Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ale ja nie som ten co to tu rozporuje, a narozdiel od teba v tomto fachu robim a viem trosku ako werk funguje :D

Takze ano, tvoje uvahy su len uvahy, vymyslis si cislo, story aby ti to pasovalo, pritom nevies ani taku zakladnu vec ako co znamenaju popisky na svetlach (schvalne mi prosim napis co je E1, kto to vydava, co to stoji). Ty ani zdaleka netusis cim vsetkym musi prejst kus debilneho plastu aby sa mohlo auto dat do produkcie, vymyslas si, klames, trollujes, nic viac.





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Ano, neviem. Posudzujem veci sedliackym rozumom, ako danu vec vidim a nazor na jej cenu.
Ked system dovoli existenciu podobnych institucii, tak jasne. Co stoji na certifikatoch tak vela, pouzivaju pri testovani zlate stolicky? :laugh:

Co mi zaruci nejaky certifikat ako spotrebitelovi? Zarucuje to kvalitu vyrobku, refunduje mi certifikator $$ v pripade poruchy, kedze on certifikat vydal a teda ruci za to? Nariadi vyrobcovi aby refundoval? Pochybujem....
Od toho tu mame zarucnu dobu. Ked niekto vyraba smejdy, bude mat vela RMA, nebudu predaje a skrachuje. Tak naco certifikaty? Zeby umelo vyfabrikovana zbytocnost, potrebna akurat tak pre uradnikov?

Kludne napis co to obnasa a preco, nech sa poucim. Nemam problem zmenit svoj nazor ak je riadne podlozeny.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1667
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

az prilis sedliackym. ale ako inak, myslim ze uz su vsetci zvyknuti.
niekto vypluje elektro auto za 10k, a nateseny shiro ho kupi, lebo sa bude suchat po brusku ako dobre kupil, a ze vsetci su sprosti co kupili tie drahe egolfy a podobne.
potom ale jedneho pekneho dna pojde po dialnici 130, a ten super stroj sa rozpadne, vypadne z neho zena, a zomrie.
firma ti akurat povie, hm, skoda, mozes spravit RMA, ak uzname tak to auto opravime.
potom zrazu shirovi nezacnu byt hlupe certifikacie, drahy vyvoj, kontroly, atd. mozno otvori oci, a zacne sledovat ako sa veci maju, zisti si ako veci funguju, namiesto vyhovarania sa na svoj ocividne sedliacky rozum.
o nejakom meneni nazoru nehovor, oci budes pred cenou vyvoju a podobne zatvarat a nakoniec radsej prestanes aj diskutovat ako ked sme sa bavili o naskach.
ak je vsetko len o zbuchani cisteho materialu dokopy, preco sakra nieco nespravis. preco nevyvynies vlastny elektromobil, ved je doba startupov. nahodis si marzu len nejake 3% nech nie si svina. ved s tvojimi cenami sa ludia za tym potrhaju tak vo finale bude vela penazi. a nebudes sa musiet vyhovarat na to ze zijes v chudobe a nemas 3000 na rozhadzovanie.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Mam dojem ze si kazdy mysli, akoby sa muselo pri vyrobe elektromobilu znovu vyvinut vsetko a ovela vyssia cena by tym bola ospravedlnena.

Platit 2-3x tolko, ci viac, za pomerne malu modifikaciu daneho produktu - to je to hlavne, co mi cely cas vadi.
Je to akoby ste si dali nakrajat 10dkg sunky co stoji 1.5e. Ale 15dkg stoji 3e...5dkg naviac a cena dvojnasobna. Uz neviem ako jednoduchsie to napisat ;)

