Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Tak pokial mas malu zenu tak suv je pre nu ovela lepsie ako akekolvek male prditko. Moja zena ma 156cm a pri mpv a suv nema ziadny problem ovladat pedale a ako velke plus ma prehlad na ceste. Ovela horsi vyhlad a ovladatelnost mala z fiesty, oktavky, toleda a inych sedanov ci malych aut.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Shiro kup si kolobezku, tam vsetko budes robit manualne a tiez sa ti nic nevysere





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

lacika: tiez som za SUV. Ono to ze ma 156cm je fuk ci sedi vo fieste, alebo v limuzine, ten priestor pre vodica na dlzku je +/- vzdy rovnako regulovatelny. Dokonca su aj take nadstavce na pedale. Ale rozhodne sa jej bude lepsie soferovat z vyzsieho auta, koli rozhladu.
Ja by som pre zenu tiez hladal automat, dokonca uz aj pre seba.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

lacika napísal: Ne 15. Okt, 2017, 20:39 nie nie.. ja zrovna na SUV nie som, ani na VW, ale maju pekne premakanu ponuku.
Zena zrovna nema vela prilezitosti jazdit a vzhladom na vysku (152 cm) sa jej spojka aj zle ovlada, co obcas pocut aj citit a ani mna to v meste 2x nebavi s manualom. Mam radsej aerodinamicky zvladnute auta a ani hybrid by nebol od veci. Len tie ceny.. napr taky IONIQ
moja je podobne vysoka a zatial asi jedine auta, kde dociahla kam treba boli Smart a stara i10 a i20.
Sediet blizko pri volante obecne nieje najlepsie, pretoze airbag.
Snake napísal: Po 16. Okt, 2017, 03:16 Shiro kup si kolobezku, tam vsetko budes robit manualne a tiez sa ti nic nevysere
vzdy lepsie ako predrazena A8, kde jeden brzdovy kotuc stoji 300e :cool:
Proste nekupujem co nepotrebujem a co je predrazene.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

shiro napísal: Po 16. Okt, 2017, 08:53
Snake napísal: Po 16. Okt, 2017, 03:16 Shiro kup si kolobezku, tam vsetko budes robit manualne a tiez sa ti nic nevysere
vzdy lepsie ako predrazena A8, kde jeden brzdovy kotuc stoji 300e :cool:
Ten kdo má na také auto má samozrejme aj na tie kotúče, zasa sa tu neponizuj na takúto úroveň.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale tak shiro je extremista, najlepsie byt v 1 izbaku lebo viac ti aj tak netreba.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

zase nebehajte do extremov, ako mate vo zvyku....ale realne porozmyslajte, co v tom aute realne vozi. Ano, 95% casu seba a vzduch.
Ak ma vyssie naroky, kludne by mozno stacila aj A3, A5.

Takisto, bezna 3-4 clenna rodina nepotrebuje 5izbovy byt.
Ked si to ludia takto krepo zariadia tak jasne ze mnou cuka, ked potom pisu co ich kolko stoji....ked to maju naprd zariadene.
Na tom sa vzdy musim len zasmiat, ze mam veci rovnakeho alebo dost blizkeho standardu ci uzitku, a stoji ma to 1/3 ich vydavkov.

Ked to vezmem cez vase extremy, tak samozrejme, mozem chodit to tesca na nakupy, ci do prace vrtulnikom, sak co :D
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ja uz som sa rozpraval s clovekom co chodi do prace vrtulnikom a pochvaloval si :D
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

jasne, ze by mi stacila kia rio, aj ked sme 3ja.. ale ked si predstavim ako som minule brzdil ocami ten Ford Kuga, kt. mi letel na kufor, tak nejaka deformacna zona v zmysle vacsieho kufra neni od veci. Hlavne ak mas maleho v sedacke na zadnych sedadlach.
Preto som stale v segmente C a nie B.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Kija Venga, vase rodinne mpv. Kufor velky asi dvadsat centimetrov, ale rodinne - tak hlasaju reklamy, to nemoze byt zle.



>> Zena zrovna nema vela prilezitosti jazdit a vzhladom na vysku (152 cm) sa jej spojka aj zle ovlada, co obcas pocut aj citit

nadava jak pohan a prdi od strachu ?

