inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
je nejaka lacnejsia verzia od VOLTCRAFT IPC-3 (50-60Eur), ktora dokaze taktiez nabijat lion baterie a ma refresh mode ? ..
- zachary
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3257
- Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
- Bydlisko: Martin
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
chalani, aktuálne čo kúpiť?
Voltcraft IPC-1L + 8ks AA batérii Eneloop/GP Recyko (či radšej Ansmann?)
alebo sa dá kúpiť niečo lepšie v pomere cena/výkon z K24 / Gearbest.. (EverActive, Liitokala..) ?
Voltcraft IPC-1L + 8ks AA batérii Eneloop/GP Recyko (či radšej Ansmann?)
alebo sa dá kúpiť niečo lepšie v pomere cena/výkon z K24 / Gearbest.. (EverActive, Liitokala..) ?
-
mp3turbo
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 14446
- Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
- Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
GP Recyko je brak, Ansmanny sa vraj nepolepsili v poslednej dobe... Eneloop by mala byt silna klasika.
Vseobecne plati ze clanky s vyssou kapacitou (AA 2400mAh+) maju mensiu zivotnost a pocet nabijacich cyklov - proste su viac vybombovane, maju tensie materialy vnutri aby sa tam zmestilo viac chemie drziacej naboj atd.
Myslim ze je to zrovna Eneloop ktory pri 2100mAh zarucuje 2100 cyklov. To je bezprecedentne... absolutna spicka. Inak tie clanky vydrzia tak mozno 300 az 500 a maju polovicnu kapacitu alebo ich prerazi (takisto eneloop 2400mAh pise tusim 500 cyklov)
Aku kapacitu pozeras ?
Vseobecne plati ze clanky s vyssou kapacitou (AA 2400mAh+) maju mensiu zivotnost a pocet nabijacich cyklov - proste su viac vybombovane, maju tensie materialy vnutri aby sa tam zmestilo viac chemie drziacej naboj atd.
Myslim ze je to zrovna Eneloop ktory pri 2100mAh zarucuje 2100 cyklov. To je bezprecedentne... absolutna spicka. Inak tie clanky vydrzia tak mozno 300 az 500 a maju polovicnu kapacitu alebo ich prerazi (takisto eneloop 2400mAh pise tusim 500 cyklov)
Aku kapacitu pozeras ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
- zachary
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3257
- Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
- Bydlisko: Martin
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
zatiaľ bežné kapacity okolo 2000mAh .. nemám náročné zariadenia- možno časom nejaký foťák..
pozeral som Eneloopy, resp. Ansmanny (z amazonu? tam v tom mám dosť chaos, nakoľko ponúkajú kapacity 2100, 2500, 2700, 2850mAh)
ohľadom nabíjačky buď Voltcraft IPC-1L, alebo niečo čo bolo uvedené v tomto vlákne (EverActive resp. niečo z GearBest?)
pozeral som Eneloopy, resp. Ansmanny (z amazonu? tam v tom mám dosť chaos, nakoľko ponúkajú kapacity 2100, 2500, 2700, 2850mAh)
ohľadom nabíjačky buď Voltcraft IPC-1L, alebo niečo čo bolo uvedené v tomto vlákne (EverActive resp. niečo z GearBest?)
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
pocujte, mam doma par baterii ktore klesli kapacitou na velmi nizke hodnoty a nabijacka ich nedetekuje a nenabije, viete niekto poradit ako ich "nakopnut" nejak? idem skusit pohladat nejake stare nabijacky ci to nedokazu :/
Desktop: Intel AMD Ryzen 3 3100 GIGABYTE A520M K V2 XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 Patriot P300 512 GB 16GB DDR4 3600MHz FSP Fortron SFX PRO 450W jonsbo c6 white 24.5" MSI MAG 256F Logitech Z-4e Logitech MX Keys + Logitech PRO X SUPERLIGHT + SteelPad QCK mini
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
LAN NB: Macbook pro 15 2007 Intel Core 2 Duo T7500 GeForce 8600M GT 128MB 32gb SSD 3GB DDR2 1333mhz Razer Krait + SteelPad QCK mini
Mobile: Iphone 14 128gb + Iphone SE 2020 64gb + iPad Pro 12.9" + Apple Watch 10
TV: LG OLED48A1
-
mp3turbo
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 14446
- Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
- Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
zober akykolvek zdroj 1.5V az 2V, pripoj co i ked dratikmi ktore budes drzat rukami na tie clanky a chvilku podrz - minutu, dve, nesmies pouzit 5V a nesmie sa to zahrievat.