No nic, uvidime ako pojde vyvoj dopredu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4678
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ty ozaj nevidis, ze sa musia zaplatit aj veci okolo toho? Patenty, certifikacie ale hlavne dlhy vyvoj, inzinierov, testovacie cykly., omyly.. vo finale raz to iste auto bude stat menej ale prve kusy ( tisicky) musia pokryt prave tieto naklady spatne.
Bohuzial nezijeme v dobe, kde sa sharuju patenty prospesne pre planetu a spolocnost, tvrdy konzum a kapitalizmus. Od toho sa vsetko odvija.
Kup si hocake auto a s normohodinami, co si stravil na svojom tam mas davno elektriku. Insipracia https://www.youtube.com/watch?v=IOYY_AlRWQA
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

shiro napísal: St 17. Apr, 2019, 14:29 Posudzujem veci sedliackym rozumom, ako danu vec vidim a nazor na jej cenu.
Nie shiro, toto tvoje zmyslanie nema nic s jednoduchostou, ani sedliackym rozumom. Kto ma sedliacky rozum si povacsinou vie dat 1 a 1 dokopy, vie preco sa vajicka kupuju po 6ks a preco stoja co stoja. Ty tieto veci nevies, a ani nemas zaujem sa nejak o ne zaujimat, ty operujes vo svete stylom ze poznas vysledok, a rovnicu si domyslis, ale tak aby nesedela (a aby si mohol nadavat na mikro a makroekonomiku). Takze ne, toto sedliacky rozum nie je prepac, Ty si iba jednoducho hlupy.

Viac k tomu nemam co dodat





.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Seriozne hovoris niekomu ze je hlupy? trochu by sme mohli respektovat nazory inych ludi a nebrat ten svoj za ten pravdivy ze jo?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Blackhawk »

to sa tu uz davno nenosi Hawk, zial bohu
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

hawkeye napísal: St 17. Apr, 2019, 22:09 Seriozne hovoris niekomu ze je hlupy? trochu by sme mohli respektovat nazory inych ludi a nebrat ten svoj za ten pravdivy ze jo?
Ano, hovorim, lebo si to o jeho nazoroch myslim, sudiac podla jeho odpovedi. To neni o nerespektovani nazorov ale rovnako o vyjadreni mojho na jeho myslienkove pochody.

//edit: a na tvojej odpovedi hawky je tiez pekne vidiet tvoj urazeny jemnocit a absolutne nepochopenie toho co hovorim, ty si si vystrihol iba jednu vetu z celej mojej odpovede, nabuduce skus prosim citat aj temu, aj odpovede, a hlavne s porozumenim, usetris si potom faux pas typu reci o pravdivosti (co tu absolutne nikto neriesil ani okrajovo :D )





.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10087
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Zbytocne krmite trolla. Na vedlajsom fore bol zas najzbytocnejsi dazdovy senzor. Bez neho si shiro v aute pripada potrebny...
.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6637
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

Snake napísal: St 17. Apr, 2019, 23:21
hawkeye napísal: St 17. Apr, 2019, 22:09 Seriozne hovoris niekomu ze je hlupy? trochu by sme mohli respektovat nazory inych ludi a nebrat ten svoj za ten pravdivy ze jo?
Ano, hovorim, lebo si to o jeho nazoroch myslim, sudiac podla jeho odpovedi. To neni o nerespektovani nazorov ale rovnako o vyjadreni mojho na jeho myslienkove pochody.

//edit: a na tvojej odpovedi hawky je tiez pekne vidiet tvoj urazeny jemnocit a absolutne nepochopenie toho co hovorim, ty si si vystrihol iba jednu vetu z celej mojej odpovede, nabuduce skus prosim citat aj temu, aj odpovede, a hlavne s porozumenim, usetris si potom faux pas typu reci o pravdivosti (co tu absolutne nikto neriesil ani okrajovo :D )
ocividne nechapes o co tu ide...teda asi chapes ale je ti to jedno...ak sa chcea naozaj o tom porozpravat napis mi ss
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa undertaker007 »

stiv napísal: St 17. Apr, 2019, 23:31Na vedlajsom fore bol zas najzbytocnejsi dazdovy senzor.
Ale dažďový senzor mňa dokáže pravidelne vytáčať!
Naozaj mi často lezie na nervy!
Priama skúsenosť. Škoda a Volvo.
Používateľov profilový obrázok
Shairachaz
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1858
Dátum registrácie: Ut 11. Mar, 2014, 12:04
Bydlisko: Kráľovský Chlmec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Shairachaz »

