Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Aha ok. Fajn :). Jedna babka povídala?

Je to nový motor, pri ktorom sa prípadné nedostatky prejavia časom, ale nie po mesiacoch...ale to čo si napísal ty nedáva vôbec zmysel a maluješ čerta na stenu už teraz. Ale nejdem to rozoberať... :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tak treba sa utvrdit ze si nekupil nevyladeny motor :-D
a (ne)verit ze vaginaci to dlho testovalia vyladili k dokonalosti
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Kaper - motor nema byt ako vyladený je to prva generacia - proste budu zvolavacky na ktore pojdes a hotovo. Vzdy to tak bolo, vzdy to tak bude... auto budes mat v záruke = nemusí ťa to zaujímať.

Olej - interval mam 30k long life ktory budes mat pravdepodobne aj ty. Olej som menil prvy krat po 11263 km v servisnom zazname je to zapisane ako vymena motoroveho oleja Service-Intervall QI6. Pocitadlo sa nenulovalo (odporucil primaci technik - systemu je to zevraj jedno a ostal som na long life oleji tak je vsetko by the books ako sa hovori) Robili mi to nakoniec v audicentre v KE, prijemny zazitok se vším všudy a bolo to lacnejsie ako vymena oleja tu v BA v seate u BNP predajcu. Tam som riesil aj gumy aj olej a na vsetkom ma chcel tak masivne vyrobit, ani za boha sa s nim nedalo dohodnut, tak som nakoniec od neho nevzal nic, vsetko vyriesil v rámci jednej návštevy KE, spravil si prijemný víkend so ženou + ušetril slušný obnos peňazí.

Dalsi preplach pojde po 20/21... no a pri 30 prvá full prehliadka/servis podla pocitaca, a vtedy sa aj vyresetuje kompijutr. Takto to odporucili, tak to tak spravim. Cize long story short - ked pojdem "ofiko" prvy krat na koberec olej bude uz vymenený 2x :D Samozrejme tie medzivýmeny si mozes dat zrobit kde chces, ja som chcel razitko a zaznam v systeme, tak som siel do autorizaku.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

len bohuzial niektori nestastnici si tie prieserove motor nechavaju aj dlhsie nez skonci zaruka ci uz casova alebo kilometricka... to uz bolo slz.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Co sa tyka zabehu, je to jedno nakolko motor dostane 10 hodin testov kym dojde k zakaznikovi.

Co sa tyka nechodenia do autorizaku, nechod, doplatis na to, hlavne ked uz tvoje auto ma normu 508 00 rovnako ako pistov karoq.

Prvu vymenu oleja kludne po 15k, grup sa uz poucil a prvy stuplik na olejovej vani je magneticky co sa musi vyhodit (je jednorazovy, nasledne sa vymeni za klasicky plastovy stuplik), na tento plastovy stuplik treba speci klieste inak sa zamieta zaruka, ak sa odtoci klasickym plochym srobovakom lubi vypadnut

Prvonapln je u 1.5 tsi castrol 508 00





.
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Ja som nikde nenapísal, že motor je vyladený.

Norma VW 508 00 Je longlife, v manuále k 05/2017 Ibize som našiel toto:
Obrázok

Inak o tých zvolávačkách dávajú nejakým spôsobom vedieť?
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

chlapi, oplati sa mi dat za 850e balik, 3 veci, park asistent-pozdlzne,kolmo, navigaciu a el ovladane so snimacom zadne dvere.
ani jedno z toho mi velmi nechyba no kamos do mna huci ze pri naslendom predaji sa to zohladni, a plus to otvaranie kufra sem tam by sa zislo ked som an nakupe, chodim tak 1x za mesiac na vecsi nakup. ale zase ci to nesu dalsie zbytocne kazitka do auta a usetrenee 850e budu na reg.poplatok, poistku stvrtrocne atd....
hry- ps5
doma-HP probook
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

moc sikovni chlapci - plastovy stuplik so specialnymi kliestikmi na vynutenie zaruky !!
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Tieto veci ti začnu chybať až vtedy keď ioch budeš mať a vďalšom aute nie... daj to tam podla mna...
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

o stupliku som vedel prd diki za info este ze som siel do autorizaku nakoniec :D ... vidis turbo mudruje sa az dokedy takato kekecina nevyskoci. Prist o zaruku skrz stupel? Mozem osrat, tu mate mojich 150e raz za rok a vymente mi to by the books.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Kaper napísal: Št 28. Dec, 2017, 09:44 Ja som nikde nenapísal, že motor je vyladený.

Norma VW 508 00 Je longlife, v manuále k 05/2017 Ibize som našiel toto:
Obrázok

Inak o tých zvolávačkách dávajú nejakým spôsobom vedieť?
Ty budes mat kodovanie QI6, tzn norma 508 00 a max 30k na vymenu, ak si niekto mysli ze trikrat vymeni olej a je, tazko, poslednykrat to nestihne, nakolko QI6 zacne hadzat servis zhruba po 22-24k
mp3turbo napísal: Št 28. Dec, 2017, 10:20 moc sikovni chlapci - plastovy stuplik so specialnymi kliestikmi na vynutenie zaruky !!
Ano, a nove plastove vane, ked su ludia prijebani ze im je problem kupit podlozku ked si menia olej sami, a potom maju tu drzost este prist reklamovat motor, paci sa, srob s tesnenim ktory je jednorazovy. Taky uz mala aj Octavia 1 a kolko ludi menilo tu podlozku? Nikto.





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Navigacia pre mna nie je ziadna vyhoda.
Minule som videl ten parkovaci asistent v praxi. Potrebuje pekne parkovacie miesto inak parkuje aj na 3x.
Dvere by sa sikli, aspon mne osobne ale podla mna to nie je nic take co musis mat. Imho skoda penazi. V buducom predaji sa to prilis neprejavi. Zalezi od veku auta.
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Plastové vane? WUT?

Veeš niekde poslať zdroj tej info o tej 508 00 norme ? Díky :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

vsetko zalezi od motorizacie, nie kazdy ma plastovu vanu, jednorazove sroby ale maju vsetky





.
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Tá jednorázovka je takáto?
Obrázok

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"