Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Uf to az tak, skvele, tak to aby som sa objednal :(
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Muhyng
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Pi 01. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Poprad

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Muhyng »

Pocuj, Snake, pozeram ze adresu mas BA-GA, ale po PP som uz niekolkokrat videl jazdit zelenu Audinu s ECV PP-SNAKE. Toto vlakno zase az tak moc nesledujem, ale tusim tiez mas Audi. Ze to nie si ty?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Nie, to bude daky fanusik 😁





.
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4672
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Tomasjerry napísal: St 22. Máj, 2019, 13:39 Ty takto jazdis do prace ??
Ak ano, tak si super. Ja mam stastie na kamiony, takze sa nikam neponahlam, odkedy uzavreli cestu do rohoznika z MA.
Obcas, ale iba ked je teply motor :)
satyr_ik napísal: St 22. Máj, 2019, 14:37 Ja sa ine spytam - ako si vedel, medzi ktore kuzelky mas ist??? Ved to vyzeralo vsetko rovnako a skorej som sa cudoval, ze obe zuta zvolili rovnaku trasu :D
No, ono clovek zisti, ze skill na autoslalome ma viac levelov. 1. Zapamatat si trasu 2. Trafit zapamatanu trasu bez zhodenia kuzeliek 3. trafit to rychlo a poznat ako sa sprava auto. Mas moznost si prejst trat peso, potom 3 ostre jazdy, hodnoti sa sucet dvoch najlepsich casov. Vo vysledku to nie je teda len o tom ako dobre vies jazdit ale aj o tom o kolko menej chyb pod tlakom spravis :)
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8678
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal: St 22. Máj, 2019, 11:38 Vytacam. A kto pri predbiehani neda max plyn je z mojho pohladu idiot. Keby daco odislo je to problem majitela, a diky bohu take auto nie je na ceste
Broslowski napísal: St 22. Máj, 2019, 11:45 Shiro ak by daco odislo pocas STK moze sa im akurat tak podakovat ze to nezazil na ceste pri obiehani kamiona ked mu ide oproti auto :) A jak ze sa nevie prihodit? Ha! Hlavne ak nemas 300k masinu musis trocha inak pracovat s otackami pri dynamickej jazde a teda k obmedzovacu sa na benzine dostanes pomerne casto, a aj by si mal obcas trocha prebrat obludu k obmedzovacu. Obieha sa na plny plyn predsa
Suhlasim, ze pri predbiehani treba pridavat co to da a cely manever ma trvat co najkratsie.
Pokial pri predbiehani nastane problem, automaticky brzdim a vraciam sa nazad za predbiehaneho. Zabrzdis vzdy rychlejsie, ako pridavas.

Je rozdiel dat plny plyn pri zaradenej rychlosti vs na neutral pri STK teste, kde ti vyletia otacky z kludovych 800rpm na 6000rpm v priebehu dvoch sekund. A este to tam drzia neviem ako dlho.

Realne nemam kedy vytocit motor nad nejakych 4500rpm. 1.6 84kw atmo benzin. Ani pri predbiehani. Preto to beriem ako zbytocne "provokovanie" aby tam daco odislo. Normalne by sa to nestalo, nemam kedy to vytocit na max. Ako moze byt auto "nesposobile" za podmienok, ktore defakto nikdy nenastanu? STK by som podakoval a dal im zaplatit opravu.

Pri autach robenych na sportovu jazdu ci tuningu to chapem. Tam sa s vysokymi otackami pocita.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Ale ty by si bol prvy ktory by <>al keby vsetky TK/EK kupovali brzdove stolice za 400k (MAHA) a TK by stala 200€. Tak uz si daj 1 a 1 dokopy prosim ta.





.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5723
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

To brzdenie pri obiehani mi pride dost dvojsecne, kedze je asi tak 95% sanca ze v pripade megapruseru ten vedla teba zacne brzdit tiez... A tak budete stale vedla seba
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Shiro: "Pokial pri predbiehani nastane problem, automaticky brzdim a vraciam sa nazad za predbiehaneho. "
- lenze toto vôbec už nemusí byť v tom čase možné :) A ako nahle zavahas pri manevri razne si znizujes sancu ze spravis aspon jedno z toho (ze obehnes alebo sa zaradis s5)

"Je rozdiel dat plny plyn pri zaradenej rychlosti vs na neutral pri STK teste, kde ti vyletia otacky z kludovych 800rpm na 6000rpm v priebehu dvoch sekund. A este to tam drzia neviem ako dlho."
- Na neutrale je to pre motor ovela ovela jednoduhsie - bezi bez akejkolvek zatazi, cize je to presne naopak ako si myslis.