- "opravený" smrad od benzínu - od výmeny palivového čerpadla sa troše uvoľnil ten zámok na nádrži (okolo čerpadla), objednané nové tesnenie pod ten kruh aj pod kryt otvoru v kufri. Cez sviatky tam zoženiem aj nové šrúby čo budú poriadne držať, staré už barz nedržia. Nech mi to už nesmrdí :)

Inak teraz výnimočne so Snejkom súhlasím :good:
Hromy Hněvu podřimují na Severu. Podobny dubu, jehož větve jsou plny hnoje, a hnízd nářků, a pláče, snášených na Zemi které spalují Noc i Den a vyvrhují stáda škorpionů a vypouštějí síru smíchanou s Jedem. To jsou Hromy, které jsou okamžitě připraveny rozeřvat se stovkami mohutných Katastrof a statisíců Pohrom, po kterých nezůstane nic a nikdo zde nic nepozná. Jedna skála porodí tisíce, právě když Srdce Člověka dosáhne jeho Myšlenek.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6982
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ten dazdovy pride aj mne zbytocny, od lancera, mazdy aj skoda. nevidim v nom ziaden prinos voci cyklovacu. intenzitu skusam roznu.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8679
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

scream napísal: St 17. Apr, 2019, 20:20 Ty ozaj nevidis, ze sa musia zaplatit aj veci okolo toho? Patenty, certifikacie ale hlavne dlhy vyvoj, inzinierov, testovacie cykly., omyly.. vo finale raz to iste auto bude stat menej ale prve kusy ( tisicky) musia pokryt prave tieto naklady spatne.
Bohuzial nezijeme v dobe, kde sa sharuju patenty prospesne pre planetu a spolocnost, tvrdy konzum a kapitalizmus. Od toho sa vsetko odvija.
Kup si hocake auto a s normohodinami, co si stravil na svojom tam mas davno elektriku. Insipracia https://www.youtube.com/watch?v=IOYY_AlRWQA
Viem o tychto veciach a preto som chcel od Snejka, nech napise, co to vsetko obnasa. e-Golf predsa nieje komplet novo vyvijane auto. Karoseriu uz mali isto navrhovanu aj na elektro verziu. Boli by blbi, keby to dnes nezohladnovali. Podobne aj vsetko ostatne, okrem odlisnych dielov, potrebnych pre elektro verziu. Tak staci navyse certifikovat len tie - a to dvihne cenu elektro verzie auta 2-3x?
stiv napísal: St 17. Apr, 2019, 23:31 Zbytocne krmite trolla. Na vedlajsom fore bol zas najzbytocnejsi dazdovy senzor. Bez neho si shiro v aute pripada potrebny...
Za tollenie prave povazujem blbosti typu dazdovy/svetelny senzor, vyhrievane sedacky, ci autoparkovanie.
Len aby sa clovek nemusel pohnut, nieco vydrzat, ci nebodaj rozmyslat, inac umre :laugh:
Snake napísal: St 17. Apr, 2019, 21:09 Nie shiro, toto tvoje zmyslanie nema nic s jednoduchostou, ani sedliackym rozumom. Kto ma sedliacky rozum si povacsinou vie dat 1 a 1 dokopy, vie preco sa vajicka kupuju po 6ks a preco stoja co stoja. Ty tieto veci nevies, a ani nemas zaujem sa nejak o ne zaujimat, ty operujes vo svete stylom ze poznas vysledok, a rovnicu si domyslis, ale tak aby nesedela (a aby si mohol nadavat na mikro a makroekonomiku). Takze ne, toto sedliacky rozum nie je prepac, Ty si iba jednoducho hlupy.
Viac k tomu nemam co dodat
Ved som chcel nech ma poucis o certifikaciach. Samzorejme, ze ked clovek nema info, tak si domysla. Napisanim, ze som hlupy, ma nepresvedcis.
Ako som pisal, sorry ze sa opovazujem rozmyslat, ze niesom tupa ovca akceptujuca co jej povedia.
Pri beznom SK plate si nemozes dovolit mavnut rukou ze 200e hore-dole. Preto riesim kolko veci stoja. Ano, ponadavam si. Ale zaroven som zvedavy, preco je cena tak vysoka.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"