Inak Shiro ma pravdu v tom reality-checku : sa pozrite kolko Mercedesov Vián je s manualnou klimatizaciou a bez vyhrievanych sedaciek. Na aute ktore stalo "uz do 32000" co v realite znamena 48000 akotak vybavene, je manualna klimatizacia vyslovena hanba. A ku kozenym sedackam ktore si mozes priplatit vyhrievane sa radsej nevyjadrujem, podobne ako k BMVV 3 ktora tiez nemala vyhrievane kozene sitse automaticky...

a ludia to brali.



>> ja uz som sa rozpraval s clovekom co chodi do prace vrtulnikom a pochvaloval si

to by som chcel vidiet napriklad na Slovensku a kazdy druhy den. Taky tu nie je ani jeden jediny. Niezeby na to nemali ale proste prakticke dovody.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

LordKJ -> ked chodis do prace vrtulnikom, tak to uz neni praca...to len pozeras ako ti kazdy mesiac pride na ucet 10-20k eur, raz za cas ides dohodnut nejaku zmluvu na kaficko s premierom, ministrom, korporatnym riaditelom a neriesis :-)

lacika -> to by potom mensie auta mali mat o to viac "tvrdsie" defor. zony, ked ich maju mensie. Aby druhe auto neskoncilo v polke kabiny a nerozmliazdilo osadku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »



Bez Turba, a ide ot. menej kurvitok, mensia spotreba, po facelifte overeny model. Nemam auto tak toto asi kupim normalne nove. parada takto ma vyzerat facelift, nie ze rozbijeme sbvetla na 2x a dame tam 1,0 turbo. xP

Inak Broslo, v sobotu menim oleje filtre (1x sam tak som zvedavy). v nedelu budem mat cas zajazdit v sobotu mozno poobede, neviem, uvidim co ako stihneme u kamosa v garazi 3 auta robime naraz :-) tak len fyi.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

mp3turbo napísal: Po 16. Okt, 2017, 09:30 >> ja uz som sa rozpraval s clovekom co chodi do prace vrtulnikom a pochvaloval si

to by som chcel vidiet napriklad na Slovensku a kazdy druhy den. Taky tu nie je ani jeden jediny. Niezeby na to nemali ale proste prakticke dovody.
ale je, prevadzkuje heliport vedla tatralandie a nejake letisko neviem kde
ale jasne, ze prehanal ale tak raz za cas urcite ide vrtulnikom ked ich uz par ma :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

SKiLEX napísal: Ne 15. Okt, 2017, 15:02 mne sa dokonca lepsie jazdi s klasickym tempomatom ako adaptivnym


avsak s automatom to aspo ma tu vyhodu ze sa to vie samo pohybovat v kolone
nepisal si, ze nemas vodicak?

Inak je rok 2017, neviem preco by si ktokolvek mal kupit NOVE auto bez tempomatu, automatickej klimy, nejakeho infotainmentu alebo okien v elektrike. Samo o sebe to stoji 5 korun, to kolko si za to uctuju automobilky v priplatkovej vybave je druha vec.

V roku 2000 sme tu mali vsetky tieto technologie, uprimne som cakal, ze o 17r neskor to bude proste standard a priplacat sa bude len za lepsie kolieska, kozicku a televizor miesto displaya. Nastastie aspon airbagy ESP a ABS su standardom.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

LordKJ napísal: Po 16. Okt, 2017, 10:04
mp3turbo napísal: Po 16. Okt, 2017, 09:30 >> ja uz som sa rozpraval s clovekom co chodi do prace vrtulnikom a pochvaloval si

to by som chcel vidiet napriklad na Slovensku a kazdy druhy den. Taky tu nie je ani jeden jediny. Niezeby na to nemali ale proste prakticke dovody.
ale je, prevadzkuje heliport vedla tatralandie a nejake letisko neviem kde
ale jasne, ze prehanal ale tak raz za cas urcite ide vrtulnikom ked ich uz par ma :D
Aj v Petrzalke mame takeho extremistu. Vytiahne vrtulnik paletakom z garaze a frci si do Viedne.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"