Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ty vole nezacinajte zasa s rychlostou. A Co ze je na slovensku 130 max, v nemecku nie je, a tam snad mozem ist aj s autom ktore som kupil na slovensku nie? ... A tam potom co ked budem mat obmedzovac na 130 :D Rovnako mozem ist hocikedy na trat kde tiez nie je asi obmedzenie na 130 kmph.. ked ti bude zena rodit v aute na dialnici asi tiez pojdes viac ako 130.. trocha rozmyslajme..
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

zákon chce od teba rychlostny index pneu 190, 210, 230, 300 podĺa konštrukčnej rýchlosti vozidla
podľa pravidiel cesntej premávky je maximálna povolená rýchlosť 130km/h
čo je natom nepochopiteľné, prakticky je jedno či maš 190 alebo 230 rychostny index, takou rychlosťou nemáš čo chodiť po Slovensku.... to chce od teba slovesnko nie nemecko
___
ale samozrejme mame tu debilov čo si myslia že môžu chodiť 240 šak prečo ne, a my sme ostatni kokoti čo dodržujeme rychlosť vlastne
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Bla bla bla
.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

este ze brosklo poatol negane rs co ma od serie pekne daleko ..ak je to ten co je na ab.eu...

a stara m3 proti autu o 10 rokov mladsiemu.jaj ha...ci stale sa stara m3 povazuje za modlu (pre mna isto nie)...

auto bez vykonu moze byt bars jake proste,ked to netlaci do sedacky,ze mam chut hodit tycku tak je to nezazivne. hadzat sa zo strany na stranu v zakrutach neni zrovna moj vlhky sen.... drzat pekne stopu, na vyjazde plny kotel zaludok v sedacke zatlaceny...ano to je uz auto pre mna ;)) cize urcite radsej nieco na styl velky motor(c63,e55/63,m5 atd) ako male prditko s krutakom vacsej kosacky :D
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

stanomx na trati a na sukromnom pozemku mozem lietat aj 350.... To iste plati pre letiskove plochy a pod. Preto existuje nieco ako rychlostny index pneu. Aby si vedel ako max mozes ist bez toho, aby som riskoval to ze sa ti rozleti guma na šalát.
Cize asi tomu skor nerozumies ty mam taky pocit ale okej ved.

Q - celu dobu sa tu bavime o warm-hot hatchoch. Rsko je hot hatch. Nvm co je na tom cudne a samozrejme ze tie auta su od serie hodne daleko. O tom tie auta su. Ziaden dobre spraveny hot hatch ta nebude v zakrutach hadzat zo strany na stranu, bude presne ako pisat, pekne drzat stopu. Paci sa kup si co chces.Apropo nemenil si zatláčač žalúdka za maly hatch? :P
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

nemam rad ked niekto zmysla ako stano, pride mi to az chore


ked obehujes kamion na okreske, tak tiez len 90 ze?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ano a ako inak :D
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

Jasne. Lebo je to "bezpecnejsie" :wallbash:
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

No ale fakt porovnavat 10rocne rozdielne auta. Ako hatch mne stake pride ideal fabia rs. Ten swift je ozaj maly a preto ten zazitok je o to vecsi. Podlq mna quicky,mali by sme dat meeting na branisku so screamom, broslom a jednoduchom a este neaky moji oblubenci ala chris a stiv, a wingo. Skilex a asi nepustia rodicia :D. A musi byt skoro doma. Mne staci ked pustim do svojej m6 sialenca z krompach ked gumi pistia a naokolo jelene. A asi srat netreba ale polovnika so sanitkou
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

no mohol by som tam dojst akurat na motorke kategorie "AM" :D ale mam tusak ze by som za vami nestihal...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

kolko koni by som musel mat na tom stretku? :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak apropo som vymenil ako vsetci na fore vieme nie z dovodu,ze by ma to omrzelo a pod :) cisto racionalny dovod neserisovat do nepricetna 10rocne auta. zaruka = pokoj, done.

