Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

minule sa tu rozoberali poistne udalosti, aktualne firemne clio combi, tuknuty predok, na pohlad bolo vidno iba chybajuci znak zenskeho pohlavneho organu na kapote, ale nesla otvorit. a este bol odpadnuty plast na spataku, inac auto nic nebolo, bral som ho z brna do BA, 150ka bez problemov. dnes dosla faktura zo servisu, 4 litre, co je asi tak 80% zostatkovej hodnoty auta. a poistovna to s radostou zacvaka a my ostatni im to platime na poistkach.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2250
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

golf 7 obycajne celne sklo bez vyhrievania, bez enzorov, cez poistovnu 530e
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Mne sa celkom paci ten odborny odhad skody “autu nic nebolo bral som ho a islo”. Naco potom opravovat. :D
.
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Netreba mať extremnu odbornost, aby som vedel odhadnut škodu. Ak mozor prevodovka su v poriadku, tak tam extremne škody nemožu byť....
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

ved to. ani podvozok nevyzeral byt naruseny, auto netahalo na bok, ani netriaslo a hlavne mesiac po nehode sa na nom v pohode jazdilo, az kym nedosla voda v ostrekovaci a nova sa nedala doliat lebo sa nedal otvorit motor. za toto vyfakturovat hodnotu celeho auta mi pride ako celkom overkill
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

AK poistovna plati, tak naco vyklepavat plechy ked mozes mat nove. Hoci su len trochu ohnute, volnym okom tazko badatelne. Daj si len kapotu naraznik masku. Do toho este hodit povedzme predne celo lebo vsak bolo ohnute. Mozno aj svetlo lebo uchyty su plastove a prasknu raz dva. A este nahradnu vaginu samozrejme ;)
Kebyze opravujes rozpoctom, tak je blbost naliat 4 litre do auta ked staci mozno kusok vytiahnut celo, kapotu a uchyty naraznika. Uchyt na svetle sa zvari alebo zalepi a veselo tocis dalej. Samozrejme pri dalsom predaji uz tazko povies ze neburane, ale bubaky mas uz vo vrecku.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

SpQx napísal: St 07. Feb, 2018, 16:26 Netreba mať extremnu odbornost, aby som vedel odhadnut škodu. Ak mozor prevodovka su v poriadku, tak tam extremne škody nemožu byť....
Ty si dobre mimo :D





.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

iste SpQx lebo senzorika na prednej maske moderneho automobilu vyssej triedy nebude drahsia ako cely motor a prevodovka v autach nizsej triedy ze ano. Cize aj pre tych co niekedy niekoho nacuvali a ocne zhonotili ze tomu nic neni, dajte si bacha, ak ma typek coilen blbe tupe tristorokovzaopicami parkovacie senzory, treba nechat listok vzdy. O tom ze NEMAS najmensiu sancu pohladom/odhadom povedat co ide a co nejde radsej pomlcim...
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

Tak nalejme si čistého na tom Cliu asi naozaj nebude nič cennejšieho, ale inak je to kravina, zvlášť v dnešnej dobe kedy má auto na prednej maske viac senzorov než kdekoľvek inde

//edit: a to nehovorím trebars o svetlometoch, kde aj na tísicročnú exprémiovku typu E39 stoja origo svetlá pokojne 700€ / Kus
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

A čo AUDI optokáble aj vzadu?
Čo AUDI a VOLVO s multimediálnymi systémami vzadu?
To sú pálky... ...väčšie, ako výmena 5-válcoveho D5 VOLVO motora... (skúsenosť s jedným firemným osobným VOLVOM).

Alebo firemné nákladné VOLVO FL, ktoré ťuklo na semafóre auto pred ním?
Naše nákladné VOLVO malo prasknutý nárazník a odtrhnutú smerovku.
Inak na pohľad vôbec nič.
NISSAN Navara pred ním nič, len škrabance - spájacie zariadenie...

Protikolízny systém nákladného VOLVA hlásil chybu od toho ťukanca.
Autorizák - výmena nárazníka so snímačmi a kamerou, vodičovho schodíka s LED svetlom. ~13000€
SpQx
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 606
Dátum registrácie: So 09. Feb, 2013, 14:55
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SpQx »

Ano chlapci... Minule mi nacuvali do range a, posrany mnitukes, opravu nacenili na na 3800€. Dal som si to urobit u suseda, diely objednal z UK roveru a klampiarska praca + lak ma vyslo 750€ ... A bavime sa o Range rover rv 2014 sdv 4.4 .... Mimochodom, poistovna skodu odhladla na 3400... podla ich cennikov.