"Realne nemam kedy vytocit motor nad nejakych 4500rpm. 1.6 84kw atmo benzin. Ani pri predbiehani. Preto to beriem ako zbytocne "provokovanie" aby tam daco odislo."

- Akonahle auto podporuje urcity rozsah otacok je sposobile len ak ho vie obsluzit - to ze pre teba su tie otacky nepouzitelne je tvoj problem - sorry. A jak ze nenastanu? Ved stup na plyn na podlahu a nastanu hned.

"Pri autach robenych na sportovu jazdu ci tuningu to chapem. Tam sa s vysokymi otackami pocita."
- pri kazdom automobile sa pocitas s plnym spektrom otacok od 0 do obmedzovaca
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

- Na neutrale je to pre motor ovela ovela jednoduhsie - bezi bez akejkolvek zatazi, cize je to presne naopak ako si myslis.
Bud rad, ze tym brzdam nalozia na stroji, obmedzovac na neutral bez zataze je pre to auto prdkanie do vetra.
Ani jedna suciastka motora nie je stavana na chod bez zataze, rovnako ako vsetci viete ze na volnobehu sa nechavat motor nema, tak rovnako sa nema vytacat bez akejkolvek zataze (lebo poslat 600nm na kluku za 2s je nieco ine ako ju tam poslat za 10s). Podla spravnosti by sa mala emisna kontrola realizovat na realnej zatazovej brzde, bohuzial na toto nie su prostriedky, ani cas, a ani financie, preto bol zvoleny takyto kompromis. Ako som pisal vyssie, keby sme vsetci platili 2 kila iba za emisnu, a stravili na nej hodinu kym sa nachysta cele meranie, tak by to dost islo do penazi uz.

Rovnako ked je samotny motor na brzde (tzv BHP) tak merane pomocou dynamometra s dost velkym odporom co mu meria vykon, takze nie, zdrave to pre motor nie je, strpiet to ale musime, ze sa to niekomu rozsype? Nech je rad, je to vec, zabit sa mohol kedykolvek.





.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Weight impacts everything! :good:


A musim mu dat za pravdu, teraz mam za sebou kazdy den Kosice - Krompachy a naspat, chyba mi Swift sport :D kazdy den chapaj 6 a ideme dalej (zena je tam v porodnici)
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

ok napisal som to trocha nezdravo, uznavam, vlastne si to tu uz viac krat vysvetloval... kazdopadne dik za upresnenie.

Jednoduska - co bude dalsi potomok? :D
Mna za poslednu dobu zaujal tento golf. Ma to dost pekne postavene :)
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5723
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

no nie, asi je v porodnici s cudzim
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Snake napísal: St 22. Máj, 2019, 17:01 ...
Ani jedna suciastka motora nie je stavana na chod bez zataze, rovnako ako vsetci viete ze na volnobehu sa nechavat motor nema, tak rovnako sa nema vytacat bez akejkolvek zataze (lebo poslat 600nm na kluku za 2s je nieco ine ako ju tam poslat za 10s).
urcite je na volnobehu bez zataze na kluke plny moment ?


ale mne sa hlavne paci ta logika shira a tomasa ze pouzivaju motor do X otacok .. ale X+1 znamena damage, boom, exploziu a kurvenie motora. Vies ako najlepsie usetris motor ? ze ho ani nezapnes ;) a najviac mu pomozes tym, ze ho budes pouzivat na to na co bol urceny.. ak sa bojis ze sa ti to rozsype alebo pokazi, tak daj auto na vrakovisko :)
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5723
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

slovne spojenie shirova logika hovori za vsetko...
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5780
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Broslo tie Rka veru su krasbe all aroundy. Might car mods si jedno spravili nedavno.
A budeme mat dievcatko :)

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"