Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

undertaker007 napísal: St 03. Jan, 2018, 21:04 Normálne som sa opýtal na názor, či by ste výmenu Takata AirBagu v 10 ročnom aute riešili.
Záver? Zabi sa...
Čakal som skôr reakcie tipu: "áno, ide o bezpečnosť ľudí, ktorých vozíš, určite meň, ešte je to aj bezplatné, trochu námahy ktorú tak neznášaš obetuj.", alebo napríklad: "nechoď, zbytočné, ani plyn v Toyotách sa nezasekával" a podobne.
presne prave preto.. ze je to spolujazdcov airbag. Keby bol tvoj, tak sa kludne zabi, ale snad nechces zabit druheho.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

ale ved 10r sa mohol zabit.. :D keby sa mu stala nehoda den pred tym nez mu prisiel list? keby sa stala nehoda majitelovi, ktory auto nekupil? ani by o tom nevedel. :D
kolki z nas maju auta /jazdenky hlavne/, kde nemate sajnu, na co vas zvolal autorizak (lebo na Vas nema udaje?), a neurobili ste to /lebo do autorizaku nechodite :D/

alebo je ten airbag zly az ked ma 10rokov? :)

btw na nieco take, ked je to free sa oplati ist.. ved aspon Ti to zhodnoti auto :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ano ten bag je zly az po case, to je zvrat co?





.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

zachvilu to pri predaji jazdeneho auta bude "spravne, mam domontovanu mriezku, viete tu lepsie rozprasujucu vzduch kvoli emisiam"
"ano isteze mam aj vymeneny érbek kvoli šrapnelom v rozbuske"
"takisto silnejsie ventilky na kolesach aby nahodne neunikal vzduch pri jazde po hrbolatej ceste"

si z nas robia prdel trosicku a este najlepsie bolo jak svine zatlkali - korporacia v rozlete. Filip, ono ten airbag nie je zly v zmysle ze nevyprskne ked ho bude treba, on chudacisko moze vyprsknut az moc energicky - precitaj si o tych vankusoch, po anglicky vies.

Idem zajtra orálne provokovat do Krajzlera ze halo dygmore mam aj ja postihnuty vehykel, vymenite ma ? Teda mi ? A co to bude stat ? Nebude mi potom vrzgat palubovka alebo šumieť radio ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

undertaker007 napísal: St 03. Jan, 2018, 19:20 Medzi sviatkami mi dorazil list zo Subaru.
Volajú ma na zvolávaciu akciu.
Výmena spolujazdcovho Air-Bag - u.
Auto má de-facto 10 rokov.
Išli by ste?
nam to iste Toyota r.2006... ide o tie priekakove Takata bagy
"For those unfamiliar, Takata’s airbag inflators use an ammonium nitrate propellant. If the device is exposed to humidity and related temperature swings over a period of time the chemical can combust violently, rupturing the inflator when the airbag deploys in the event of a crash."
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

felipe25 napísal: St 03. Jan, 2018, 21:56 ale ved 10r sa mohol zabit.. :D keby sa mu stala nehoda den pred tym nez mu prisiel list? keby sa stala nehoda majitelovi, ktory auto nekupil? ani by o tom nevedel. :D
kolki z nas maju auta /jazdenky hlavne/, kde nemate sajnu, na co vas zvolal autorizak (lebo na Vas nema udaje?), a neurobili ste to /lebo do autorizaku nechodite :D/

alebo je ten airbag zly az ked ma 10rokov? :)

btw na nieco take, ked je to free sa oplati ist.. ved aspon Ti to zhodnoti auto :D
1. ak by niekoho zabil ten airbag pred vyzvou, moze zazalovat automobilku a realne vymahat odskodne. (aj keby sa to stalo pred par rokmi, kym to nie je premlcane)
2. ak niekoho zabije pre neakceptovanie vyzvy, moze mat z toho regulerny problem on, ked sa na to pride.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Škodí tdicku ,ak so zahriatym motorom zastane a bude na neutraly hodinu stat ?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nepises akemu, ale nie.

