Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10042
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

To ma viac rokov ako ty. :-D
.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

V prvom rade je to brag a vyzerá to hrozné :D kamarát to mal a tak si to nevedel vynachváliť že to za pár korún potom kúpili dáky cigáni z východu a taký boli spokojný že majú Audi tak sa usmievali :D radosť pozerať ešte si pre to prišli aj vlakom.
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Hlavne nepozeraj velmi vybyvane auta :D
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Podla rozumu jazdit ano ale tri pruhy z dvoch si robit to si pyta havariu....
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

stou audinou budes ale za dobreho dedinskeho frajera no :D
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Radovy patvalcek, mnamka. Akurat ND na to uz nie su no





.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

preco brag? je to asi najkvalitnejsia audi ktora vznikla, spolu s nesmrtelnym 2.5TDI 5valcom, aj ked premiovka tak stale velmi jednoduche auto, nieco ako stary mercedes piano

preco vybyvane? typek v tom robil 110 000km rocne, tam musel stravit viac casu jak doma... tiez by som si ho pri takom najazde zabyval

za tie peniaze si clovek moze kupit bud 15rocne clio/punto, 1.2 44kw bez klimy, do ktoreho sa ledva vojde sofer, a hoc jaka jazda nad 50km s nim bude utrpenie, alebo 25rocnu premiovku s vybavou... a na rozdiel mercedesu/bmw z tej doby by nemal byt az taky problem to uservisovat
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Čo tri, štyri... tzv. cigánske jazdenie, napríklad v Indii dosť obľúbené:


Ono tiež treba dodať že tá cesta je tak o 50% širšia ako bežná slovenská okreska a gréci sú pohoďáci a nie nerváci na cestách čo by im aj 110 na okreske bolo málo a nerobia myšičky do zákrut v ktorých nič nevidia od vrchu Donovalov až po začiatok štvorprúdovky v BB len aby sa tam dostali o 10s skôr ako ja (stále mne na dohľad) čo sa kľudne veziem v kolóne lebo tú cestu poznám a vidím že kolóna dlhá minimálne 30 áut tak nemá význam robiť hovadiny :)
Proste iná mentalita, tí ľudia jazdia celkovo úplne inak. U nás by to do hodiny skončilo minimálne jednou havárkou, zažil som už také aj u nás že sa ľudia natlačili na krajnicu aby pustili rýchlejších ale kvôli arogancii vznikali veľmi nebezpečné situácie ktoré v zlomku sekundy mohli skončiť čelovkou alebo vytlačením krajného vozidla z vozovky... za dobrotu na žobrotu ako sa hovorí.

Skilex, si mladý, neskúsený, nevybúrený. Tiež som bol taký, v tvojom veku je to normálne. Len kým dozrieš prosím ťa nezabi seba alebo nebodaj druhého. :good:
Inak hentaké staré diesle jak tá audina už dávno mali zakázať a nie aby tu naďalej zamorovali ovzdušie, dupneš na to a stratíš sa v kúdole čierneho dymu, keď už tak radšej ber benzín.
Naposledy upravil/-a wingo v Ut 09. Jan, 2018, 09:22, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kudole dymu hadzu tardi s vykuchanym DPF a nalepkou No Smoke No Fun na zadku

Pri tychto uvidis akurat tak kratky prud dymu 20-30cm od vyfuku po prudkom pridani plynu...

Benzin je tiez moznost, ale tam je zase starost naviac LPG, kedze 2.6 a 2.8benzinove uz maju dost vysoku spotrebu...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

SKiLEX napísal: Po 08. Jan, 2018, 22:27 za pol rok budem mat 18, a tak uz pokukujem po nejakom tom 1. aute

narazil som na https://auto.bazos.sk/inzerat/79504579/ ... -103kW.php
pozeram na fotky, interier pekne zachovany, nikde nevidno nic osuchane,lak neobuchany, na to ze bude mat minimalne 300 000km dost dobre

ale auto pekne, kupovat auto teraz v tomto momente tak monimalne pozriet ho pojdem
hlavne by som na tu audinu bez Quattra sral :) 6Q+Quattro je ideal, ale take su na slovnesku asi len 2 na predaj, z toho jednu ma stary, a ta ide uz inemu do ruk.
neboj Snake, diely na to stale su :) ci motor, ci podvozok ... tu bol nedavno repasovany cely motor, sice bol problem s ojnicnymi loziskami, pridierali sa ... ale ina znacka to vyriesila

a samozrejme, trochu sa aj posteklila :)

