Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

No šťastie bola pohotová reakcia a nízke rýchlosti, inak to kľudne mohlo skončiť bočným nárazom ako sa určite neraz aj stalo. Stačí keď každý x-tý vodič v podobnej situácii nezareaguje alebo zareaguje neskoro (stačí chvíľka nepozornosti) a hneď máš havárky každých pár dní len kvôli takejto "blbosti".
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

lacika - este ja potmehúcky spomalil reku ze ci je naozaj na vedlajsej ceste :D Lenze taketo veci keby ma clovek riesit napr v BA riesi len to toto sa ti stane 3x na 10 km useku hocikde.

Sa mi aspon v Ba paci ze dost ludia pustaju z vedlajsich ulic na tie hlavne, ved tak ci tak stoji v zapche tak sa nemusi jak deges tlacit silou mocou tak aby sa tam nikto nepichol. Na druhej strane su aj extremisti ktori pustaju tak moc, ze sami vytvoria slusnu zapchu.. treba to zipsovati aj v takom pripade asi idealne, neviem..
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

K tomu Skilexovmu videu, chlapik sa kludne mohol zaradit, trvalo mu 25 sekund kym sa zaradil od momentu kedy sa mohol zaradit hned za prvym autom. To by ho davno Skilex obehol a on sa mohol kludne zaradit za neho a bezpecne bez zdrzania obehnut auto pred nim. Presne takto vznikaju zdrzania a zapchy.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

Nic sa nestalo.. moje reakcie su nastastie rychle, brzdy dobre ale abs uz zarapkalo...
smerovku som mal dostatocne slho pustenu a z jej pozicie pekne vidiet dole do cesty, ci tam niekto ide alebo nie..
https://www.google.sk/maps/@48.713902,2 ... 312!8i6656
Ved pomaly vidiet az po steelku..
ANo, dalo sa ist pomalsie, ale som si povedal, ze stihnem to hned za autami v protismere, aby tamti nemuseli cakat na mna, kym prejdem krizovatkou, lebo za mnou uz nikto nesiel..
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

presne
nebola to tragédia, ale týchto ľudí proste nemusím
nejde o to zdržanie ide presne ako píše wingo o ten sebecký typický slovenský mozog, ten človek ťa mal úplne v péčku aj keď ťa videl a niektorí fakt nevedia pochopiť že obehovať auto čo ide neuveriteľných 105 rýhlosťou 106 je čisté diletanstvo ak je za tebou auto ktoré išlo zjavne 1.5x rýchlejšie
inak ak idem na kolobežke tak počkám kým v ľavo nikto nieje a potom obehujem - všeobecný návod na obiehanie
Naposledy upravil/-a stanomx v Po 28. Máj, 2018, 11:49, upravené celkom 1 krát.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

lacika napísal: Po 28. Máj, 2018, 09:32 tu bolo video
pocujem spravne? je tam sice dost hluk a hudba, ale pocujem tam prevodovku? :D
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

@wingo
tu nejde o sekundy, nikam som sa neponahlal, a bolo mi zrovna jedno ci dojdem kludne o hodinu neskor
to co hovoris je uplne od veci, tu nejde o to ze potreboval obehovat, keby to bolo tak ako hovoris tak ho vytrubim este pred tym kamionom
ide proste o lenive tupe hovado ktore nemoze ani otocit tym volantom kusok doprava, vsak naco, ten vzadu si pocka

jedine s cim suhlasim je ze pri obehovani z prava si ta nemusi vsimnut... a preto je potrebne drzat ruku poctivo na klaksone, pocas celeho manevru


howgh, nebudem o tom dalej diskutovat, lebo sa to lockne ako minule s felipem...
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

shajek napísal: Po 28. Máj, 2018, 11:48
lacika napísal: Po 28. Máj, 2018, 09:32 tu bolo video
pocujem spravne? je tam sice dost hluk a hudba, ale pocujem tam prevodovku? :D
:good: mas bod za analyzu...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

lacimu uz cajocka nakladala na konci :D toto natoc a net am ze blokujes vjazd do skolky/ly appa. pred tckom denne skoro tukance bo nevidia znacku hlavnej cesty
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Inak s tým verejným zdieľaním videí si dávajte pozor, ak vidno ŠPZ či iný identifikátor môže sa to brať ako porušenie ochrany súkromia.
https://auto.hnonline.sk/servis/1000077 ... -aj-pokuta

Chcelo by to nejaký soft/službu čo by automaticky "anonymizoval" videá.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ja som len 3 trupety stretol za posledny tyzden:

1. Ja lavy pruh 52, trumpeta pravy pruh 50 za mnou cca 1-2 dlzky auta, predomnou sa chystal bocit autobus tak hodim smerovku do praveho pruhu jemne pridam a pozeram, ze trumpeta pridala schvalne tiez tak, ze ju mam na zadnom narazniku, predomnou uz brzdil autobus, smykol som sa tam ale vyslovene ma chcel prinutit zabrzdit, este ma aj vytrubil.

