Rady pri kupe auta..

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

Guru napísal:...
dako pri jazde sa to neda zistit? ved ked mi nebude cukat volant v ruke pri zakrutach a pri hrboloch bude stabilne tak je ok nie? odskusam.. :wink:
...
No geometria kolies ma s "cukanim" volantu pramalo spolocne. Cukat ti moze volantom, keD mas auto bez serva a je zle skorigovana vola volantu, resp. su vytlcene capy a pokrutena riadiaca tyc. Geometriu zistis jednoducho tak, ze na rovnej vozovke bez sklonu pustis volant - a auto musi ist rovno. Da sa to zistit aj bez jazdy, pokial je geometria dlhsie zla, prejavi sa to na nerovnomernom opotrebeni pneumatik - takze sa da aj povedat, co je na geometrii zle (zbiehavost-rozbiehavost-sklon... a kde... naprava-ktore koleso).
;)
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

jo diki moc za skvelu radu...
ale na cenu sa mi este nikto nevyjadril.. :?
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

Guru napísal:inak k cene nemate vyhrady???
cena je dobra ak tam nie su skryte zavady a pretoceny tachometer
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

ok skryte zavady,ak budu by som ich mal odhalit, kedze som si popisal vsetky rady co mam popozerat od vas.. :wink:
pretoceny tachac nezistim a aj ked ho pretocil tak mi to nepovie...
este neviete ako to bude s tym prepisom treba ci nie?? poistka zakonna asi priblizne kolko? ja som z trencina a aute ma prievidzke znacky /trenciansky kraj/
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Príspevok od používateľa dexman »

bude treba prepis auta na noveho majitela + zaznacenie noveho majitela v technickom preukaze.nemam sajnu co to stoji.a ak mas trvale bydlisko v inom okrese ako predavajuci tak aj nove znacky treba.to poistne by som videl okolo 3 tisic za rok,ale to len tak priblizne
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

no prievidza je od trencina do 60km, fuh takze prepis+nove znacky kolko to moze stat? 3tis? este ta poistka tych 3tis rocne je vpohodicke... nooo tak dufam ze tam nebudu dake zavazne chyby a ak vsetko pojde ako ma tak ho berem a dufam ze mi zhodi par litrov.. :)
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

Guru napísal:no prievidza je od trencina do 60km, fuh takze prepis+nove znacky kolko to moze stat? 3tis? este ta poistka tych 3tis rocne je vpohodicke... nooo tak dufam ze tam nebudu dake zavazne chyby a ak vsetko pojde ako ma tak ho berem a dufam ze mi zhodi par litrov.. :)
ak hovorite o zakonnej poistke, tak ta zrejme nebude 3 tis....pretoze objem motora je 1.6 ak sa nemylim, takze poistka by mala byt okolo 5 tis....
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Príspevok od používateľa jararak »

to uno je 1301, ako 1,4 sa len oznacuje to s turbom ako 1,3 to hladke, problem ze podla objemu je to do 1,6 na poistku
ten sopel ma dokonaly bordel v papieroch, je tam prerazane cislo, ved je donesene a ako legalne zapises auto rv 90 ked sa daju iba max 6 rocne auta, aj to az od roku 2002 cize nejak mu chybaju 6 rokov do toho :-D. a s tym plynom je to tiez bordel, neraz ma koli tomu perovali fyzli a to len koli tomu ze tie papiere su jak byblia a nechcelo sa mi ich vyberat z puzdra (mam origo plyn vo felde)
ma tam mracitka na tej kapote? ma cize je to tuning podla daktorych kapov. neviem ten vyfuk sa mi nezda, ked to nema origo od niekoho co robi vyfuky tak to moze robit bordel do spotreby aj do vykonu.
poistka pod 5 nerataj, skus dat alianz a nahadz si tam veci a vypluje ti to veci kolko budes platit, dam ti typ, ak mas mamu (babku, tetu) skus na nich napisat auto, alebo aspon poistit, je to sakramensky rozdiel, lebo mlady maju brutal priplatky.
obhliadka auta 1t stoji a hned na to este prepis ale viacej ti nepoviem, nerobil som to sam, to som sa len vozil s kamosom co kupoval auto.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
Thief
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1173
Dátum registrácie: Pi 14. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Dubravka

Príspevok od používateľa Thief »

Trosku sa primiesam do toho radenia :
Ked pozeras kilometre neznamena pri benzine 200k+ KM, ze to bude srot. Treba nastartovat, previezt sa, pockat az sa motor zohreje a pekne to cele poobzerat. Sam potvrdim, ze taky motor moze odbehat aj 350k KM !!! ak sa onho clovek spravne stara.
Moj otec ma Lagunu r.v. 94 1,8 benzinak, ktory ma najazdene nieco cez 360 000 KM ! a na motore nebolo okrem oleja :) , remenov, tesnenia a vodnej pumpy menene nic. Auto beha denne krizom cez BA = ano prave okolo trnavseko aj racka, cez tie diery aj zacpy na prazskej a bajkalskej.
Ma za sebou niekolko krat trasu BA - Neapol s priemernou rychlostou, tak 110 (180max). Dolozim, ze otec bol volakedy mechanik a teda sa o auto postarat vie.

Ohladne kasne - pozret ci bolo striekane, preco to tak bolo a ci nehnije. Dalej je dobre pozret, ci vsetky casti licuju - ci nebolo burane, alebo nieco menene...

Ked nemozes pozret geometriu v servise, aspon sa odvez. Tlmice, capy, ci netaha na stranu atd...
Pozri si kotuce, podla nich sa da celkom pekne pozret kolko ma auto odjazdene, samozrejme pokial ma povodne :)

A neviem, som unaeny a uz ma nic nenapada :))
CPU: Ryzen 5 5600X, MB: MSI MPG B550 Gaming plus, RAM: 2x16GB Patriot Viper Steel DDR4 3600 Mhz, GPU: XFX Speedster QICK 319 RX6750XT CORE, Monitor: HP OMEN 27q, HDD: Seagate Ironwolf Pro 4TB, M2: Samsung 970 Evo plus 1TB, Crucial P5 plus 2TB SSD: Apacer Panther AS350 512GB PSU: Corsair RM850X Gold, Case:Fractal Define S, NET:Orange FiberNet 500Mb, OS: Win 10 pro 64
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

No hlavne si zisti kolko stoja nahradne diely pre dany typ auta,ktory kupujes ;) a ako je to z ich dodavkami na SVK ( a tam kde byvas ).
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

ok chlapi diki moc za rady... Skusim zlantarit nejakych kamaratov mechanikov, a ked nic tak to riadne popozeram..
Este uvazujem ci to ma zmysel kupovat na zimu, skusim sa spytat kamosa ci by prenajal garaz, ale ked si zoberem ze garaz 1000sk a poistka 450sk mesacne je to dost... este teraz dalsie vydavky na prepis+nove znacky aspon 3tis... no premyslim si to a uvidim...
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led

Návrat na "Debata o všetkom"