aj ked to vyzera,ze mi tento tyzden v garazi pribudne 2013 model XF 3.0dV6 :D sprosta profesia, kde sa to ziada nechodit na kii :wallbash: :furious:

no v kazdom pripade ja vobec nic proti hothatchom nemam :) proste niekto hlada auto ako motokaru nizko pri zemi,tazisko detto, atd... samozrejme tieto atributy su ziadane ale k nim musi sekundovat seriozny motor co ma j.bne do sedacky! mal som nejake uz podobne : golf V GTI, BMW Z4 3.0Si (toto bola podla mojho nazoru skvela motokara!!!)... vsetko fajn povozenia hodne... ale impreza bola zviera co zjedla aj R8 4.2 na veceru (od semaforov cca do 150, potom by ma uz zjedol on,jedine stastie ,ze dalsia krizovatka isla :D )...

hadzat zo strany na stranu som myslel,ze nemam az tak extra v laske serpentinky (zatacka za zatackou)...obcas nevadi, dlhosiahle nevadia, ale nie hop tralala :D

ja si stavat auto na "zabavu" tak opat zacnem u subaru hothatch, rocniky 2007/2009 (pre mna najkrajsia imprezka)...mnam...vykuchat, vytunit motor 400+ (do 5K euri sa zmestis)..MADNESS... len to by som nemohol byvat v panelaku,ale mat priestor sa s tym hrat a mat to ako vikendovku :)
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

quicky celkom chapem, ako to myslis ale na taketo tlacenie do sedacky, co vo mne vyvola emociu treba aspon okolo 300PS. A to su auta v inej cenovej. Ked porovnam 200PS accorda so 136PS swiftom, tak v tom swifte je daleko viac zabavy aj ked je v priamke pomalsie. A nerobi to len vaha a vykon. Ma daleko ostrejsie riadenie, kratsie ( aj ked menej presne ) radenie, cele auto je podstatne tvrdsie, ma mensie naklony a toto ako celok pri ostrej jazde vnimas...tlacenie do sedacky je len cast z toho. Keby som mal viacej penazi, spokojne pojdem do "slabej" GT86 lebo to je dalsie z tych aut, co su robene pre sofera a nestoja majland.

EDIT: Keby som chcel beast, tak to taktiez postavim z imprezy :D
... mna zas tie serpentiny bavia najviac ako pracujes s vahou auta, pripadne motokarove trate...to je taka relativne bezpecna zabava. Sibat si to 150+ kdekolvek inde ako na trati alebo na dialnici je stale hazard, nikdy nevies, ktorej liazke cvrkol olej v zatacke atd...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Osobne poznam dvoch chlapcov ktori mali "ostre" Meganiky a po presadnuti do serioznych aut tie meganiky sfleku predali... jeden je v Bratislave, aj by som ponukol ze sa s nim da stretnut ale vypravat za ineho nemozem.

Citovat ale mozem : "co ti yebe to je uplne iny svet".

Quicky : nechapem co vedie ludi k tomu posudzovaniu podla auta. U mna je skor pruser ked vidim drahy voz - aha, panko na mne ide zarobit vela dukatov, zrejme podstatne viac nez ten co sa dochnape na Kii. A ked som si to porovnaval, zatial to CELY MOJ ZASRANY ZIVOT tak aj vychadzalo. Mno, mozno mas inu klientelu. Zase dobre beriem ze XF2013 za circa 22k je velmi pomeratelne auto k nejakej beznej Ocktavii / Kii atd, cize s tym problem nemam, len vseobecne hovorim - zatial si neviem spomenut na niekoho kto by dostal zakazku u mna ked dosiel na 60k+ eur masine. Vobec nie preto lebo ma drahe auto... iba preto ze bol ukrutne drahsi so svojimi sluzbami nez jeho konkurencia na lacnejsich autach, ktora zakazku dostala.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Co si myslite borci o tychto gumach?https://auto.bazos.sk/inzerat/78143582/ ... NENTAL.php

Mne pridu uber zjazdene ci len foto?vraj jazdene 2mesiace ale tak gumu vie swoftik zodrat aj za den ne?
hry- ps5
doma-HP probook

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"