Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Skilex, za seba osobne, asi by som radsej siel do novsieho a kludne aj drahsieho (ak by som na to nemal, tak radsej pockat a nasetrit), ako ist do stareho vraku (uprimne, vsetko od 15 rokov vyssie je dobry kandidat na vrak). Plus ja som asi rozmaznany, ale radsej by som nieco s ABS a ESP aspon. Inak, vazne ti treba auto? Neplanujes ist na vysku po strednej?
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Tak to by som na novsie a lepsie mohol setrit do nekonecna, ma to byt 1.auto, auto na ktorom sa naucim jazdit, auto na ktore niesom odkazany a v pripade poruchy viem fungovat aj bez neho

ABS tie auta vacsinou splnaju, ESP je v autach okolo 2000 aj tak vacsinou nanic, zvacsa zasahuje ked netreba a ked ide do tuheho tak to necha tak, aby to nespackalo

Nie, auto mi netreba, je to hlavne o tom neviazat sa na auto rodicov, kedze viac vodicov na jednom aute vzdy znamena hadky, a tie su obvzvlast s rodicmi neprijemne

Som si vedomi toho ze mat auto je ako mat decko, neustale mu nieco chyba, stoji to kopu casu, nervov a hlavne penazi

Ale vsetko okolo auta ma vzdy bavilo, a som ochotny to podstupit...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

SKiLEX napísal: Ut 09. Jan, 2018, 23:38

ABS tie auta vacsinou splnaju, ESP je v autach okolo 2000 aj tak vacsinou nanic, zvacsa zasahuje ked netreba a ked ide do tuheho tak to necha tak, aby to nespackalo


Som si vedomi ze mat auto je ako mat decko, neustale mu nieco chyba, stoji to kopu casu, nervov a hlavne penaz
To co zas ma byt s tym ESP zase za sracky ? ..... Uz aj na mercedese z roku 99 si mal take esp ze ta podrží aj ked je vypnute.... Neviem kde teba niekde esp alebo nepodrzalo .....

Ja ti to poviem takto, ak mas dost penazi, nervou a chut sa ucit. Kúp si čokoľvek co sa ti paci, a myslis si ze je dobre. Ta audi je dobry začiatok, všetko je lacne, poľsko je plne dielov a velmi pristupne a technicky zvladnutelne auto. Bmvv je tak trochu sracka a mercedes ti zhnije pod rukou....
Neviem ako u teba doma, ale zažil som u známych ked si chcel mladý kupit auto, radšej mu prospelo na cosi novsie. Resp. Ked si kupil stary vrak, tak do neho aj tak picovali ze si kupil vrak a stale tam sype peniaze ..... Ale áno súhlasím, jedno auto na viac vodičov je neprijemne
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

scream napísal: Ut 09. Jan, 2018, 13:43 Felipe: paci sa mi v jednom prispevku ako obhajujes a zaroven pises, ze porusujes MPR. Uz je jedno ako sa postavis k pokute.
scream, ale dosledky svojho konania - chvilkove prekrocenie MPR si chlapsky priznam, a nebudem pred pripadnym policajtom bavit qqta, ze ne, ze tu,. ze preto, ze zato...
a ked nieco sposobim, budem si za to zodpovedat...

lebo nic ine, iba "pripadna" nehoda s ublizenim na zdravi inemu a hrozbou basy ma byt pre kazdeho z nas varovny prst, preco MPR a celkovo predpisy dodrziavat. nic ine...
a ked robime kktov, a jazdime mimo predpisov, tak si to treba priznat, a nie bavit saleneho.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Kedze som zatial dost podpriemerny vodic tak hlavne jazdim tak aby ma ESP podrzat nemuselo

Ale ESP je jedna z veci ktora sa neustale zdokonaluje, najnovsie ESP vie napr. Cielene poslat zadnu napravu do smyku, aby pomohlo vybrat zakrutu, a nasledne ten smyk zrovnat, o generaciu starsie ESP to uz nevie(napr superB 2...) cize ESP na 20rocnom aute ti pomoze omnoho menej ako na tom 10rocnom, a este menej ako na tom novom

Picovaniu sa nevyhem tak ci tak, kedze pre rodicov je vrak vsetko nad 100 000, minule znami kupil auto s 200k a to uz len krutili hlavou