To iste sa mi stalo s jednym mojim firemnym swistom, nemrdali mu zadok, poistovna mi dala na totalku, ze mozem odkupit za 4k.... oprava komplet ma vyslo na 1500e aj s lakom.

a okrem tych som mal este par poistnych udalosti, s inymi autami, a tiez rozmrdali niekolko firemnych, toje katastrofa... uz som toho nariesil na vladtnej kozi...

Jedna vec je si to dat urobit v autorizaku a zaplatil 800% viac za robotu a 800% viac za diely, alebo si zohnat original diely za lacnejsie (ano daju sa, ci je to VAG, bmw, alebo hocico) a mat sikovnych servisakov...


Broslo: nacuvat niekoho a nekontaktovat, toho koho som nacuval je maximalna sedlacina, na toto som vobec nemyslel.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Lenze ty si myslis ze svet je gombicka a kazdy ti to urobi raz dva, by som si fakt kukol ako by si "z tvojich lacnych dielov" opravil predok uz len na takej Fabii III ktora ma ACC na ktore treba speci tabulu na kalibraciu, alebo napustil R1234yf chladivo, alebo este lepsie, R744 ktore sa TERAZ zacina pouzivat.

Coraz viac na opravu aut treba elektrikarov, nie sikovnych mechanikov, ti kvoli likvidite dielov ostanu pri repasoch, nakolko nove "sady" komponentov zvladne vymenit aj cvicena opica (ked ma naradie).

By ma plus zaujimalo kolko ten range stal, lebo nikto nebude cakat dva tyzdne na opravu.

Potom tie auta tak vyzeraju, nosniky s uplne inymi srobami, hento nelicuje, toto je zvarene pre istotu, nie dakujem, mne je jedno ci to vyjde 500€ alebo 5k, auto chcem mat opravene, ludia co na tom robia maju zarobene, bodka. Obcas netreba byt hamizny a snazit sa na vsetkom zarobit, lebo potom to presne dopada jak dopada, dojde takyto spekulant, a mne potom nacenia okno na 436€ keby som to chcel rozpoctom, pritom oprava v autorizaku okolo 2k (liter sesto len okno), lebo tiez nejaky vymyselnik daval poliakov a snazil sa zarobit, a odsierame si takychto spekulantov vsetci, rozpocet by mali zrusit uplne, a iba na fakturu opravovat.





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

fesaci, mam uz niekolko rokov 95 dielnu triumf gola sadu a rozmyslam jednu kupit ako darcek.

Viete poradit ci je nieco lepsie za tie $$$$, pripadne aky je realny rozdiel v pouzitelnosti 6 vs 12 hrannych orechov ?

https://www.triumfnaradie.sk/gola-sada- ... 71-dielna/

https://www.triumfnaradie.sk/gola-sada- ... -6-hranna/
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

V kauflande od zajtra lekarnicka za 4,99€.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Easa
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 828
Dátum registrácie: Po 25. Apr, 2011, 00:04
Bydlisko: LM

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Easa »

mne je jedno ci to vyjde 500€ alebo 5k, auto chcem mat opravene, ludia co na tom robia maju zarobene, bodka. Obcas netreba byt hamizny a snazit sa na vsetkom zarobit, lebo potom to presne dopada jak dopada
Snejk, ale tak predpokladám na A8 máš havarijku či? Osobne by som sa už bál šoférovať čokoľvek serióznejšie 2010+ bez HP, práve pre tie opravy pri ťukesoch a podobne, tam sa naozaj nevyplatí šetriť. Toto ma vždy zaujímalo, keď ťa dajme tomu niekto nacúva v tvojej neprítomnosti, a ty na to prídeš až o týždeň že ti auto buchli (lebo ti zblbnú senzory, zistíš že ti niečo nefunguje) ale odvtedy si už niečo najazdil, dá sa to ešte riešiť?
AMD Ryzen 7 7800X3D | TG Ryzen 7000 Direct Die Frame | MSI X670E Carbon WIFI | G.Skill TridentZ5 64GB 2x32 6000MHz CL30 | ASUS TUF RTX 3090 24GB OC | Intel Optane 905P M.2 22110 380GB | Kingston DC600M 1TB x2 | FSP Hydro TI PRO 1000W | CoolerMaster SL600M Black Edition Customized | AquaComputer Cuplex Kryos NEXT PVD/Ni | EK Vector TUF Plexi/Ni | Watercool Heatkiller Tube 100 D5 | WCP-D5 PWM | HWLabs SR2 360 + GTS 360 | EK-FLT120 | EK-PRO Barb | Bitspower 45/90° | Phanteks T30 x9 | ContiTech Unitrix 60 DN10 + Mikalor 8-16W2

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"