Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3441
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

ok a kde je popri rychlostnej ceste cyklotrasa?
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Mas volat policiu. Nemas to riesit ty, nie je to tvoja vec. AK niekto ide bajkom na rychlostku ocividne je taky dement ze mu asi ani nema zmysel dohovarat, ostrekovacmi ho len viac naseres, nevyriesis nic.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Brislo, od slovakov chces trpezlivost a respekt? Na to nikto nema cas, zivot je kratky!

Cigani na malte jazdia jak pani a su temperamentni juzania, sa im dakto postavi do cesty ho obidu, ani pohladom po nom neflochnu. Hold, mame sa co ucit, ako vzdyzacat treba od seba :)

Len pre srandu, vcera som stretol klasickeho slovaka, bmw x3, najebe sa mi do hlavnej cesty tak, ze musim hamat brdzy naplno, zatrubim nech pozera ( ocakavam predsa ze neni kkt, iba ma nevidel).
Jeho logickou odpovedou bolo zastavenie celej premavky, lebo ked je kkt on vsetci podme trpiet :) a v aute tehotna manzelka, no paradny pocit prosto.

Asi tiez nemal cas respektovat dopravne predpisy. Keby ze do neho najebem a manzelke sa nieco stane tak mu moju tenku 5 kilovu rucku napcham cez usta az po rit. Ale s usmevom, lebo neenchame si debilmi kazit naladu :)
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Presne tak, treba zacat od seba, tiez som bol v minulosti kkt sofer jak dvere od traktora a riesil som kazdeho len nie seba, aj preto pisem to co pisem, je to kktina, neoplati sa to, nic to nevyriesi nic ti to neda..

v konecnom dosledku som presiel na model spravania, kedy ak sa nic nestalo, neriesim, bliknem, KRATKO zatrubim nech si typo uvedomi ze asi nemal prednost alebo ze asi by to nestihol keby nedupem na brzdu a tym to konci. Brutalna vacsina odblika smerovkami alebo dvihne ruku a ideme dalej.Ak sa daco stane, vtedy riesim, ale vtedy uz riesit treba..

Skilo neboj sa aj ty raz spravis taku kktinu ze ta budu musiet zachranit ostatni ucastnici premavky. Skor ci neskor.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Broslowski napísal: Ne 31. Mar, 2019, 11:49 Mas volat policiu. Nemas to riesit ty, nie je to tvoja vec. AK niekto ide bajkom na rychlostku ocividne je taky dement ze mu asi ani nema zmysel dohovarat, ostrekovacmi ho len viac naseres, nevyriesis nic.
Ved to neriesim, a ani nemozem riesit ja... to by si mohol povedat kebyze tam zastavim a zacnem mu nadavat, napadat ho etc...

Takto si proste len umyjem okno bez toho aby som niekoho ohrozil/nieco porusil a svet ide dalej

Opakujem, ze normalnym cyklistom vychadzam maximalne v ustrety... Len ma serie ked to nepozna ani dopravne znacky, vylezie to na cestu a kazdych 100m sposobuje nejaku krizovu situaciu
Nemyslim ze ma zmysel pokracovat v tejto diskusii
Broslowski napísal: Ne 31. Mar, 2019, 12:17 Skilo neboj sa aj ty raz spravis taku kktinu ze ta budu musiet zachranit ostatni ucastnici premavky. Skor ci neskor.
O tom nepochybujem
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

stanomx napísal: Ne 31. Mar, 2019, 09:47 nechce sa mi tu vypisovať, profituning nie, ak chces sw upravu tak bhmotor

Máš viac informácií okolo toho prečo nie? Lebo ich mám priamo v Žiline čo je kúsok.
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4787
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hulo92 »

Broslo +, takyto pristup k tomu a viac netreba
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5752
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

ako sa hovori... keby sa kazdy staral sam o seba, tak je o kazdeho postarane
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

jasne chlapci :D





.
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5216
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

Jednoduska napísal: Ne 31. Mar, 2019, 12:10 Brislo, od slovakov chces trpezlivost a respekt? Na to nikto nema cas, zivot je kratky!

Cigani na malte jazdia jak pani a su temperamentni juzania, sa im dakto postavi do cesty ho obidu, ani pohladom po nom neflochnu. Hold, mame sa co ucit, ako vzdyzacat treba od seba :)

Len pre srandu, vcera som stretol klasickeho slovaka, bmw x3, najebe sa mi do hlavnej cesty tak, ze musim hamat brdzy naplno, zatrubim nech pozera ( ocakavam predsa ze neni kkt, iba ma nevidel).
Jeho logickou odpovedou bolo zastavenie celej premavky, lebo ked je kkt on vsetci podme trpiet :) a v aute tehotna manzelka, no paradny pocit prosto.