Verim ze ani prispiet by nemali problem, ale tomu by som sa rad vyhol... Ako nahle na to prispeju, tak sa do toho budu vsetci montovat, prikazovat, zakazovat az mi to tak znechutia ze budem dalej jadit na bicykli


@felipe, Tak snad ked viem ze som isiel rychlo, a zmeraju ma, tak snad zo seba nebudem robit idiota, a tvrdit ze som to nespravil, to je jasne, ide uz len o to vyjednat co najlepsiu "cenu" snad nikto nebude platit viac ako musi
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

S tym prvym autom to mas tak, ze kup to co ti dovoli rozpocet. Bud skoncis ako ja ze si prve auto rovno nechas lebo ti je luto davat prachy do niecoho novsieho co za chvilu zostarne a bude pytat dalsie, alebo to casom rozbijes s trochou stastia aj bez ujmy na zdravi a potom uz kupis nieco ine.

Spekulovat ci to ma mat ESP, ABS a podobne somariny je blbost. Ja na tom mojom Civicu nemam ABS, ESP a vzadu mam bubnovu napravu a som stale nazive bez toho, aby som zazival dennodenne krizove situacie. Auto je u mna uz 10 rokov. Jeho najvacsi problem su skrabance a tukance z parkoviska + zrazena srnka (nova kapota) a jeden pizzaboy ktory do mna zozadu nedobrzdil na krizovatke.

Osobne by som siel do niecoho, co nie je vyslovene pruserove, tj. vyhnut sa hlavne chronicky pruserovym motorom a ostatne je uz iba luck. A ideal a byto nebola nejaka blbost ktoru ti nikto u nas neodservisuje.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Tiez by som IMHO nevyberal prve budget auto podla druhu ESP, zatial som jazdil len Feldu, Polo a Golf v autoskole, Octu1 a Sharana a v krizovke (samozrejme hlavne je nedostat sa do nej sam) by som reagoval, priznam sa asi na kazdom aute uplne rovnako. Spravali by sa rovnako? Na 100% nie. Neviem, ako by reagovali, asi by som to prehnal s korekciou, jednoducho netusim, ako, trufnem si povedat, aj Ty. Ak mas ESP v18.2 a nevies ako sa sprava ked ho treba (ako 95% vodicov vratane mna), tazko povedat, ci by to urobilo markantny rozdiel. Zato par vecerov na letisku mi zachranilo auto. Mokro, nedostal som prednost na hlavnej, prva automaticka reakcia plne brzdy a tocit volantom, potom v momente triezvy usudok, pustam brzdu a auto obchadzam.
Zastavilo by tam auto s ABS? Takmer urcite.
Zastavil by som ja, kebyze sa s brzdou v podlahe dosmykam do zlatej pani? Urcite nie.
Jeden dobry a pre niekoho automaticky manever zo mna McRae-a nerobi, len je to zase o tom, spoliehat sa na asistentov, alebo byt nejako szity s autom a vediet co robit, ked to fakt treba a Ty zovieras sedak. :D
ABS by som bral vsetkymi desiatimi, ESP nedokazem posudit.
Sam seba oznacujes (sympaticky) za podpriemerneho vodica, tak by som pracoval na tom a nespoliehal sa na ESP. :)
Ad absurdum denne jazdia tisice aut bez najnovsej generacie ESP a ludia umieraju. Su to len ti bez nej? Nie. Ked sa posnazis, omoces okolo stromu aj Lambo. Osobne sa staram o svoju jazdu, aby som nikoho neohrozil ja a potom, pokial ide o ohrozenie mna, nastupuje Boh/vyssia entita/statistika/co chces.
Felda je rakva na kolesach a som si toho vedomy. No kamaratovej priatelke nepomohol ani najnovsi Leon, ked to do nich vpalil ozran na 7micke... Mohli by sme dospiet k zaveru, ze mali mat 7micku tiez.... To je krasna utopia, kazdy ma 7/SClass/A8 a nikto na cestach neumiera....
Smutne je (alebo to mam uz vsugerovane prave kvoli papierovej Felde? :D), ze dnes riskujes uz ked vyjdes na ulicu :)
Nechcem sa ziadnym sposobom hadat, to urcite nie, len hovorim, ze viem, ake je to byt studentom s brigadami a zivit auto :cry: :D Preto ziadne ESP neriesim a este par rokov nebudem, jednoducho cisla nepustia. S dobrym umyslom prispievam do debaty a ako to beries, je uz na Tebe.
K veci: Aspon hatchback/sedan/kombi? Ked som rozmyslal nad upgradeom, hladal som auta okolo motorov 1.9TDI, Fordacky 1.6 16V, 1.6MPi, moznosti je milion, chvilu po precitani nejakeho clanku o nom som rozmyslal aj nad Volvom 850, ved "je to stare, ale prave preto trvacne", no tam uz som sa bal nakladov, trpol by som, mat to auto. Takze je to smutne, ale cim jednoduhsie a rozsirenejsie, tym lacnejsie, no ak sa vydas na statocnu cestu nadejnika, drzim palce :D
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Chlapci, ked Vas to ESP zachrani v krízovej situacii ani o tom nebudete vediet :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Na ESP netrvam, ale ABS by som urcite chcel