Skor by ma zaujimalo co spekulujes, osvetlovat xenonmi klzisko ako v reklame alebo nechat zapnute kurenie tomu 60kg psovi ktoreho nie je mozne najst medzi sedackami "aha tu si" ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Alebo také že pošli ženskú do obchodu pre tri veci a ona sa vráti najskôr za hodinu s piatimi
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

a povie ti ze nic nekupila, lebo aj tak nic nemali :-D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6793
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

molnart napísal: St 03. Jan, 2018, 19:23
Broslowski napísal: St 03. Jan, 2018, 18:09 presne preto som sa pytal - pretoze sa mi to vôbec nezda byt vela europenazi este ked ti to aj orazi autorizak a fakt mysli na to ze to nebude len vymenit a koniec, treba spravit geometriu, poriesit kvapaliny, poriadne odskusat..
neviem, na kia fore si to kazdy druhy meni sam. o poriadnom odskusani v autoterorizaku mam vazne pochybnosti, uprimne sa obavam ze aj geometriu by odflakli...
tak ako som sa nazdaval, autorizak neplanoval robit ani geometriu, dokonca ani brzdovu kvapalinu menit :facepalm:

servisak: tu menit netreba, ta sa meni vzdy kazde dva roky.
ja: menili ste to teraz?
servisak: nie
ja: a minuly rok?
servisak: nie
ja: a ked dam cez vas vymenit brzdy tak vymenite?
servisak: jasne
ja: v ramci tych 650 eur ?
servisak: nie, bude to nieco navyse
ja: a viete mi povedat aky kotuc ma ist dopredu? ci 280 mm alebo 300 mm
servisak: ma tam ist presne taky aky tam je, ja to nikde nemam napisane

vystrielat ich vsetkych. idem teraz navstivit turbovho kamosa v biskupiciach, nech mi to odhadne
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Profi služby...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

undertaker007 napísal: St 03. Jan, 2018, 19:20 Medzi sviatkami mi dorazil list zo Subaru.
Volajú ma na zvolávaciu akciu.
Výmena spolujazdcovho Air-Bag - u.
Auto má de-facto 10 rokov.
Išli by ste?
Ja som bol na 12 rocnom Yarise, menit toto iste. Nevidim dovod neist. Akurat som cakal 7 mesiacov, odkedy mi poslali list, lebo nemali Airbag :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

a undertaker ma rad cakanie, molnart, skus zavolaj aj do ineho autorizaku, nie len tam, kde si asi aj kupil. 650e mi pride zlodejina na ceed, teda ak sa nemylim.a aj keby si mal kolesa do X geometriu neurobia, bo to nemajuv plane a nedostanu zaplatene.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

molnart napísal: Št 04. Jan, 2018, 11:17
molnart napísal: St 03. Jan, 2018, 19:23
Broslowski napísal: St 03. Jan, 2018, 18:09 presne preto som sa pytal - pretoze sa mi to vôbec nezda byt vela europenazi este ked ti to aj orazi autorizak a fakt mysli na to ze to nebude len vymenit a koniec, treba spravit geometriu, poriesit kvapaliny, poriadne odskusat..
neviem, na kia fore si to kazdy druhy meni sam. o poriadnom odskusani v autoterorizaku mam vazne pochybnosti, uprimne sa obavam ze aj geometriu by odflakli...
tak ako som sa nazdaval, autorizak neplanoval robit ani geometriu, dokonca ani brzdovu kvapalinu menit :facepalm:

servisak: tu menit netreba, ta sa meni vzdy kazde dva roky.
ja: menili ste to teraz?
servisak: nie
ja: a minuly rok?
servisak: nie
ja: a ked dam cez vas vymenit brzdy tak vymenite?
servisak: jasne
ja: v ramci tych 650 eur ?
servisak: nie, bude to nieco navyse
ja: a viete mi povedat aky kotuc ma ist dopredu? ci 280 mm alebo 300 mm
servisak: ma tam ist presne taky aky tam je, ja to nikde nemam napisane

vystrielat ich vsetkych. idem teraz navstivit turbovho kamosa v biskupiciach, nech mi to odhadne
A co sa ti akoze nelubi? Dostal si cenovu ponuku na nieco, ci teraz je problem ze ti to nechcu spravit gratis?





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"