vodne chladenie, ake?

Všetko o vodnom chladení a riešenie problémov ...
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Nie kadett je len 1x120mm teda ma rozmery nejak 170x200 ci ako.

Obrázok

Do nejakeho uzkeho eurocase ti nevojde no ak ma skrinka vzadu miesto na 120mm fan tak bude dost siroka nato aby si ho dal dopredu.

A aditivum ako som vravel Inhibitor-T co sa dava do topenia v domoch alebo Fridex co sa dava do aut ten kupis hoc aj v hypermarkete.
Používateľov profilový obrázok
pista6104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov(18)

Príspevok od používateľa pista6104 »

No kazdopadne by som mal radsej nejaky radiator s rozmermy asi 120x240 ten nexxxos mi rozmerovo vyhovuje lebo by som mal v case vzadu 2 12cm vetraky a tie by ho ofukovali ale cena toho nexxosu sa mi nepaci to by som sa nezmestil so limitu 5500skk

cerpadlo:1999skk
radiator:1700skk
hadice:200sk
kvapalina:200skk
cpu blok:960skk
gpu blok:760skk
nb blok:790skk

Spolu 6600skk to ej moc cena max 5500skk takze neviem mozno najdem tie komponenty lacnejsie alebo pojdem do toho kadettu to by potom bolo akurat 5100skk

Inak ten opel rekord ma aky rozmer keby sa mi nahodou podarilo ho zohnat???
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Rekord nejak 250x180 alebo tak nejak strielam, ale viem ze je presne na 2x120fan. Inak ber do uvahy, ze ten kadett ti uchladi rovnako ako nexxos len s jednym vetrakom...

Ake chces zobrat hadice, pokial to nie su nejake Tygon-y ktore odniekial objednas tak ti stacia aj pvc z baumaxu tie kupis dostatok do stovky, a kvapalina to je destilka plus nejake aditivum s tym sa tiez zmestis do stovky takze usetris tak 200sk...
Používateľov profilový obrázok
pista6104
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 273
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava-Ruzinov(18)

Príspevok od používateľa pista6104 »

A este ohladom cerpadla,som rozmyslal este nad ponornym Eheim AGB Station 600 ma nejake vyhody oproti normal 1048???
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

nechcem zakladat novu temu tak hodim svoju otazku sem :D

je vhodny radiator z chladiaceho kompresora? (tj z chladnicky len inac stavany. . ) ma rozmery 160*160*30 tjn na 4 80*fany len neviem ci ma vnutorny povrch trubiek dobry na vodu(mal som tam vodu ale hnuusne korodoval, furt z neho havede padali)
teraz pouzivam chladiacu kapalinu btc-15 neriedenu. . .
btw 43 procak , ale to je tym ze som nemohol pouzit destilku :(
co myslite? zle som ho vyplachol alebo sa proste nehodi?
thx.
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
Používateľov profilový obrázok
alcest
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: Ne 29. Okt, 2006, 02:00

RE

Príspevok od používateľa alcest »

s10 napísal:
killswitch napísal:kolko mas teplotu na tom chipsete?
podla mna je uplne zbytocne pridavat cipset do obehu vodneho chladenia. zbytocne to zvysuje teplotu. cipset sa da chladit aj pasivne.
tu ide hlavne o ten cipset! potrebujem ho utisit. niektore riesenia mne nepasuju nakolko gk je dlha a siroka. iba pre cipset planujem vodu.
A co tak ZALMAN VF700-CU?
ja mam tiez NF4 konkretne DFI SLI ultra, a na chipsete mam tento chladic pouzivany na grafickych kartach akurat spileny aby sa vosiel
rcp

Príspevok od používateľa rcp »

Návrat na "Vodné chladenie"