Asi tiez nemal cas respektovat dopravne predpisy. Keby ze do neho najebem a manzelke sa nieco stane tak mu moju tenku 5 kilovu rucku napcham cez usta az po rit. Ale s usmevom, lebo neenchame si debilmi kazit naladu :)
Aj vystupil? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Zacalo byt teplo, tak sa motorkarska a kolomrdska (citaj cyklo) haved na cestach mnozi.
Motorkari vrieskaju po meste otackami 8000/min...o chopperakoch s "deravymi vyfukmi" ci 4-kolkaroch skoda hovorit.

Minuly rok, obedujeme v motoreste na terase a blbecek chopperak, to pri odjazde to vypiekol...120dB jeho sracek museli pocuvat vsetci. Svagrovo dieta spalo vedla v aute - fakt vedla, mozno 5m od terasy, takze ziadne ze blbecek rodic zabudol v aute dieta. Samozrejme dieta zobudene, lebo tie dB zobudia aj mrtveho.

Tri dni dozadu idem autom, dvaja kolomrdi rozplacnuti cez jeden pruh na okreske. Sak preco ist v rade, ze. Akoby si mysleli "ak ma zrazi auto, isto to auto dopadne viac poskodene ako ja"...no cista demence a absencia pudu sebazachovy. Bolo kade ich obehnut, ale ide o princip. Kua, logicky, clovek na biku je oproti autu list vo vetre.

Hlavne, ze mozu slapat, ze si myslia ze "robia daco pre seba"....co je pri bikovani po ceste, kde jazdia auta, velice diskutabilne. A pri kolomrdani sa po meste duplom...len dychajte exhalaty, a este zhboka, pretoze slapete...kua robite pre seba vela, ano. Plus sa vystavujete nebezpeciu, ze vas sepali auto. Preto sa smejem zo vsetkych tych iniciativ "do prace na biku". Neefektivna somarina, vystavujuca ludi nebezpeciu v dnesnej blaznivej premavke a "otrave" exhalatmi. V meste, kde bezne beha desiatky tisic aut denne, ubudne "az mozno" 500 aut ( a to este isto hooodne nadhadzujem)...kua, aka to vyhra. :-) A este to blbeckovia obhajuju, ze sa vystavili nebezpeciu a nadychali exhalatov. Genialne.

A ked takto vidim nejaku kolomrdsku rodinku ako posledne - rodicia a dve deti na okreske...sak v dnesnej premavke to hranici s ohrozovanim zverenej osoby, ci jak sa ten paragraf vola. Uz tak 20r dozadu, ked som ja takto chodil s tatkom, to bolo o drzku. Nieto este dnes.

A potom ich majte radi na cestach....potom budte kludni pri tych statusoch na FB od motorkarov, ze "pozerajte do zrkadiel" ...kua a co takto neobiehat 130-tkou na 90tke ako dement? Preleti okolo za 1.5s, co si kto myslite, ze kedy ma vodic akoze zareagovat? Demence....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
warrior606
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 677
Dátum registrácie: Ut 20. Aug, 2013, 17:55
Bydlisko: Legan, IRL

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa warrior606 »

Bohuzial zabudas ze ak je niekto debil tak je jedno ci je na motorke, na bicykli alebo v aute. Ja jazdim na vsetkych 3 dopravnych prostriedkoch a mozem ti povedat ze debilov najdes vsade. Takze netreba hadzat vsetkych motorkarov a cyklistov do jedneho vreca pretoze minimalne tolko isto ak nie aj viac je ich za volantmi aut.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

@ Chris,

nie, iba vehementne pozeral a siel dalej... kaslat :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8697
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

warrior606 napísal: Ne 31. Mar, 2019, 20:30 Bohuzial zabudas ze ak je niekto debil tak je jedno ci je na motorke, na bicykli alebo v aute. Ja jazdim na vsetkych 3 dopravnych prostriedkoch a mozem ti povedat ze debilov najdes vsade. Takze netreba hadzat vsetkych motorkarov a cyklistov do jedneho vreca pretoze minimalne tolko isto ak nie aj viac je ich za volantmi aut.
Pravda, ovsem by som povedal, ze v mensej miere vzhladom k bezpecnosti cestujucich, ci otravovania okolia.
Soferi aut neobtazuju okolie vrieskanim motorov a nechodia dvaja v jednom pruhu :-)
A aj v pripade zrazky je v aute ovela bezpecnejsie ako na biku/motorke.

Motorkari/kolomrdi robia tym padom viac problemov a sami viac riskuju svoje zdravie. Inac suhlasim, blbci su vsade.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2253
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa _Mato_ »

shiro napísal: Ne 31. Mar, 2019, 20:12 Dlhe nezmyselne blabla...
Ked ta vsetko rozculuje, urob sluzbu sebe aj ostatnym a zostan doma. A to prirovnanie "kolomrdi" tiez o niecom svedci. Podla sposobu vyjadrovania zrejme jeden z volicov Magiana.
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"