Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Prosim vas mam otazku: potrebujem skrabku na vonkajsie skla auta. Moj problem je ale taky, ze som si vsimol, ze predchadzajuca dost doskrabala sklo auta (viditelne skrabance), ktore som si vsimol hlavne po skonceni zimy (fakt je to zo skrabania ladu dole zo skla).

Viete mi povedat, co pouzivate na zimu vy a ci su nejake setrnejsie skrabky na lad? Teraz mam nove auto a nechcel by som mat po prvej zime total doskrabane skla :(

Mozno blba otazocka, ale tak spytam sa. Dakujem.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

tekuty rozmrazovac a silikonovu stierku..
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Ja ani neviem ci mam skrabku na lad. :laugh:

Voda z ostrekovacov, teple okno a stierace funguju tiez dobre.
.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

lacika napísal: Pi 27. Okt, 2017, 09:23 tekuty rozmrazovac a silikonovu stierku..
Nieco odporucane lacika? Co kupujes ty?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Aj kaufland staci.. Len nekupuj v spreji ale klasiku s rozprasovacom..
Lebo v zime, ak ti strekne sprej na prst plnacie medium, tak dovi-dopo..
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Tak nakupene, som zvedavy na tie silikonove a zliatinove skrabky hlavne.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

osobne som pouzival Sonax a W5 z Lidla. Cenovka tusim tri eura za litrove balenie (tak ako cistic na skla, tiez perfektny btw).



>> Voda z ostrekovacov, teple okno a stierace funguju tiez dobre.

aj garaz alebo nezavisle kurenie. Pri -12 je akakolvek voda z ostrekovacov fujaru platna aj keby boli vyhrievane co 99.9999% citatelov nema.

Inak napriklad Sharan, Alhambra, Galaxy, Voyager, vsetko od roku 2001 hore ma bufiky automaticky z vyroby, a osobne som zivy priklad ze tomu nechyba vela aby si mal skutocne nezavisle kurenie na dialkove ovladanie.


Tekuty rozmrazovac a vyhrievane okna su spravna odpoved pre narod. Nezavisle kurenie a vyhrievane okna pre tych sikovnejsich (kazdy z vas si moze na inzerat kupit bufiky zo Sharana a dorobit nezavisle kurenie do akehokolvek diesloveho auta z tychto komponent).

Fordy vseobecne mali vyhrievane predne okna prakticky vsade uz od 2000/2001 a funguje to vyni(ci)kajúco... za tri minuty co obehnes okolo auta a oskrabes bocne skla mas predne/zadne sklo jednoducho mokre na utretie stierkou... pokial na nom nebol centimeter ladu.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

bufik by som bral hned, stale pozeram bazos a neviem najst v okoli KE nic rozumne
RAMMSTEIN
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

k bufiku potrebujes este nejake cerpadlo ktore ti bude prehanat vodny okruh (lebo je to teplovodne kurenie, nie teplovzdusne). Potom to ma tri droty v konektore ktore potrebujes (je zima, treba kurit, tu je napajanie), ostatne je plne automaticke.

konkretny zdroj bufika ti neviem poradit, kludne pozeraj aj vrakarnikov ktori rozpredavaju sharany, alhambry, galaxie (do roku 2006) - nemusis specificky hladat bufik. Ako vravim, ma ho kazde taketo dieslove auto z vyroby. Stare aj nove verzie bufikov maju svoje muchy, stare padaju na svieckach (nove maju keramiku ktoru neutahas), nove padaju na doskach plosnych spojov, riesenie je zhruba rovnako drahe.

Navodov na předělávku v aute a samostatnych dokumentacii bufikov je aj v cestine dost, napr https://www.ford-galaxy.cz/viewtopic.php?f=6&t=1235

Pri instalacii do cudzieho auta budes mat cirkus so zapojenim kurenia do interieru - musel by si presvedcit ventilator aby sa vedel tocit pri vytiahnutom kluciku (co je na Sharane <2009 robota na jeden drotik). Ja by som sa na toto vysr-kakal uplne, moja skusenost je ze ukrutne viac sa zohreje motor ked sa nesnazis tlacit do interieru. Vonku -12, autiak stoji dva dni, nahodim bufik, po 12 minut vrcania (circa 1.5 minuty zážih jak korejska raketa) ma motor 60 stupnov,interier uplne studeny. Ta ista situacia ale snazim sa trepat teplo do interieru - motor zhruba 20 stupnov, v interieri ajtak zima jak vonku pretoze na tom velkom aute proste nemam sancu toto udrzat, predne sklo stale zamrznute.

Sialene preferujem mat teplejsi motor pretoze z vyduchov okamzite po nastartovani ide teply vzduch. Nie horuci ale teply. Kurenie do interieru ukrutne lepsie ako v tom druhom scenari.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5708
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ak by cena nebola tretina mojho auta idem jednoznacne do webasta. dalsie auticko (snad vacsie, drahsie, dlhsia zivotnost) to urcite dostane pod stromcek.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

Tiež som cez zimu používal tekutý rozmrazovač a palec hore. Značku si už ale nepamätám.
36ka nie ale E34 má vyhrievané ostrekovače a zámky ktoré ešte minulú zimu fungovali na jedničku, tak som zvedavý :D Inak bramborka sa v zime natrápi, 4 autá, 1 garáž. Premýšľam nad nejakou dočasnou strieškou, nejaké nápady, skúsenosti? Aby sa to dalo ukotviť, strecha udržala sneh a aby to neodniesol menší vetrík. Nejaká hotová skladačka...
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

kym budu cez STK/emisne urcitym sposobom bez problemov prechadzat aj auta s dymovostou 7+, bez katalizatora a pod tak je to uplne zbytocne

len nastroj na tahanie penazi
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

Moje auto prejde bez katalizatora a egr ventilu, tak asi takto. Maximum povolene 2 a do 0.5 sa zmesti.
ak by to dali na brzdu a rozbehli pod plnou záťažou tak je to ine meranie však?
Naposledy upravil/-a stanomx v Pi 27. Okt, 2017, 15:12, upravené celkom 1 krát.
RAMMSTEIN
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Som prezul dnes
http://i64.tinypic.com/sqnrzt.jpg

A tu este na letnych
http://i67.tinypic.com/2q2fx9e.jpg

Ale inac tie 16"su pohodlne ozaj.len rynave no.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

"Pri -12 je akakolvek voda z ostrekovacov fujaru platna aj keby boli vyhrievane co 99.9999% citatelov nema."

Neni pravda, vo firemnych roky pouzivame Wurth do -80 a nemusime kupovat ani rozmrazovace, v osme som to pouzival neriedene a aj ked som letel 200 tak mi nic na skle nemrzlo.





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"