Kupa servera na VMWARE

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Zdravím vás, sú tu nejakí majstri čo sa tyka serverov? Prípadne mi postačí na to desktop?

Potrebujem zariadenie ktoré bude mať spustené na sebe VMWARE a na tom približne 30 virtualnych mašín s windows7 32bit, s 15GB HDD priestorom a 1,5GB ram, ku každemu tomu zariadeniu budem potrebovať mať pripojeny jeden usb modem na internet aby som mal internet s inou ip na každom tom virtuale, čiže ešte k tomu 30 USB portov.

Ako by ste to riešili?
Momentalne mam pustene 8 virtualov na i5 s 16GB ram na desktope. Je vlastne lepšie toto nahodiť na nejaky server? Ak hej aky by mi postačoval? Nejaky bazarovy kusok by som bral ak sa to dá, je to vôbec možné toto moje šialenstvo nejak rozumne prevádzkovať?

Dúfam že tu sú nejakí odborníci aj na takéto systémy a niekto kto sa rozumie poradí.
Main:
CPU: INTEL Core i5-750 Quad-Core | CPU cooler: Scythe Mugen 4 | MB: Gigabyte GA-P55-UD3 R | RAM: 12GB DDR3-1600 Kingston HyperX XMP | GPU: SAPPHIRE HD 4890 1GB GDDR5 PCI-E + AC Accelero S1 rev.2 + Gelid silent 80mm 2x @3V | PSU: ARCTIC Cooling Fusion 550 | HDD: WD 200GB + 3TB Seagate Baracuda | CASE: Zalman Z11 | Cooling: Enermax T.B. Silence 120mm 5x @3V

VMware PC:
CPU: INTEL Core i5 4570S | CPU cooler: Zalman CNPS10X FLEX + Enermax T.B. Silence @3V | MB: MSI B85M-E45 | RAM: KINGSTON 32GB 1600MHz DDR3 HyperX FURY Blue | GPU: none | PSU: Corsair RM450 Semi-pasive | HDD: Hitachi 500GB SataII | CASE: Zalman Z1 | Cooling: Enermax T.B. Silence 120mm 3x @3V
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa Chris »

skus najprv popisat naco ti treba 30 separatnych USB modemov ?

a aky vmware myslis ? ESX? Workstation ? player ?
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Hexaris

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa Hexaris »

Radsej si over ci take mnozstvo dokaze esx vyadresovat a forwardnut do virtualu. Neriesil by som desktop/server (tu je to skoro jedno), ale to ci to vobec bude mozne softom poriesit. USB hub problem, a pod.

edit: chris, ta prva otazka ma napadla, ale normalne mam strach k comu to bude ...
Používateľov profilový obrázok
Mi_t_is
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 412
Dátum registrácie: Ut 17. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina - okolie

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa Mi_t_is »

Načo to je snáď jedno, každy computer potrebuje samostatne pripojenie do internetu s inou ip adresou. Ak sa to dá inak dám sa poučiť, VPN nie

VMware workstation, čo najviac virtualov na jednom compe - aký comp? Server alebo desktop? - do compu v podpise môžem pridať 16gb ram ale aj tak zvladnem asi len okolo 16 kusov virtualov

USB hub problem je dalšia vec, treba pci adaptery na usb lebo modemy často pod vmware vypadavaju už pri 7 internetoch, riešil to niekto?

prípadne je iný schopný software na virtualy okrem vmware workstation? Ake mate skusenosti? s ESX nemam skusenosti, nebolo by ot pre mna vyhodnejšie ako workstation?
Main:
CPU: INTEL Core i5-750 Quad-Core | CPU cooler: Scythe Mugen 4 | MB: Gigabyte GA-P55-UD3 R | RAM: 12GB DDR3-1600 Kingston HyperX XMP | GPU: SAPPHIRE HD 4890 1GB GDDR5 PCI-E + AC Accelero S1 rev.2 + Gelid silent 80mm 2x @3V | PSU: ARCTIC Cooling Fusion 550 | HDD: WD 200GB + 3TB Seagate Baracuda | CASE: Zalman Z11 | Cooling: Enermax T.B. Silence 120mm 5x @3V

