T-Com DSL - info, novinky,...

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Andrew007
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: Ne 28. Dec, 2008, 20:14
Bydlisko: Senec

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Andrew007 »

To vážne ?
5800X3D - ROG strix B550-A gaming - 4090 GS - Corsair 32/3600 - 970 evo 1TB - Corsair RM850 - Dell 2716DG 2K/144 / Dell Gaming G3223Q 4K/120
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Tam kde si zrušiť a u Telekomu zriadiť. Možno myslel, že je to jak u operátorov s mobilmi, že dá žiadosť o prenos no :D
.
matuskorv
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 258
Dátum registrácie: Po 16. Júl, 2012, 17:19
Bydlisko: Rožňava

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa matuskorv »

hej telekom to nemá doriešené.. Orange to má... bohužiaľ možno skončím aj bez netu kvôli prechodu. Momentálne mám orange dsl a chcem prejsť na telekom vdsl kvôli cene.
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

niekedy sa da s technikom dohodnut nech linku prehodi k nim v ustredni aj ked je povodna stale aktivna, zohnat nove prihlasovacie udaje nahodit do stareho routra a mas novy net. Akurat je otazne aku vypovednu dobu mas u stareho operatora.
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2092
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO okres

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Bird »

Neviete prosím niekto, či sa dá zmeniť Magio TV cez internet na satelit?
Mám 15mbps DSLko a HD programy to neskutočne spomalujú...
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 13 mini
PS5 Slim
PC: in progress
filipec12
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 197
Dátum registrácie: Št 21. Júl, 2016, 23:37

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa filipec12 »

Da sa to zmenit ale najskor az ked ti bude koncit zmluva tak sa to da prehodit ak predlzis..myslim si ze 10 Mbit net pri HD pozerani je este celkom akceptovatelny
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2092
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO okres

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Bird »

hmm tak to je blbé, keď som zmluvu uzavrel pred mesiacom...
Pre mňa by to bolo OK, len brat hráva multiplayer hry a má neskutočné pingy.
Nedajbože keď si ja ešte pustim youtube pri tom ako ide HD telka v obyvacke.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 13 mini
PS5 Slim
PC: in progress
b1gLoRD
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 57
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 11:47

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa b1gLoRD »

Bird napísal: Ne 28. Jan, 2018, 21:12 hmm tak to je blbé, keď som zmluvu uzavrel pred mesiacom...
Pre mňa by to bolo OK, len brat hráva multiplayer hry a má neskutočné pingy.
Nedajbože keď si ja ešte pustim youtube pri tom ako ide HD telka v obyvacke.
Na to je jednoduche riesenie kupit lepsi (WRT) router v ktorom nastavit Smart Queue Management (SQM) - Minimizing Bufferbloat. Pripadne nejaky zakladnejsi co ponuka aspon zakladne QoS (Quality of Service (QoS) is an advanced feature that prioritizes internet traffic for applications, online gaming, Ethernet LAN ports, or specified MAC addresses to minimize the impact of busy bandwidth.)
Rozdiel v praxy na rovnakej linke:
zakladny router z 20ms na 200ms+ pri stahovani
router s QoS z 20ms na 23ms pri stahovani
Používateľov profilový obrázok
Pepeb007xx
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: St 16. Mar, 2011, 18:22
Bydlisko: NM

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Pepeb007xx »

je normalne aby som pri 60Mbit/s pripojeni nameral maximalne za mesiac 25Mbit/s? router mam ten ich shit ZTE II
PC MB Asus B550-F CPU AMD 5800X3D @4,4GHz CPU AIO FD Lumen S36 GPU Sapphire NITRO+ RX9070XT RAM Patriot 64GB DDR4 SSD Samsung 990 PRO 2 TB PSU Corsair RM850x Case FD North Chalk Monitor LG C5 42" OS Win 11PRO64SK Audio Edifier S880DBmk2 DAC Topping DX1 II GamePad Xbox wireless Phone  iPhone17PM Buds Noble Rex5 Dongle Noble Sceptre #lifetimespotifypremium NAS MB Asrock Z790 CPU Intel 14400 @2.5GHz CPU fan ARCTIC Freezer RAM Crucial 32GB DDR5 SSD cache WD 2x500GB HDD Toshiba 3x22TB PSU Corsair RM750x Case Jonsbo N5 UPS EATON 5E OS UNRAID #homeassistant #plex NETWORK Router Mikrotik hAP ac³ MESH 3×Asus RT-AX55 Surveillance Reolink RLN16-410 8TB UPS EATON ECO800 AV TV Philips 65OLED806 NVIDIA Shield PRO Samsung HW-Q950A 11.1.4 TV Philips 77OLED769 Google TV Chromecast Streamer 4K TCL TS8111
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2092
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO okres

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Bird »

b1gLoRD napísal: So 03. Feb, 2018, 14:52
Bird napísal: Ne 28. Jan, 2018, 21:12 hmm tak to je blbé, keď som zmluvu uzavrel pred mesiacom...
Pre mňa by to bolo OK, len brat hráva multiplayer hry a má neskutočné pingy.
Nedajbože keď si ja ešte pustim youtube pri tom ako ide HD telka v obyvacke.
Na to je jednoduche riesenie kupit lepsi (WRT) router v ktorom nastavit Smart Queue Management (SQM) - Minimizing Bufferbloat. Pripadne nejaky zakladnejsi co ponuka aspon zakladne QoS (Quality of Service (QoS) is an advanced feature that prioritizes internet traffic for applications, online gaming, Ethernet LAN ports, or specified MAC addresses to minimize the impact of busy bandwidth.)
Rozdiel v praxy na rovnakej linke:
zakladny router z 20ms na 200ms+ pri stahovani
router s QoS z 20ms na 23ms pri stahovani
A viem nastaviť Magio TV na vlastný router?
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 13 mini
PS5 Slim
PC: in progress
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2623
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa GASPi »

Za telekomacky router zapoj svoj (kvalitnejsi s QoS, lepším dosahom WIFI a pod.) ... vsetko pojde ako ma (Magio TV, ...).
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13804
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ten magio net je cez pevnu linku ?
tu mam tusim zrusenu,ale kable su na tiahnute
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

nemusíš mať pevnú
.
Používateľov profilový obrázok
GASPi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2623
Dátum registrácie: Pi 01. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava/Hlohovec

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa GASPi »

Ak sa bavime o VDSL, tak ano (ide cez telefonny kabel). Pevnu linku aktivovanu nemusis mat, ale za istych okolnosti sa moze vyplatit (kvoli cene, resp. zlave).
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5-4670K (3,4GHz@???), CPU cooler: Cooler Master Hyper 212+ EVO, MB: ASUS Z87-A, GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING X, DDRAM: 2x4GB Kingston DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series, SSD: CRUCIAL M4 256GB + SAMSUNG 850 EVO 500GB HDD: SAMSUNG HD501LJ 500GB SATA, DVD-RW: ASUS DRW-24B1ST, SOUND: ASUS Xonar Phoebus + Logitech Z-2300 + Sony MDR-1RBT, CASE: Fractal Design Define R5 Blackout, PSU: EVGA SuperNOVA 750 G2, LCD: 34" Xiaomi Mi Curved Gaming Monitor
BattleTag
STEAM
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: T-Com DSL - info, novinky,...

Príspevok od používateľa Leon »

Tak na ADSL pevnú nemusíš mať a na VDSL hej ?
.

Návrat na "Siete"