Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

shiro napísal: Št 28. Dec, 2017, 19:51
Snake napísal: Št 28. Dec, 2017, 17:12 ked sa budem chcet predvadzat kupim si teslu a v zime neotvorim dvere
Broslowski napísal: Št 28. Dec, 2017, 17:46 :D :D :D skoro som spadol zo stoličky z poslednej vety :
realne sa to stalo, dakde som videl video, kde chalan skusal, co spravi s teslou minus 10 ci 20 pod nulou...a realne je tam nebezpecie, lebo to ma tusim bezramove okna a moze primrznut sklo, alebo skratka zamky nejdu. Maju este co doladovat.
Asi pozerame vsetci rovnake videa na YT :-D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

zimny gumy tento rok continentaly top ale drahe, bfgoodrich co som teraz kupil zlata stredna cesta dobre testy a 195/50 16 83 eur kus.

kurna stefan. 25 litrov auto a gumy 60 kus? to su tak nelogicke pomery.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Mal som conti za 180€/kus od novoty a rozdiel medzi nimi a toyo za Dost menej som ja nevidel/nepostrehol. Nejazdim nikdy na hrane.auto mam ako presuvadlo. Starnem uz :(
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

ako hej ved kazda kvalitna guma asi urobi svoje len meviem 60 mi pride malo na taky poriadny rozmer.

ci neberies nic speci? lebo standard kupis aj conti za 60 tie oktaviovske pasatovske rozmery 😁

ale tak mam menej skusenosti no
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

stefan: par poznamok. V Superbe mam Columbus predoslej generacie (rozumej o rok starsi), updaty map si spravis cez SD kartu, ale update je iba raz rocne, mapy su postavene na HERE maps,, netusim vsak preco skodovka nedodavala slovencinu. Ty uz budes mat aj CAR net, cize real time traffic, ale toto neviem od koho VW berie. Mirrorlink s android auto funguje v pohode, pre navi mozes pouzit google maps, mapy si stiahnes offline. Pripojenie u mna funguje na 9 z 10 krat. Raz za cas to proste zblbne a ani za ducha sa to nepripoji. Ohladom gum, prepac, kupujes auto za 25 tisic a nemas na gumy 500-600 eur, gumy ktore ti vydrzia tych 50-60 tisic km?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Je na to tpi





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

60k km ti nevydrzia zimne pneu na takomto aute, mozno na mečiarovej korzičke... urcite radsej dve lacnejsie sady po 30k km nez jednu drahsiu drat na kordy aby vydrzala 50-60k km

Skilex : bohuzial zabity cas, som ti pisal ze na tych novych bufikoch umieraju plosne spoje a čipíky na nich

hrajem s Pistom, vela ludi je nesmrtelnych len preto lebo maju drahe kvalitne zimne gumy, vitazov z testov. Zopar z tych nesmrtelnych uz bolo aj v televizii. Neriesime LingLong, Rotalla, SnowTrack a podobne "znacky" z pravej casti mapy sveta... to je samozrejmy nezmysel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

turbo: poviem ti po tejto zime, aku vzorku este budu mat moje nokiany A3. Po ca. 30k km mali pekne cislo 6 viditelne na prednej naprave a polku cisla 8 viditelnu na zadnej naprave.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12259
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pozor na tie "cca", ja som uz zazil vela takych co za cca. 12 minut pridu z Rajky do centra Bratislavy :)
... ani o tretej v noci, lebo by musel mat matematicky priemer 145km/h

pripadne z Kalinkova (za Dunajskou Luznou) za 7 minut do Bratislavy... konkretne za hodinu aj stvrt bez problemu.


Dolezite je auto, vaha, rozmer pneu atd. Samozrejme kludny vodic ukrutne odjazdi viac ako uponahlany nervak.
V kazdom pripade 60k km na zimne pneu je dost. 35-45k km v pohode, potom mi to uz pride moc zjazdene aby na tom isli moje deti.

60k km priebeh sa da zrealizovat, napr. cinske pneu tolko fakt vydrzia, ale o jazdnych vlastnostiach skoda hovorit. Myslim ze su tam pouzite tvrdsie zmesi, menej sa opotrebuvaju, menej lepia na zem.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo: tieto tvoje teorie. Vies, ake mam auto, takze vies, ze je podobne tazke ako buduci stefanov Karoq. Jazdim ca. 45 tisic km rocne, dialnica do Vösendorfu a spat domov plus v poslednom roku viac po Viedni, nakolko mi tam dieta travi viac casu v nemocnici nez je zdrave. Nakolko to mam rovnomerne cez cely rok, tak mozem povedat kolko cca. za zimu odjazdim. Ale lebo si to ty, tak ti to spocitam zo Spritmonitora, dobre?
Len pre info o jazdnom style. Dialnice 130-140 kmh, okresky 100-110 kmh (cize okolo limitu), vsetko za dobreho pocasia. V zlom pocasi co dovoli viditelnost, cesta, doprava, etc.
Stefan ma jazdit tych 30k rocne, bude tam primarne sam, tak ako si mal auto vyberat pre seba, tak aj gumy si ma vyberat primarne pre svoju bezpecnost. Pri jeho najazde bude mat ca. 15k rocne zimne, takze 3-4 roky ich bude obuvat. Fakt je 450-600 eur vela na 4 roky? Za jednu servisnu prehliadku da ca. 250 eur.
Inak tych 60k km mi dali predosle Pirelli SnowSport na Civicu, mali 8 rokov, ca. tych 60k km, stale dobre drzali, stale som mal identicky jazdny styl, akurat uz teda klesli pod magicke 4 mm a po 8 sezonach boli jemne popraskane.
FVE 12.45 kWp V/Z
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Len si treba uvedomiť, že jedno je bezpečnosť svoja a druhé je ohrozovanie ostatných účastníkov premávky svojim nezodpovedným výberom gúm. Za 60€ kupis Čínu, ktorú by som nikdy na auto neobul. A na nejaké testy fakt veríte? Je to o skúsenostiach daných pneu. Ani Nokian nie je Nokian. Rozdiel keď kúpiš nokiany pečené vo Fínsku a v Rusku.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Nie nie je, nakolko oni maju iba jednu fabriku v rusku





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

lacika napísal: Št 28. Dec, 2017, 20:28 Asi pozerame vsetci rovnake videa na YT :-D
Sranda bolo este aj to, kde chalan startoval Gallardo v -10. Chuda auto, cele namrznute.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

kto tu radi aby si drahe gumy clovel nechal 2x dlhsie ako lacne?
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja som rozdiel medzi Matador a Nokian nepostrehol (zimaky) akoze vobec. Teraz mam Michelin Alpin (4-5?) a citim rozdiel k lepsiemu. Na lade a snehu to smyka asi rovnako, brzdnu drahu lepsiu o 3 metre si clovek tiez nevsimne ale pri pohynani do kopca za mokra a na tych slizkych striekanych cervenych prechodoch to drzi urcite lepsie. Pripadne, ked sa snazim rozblikat esp tak uz citim, ze zadok si ide svoje ale stale je tam nejaky grip.

V kazdom pripade uz som jazdil vselijake gumy a pokial sa nebavime o extremoch, sportovej jazde, velmi silnych autach alebo aquaplaningu v 150km/h, tak normalna zdrava matadorka spravi robotu pokial nie je zdrata/stara a urcite nepredstavuje hazard so zivotom posadky.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"