2. dialncia z BA, typek siel tak 130, ja tak 150. Pomaly som ho dohnal, siel som za nim v pravom pruhu, pred nami auto mozno 120km/h, dal som mu cas ci sa nepreradi do laveho nic... tak ich obieham, som mu uz tesne za zadkom, este pridam nech ho neblokujem a co trumpeta nespravi? Prida tiez, ked som na jeho urovni, tak ze keby som neskocil na brzdy a nepustil ho predomna, tak sepali bud auto pred nim alebo mna...

3. A tu som skoro rozbil auto... pruhy rovno fullka, cize ked som sa dostal na uroven odbocovacieho, kde som chcel ist rychlost 0, cely volny az na posledne 3 auta co mali prejst na zelenu, ktoru som stihal aj ja, takze podlaha, rychlost mozno 40-50 a panko ktory si myslel ze je posledny, sa rozhodol, ze na zelenu uz nepojde lebo sa potrebuje pohrat s telefonom, mne skoro oci vypadli, ked som videl ze sa nehybe, brzda, zastal som mu 1,5m od zadneho naraznika pozrem semafor akurat skocila oranzova...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Odar
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5603
Dátum registrácie: St 13. Okt, 2010, 17:10
Bydlisko: PD / NR Slovensko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Odar »

1) Zvlast, ked vies, ze tam to auto je a idete cca rovnakou rychlostou, tak musis predvidat, ze spravi prave to, ze ta nepusti. Prednost mu mas dat ty. Bodka. Ked si k tomu pripocitas slepe uhly a to, ze ludia nie su stroje, ale ludia, tak hentym stylom jazdy riadne hazardujes a raz sa ti to vypomsti. Nemal jediny dovod ta pustat.

3) NIKDY sa nespolieham na to, ked je zelena na hrane, ze ten predo mnou ju prefrci pod plynom. Prave kvoli tomu, aby som nikomu nenadrbal do kufra. To je zas len o predvidavosti. Ze on uz proste do tej krizovatky nesiel? Mozno si nebol isty, ze ju stihne prejst este na zelenu, tak to neriskoval. Mozno proste nebol schopny tak rychlo reagovat. Mozno ho prave otravovala mucha v aute . . . dovodov milion. Nie sme stroje. Ze ty si mal uz podradene a dupol na plyn jeho vobec nema co zaujimat.

Chapem, ze taketo situacie cloveka nastvu, ale naozaj si treba uvedomit, co ta v plnom meste v spicke viac zbrzdi - to, ci pockas o jednu dobu viac na tom istom semafore, alebo v pripade kolizie vybavovanie somarin so zelenymi, poistovnou atd.

Nechcem moralizovat, sam jazdim rychlo, ked sa da. Ale ak mi to premavka nedovoluje a vidim, ze je plno, jednoducho sa prisposobim a preladujem na "dochodcovsky" styl. Je to bezpecnejsie - nech si ktokolvek hovori co chce. Rezerva, vacsie odstupy, atd.

Mna skor, ako brzdici hneva, ze sa uplne bezne stretavam v neprehladnych zakrutach s ich rezanim autami v protismere. Za toto by som naozaj bral vodicak. Znova - nechcem moralizovat, sam rezem zakruty, ak je cesta volna a vidim do zakruty, ktoru si idem rezat hoci aj do protismeru. Ale uplne bezne sa stretavam s tym, ze "vodic" oproti reze zakrutu, do ktorej nema sancu vidiet cez polovicu mojho pruhu. Toto su naozaj situacie, kde mi postava rozum.
- PC
Spoiler: ukázať
Corsair SF600 600W 80 PLUS Platinum
Cooler Master MasterBox NR200 Black
Crucial Ballistix 2 x 16GB DDR4 3600 CL16
Kingston KC3000 2TB NVMe + Thermalright HR-09 2280 PRO Black, Samsung 970 EVO Plus 2TB NVMe
Gigabyte B550 I AORUS PRO AX
Ryzen 9 5900X
ASUS TUF GeForce RTX 3080 GAMING O12G (0.862V @ 1890 MHz)
Noctua NH-U12A
2 x Noiseblocker NB-eLoop B12-PS
2 x Noctua NF-A12x15 PWM Chromax Black
AOC Q3279VWF
-- HTPC
Spoiler: ukázať
Streacom ST-NANO150 HTPC PSU 150 Watt
Streacom ST-F7CS EVO
Asus ROG STRIX B760-I GAMING WIFI
i5-13500 (power limit 45 W)
Kingston FURY Beast DDR5 2x16 GB 5200 MHz CL40
Silicon Power P34A60 2 TB NVMe + Samsung 850 EVO 500 GB SATA + Crucial MX500 2 TB SATA + WD Blue 3D NAND 500 GB M.2 SATA
Noctua NH-L9x65
Noctua NF-A8 PWM
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

