne, velmi maskuje rychlost, vsetko zvlada az privelmi jednoducho


proste aby sa s nou clovek zabavil, tak by s nou musel ist neskutocne rychlo... ale kolko %ludi si dovoli ist nejak takto https://www.youtube.com/watch?v=cEO-G9y-PT0 aby sa s nou zabavilo...
este mi povedz co bolo natom zabavne... normalna jazda jak by si dal na kazdom 150k aute
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

mirjak napísal: Pi 13. Okt, 2017, 22:53
Sky napísal: Pi 13. Okt, 2017, 15:21 Odbocim vam od temy, v technicaku mam zapisane gumy 205/55 R16 91V, maximalna konstrukcna rychlost T, mozem si nahodit zimne 205/55 R16 91T? Mam moznost na https://pneumatiky.heureka.sk/continent ... 5-r16-91t/# za 50€ kus, jazdene jednu (poslednu) zimu.
skilex v reakcii zavadza, nie je to pravda. Samozrejme mozes tam dat legalne "T" (len treba dodrzat zakon/vyhlasku, t.j. nalepka v zornom poli alebo nastavenie signalizacie na palubaku... na co sa u nas z vysoka kasle)

pardon, moja chyba, nejako zle som si to zapamatal, znizovat index max o 1. stupen je len doporucene, nie prikazane...

stanomx napísal: So 14. Okt, 2017, 10:27 Inak neviem pochopiť prečo sa riešia rýhclostné indexy, keď maximálna povolená rýchlosť je u nás 130.
Inak ja viem tak, že letné pneu nemôžeš mať s indexom pod konštrukčnú rýhclosť, zimné hej s nálepkou.
presne tak, vsetkym autam dat obmedzovac na 130, a hotovo
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ja som zvedavy co dokaze novy megane RS.. 280 koni + riaditelna zadna naprava + cekom rychla EDC prevodovka.. to bude overkill na prejazd zatackami :D

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"