Zasadny problem je ze "inteligentne" nabijacky nezacnu nabijat ked vidia 0.0V alebo 0.1V, povazuju to za chybu merania. Ja mam doma zopar sprostych nabijaciek napriklad Pure Energy na nabijanie aj alkalickych (alza) a tie idu imrvere hlavanehlava.
Takymto sposobom som "odlepil od zeme" aj 18650 clanky.
Zasadny problem je ze "inteligentne" nabijacky nezacnu nabijat ked vidia 0.0V alebo 0.1V, povazuju to za chybu merania. Ja mam doma zopar sprostych nabijaciek napriklad Pure Energy na nabijanie aj alkalickych (alza) a tie idu imrvere hlavanehlava.
Takymto sposobom som "odlepil od zeme" aj 18650 clanky.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7471
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
inac do coho davate tie nabijatelne baterie? mne vsade vydrzi klasicka tuzkova z lidlu alebo ikey 2+ roky a vsetko ostatne uz ma v sebe aku. sem tam ked vidim tie nabijacky tak rozmyslam ze sa ulakomim a zislo by sa take doma a potom si spomeniem ze vlastne netusim na co...
Spoiler: ukázať
-
mp3turbo
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 14446
- Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
- Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
akoze do coho, predsa do poličky : http://imageshost.eu/images/2017/12/03/ ... 184027.jpg
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
- molnart
- Sponzor fóra gold

- Príspevky: 7471
- Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
- Bydlisko: Bratislava/Samorin
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
ja na to mam krabicu od zmrzliny kde ich zbieram a potom raz za rok to vysypem do zbernej krabice v nejakom obchode
Spoiler: ukázať
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
Ja iba do vahy casto, ale kvoli tomu sa mi nechce kupovat nabijacku + baterky a samozrejme to davat nabijat. Naposledy som kupil energizer lithium a tie drzali celkom fajn aj v tej vahe. Akurat trochu drahsie.
.
- zachary
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 3257
- Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
- Bydlisko: Martin
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
mp3turbo, môžem poprosiť ešte vyjadrenie k mojej otázke? 
-
mp3turbo
- Pokročilý používateľ

- Príspevky: 14446
- Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
- Bydlisko: ta Blava, ňe ?
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
jaj a bola tam nejaka ? Voltcrafta mam doma aj ja ako OEMko pod nazvom Technoline BC-1000, kupoval som to tutok na Slovensku za nejakych 25 eur alebo tak nejak ked Voltcrafty boli cez 45, dodnes chodi. Na ebayi / alibabe /atd najdes este lacnejsie. Dnes uz rozdiel v cene prakticky neexistuje, isiel by som do toho Voltcraftu.
Akumulatory podla chuti, cim mensia kapacita tym vacsia zivotnost a pocet nabijacich cyklov. Pre pouzitie do fotaku a specialne blesku pozor na maximalny prud ktore su schopne dodat a pri akej kapacite, zvlast pri silnych bleskoch sa moze stat ze uz pri ciastocnom vybiti 2100mAh clankov (povedzme na polovicu) nedodaju taky narazovy prud ako blesk potrebuje = nebudes ich moct pouzit. Tento problem sa samozrejme riesi nahradnou sadou v ruksaku, len upozornujem - cize v blesku s 2700vkami mozes spravit 200 blesknuti, kdezto pri 2100vkach skoncis na 70 co je zjavny nepomer s ohladom na kapacitu. Na druhu stranu ak pracujes v interieri, menej vybita sada 2100viek sa rychlejsie nabije v nabijacke ; nahradnu sadu akumulatorov potrebujes tak ci tak ci vnutri alebo vonku (cim viacej vonku, tym viacej nahradnych sad).
