Mechanicka klavesnica

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa palci »

Ahojte,

vyberam klavesnicu a tu su moje poziadavky:

poziadavky:
- TLK (bez numpadu)
- Cherry MX Brown

nice to have:
- odpajatelna (da sa odpojit kabel)
- USB Hub

nepotrebujem:
- podstvietenie
- RGB

cena:
do 150e

Momentalne skusam doma Logitech G Pro (keby mala brown swithce miesto Romer-G tak je to topka pre mna), Fnatic Gear Rush s hnedymi swithcami (tuto si asi necham ak nezistim nic uzitocneho), hyperX Alloy fps pro Red (keby bola v hnedych tiez je to super volba pre mna) a Corsair K70 s MX SIlent (tato ma bohvieako nehromila a tie switche su naprd)

Na alze som nasiel ozone klavesnicu, ktora by cca sedela mojim poziadavkam, ale ake mate skusenosti s nou? Diki!
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2241
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa zoom »

Ked chces zaplatit 150,- € za klavesnicu, tak sa vykasli na nejake herne "kvalitky" a kup si normalnu klavesnicu. Kedze nepozadujes podsvietenie, tak by som sa v tvojom pripade pozrel na Filco klavesnice. V Anglicku existuje overeny prima obchod so sirokym vyberom: http://www.keyboardco.com

Mozes si vybrat aj s roznych layoutov (hlavne US alebo EU/UK). Napriklad toto, toto, alebo toto.

K USB hubu v klavesnici: Tohto sa vyvaruj. Velmi si tym zuzis vyber klavesnic a USB hub v klavesnici vzdy stal za hovno, pretoze klavesnica nestiha cez jeden USB port dodat dost stavy aj pre dalsie zariadenia. Riesilo sa to potom kdejakymi hackmi ako pripojenie klavesnice do dvoch USB a podobne somariny. Urcite radsej pouzivaj USB hub v monitore (99% je napajany elektrikou) alebo si kup nejaky kvalitny USB hub na stol.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa stiv »

Ked chces nieco dostupnejsie a byt RGB: http://pc.zoznam.sk/masterkeys-pro-s-he ... v-chladeni. Je aj bez RGB - lacnejsia.
.
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa palci »

@zoom - tie herne klavesnice su aspon dostupne :( uprimne sa mi nechce riesit postovne do Anglicka...

@stiv - Masterkeys Pro S vyzera celkom cool ale zabudol som napisat jednu zasadnu poziadavku... chcel mat siroky a dlhy enter :-( Inak by to bola velmi dobra volba pre mna. RGB nepotrebujem vobec realne mi netreba vobec ani podsvietenie.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2779
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

moj postreh: vyhni sa Cooler Master a premysli si odpajatelny USB kabel resp. si pozri, ako je riesene jeho zaistenie. Cooler Master co mam ho ma tak, ze uz len pri vkladani kabla poskodis konektor v klavesnici a navyse kvalita pajkovania je na grc urovni (to uz ja pajkujem lepsie) .. mne odisiel konektor ani nie po pol roku pouzivania a skoro vobec som klavesnicou nehybal, zvetral cin, zalomilo sa .. neviem .. opravil som si, ale druhy krat uz si nekupim, rovnako ako nic od SteelSeries
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5450
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja som mal Quickfire TK, dobrá a kompaktná. Prišla mi vcelku kvalitná (z vnútra som ju ale nevidel).
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Ja mam doma ozone s RED switchmi. tiez ten key less. ci ako sa to pise :D

Svieti na cerveno, bavi, funguje, je pevna. mam tu verzi co stala pod 100 eur. osobne neviem co viac napisat. v tvojej cene a bez podsvietenie by som tiez brat ako zoom pisal, popripade ine stranky kde ak si fajnsmeker si rovno z jedneho shopu zoberies aj custom key caps na frajera.
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2779
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa lepermessiah »

kllr007 napísal:Ja som mal Quickfire TK, dobrá a kompaktná. Prišla mi vcelku kvalitná (z vnútra som ju ale nevidel).
ved prave, aj ja ju mam .. a zial, videl som ju zvnutra (lebo ved, nesla a ked aj sla, cely PC z nej blbol, co som tu riesil aj v teme ze sa mi sam zapina, nepovedal by som nikdy, ze by to mohol sposobovat studeny spoj na miniUSB)
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa palci »

za 1. dakujem vam vsetkym za input :-) hlavne @Jednoduska ohladom tej ozone.

Nakoniec ostavam pri Fnatic Gear Rush pretoze ta klavesnica vyzera byt kvalitna. Ten odpajatelny kabel som si premyslel nakolko nie som ziadny pro hrac takze prenasat sa bude nablizsie pri stahovani :-D Ma layout aky chcem a nebola draha. Pri tomto by som chcel poznamenat, ze moj limit sice je 150e, no neni pre mna dolezite aby som to ozaj minul :-D Riadim sa sice heslom, ze nie som dost bohaty na to aby som si kupoval lacne veci ale zas nie som ani milionar.

Mnohi pisali, ze mam ist do nejakej realnej mechanickej klavesnice ako Ducky, Filco, atd. Ja by som rad, lebo nebudem vyuzivat ziadne hracske featury (akurat Fn+Vol+/- atd, ale to zrejme ma vacsina klavesnic). Takze je to pre mna celkom logicka volba. No mam zlu skusenost s mojou prvou mechanickou klavesnicou, ze bola DoA.. viem, ze je to normalne, no nechcem najprv platit postovne z UK a potom nedaj boze spat.
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Inak, aktuálne ako nejaká lacnejšia mechanika môže byť zaujímavá táto Zalmanka K700 za 58€
https://www.alza.sk/zalman-zm-k700-d4067720.htm .

Inak ale každopádne ešte stále sú akcie aj na Fnatic stránke (doprava zdarma, aj posielajú to z EU, takže pohodička)
https://shop.fnatic.com/collections/keyboards
cca 10€ zľavy na tie klávesničky, čo je super.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
palci
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 582
Dátum registrácie: Ne 09. Jan, 2011, 01:42
Bydlisko: Dublin, Irsko :-)

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa palci »

Vdaka za headsup, ale uz ju mam dlhsie v z alzy za podobnu cenu :-) (fu fnatic)
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13005
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Mechanicka klavesnica

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Ja viem, to bolo všeobecne..nemáme tému pre mechaniky, tak nech to viem postnúť aspoň niekde.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305

Návrat na "Nákupná poradňa"