Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Tiež celkom nerozumiem tejto debate.

Na Subaru, aj v Opli mám automatické dvojzónové klímy.
Pri kúpe auta to bola podmienka.
Nikdy som zóny nedelil, v Opli je dvojzónový režim vypnutý od kedy Opla mám, v Subaru to nejde, obe zóny majú nastavenú rovnakú teplotu.
V oboch autách takto naspamäť z hlavy ani neviem, ako sa to nastavuje, je to v režime AUTO furt stále a non-stop a nechytám sa toho...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Jednoduska napísal: Po 16. Okt, 2017, 09:49 Inak Broslo, v sobotu menim oleje filtre (1x sam tak som zvedavy). v nedelu budem mat cas zajazdit v sobotu mozno poobede, neviem, uvidim co ako stihneme u kamosa v garazi 3 auta robime naraz :-) tak len fyi.
kam chodis menit olej? Aj mne by uz trebalo..
scream napísal: Po 16. Okt, 2017, 10:08
SKiLEX napísal: Ne 15. Okt, 2017, 15:02 mne sa dokonca lepsie jazdi s klasickym tempomatom ako adaptivnym


avsak s automatom to aspo ma tu vyhodu ze sa to vie samo pohybovat v kolone
nepisal si, ze nemas vodicak?
ved moze jazdit s poverenou osobou.

// ako jazdit za lacno :D
https://www.autobazar.eu/toyota-auris-t ... 84731.html
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

to uz je ale dobry extrem :D

aku spotrebu to v ekvivalente benzinu?
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

lacika,

Ku Mikimu ale tak olej snad vedia vsade vymenit dobre :) Teraz idem vedla do garaze k susedovi.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

jaj.. ta na sidlisku nie je montazna jama :D inak by som to zmakol aj sam
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Jednoduska napísal: Po 16. Okt, 2017, 09:49
....

Inak Broslo, v sobotu menim oleje filtre (1x sam tak som zvedavy). v nedelu budem mat cas zajazdit v sobotu mozno poobede, neviem, uvidim co ako stihneme u kamosa v garazi 3 auta robime naraz :-) tak len fyi.
My ideme na oleje piatok :D :hysterical:

A fakt by bol clovek hlupi keby v roku 2017 kupoval auto bez vsetkeho, co sa dnes montuje do nizsej triedy. Kedysi to bola výsada strednej/vyssej triedy, dnes mozes mat aj v relativne lacnom voze napraskane co chces.

Kua dobra je ta YARIS - darmo bola vo vybere len na dialnici by ma to asi zozralo :P

BTW TSI tiez pouzva 2 rezimy MPI(bublacky hladenie plynu)/TSI (vykon)
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> LordKJ -> ked chodis do prace vrtulnikom, tak to uz neni praca...to len pozeras ako ti kazdy mesiac pride na ucet 10-20k eur

ver tomu ze z 20k mesacne by na ten vrtulnik a KAZDODENNE lietanie nebolo. Takych co maju 10k mesacne je na Slovensku viac nez si myslis.
Aurisa na plyn ma moj kamarat Martin Cichy, najdete ho na modrom fore, neviem ci ma 1.6ku alebo 1.8 ; masine taha cez 400k km tak preto.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

ale no turbo, necituj citaciu :D
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

scream napísal: Po 16. Okt, 2017, 10:08
SKiLEX napísal: Ne 15. Okt, 2017, 15:02 mne sa dokonca lepsie jazdi s klasickym tempomatom ako adaptivnym


avsak s automatom to aspo ma tu vyhodu ze sa to vie samo pohybovat v kolone
nepisal si, ze nemas vodicak?

Inak je rok 2017, neviem preco by si ktokolvek mal kupit NOVE auto bez tempomatu, automatickej klimy, nejakeho infotainmentu alebo okien v elektrike. Samo o sebe to stoji 5 korun, to kolko si za to uctuju automobilky v priplatkovej vybave je druha vec.

V roku 2000 sme tu mali vsetky tieto technologie, uprimne som cakal, ze o 17r neskor to bude proste standard a priplacat sa bude len za lepsie kolieska, kozicku a televizor miesto displaya. Nastastie aspon airbagy ESP a ABS su standardom.
Obchodná politika. Doplnková výbava je zlatá baňa pre automobilky, prirážky 100-1000% (často aj viac) oproti aftermarket cenám (ktoré tiež nie sú najnižšie pokiaľ to človek neobjednáva priamo z Číny). Ešte donedávna šialenstvá typu autorádio s USB (ako príplatok za lepšie ako základné rádio) za príplatok niekoľko stoviek eur, keď to už mali aj najväčšie aftermarket sračky s cenou pod 40 eur. Keby ESP nebolo povinne dané EÚ, základná Fabka s cenou "už od" by ho pravdepodobne stále nemala aj keď v súčasnosti by šlo doslova iba o inú verziu FW v ECU s dodatočnými nákladmi za každý ďalší kus 0,00€ (vlastne ešte extra € za vytvorenie a otestovanie verzie FW bez ESP)...

