Zetawat 1420 hi-fi stereo

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Zetawat 1420 hi-fi stereo

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Zdravim. Mam tento zostilovac. Pravdepodobne je robeny podla amaterskeho radia. Nefunguje, lebo stale prepaluje poistky. Myslim, ze budu odpalene koncove stupne, /su 2/ s oznacenim TESLA W70 MDA 2020 vedel by mi niekto povedat kde sa daju kupit alebo ako zistim ci su odpalene, neako premerat multimetrom ci?
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no tak MDA2020 su na tom uz dost biedne :blind:
ale skus premerat ci nieje skratovany vystup a + alebo - napajania,ak je,tak je dead....ekvaliment by sa dal pouzit TDA2030(18w/4ohm+/-18v),da sa kupit za 20korun cca :red:
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

BoBo_ napísal:no tak MDA2020 su na tom uz dost biedne :blind:
ale skus premerat ci nieje skratovany vystup a + alebo - napajania,ak je,tak je dead....ekvaliment by sa dal pouzit TDA2030(18w/4ohm+/-18v),da sa kupit za 20korun cca :red:
Uf, tak s premerania vystupu som lama /hadam to premeram ked zapojim repro :roll: ? Asi myslis zmerat odpor na tych 2x2 vystupoch. Napajanie je dobre. A ta nahrada za dvacku mi pride neaka moooocccc lacna. Kamos mi kedysi nukal MDA2020 kus po 300,- ale potom si ich radsej nechal do zalohy. Ak sa mi to nepodari vedel by si mi odporucit zosik 4ohm, hifi stereo, a vykon tak cca 2x20w. Najradsej by som kupil uz urobeny alebo neaku dobrku skladacku by mi kamos pomohol urobit. Cenovo do 2000,-
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

tak pochybujem ze je to tvoj kamos :lol: a pochybujem ze zosik s mda2020 je hifi zosik :lol:
do 2000 sa da spravit celkom fajn zosik,ak vies co kupovat a hlavne kde...najtazsie sa zhana kvalitne trafo,chladic a skrinka...ostatne sa kupit da a neni to drahe..az na tie tri veci
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

BoBo_ napísal:tak pochybujem ze je to tvoj kamos :lol: a pochybujem ze zosik s mda2020 je hifi zosik :lol:
do 2000 sa da spravit celkom fajn zosik,ak vies co kupovat a hlavne kde...najtazsie sa zhana kvalitne trafo,chladic a skrinka...ostatne sa kupit da a neni to drahe..az na tie tri veci
to moj kamos: predaj mi ty mda2020! Mno, zosik ma schemu z 1984 a v tedy to bolo hifi. Trafo mam /15V-18V,cca 18A/, skrinku mam, chladic mam. Som chcel ci by si poradil so zosilovacom 2x20w /moze byt aj viacej/, alebo ak vies o neakom dobrom schope by som kupil uz neaky urobeny.
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

pokial viem tak 2020 sa napaja simetricky,cize trafo by malo mat 2x15 :red: a ak ma 18A je na tom DOSt dobre,ale pochybujem...ja by som tam dal napr. LM2876 ten ma 20w ale to uz radsej LM3876,ma 40w a pri 20w by mal ovela lepsie parametre.... :wink:
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

BoBo_ napísal:pokial viem tak 2020 sa napaja simetricky,cize trafo by malo mat 2x15 :red: a ak ma 18A je na tom DOSt dobre,ale pochybujem...ja by som tam dal napr. LM2876 ten ma 20w ale to uz radsej LM3876,ma 40w a pri 20w by mal ovela lepsie parametre.... :wink:
To ako myslis za tu nahradu /TDA2030/ dat LM2876?
No, neako som nenasiel odpoved na moj posledny post. Tak to este zopakujem. Vie tu niekto o dobrom zosiku /scheme/, alebo o dobrom uz urobenom zosiku, ktory sa da kupit v shope? Cena 2000,-
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

ja som ti odpovedal ale ty si ma nepochopil :D
vyhoD to TDA (ono je dobre do praku,5noziciek sa lepsie zapichne do oka :red: ) sprav si novy plosak a daj tam napr. to LM2876,tiez by som ale pozrel kondiky v zdroji ci su OK,pripadne vymenil aj tie...jedno to LM vyde na 200korun + 10korun suciastky ku nemu... najdi si katalogov list ku nemu (daj do googla alldatasheet LM2876)
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

Ok tak jednoduhsie. Mas schemu na zosilovac s LM2876?
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

pocuj napis mi na 260-283-328 a ti poslem,vysvetlim :D
Používateľov profilový obrázok
Strelooriginal
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 60
Dátum registrácie: Št 13. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Zilina

Príspevok od používateľa Strelooriginal »

BoBo_ napísal:pocuj napis mi na 260-283-328 a ti poslem,vysvetlim :D
Okej. S bobom sme pokecali, a vysledok. Prerobenie Zetawattu s pouzitim 2x LM3876 koncakov. Teda este nieje ukoncene ale bude sa na tom pracovat. Ak by mal niekto zaujem postnem tu schemu a pripadne foto. Predpokladam ze do vianoc bude hotovy.

Zosik je uz hotovy, teda hra nie je uplne dokonceny chyba este vymenit par odporov. Repas ma vysiel celkovo kolo 1000 aj s bobovou robotou. Zvuk je o poznanie lepsi, a zosik je celkovo vykonnejsi a konce LM3876 vobec nehreju /nizsie napatie/. Uplne dokonceny bude isto do 2 mesiacov a nahodim schemy a fotky.

Tu su linky na schemy:

http://img78.imageshack.us/img78/9687/s ... 003bj5.gif
http://img219.imageshack.us/img219/8345 ... 002va1.gif
http://img139.imageshack.us/img139/2310 ... 004lt9.gif

Mno, po prepajkovani odporov nastal problem. Najprv odpalilo jeden po naslednom vymeneni sa zacalo z celeho plosaku dymit...... tak moje snazenie s LM3876 8) sa v konecnom dosledku ukazal ako maximalne nevhodnu upgrade. Este, ze som si medzicasom zaobstaral zosik major RS8020 2xstereo 80W RMS. Osobne neodporucam akekolvek integracove zosilovace typu TDA, LM, a podobne. Lepsie riesenie predstavuje napr. www.aldax.cz stavebnice tohto typu su best of quality.

Návrat na "Zvuk a PC"