USB na LCD?

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
b0bick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

USB na LCD?

Príspevok od používateľa b0bick »

V specifikaciach som si vsimol, ze u niektorych drahsich lcd sa uvadza aj USB vystup. Nie je mi jasne na co to je. Poradite mi prosim? VDaka.
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

je to normalny USB hub
vyuzit ho mozes na zapojenie skoro vsekych USB zariadeni ...
(az na par vynimiek)
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
b0bick
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 29. Sep, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa b0bick »

Aky to ma vyznam, ze to davaju zrovna do monitora? Hub je logickejsie mat oddelene, alebo sa mylim?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa crux2005 »

b0bick napísal:Aky to ma vyznam, ze to davaju zrovna do monitora? Hub je logickejsie mat oddelene, alebo sa mylim?
ide len o to, aby si mal lepsi pristup k portom USB a nemusel sa zohybat :wink: popripade aby si mal viac volnych portov ...
s pozdravom, crux.
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa galen »

Vystup USB na monitor ma naozaj iba vyznam v pristupnosti USB slotu.

Ak mas kdesi pod stolom zahrabane PC *ako ja* a chces don strcit povedzme USB disk, alebo USB kluc, pripadne USB bluetooth, musis sa zohnut, nahmatat kdesi vzadu USB dierku, a nasledne tam strcit zariadenie *bez praxe, velmi zdlhave, a aj s praxou namahave*.

Preto vymysleli USB predlzovacie kable, ktore tam zastrcis, a vyvedies si vystup USB na stol, pripadne kdesi inde, kde je to pristupnejsie.

Nakolko vsak nie kazdy uzivatel je zastancom 20 kablov na stole, potesi ho mala dierka v monitore, do ktorej si spokojne a bez problemov moze zastrcit svoj USB kluc ...

A ci uz mas na monitore 1-2-4 USB sloty je jedno *napriklad niektore USB disky pouzivaju 2 sloty, jeden pre napajanie, druhy pre data a napajanie*, je to iba o tom, aby si nemusel hladat sloty kdesi na bedni, pripadne mat USB hub na stole ... staci monitor ...
Používateľov profilový obrázok
l0k2
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1230
Dátum registrácie: Ne 30. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa l0k2 »

Idealne pre bluetooth. S USB diskami mam skusenosti ze potrebuju velmi kvalitny kabel a tomu niekedy tie na monitore nevyhovuju. Zaciatky vidim v pridavnych repro na monitory, ktore je jednoduchsie priamo napojit na LCD panel, hp s tym tusim zacalo.
sentimentálna spomienka - valid cpu

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"