A to koľko si automobilky účtujú je práveže dôležité, keď máš základ za 8 000€ a potom s tými vecičkami ktoré sú fajn ale bez nich prežiješ za 12 000€, to máš hneď +50% k cene auta a nie každý je ochotný si toľko priplatiť. Nehovoriac o tých extrémoch typu Fabka za 20 000€ lebo som si naklikal výbavu...
Ale ak si to myslel tak že automobilku to skoro nič nestojí tak prečo to nedáva už do základu tak to s tebou súhlasím, bohužiaľ oni veľmi dobre vedia prečo to do základu nedávajú, a ľudia čo autá kupujú... to jednoducho kupujú, takže im to funguje. Dokonca aj automobilky ktoré mali iba pár výbav ale v nich všetko za dokopy lepšiu cenu prešli na model príplatkov, ľudia to z nejakého dôvodu chcú viac aj keď v konečnom dôsledku zaplatia viac. Doteraz nechápem keď som čítal recenzie kde kritizovali konkrétny model že má chudobnú ponuku príplatkovej výbavy... na kerú riť mi sú 4 strany príplatkovej výbavy keď všetko podstatné je už v základe (ktorý nie je holatina ako u konkurencie), všetko pre pohodlie v strednej a všetky luxusné somariny čo má aj konkurencia sú v najvyššej, a to všetko o tisíce lacnejšie ako keby som si to u konkurencie samostatne vyklikal cez príplatkovú výbavu?
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

wingo: Ad. "Dokonca aj automobilky ktoré mali iba pár výbav ale v nich všetko za dokopy lepšiu cenu prešli na model príplatkov, ľudia to z nejakého dôvodu chcú viac aj keď v konečnom dôsledku zaplatia viac."
Toto nie je celkom pravda. Velmi zalezi od toho, co vlastne chces. Na prvy pohlad pevne vybavy v povedzme 4 stupnoch vyzeraju super (automobilka usetri aj na homologizacii, lebo homologizuje sa kazda mozna vybava zvlast), ale len do momentu, ked ti vyhovuje povedzme 2. stupen vybavy ale chces k nemu mat jednu vec, ktoru ma automobilka iba v 4. stupni vybavy. To si na tom vlastne podobne ako spominane Polo s poziadavkou na automat, ktory to zdrazi nie o 2tisic ale rovno o 6 tisic kvoli inemu stupnu vybavy. Toto presne sa mi stalo aj pri vybere medzi Mazdou 6 a Superbom (adaptivne svetla s vyrezavanim a adaptivny tempomat k dispozicii iba pri najvyssej vybave u Mazdy6, tym padom drahsie o ca. 3 tisic eur).
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

borci, nepoznate neakeho tazkeho IT-ckara/hack masta, navigation guru,
potrebujem svoju tomtom nb1 navigation v mazde 6 (na SD karte) updatnut, nasiel som rozne navody no vsade daco treba prepisat a mat ucet u tomtom, a tu je kamen urazu, ze ja neviem ci na tu SD kartu uz tomtom ucet neaky je a aby mi to teta mazda neblokla ked dam dnu zlu kartu(na inych forach pisu ze to auto blokne) moja mi totiz uz nevidi zilinu, martin dialnicu a 40e mi pride moc za update.1 update. nie lifetime.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

40€ je este v pohode, vo Forde je to minimalne dvakrat tolko
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Ta smola bud cvaknes alebo mas smolu. Kolega na mazde 3 riesi presne to iste (rok vyroby 2017), nezaplatil si tak nema. A teraz sa ide pretrhnut od picungu. Preto existuju veci ako Android auto, CarPlay, Mirror link. Preto su tieto tech fasa, pretoze zabezpecia to, ze ti MMI v aute nezostarne na dinosaura po roku, dvoch, 5,10.... Teraz uz len zaplatit ostava.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Amen to that
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

kupit za 20e v akcii sygic europe do mobilu a si vybaveny dozivotne.
Ziadne take, riesit 4x predrazene auto MMI.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"