Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

gt86 je o ovladatelnosti, nie o vykone v priamke.
vykon na zakrutu staci.
treba pozriet
https://www.youtube.com/watch?v=F0rNNaJ5UO8

komu je malo kupi kompressor kit :D
potom este rocket bunny bodykit a je vymalovane :D
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

kks to kde sme keď už auto čo nemá zrýchlenie 0-100 po 5s nie je športové :D

Protiotázka - je na trhu aj niečo iné s porovnateľnými parametrami? Je to oldschool športiak - atmosféra, nízke coupé, hmotnosť pod 1,2t, zadokolka a relatívne príjemná cena okolo 30 000€ - má svoju cieľovku. Športiak nie je len o drag race :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mazda mx5 sa vojdes do 30 ale len 160koni ale zase tam cuchas anusom asfalt
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

ale MX5 je vo velkosti XS a tam normalny chlap ani nevojde.
Do GT86/BRZ ano.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

to neni o drag race...ked niekoho bavi dusit tieto male motory nech sa paci :) mal som "zopar" silnejsich vozov a je to podstatne lepsie vozenie ako dupat na krky mensim objemom... mal som aj golf gti V 2.0t tiez 200koni ale musim povedat,ze sa to celkom snazilo skrz to turbo, cize aj inde krutak ako ten boxer co krutis do nepricetna... co z toho,ze je auto pekne ovladatelne ked nemas ziadny feeling pri zrychleni (myslim,ze toto nepochopi nikto kto nieco take neskusil)

gt/brz su pekne nenarocne "kupatka", mozno s fun factorom, ale urcite by som to nenazval sportiak :O s nejakym turbokitom resp prekopanym motorom okolo 300koni to uz moooze byt pekna porcia zabavy ( ale aj tak preferujem vacsi objem :D )

(je to len moj nazor) pre mna v aute zaklad poriadny motor :dance:
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

sportiak to isto nie je, to je ako ked vidim v reklame Fabia Kombi idealne roddine auto. Ze to kupatko s fun factor, ale ako pise quick, chyba tomu ten kick off. Nastastie to nie je problem si poriesit, GTcko skor beriem ako zaklad auta, s ktorym sa da pracovat dalej
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Pre teba to je pekne ale potom to tu nehan ze to nie je sportove auto :)

Sa postav na trat s tymto alebo hocicim inym do tejto cenovky a a zajazdi dobry cas plus uzi si jazdu.

Tu dostanes platformu ktoru si mozes urobit aku rychlu chces za maly peniaz so skvelo rozlozenou hmotnostou a ovladatelnostou ale nie, to je onicom bo zaspim za volantom :D ach jaj.

EDIT: ked povedia ludia ako je Rasto Chvala a pod. ze toto je najlepsie soferske auto tak to ma asi vacsiu hodnotu ako chlapci od klavesnice co v tom v zivote nesedeli ale budu saa smiat ze maly vykon :) Kludne ma s tym malym pipikom a SUV predbehnite neni problem. ja si uzijem jazdu cestu vyberiem krasne zakrutu nenahanam cas od A po B iba vykonom. :good:
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Sportove auto je aj zasrany swift. Ano nejde to ale je to tvrde, je ta ostre riadenie a jazdi to podstatne lepsie jak dajaka fabia = sportove.

Druha vec je, ze aj 200PS auto s atmo je relativne pomale. Vacsina ludi ma tie auta ale ako daily, pripadne nie je ochotnych spalit 30E na benzine za 20 minut. Takze kazdy si kupi tak sportove auto na ake ma :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

jj ja som z tych chlapcov od klavesnice co nemam s cim porovnavat :D :D nice try...

sak okej kazdy mame inu predstavu o aute...pre mna sportove auto neni slaby motor, nech to ide do zakrut ako chce(zas uprimne ziadne auto ta vyslovene nevyhodi zo zakruty ak si nrni kreten)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Problem je v tom, ze clovek si obcas veci definuje sam. :)

A sports car, or sportscar, is a small, usually two-seater, two-door automobile designed for spirited performance and nimble handling.[2][3]
Sports cars may be spartan or luxurious, but high maneuverability and light weight are requisite.[6] Sports cars are usually aerodynamically shaped (since the 1950s), and have a low center of gravity compared to standard models. Steering and suspension are typically designed for precise control at high speeds.[7] Traditionally sports cars were open roadsters, but closed coupés also started to become popular during the 1930s, and the distinction between a sports car and a grand tourer is not absolute.[8][9]

Podla mna Quicky povazuje viac za sport car Lexus LC 500 ako Toyotu GT86.
Sice LC500 je len GTcko.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

svojim sposobom je "sportak" jedno aj druhe...avsak podla uhlu pohladu a subjektivneho nazoru vr preferencii...

proste ked sa povie sportove auto (vo vseobecnosti) tak by to samozrejme malo byt nejake coupe + poriadny motor..logicky by malo mat aj nalezity podvozok (tj nemalo by plavat po ceste)

holt je to zbytocna diskusia lebo je to vylucne subjektivne videnie.

napr ja by som si mozno radsej za tie peniaze kupil 370Z aj ked rocny... nemam ocihany tento trh reap cenovu relaciu
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Sedel si v tom ci ne? :)

a LC 500 keby raz sedelo v garazi som nadseny. ale nie je to sport car. ze pridrbes podlahu a ide to rovno to vie aj TDIcko :D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ono toto video je skvely priklad toho o com sa tu bavime:

https://www.youtube.com/watch?v=s8PcSoSZoQQ

Stovku to asi pod 5s neda, je to atmosfera, predokolka no proste cele zle na sportove auto... ale zosral by si si paty po prvej zakrute a 370Z by zmizla v spataku :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Riadna palba.

ale tak tu ti chlapci povedia ze to by ich nerozhadzalo ked to nema V8 ani by necitili ze idu :D
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

viete poradit nehajaku diagnostiku? kludne ebay

Hlavne nech to vie VAG, ked to bude vediet aj korejcov/renault tak sa neurazim
taku aby sa tam aj dali menit hodnoty(napr. dorobit automaticke sklapanie spatakov a pod...)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"