Tvoje prispievnie do debaty beriem velmi dobre, pretoze si v uplne rovnakej situacii ako ja

Sedan/hatch/kombi mi je jedno, co bude vyhodne to vezmem, ale ak by som si mal vybrat z 3rovnakych aut za rovnaku cenu tak kombi
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

shajek napísal: St 10. Jan, 2018, 09:20 Chlapci, ked Vas to ESP zachrani v krízovej situacii ani o tom nebudete vediet :)
tak ja ESP na aute citim..
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Vravim v krížovej situacii :) keďže ja mam cca 500-600Nm pri 1700-1800Ot tak hádaj ci citim ESP ja ? :)
Ja len vravim, ze zas Skillex cita niekde wikipediu a reálne to nema moc naskusane..... Esp sa mi nikdy "nevyplo aby nic nedokaslalo"... To esp tam.proste je a funguje, ked nefunguje upozorni ma na to palubná. Ale ked ho ja rucne vypnem, tak ho nevypnem, len zvysym toleranciu inak aj tak zasahuje :)
Mne ide len o tvoje svetoborne neomylne vyroky ..... Vravim, najprv študuj skúšaj, a potom :) uz si si pozrel to DPF a tlmiče výfuku ? A aky je rozdiel medzi bielym a čiernym dymom ?
Prvé auto bude prvé auto, co od neho cakat ..... Ako zaznelo, kúp nieco co nebolo chronicky zle...a potom.vitaj vo svete motorizmu
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

odporucam renault twingo 1. gen. 1.2, 8 ventil, stahovaciu strechu platenu.

Kupis to pod 1000 eur, das dokopy za dalsich 200 a mas auto co ma styl, ma ABS (aj ked moje som odpojil bo sa zapinalo ked nemalo a bralo brzdny ucinok...).

nema sa tam co pokazit, bez auto bez elektrickej strechy a bez eletrickych okien. Daj tam ja nalepku ked chces byt cool. kolesa do farby kasne. vsetko sa da...

Len pozor lebo s twingom narazis do papiera a auto sa polame viac :D
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

njn, nieje nad platenu strechu :))))
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5703
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Je to pecka, aj sa to vyvetra ked tresnes dverami ju krasne podvihne :D

Dnes to davaju do fiatu 500 no moze to byt hociako zenske a neviem co, ja som si svojou sexualitou isty a bral by som to hned, best of both worlds.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

namiesto twinga skor megane I ph 2, karoseria uz ma protikoroznu ochranu, uz ma ABS, 1.6tka je ziva a zerie skoro ako 1.4
pohodlne auto.. az taky papier to nie je.. videl som nazivo ako sa stretlo s kamionom (obaja brzdili) a posadka vystupila ziva.
stoji okolo 1K.. vymena rozvodov, tesnenia hlavy, semeringy, vodna pumpa a vlastne vsetko + silentbloky s pracov ma vysli na 220€

len kazdy na to pluje, lebo renault.. ale oproti felde je to uplne ine auto, servis stoji rovnako a kazovost skoro ziadna.
To auto som dokazal utiahnut ako student bez stabilnej prace/brigady.

edit// megane II nestal za nic ale megane III s 1.6 16V 74kW (bez predsuvnika) '09-'10 je v bazaroch za 4-5K
To auto mame tiez doma a tam sa tiez toho nema prilis co pokazit. Motor je v podstate overena klasika uz z megana I.
treba kupit verziu s klucom (bez karty) a s rucickovymi budikmi (bez termokolaze)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"