VMware PC:
CPU: INTEL Core i5 4570S | CPU cooler: Zalman CNPS10X FLEX + Enermax T.B. Silence @3V | MB: MSI B85M-E45 | RAM: KINGSTON 32GB 1600MHz DDR3 HyperX FURY Blue | GPU: none | PSU: Corsair RM450 Semi-pasive | HDD: Hitachi 500GB SataII | CASE: Zalman Z1 | Cooling: Enermax T.B. Silence 120mm 3x @3V
Používateľov profilový obrázok
Pronto
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 1276
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava/Zvolen

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa Pronto »

No tak to som po pravde zvedavy, ci to VMware utiahne. Podla mna ESXko by to teoreticky mohlo zvladnut. Ak sa dobre pamatam, najviac som mal 12virtualok na masine ked som ju testoval ale uz je to nejaky piatok...
Existuju aj ine riesenia, HyperV napriklad. S tym ale nemam absolutne ziadne skusenosti, nastastie.
Spoiler: ukázať
First: Intel i7 10700KF + BeQuite Dark Rock Pro4, ASROCK B560 PRO4, 32GB HyperX 3600 CL18, EVGA GTX 3080Ti FTW3, 1TB WD Blue NVMe, EVGA SuperNova G6 850W, be quiet! Pure Base 500DX White, W10Pro + AOC Q3279VWF
Second: Intel i5 7500, ASUS z170Pro Gaming, 8GB DDR4 2600MHz, Strix RX 570 4GB, 1TB SSD Patriot, 650W Gold PSU

AUDIO
Headphones - Sennheiser GSP 300
Micro System - Panasonic SC-PMX82EG-K DAB+
Používateľov profilový obrázok
sakul
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 106
Dátum registrácie: Ut 17. Aug, 2010, 15:07
Bydlisko: Trnava

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa sakul »

No problém je tých 30 USB modemov, ktoré nikto normálne k virtuálkam pripájať nikto nechce...
3x server s 10 pci-e slotmi, 30x usb pci-e radič cez pass-through do každej virtuálky :P
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa d3Xter »

nie je jednoduchsie poziadat providera o /27 pripadne /26 range ip adries a na kazdy stroj si vytiahnut jednu?
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5188
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa Chris »

ja mam bezne 60-80 virtualok na ESX, v clustry nespocetne viac. Cize urcite to zvladne...
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa faugusztin »

Urcite nepodporucam riesit takuto uroven cez desktopove aplikacie. Takze ESXi, resp. VMware hypervisor. Jedina limitacia podla mojich znalosti je to, ze maximalne moze mat VM 8 virtualnych CPU a hostitelsky pocitac moze mat maximalne 2 CPU (tj 2 fyzicke sockety).

Co sa tyka USB, tak tvoj problem bude, ze sice ESXi dokaze prepajat USB zariadenie priamo do virtualky, no podla mojich znalosti to dokaze maximalne pre 15 USB zariadeni. PCI-E passthrough je masaker, to by som bez hlbokeho studovania kompatibility ani neskusal.
Používateľov profilový obrázok
drastyk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 424
Dátum registrácie: So 30. Júl, 2011, 14:41
Bydlisko: Bratislava (32)

Re: Kupa servera na VMWARE

Príspevok od používateľa drastyk »

Urcite nie 30 modemov, to je hlupost.

Riesenie je poziadat providera a volne IPcky. Sposoby akycm ich pridelis na virtualky je potom uz viac - to zavisi od tvojho konkretneho pouzitia.

Ja by som ten ESXi server odporucal zapojit do router/switchu - kludne nejaky lacnejsi mikrotik. medzi serverom a routrom budes mat trunk, ktory ti bude prenasat jednotlive vlany - ak to chces mat oddelene. Servery by som naadresoval na privatne IP a na mikrotiku robil staticky NAT.
Spoiler: ukázať
MB: Asus Z170 Pro Gaming CPU: i7 6700K@4,5Ghz VGA: Gainward GTX 1070 PSU: Seasonic s12 520 W RAM: Corsair 16GB@3000 Mhz CASE: Define R3 Black Pearl Monitor: Benq 2411z 144Hz" Repro: Focal Alpha 65 DAC: Audient iD14 & nuForce uDac 2 Sluchádlá: Sennheiser HD 598

Návrat na "Nákupná poradňa"