PS: tvoj posledny post stoji za hovno :) radsej nic take nehovor ked nevies. Keby malo DPF chytat ten dym ktory opisujes tak je po par km po smrti ..... este mi tu zacni, ze ked dam holu ruru, tak to zacne este viac dymiet .... Som rad, ze sa snazis ucit a vzdelavat, ale nebud si vsetkom taky isty a svetoborny :)
PS2:polku krety mam prejdenu na stvorkolke ... viem ako tam jazdia ... a este raz .. nieje to o premavke ale o ludoch .. a tu si na slovensku ....
PS3: boze s vasimi kudolmi dymu, prestane si listovat TDI stranky s obmedzenymi chudakmi spoza pasu, a nastudujte si to ... nieco ako AFR existuje aj u dieslu ... okolo 16 by uz nemal byt viditelny dym, iba taka hmla .. a za 18 by to mal byt safe .....
ja v mojom aute nemam ani KAT(ukradli mi ho), ani EGR (to niekto predomnou zavaril) a neprodukuje mi to ziaden dym aj ked mam zo 140kw cca 180kw(cca 600Nm)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4568
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Skilex... takto... moze to byt najspolahlivejsie auto sveta ale nemozes pozerat na recenzie pri 20r autach. Ked chces nieco do 2K a nedat dalsie 2K na beznu udrzbu v priebehu prveho roka, kup si nieco rozumnejsie. Tym myslim jednoduche auto, vela nahradnych dielov, minimum kurvitok a benzin. A ked uz diesel tak 1.9 tdi. Nie preto, ze je najlepsi ale kazdemu mechanikovi sa vala doma x dielov a pozna ho.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Stale zalezi na rozpocte a suboji zdravy rozum vs. ego... Tiez mam 18 a relativne cerstvy vodicak, no ked si zoberiem seba s Feldou a kamarata, ktory mal jednotkoveho Superba 1.9TDI, ak zanedbame (nehovorim, ze zanedbatelnu, ale zase sa mozme bavit o XYZ faktoroch) pasivnu bezpecnost, komfort, vybavu atd., tak jedinu realnu nevyhodu, ktoru najviac pocitujem je hanba pri parkovani niekde pred barmi... :D
Turbo ma pravdu s poklesom hodnoty auta, absolutne nezodpoveda spolahlivosti a IMO je to pokles moralnej hodnoty, nie realnej. Preto ak budget tlaci, nieco na dne vyvoja ceny je IMHO naj volba.
Ak to chces v cislach:
Felda:400+160 pneu (Falken), 200 "co trebalo" na prednej naprave (presne neviem) +spotrebaky (olej+filter, stierace...).
Superb:5300+500 servo, 400 alternator (sice s robotou, ale stale za cenu mojej Feldy) +hovadinky. Pred casom stretol srnu a radsej predal cele auto.
Nechcem zniet ako masochista, ale co viac realne potrebujes na presun z A do B? Za vodou niesom, takze nieco ine by som asi neutiahol, ale IMHO nebud ako notoricki tuzeri papajuci rozky s pastekou v Audine :D
Mam malicku opicku, zerie malo bananov, a to nehovorim o jednoduchom parkovani (nie prave kvoli absencii serva, ani rozmerom, ale vdaka nelakovanym naraznikom :D )
//:A to mal najspolahlivejsi VW motor za poslednych 20 rokov, ale ked to auto stalo nove nad milion, holt...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

pred par dnami som len tak otvoril bazos a nasiel som feldicku pos ervise za 650 combi s KLIMOU. nove pneu. ako sak skilex maju doma nie jedno auto a do baru pani sa uz dlhodobo chodi taxikom. ako mozes kupit servisovane auto po 1.majitelovi, kedze on si kupuje auto raz za 20 roky a stale kupi krasavicu a stara sa o nu, no ta ani jedna audi mi neprisla zaopatrena, skor ako hanba pri parkovani by ma trapila neschopnost dostat sa z bodu A do bodu B z dovodu veku auta, spotrebny plastovy material vek nezastavi
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

tu nejde o to, ze felda. Ale ide o to, ze vykony/vahy ostatnych aut za poslednych par rokov dost vzrasli a neviem ci by som chcel havarovat (ak je to uz nutne) vo felde alebo niecom o 10 rokov novsom
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"