mobilovci su TOPKA, to uz si rovno mozes supnut 2 deci vodky pred jazdou a budes chodit viac normalne aky mobilovac obecný. Nechapem co im to ruky podava kua. A na semaforoch ked su zapchy to iste. Skoci zelena 10 sekund sa NIC nedeje lebo vpredu si niekto este odpisuje na kktiny. (to nejde o to ze ja sa niekam ponahlam, vacsinou mam fakt v P a nikam sa neponahlam.) Da za jedna prejde, druhy sa za nim zobudi z rovnakeho spanku, ..... takto to chodi no :D

Mne je blbe aj voalt cez handsfree pomaly a oni dobre ze si nezacnu holit nohy v premavke (vobec by ma depilacia na cervenych neprekvapila )

Odar: Rovnako nemal jediny dovod pridavat vsakze :) ved to je cista vychcanost dobre to pozname. Pridi do BA a sprav väčši odstup, hned sa ti tam vymyšičkujú 4 auta a ty budes stat na jednom mieste 5 minut, zozadu ta vytrubia ze ci ti netoto a mas uz naladicku spravenu na vecer :good: V podstate mas ale pravdu, len keby to to tak fakt aj fungovalo
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4690
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

1) On ma pustat nemusel, lebo tam miesto bolo aj 2 sekundy po tom co som hodil smerovku a stale som sa nepreradil ale videl som ako mi vyslovene stekli nervy... Slepy uhol som mohol mat ja, preto som nerobil ziadne prudke reakcie. Keby som vedel, ze sa nevojdem tak sa tam netiskam ale ked dement za tebou prida po tom, co vyhodis blinker a pridas aby si sa bezpecne preradil, tak no comment...

2) Na zelenu sa ide na zelenu sa nestoji... bodka, ziadna polozelena ani oranzova ani plna krizovatka to nebola. Bol to dement ktoremu raz niekto zlomi vaz.

3). skoro som zabudol ako mi pani nedala prednost ...stojime oproti sebe, ja idem rovno a ona boci, zo svojho pohladu do lava... pohnem sa ja pohne sa aj ona... este ma vytrubi a rozhadzuje rukami :D


Ja jazdim po meste svizne ale len po uliciach, ktore poznam, viem z ktorej odbocky mi moze vyletiet auto a kde je aka jama a vacsinou auta ziadne nepustam, lebo som rychlejsi alebo ti niekto rozdrbe kufor... najradsej mam dobrych ludi, co za neprehladnou zakrutou pustaju auta z vedlajsej. Ked sa ide krokom v zapche je to ine...

To rezanie zakrut je neprijemne toboz, ked jazdis sam trochu rychlejsie. Ja ked sa idem vysantit na okresky, tak sa drzim vo svojom pruhu. Teraz v lete ani nehovorim, staci cyklista v zakrute a... Ale obcas mam trosku arogantne spravanie, pred vodicov ktorych musim obehnut cez pravy pruh sa radim zo zasady bez smerovky, na smskujucich debilov na semafore trubim, brzdicom premavky dam ochutnat obcas rovnaku polievocku ( bez vybrzdovania) a ludi, co blokuju 2 pruhy v miestach striedaveho radenia posielam automaticky do pcka...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

K tej polozelenej este prihoda z bratiskavskej MHD. Presne takytoo expert vybrzdil cely bus (tusim 50tka to bola, pred nou oktavia, zelena svietila jak oci a on dupol na brzdu uplne bezdovodne zastavil - autobus samozrejme reagoval nudzovým brzdenim) a nas upratalo po celom autobuse jak spiny - proste cely autobus lietali babky vsetko ... lebo typo zastal na zelenej... cize asi tolko k tomu. Tyzden alebo dva som bol na PN s natiahnutým ramenom (toto neviem uz presne ale urcite som bol na PN s ramenom skrz to). Lebo niekto zastavil na zelenu.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"