Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

len raz podobnych hrdinov zastavia vo svajci/usa/rakusku ist nad 150. ale sak ostava fakt ze netreba riesit. fakt zbytocne. inac nemate niekto realnu skusenost sa predajom auta do nemecka/rakuska? resp robit inzerat na mobile.de/autoscout? mam uz velky technicky :)
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

stefan, uz ta svrbi, ci by si nedostal za predaj viac nez za kupu?
Do rakuska je to komplikovanejsie, nakolko za auto sa uhradza dodatocna jednorazova ekologicka dan (NoVA, pocitana ako urcite percento z kupnej ceny, to percento je dane emisiami vozidla a prislusnou tabulkou, s tvojou 1.5 TSI a automatom to moze byt kludne 6-9%, zistis ked si prestudujes cennik AT Skodovky), okrem toho za nove auto treba platit DPH v state prijimatela, dalej je tam poplatok za vklad vozidla do databazy vozidiel (~ 200 eur).

DC9-32: niektore auta vedia byt aj celkom tiche pri vyssich rychlostiach, Honda to zvacsa nie je :)
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Broslowski napísal: Št 31. Máj, 2018, 19:44 generalizujes, a uprimne, kazdemu moze byt vies kde co za co povazujes ake spravanie a ja neviem co... kazdeho vec. Co teba do toho? Ohrozil ta? Nahlas ho! Neohrozil ta? vykasli sa na neho.Bude teba nieco stat to ze niekto riskuje pokutu? Nebude, tak este raz, co TEBA do TOHO?.Co teba do toho ze niekto si to rube 200 v lavom pruhu na dialnici. Na to tam ten lavy pruh je, na rychlu jazdu.
Broslowski napísal: Št 31. Máj, 2018, 19:44Chod 110 v pravom a ja ti garantujem ze tam ta NIKTO nebude vyblikavat zato, ze ides MPR. Na to tam tenpruh je, ze ked nechces riesit, sa tam zarad a prdkaj si.
Riesis vec, ktora sa ta, podla tvojich prispevkov, vôbec nijak nedotýka. Tak preco sa do toho staráš? TO mas fakt tak nudny zivot ze toto musis riesit? :-) Akoze pokojne diskutujme, toto je diskusne forum, ale vecne shiro vecne!
V pravom chodim bezne a do laveho idem iba ked predbieham. Predbiehanie sa snazim dokoncit co najskor, nie ako daktori, predbiehajuci 110tkou.
Lavy pruh je na predbiehanie, nie rychlu jazdu.

Zrovnavam tu spravanie vodicov vzhladom k predpisom a to nema byt nikomu jedno. To nieje o tom, ci ma to zaujima.
Ked sa v tej 200vke s niekym zrazi a zabije ho, ani vtedy nema byt nikoho nic do toho? Pretoze v tychto rychlostiach uz ani nejde o to, o kolko prekrocil rychlost, ale o napachanu skodu a zivoty. Fyziku neobabres.
Pockaj, az ti taky namyslenec zabije rodinu. Potom sa pridem spytat, ze "co ta je do toho" a uvidime, ci budes kludny.

Riesil som, ze sa ludia chvalia, ze idu rychlo. A este sa chechcu stylom ze "co mi oni mozu, zaplatim pokutu a budem porusovat predpisy dalej". Kedze tiez jazdim a nie malo, tak ma je do toho dost. Ked ma taky namyslenec zmetie z cesty a prezijem to, tak mi bude fuk, ci je to sam prezident zemegule.
SKiLEX napísal: Št 31. Máj, 2018, 19:55 a ja tvrdim ze to je blbost, MPR je len cislo, ktore tam buchol niekto od stola, rychlostne limity su rovnake uz niekolko desatroci, a neodzrkadluju realitu
urcite neplati ze ak idem menej ako MPR tak som v bezpeci, ak viacej tak si okamzite nebezpecny pirat
na konci dialnice pred kosicami bola X rokov 130tka, potom tam zo dna na den dali 60tku
znamena to ze 1 den tam bola 130tka uplne v pohode a bezpecna, a o den neskor to uz bola ukrutne nebezpecna rychlost za ktoru by mali zatvarat? asi tazko
radsej sa spolahnem na svoj usudok, ako na nejaku plechovu znacku... niekedy idem vyrazne pomalsie ako MPR, inokedy zase rychlejsie(aj rozumne, vzhladom na absenciu penazi v studenskej penazenke :D)
Suhlasim, na kope miest je takto nezmyselna MPR a ten, co to vymyslal, tu cestu isto ani nevidel. Ale tiez ma to neopravnuje ist prilis rychlo. Ked na taketo daco narazim, tak sa danou MPR riadim a maximalne si zamrmlem, ze aky d*bil ju tam dal. Naco riskovat?
Uz je tvoja volba, ci sa ti chce riskovat vyhodene $$ a moznu pokutu. A v pripade ze sa daco stane, to bude tiez hodne pritazujuca okolnost.

