Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

neviem, nezazil som ani nechcem a ani samozrejme neprajem :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6930
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa molnart »

tie ceny nahradnych dielov ani nejsu o nenazranych vyrobcoch ani autorizakoch, ale o brutalne skreslenom trhu z dovodu havarijnej poistky. tie opravy v autorizaku totiz prakticky nikto neplati takze kazdemu je to jedno, nezorporuje cenu ved poistovna to zaplati. takze oni len vyuzivaju prilezitost ktoru im trh dava
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Maximalne maju z toho vacsiu ryzu len servisy, ktore si nahodia 200% naviac. A co normalni ludia, co nejdu cez poistku? to je problem, ti nenazrati curaci, zvyknuti ryzovat 200% navyse tahaju $$ aj z obycanych ludi, co niesu poistovne s neobmedzenym rozpoctom.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Potom mozes davat vinu poistovniam, ze je im uplne jedno, kolko zaplatia, kedze sa im na to aj tak poskladaju vsetci (pri PZP povinne) poisteni.
Samozrejme, ze automobilky nebudu robit charitu, no prave preto tu mame druhovyrobu, nemam nejake interne znalosti, ale uz len z toho, ze mam kamarata v Teknii viem, ze naklady na vstupny material su zlomkom z celkovych nakladov a IMHO ak by niekto nasiel dieru na trhu, uz davno by bola zaplnena.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5751
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ono k tomu aj servis inak pristupuje ak to ide z poistky

platis ty? dvere sa vyklepu, naraznik prestrieka, blatnik vygituje, plastove ochrane listy z dveri sa nacvaknu nas5 a jazdis
rovnaky pripad cez poistovnu? vsetko nove... od predny a zadnych dveri az po puklice, lebo aj na tych bol malicky oderok z nehody :D


len na blbu daciu stoja nove predne dvere okolo 1200€... kolko potom asi stoja u A8 :)
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Presne kvôli týmto novým "fíčurkám" je lepšie si auto zabezpečiť ešte najlepšie mechanickým a elektrickým zabezpečením.
Dnes sa sériovo zabezpečené auto dá ukradnúť veľmi ľahko. Ak si však dáš nejaké svoje zabezpečenie, tak nevedia kde hľadať, vypínač, immobilizér atď.

Ja osobne som objednal takúto srandu z Aliexpresu, montovali ste to niekto?
https://www.aliexpress.com/item/intelli ... 22679.html

Skúšal som to zatiaľ doma, dosah je bez problémov aj cez 3-5 metrov. Chcem to niekde dobre schovať v aute a rozpojiť tým nejaký okruh potrebný pre štart etc. :cool:
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Pfúú, vieš čo, možno som len paranoidný, ale neviem či by som si montoval niečo, čo má znemožniť štart a bolo by to z AliExpresu...
Vravím, zrejme paranoja, veď asi všetko je dnes Made in China...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No co sa tyka zabezpecenia, neviem, ci toto sa da nejako obist:

http://www.autoalarm-vamos.sk/
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6226
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa icefire »

Znie to ako dobry napad k buducim problemom.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

no jasne, ze s VAM R1 ti neukradnu auto, ked ti prekopu polovicu elektriky v aute :D
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

undertaker007 napísal: Pi 09. Feb, 2018, 09:40 Pfúú, vieš čo, možno som len paranoidný, ale neviem či by som si montoval niečo, čo má znemožniť štart a bolo by to z AliExpresu...
Vravím, zrejme paranoja, veď asi všetko je dnes Made in China...
Mno takto... Viem kde si to namontujem, a samozrejme sa myslelo aj na takéto veci, len tým rozpojíš proste jeden okruh, čiže pri najhoršom proste spojím 2 kábliky a hotovo :). Inak výrobca myslel aj nato, je tam nato núdzové tlačidlo, ktoré keď niekde dobre schováš tak je na núdzové štartovanie. Ale musíš vedieť kombináciu :P. A keď to bude nespoľahlivé, tak to maximálne vyhodím preč z auta, to je celé.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Kamarat ma na sharane taku kombináciu musíš nieco zmacknut aby si naštartoval potom este jeden cudlik v kufri na vypnutie niečoho co blokuje autu start ako da sa vsetko obísť ale isto to zlodeja odradí a zoberie maximalne radio. Aj tak sa čudujem ze taketo drahé auta nemaju to zabezpecenie lepsie vymyslené a da sa to takto jednoducho ukradnúť.
Kaper

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Kaper »

Nikdy nebude sériovo zabezpečené auto dobre zabezpečené, aj keby malo 30 zabezpečení, každé jedno sa dá naštudovať... TO je celý problém zabezpečenia vozidiel. Kdežto keď si spravíš zabezpečenie po svojom, tak kým niekto prekope celú elektriku v aute, tak sa radšej nato vyserie a jedine ti zobere niečo z auta, prípadne ti ho odtiahnu... Ja osobne považujem niečo takéto za najlahšie čo môže človek pre svoj majetok spraviť a nestojí to ani veľa :).
Hento funguje len tak, že máš kľúčenku a keď si v dosahu tak okruh je zopnutý, ak sa vzdiališ mimo nastavený range, tak ten immobilizér ťa začne upozorňovať o odpojení cca 1minúta. Ide mi hlavne o to, keď pôjdem nakúpiť, aby som sa nevracal na prázdne parkovacie miesto, pretože dnes sa dá nahrať float code aj na diaľku a si bez auta za pár sekúnd, takto by s ním prešli max. vzdiaľenosť za 1 minútu a auto by prestalo ísť kým by nevedeli prečo.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12482
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

chlapci, blizi sa jar, takze budem menit olej, filtre a ostatne veci co treba. Kedze budem menit aj kabinove filtre, viete mi doporucit nejaky sprej, ktory by som nastriekal do vzduchoveho systemu? skusim sa dostat aj na klimatizacny vyparnik a pozriet sa v akom je stave
NB: Asus ROG Strix G16
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1184
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

Posledné dva razy som použil PRO-TEC P6122 AIRCONDITION FOAM CLEANER.
Spokojnosť, prijateľná cena.
Nedelím, na jedno použitie celý sprej...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"