S Eneloopmi chybu neurobis, hento zatisie na policke mam preto lebo v zariadeniach ich nahradili serioznejsie baterie - prevazne Eneloopy. Tam kde GPcka, Verbatimy, "znackove" Tronicy z Lidla padali ako muchy, tam Eneloopy drzia ako beton.
Napoveda : cim mensim prudom nabijas, tym to sice trva dlhsie, avsak je ukrutne setrnejsie pre akumulatory. Ja "peckujem" najmensi mozny 200mAh co sa v nabijacke da nastavit - za jednu noc ich ajtak nabijem kompletne a je mi uplne jedno ci sa prestanu nabijat o jednej v noci alebo o stvrtej rano. Rozdiel je neskutocny : zatialco v neznackovych nabijackach bez moznosti nastavenia prudu su clanky teple na dotyk, v tejto Technoline nie su ani vlazne. Nabijacky bez moznosti nastavenia vacsinou idu niekde okolo 500-600mAh, preto slubuju nabitie 2600-2700mAh clankov za radovo sest az sedem hodin. Tronicy z Lidla boli suverenne najcitlivejsie na nabijaci prud, boli vyrazne teplejsie nez ostatne baterie - a tak dopadla aj ich zivotnost, zdaleka ani sto cyklov nevydrzali (odhadom tak 60-80 max a to uz s neprijemnym poklesom kapacity).
Akumulatory podla chuti, cim mensia kapacita tym vacsia zivotnost a pocet nabijacich cyklov. Pre pouzitie do fotaku a specialne blesku pozor na maximalny prud ktore su schopne dodat a pri akej kapacite, zvlast pri silnych bleskoch sa moze stat ze uz pri ciastocnom vybiti 2100mAh clankov (povedzme na polovicu) nedodaju taky narazovy prud ako blesk potrebuje = nebudes ich moct pouzit. Tento problem sa samozrejme riesi nahradnou sadou v ruksaku, len upozornujem - cize v blesku s 2700vkami mozes spravit 200 blesknuti, kdezto pri 2100vkach skoncis na 70 co je zjavny nepomer s ohladom na kapacitu. Na druhu stranu ak pracujes v interieri, menej vybita sada 2100viek sa rychlejsie nabije v nabijacke ; nahradnu sadu akumulatorov potrebujes tak ci tak ci vnutri alebo vonku (cim viacej vonku, tym viacej nahradnych sad).
S Eneloopmi chybu neurobis, hento zatisie na policke mam preto lebo v zariadeniach ich nahradili serioznejsie baterie - prevazne Eneloopy. Tam kde GPcka, Verbatimy, "znackove" Tronicy z Lidla padali ako muchy, tam Eneloopy drzia ako beton.
Napoveda : cim mensim prudom nabijas, tym to sice trva dlhsie, avsak je ukrutne setrnejsie pre akumulatory. Ja "peckujem" najmensi mozny 200mAh co sa v nabijacke da nastavit - za jednu noc ich ajtak nabijem kompletne a je mi uplne jedno ci sa prestanu nabijat o jednej v noci alebo o stvrtej rano. Rozdiel je neskutocny : zatialco v neznackovych nabijackach bez moznosti nastavenia prudu su clanky teple na dotyk, v tejto Technoline nie su ani vlazne. Nabijacky bez moznosti nastavenia vacsinou idu niekde okolo 500-600mAh, preto slubuju nabitie 2600-2700mAh clankov za radovo sest az sedem hodin. Tronicy z Lidla boli suverenne najcitlivejsie na nabijaci prud, boli vyrazne teplejsie nez ostatne baterie - a tak dopadla aj ich zivotnost, zdaleka ani sto cyklov nevydrzali (odhadom tak 60-80 max a to uz s neprijemnym poklesom kapacity).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Re: inteligentna nabijacka tuzkovych baterii
Trochu to tu ozivim. Zmenilo sa nieco vo vybere nabijaciek? chcel by som co najslusnesiu nabijacku na caste nabijanie s funkciou refreshu.
Rozmyslam nad Panasonic BQ-CC65 len si niesom isty ci sa oplati priplacat.
Rozmyslam nad Panasonic BQ-CC65 len si niesom isty ci sa oplati priplacat.
Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
Spoiler: ukázať