Ved pocujete kazdy den dopravny servis...hlavne v okoli BA, ale aj inde. Ludia vedia, aka je tam situacia a aj tak kazdy den niekolko buraciek. Stale ta ista dialnica, stale tie iste krizovatky. Ked to tu clovek cita, ako vy vsetko viete, aki ste mudri...ako sa vobec moze nejaka nehoda stat? ;)
Naposledy upravil/-a shiro v Pi 01. Jún, 2018, 09:12, upravené celkom 1 krát.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7871
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

jak inzerat, co inzerat a potom ideme kupovat nieco nove na 20 stran? :D
Používateľov profilový obrázok
DC9-32
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 289
Dátum registrácie: Po 25. Feb, 2013, 20:12
Bydlisko: NR

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa DC9-32 »

maniak napísal: Pi 01. Jún, 2018, 08:55
DC9-32: niektore auta vedia byt aj celkom tiche pri vyssich rychlostiach, Honda to zvacsa nie je :)
momentalne mam Ford, ale zatiaľ žiadne auto mi pri vyššej rychlosti neponuklo komfort aký vyžadujem (som dosť naročny) (superb pri 150, už som sa citil dosť neprijemne, mondeo to isté ale jasné že najnovší E mercedes alebo nejaky jaguar su asi comfy)
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa lacika »

na giuliette som pri 150 nemal problem.. s nejakym hlukom alebo nadmernymi vibraciami..
som bol rad, ze tych 200km dialnic si viem skratit o niekolko minut.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ak sa dph zaplati na svk, je treba ju platit aj inde?
hry- ps5
doma-HP probook
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

stefan: Rakusky zakon vravi (myslim, ze aj nemecky bude podobny, resp. v celej EU to bude platit), ze do 6 mesiacov od kupy vozidla sa ma DPH uhradit v krajine prijemcu. Ak si uz zaplatil DPH na Slovensku, po uhradeni DPH v AT mas si zaziadat od danoveho uradu na SK o vratenie uhradenej DPH z uvedenych dovodov. Realne neviem, ci to niekto riesil, prakticky som ja na SK neplatil DPH a uhradzal som ju zvlast na Finanzamte v AT.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ja ked som kupoval v CR lancera, tiez som DPH neplatil v CR ale az na svk. tu skor ide o to ze clovek kupuje jazdene pouzite, auto, kde uz DPH v uniii zaplatena je. nepredavam nove auto.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

shiro napísal: Št 31. Máj, 2018, 15:00 To su tak trapne "dovody", ako voda v kosi....
A nie, s obmedzenostou ci akceptaciou to nic nema.
Asi sa ti este nikdy nechcelo kakat v aute, co? Ver tomu, ze v tom momente aj 200km/h je pomala jazda. :hysterical:

True story. :smutny:
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

stefan: asi sme sa len zle porozumeli. Jedna sa o nove auto, ak sa prepise do zahranicia do 6 mesiacov od prveho zapisu.
FVE 12.45 kWp V/Z
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

Dik kamo,tych 6mes som nevedel. A je jedno kolko km ma najazdene?
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

este hodina, a mozem ist slobodne sam soferovat :D

sedim tu, a cucim na kluce, najhlsia hodina v zivote
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7299
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Daj si pivo a máš po probléme 😎
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 6074
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

To ako vazne si cakal do polnoci a hned vyrazil, lebo hura konecne bez dozoru? Skludni hormony, sa este najazdis v zivote, do rana by to pockalo, noc neni dobry cas zacinat jazdit sam. Vidno ze je ina doba, co z toho ze som mohol s vodicakom jazdit hned bez obmedzeni ked nebolo na com, a ked aj bolo na com bolo to s rodicmi na ich aute :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB Plus

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"