Mam procesor Intel Pentium III, 866 MHZ

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
goumba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa goumba »

Nikdo mi nepomuze,kde to mam v biosu taktnout?
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

goumba napísal:Nikdo mi nepomuze,kde to mam v biosu taktnout?
Ak stes taktovat , zakladne veci by si mal vediet. Zober manual a hladaj kde sa nastavuje procak a napetia. To snad zvladnes.
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Malakh »

goumba napísal:Nikdo mi nepomuze,kde to mam v biosu taktnout?
a co tak si o oc aj neco precitat, pripadne sa do toho biosu aj pozriet a vyvarovat sa takychto bezduchych postov
Používateľov profilový obrázok
mathos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Ut 18. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok (19)

Príspevok od používateľa mathos »

goumba napísal:Jenze ja to v biosu neumim nataktovat?Kde sezenu navod?PLS
no pozri. naprv sa musis dostat do biosu stlacenim tlacidla del. alebo ja uz neviem. Ale to hadam uz vies. Ked uz budes v biose tak si najdi polozku softmenu setup, alebo features proste najdi taku polozku kde budes mat napisane aky mas procesor. v tvojom pripade to je PIII 866Mhz. Pod tymto cislom by si mal mat dalej frekvenciu FSB, cize 133Mhz. Pokial viem tak na pIII sa neda zvisit nasobic, cize budes musiet zmenit frekvenciu fsb na vyssiu ako 133Mhz. Da sa to jednoducho vypocitat: 866 : 133 = 6,51 x nove fsb (napr. 138Mhz) = 900Mhz. Inaksie to buhuzial nepojde....
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

Je to asi tak, ako napisal mathos, ale ak mas ABIT dosku, k nej sa fasuje dost hruby manual je v non napisane VSETKO, vsetky polozky su tam vysvetlene. Cize prv, nez sa tu pytas na taktovanie si si ho mohol precitat. Aj ja mam ABIT dosku a manual k nej bola moja prva "ucebnica", ako taktovat, co tie polozky v BIOSe znamenaju a na co su. Ja som ho precital uz niekolkokrat.
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Malakh
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 193
Dátum registrácie: Po 07. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Malakh »

nManJofo napísal:Je to asi tak, ako napisal mathos, ale ak mas ABIT dosku, k nej sa fasuje dost hruby manual je v non napisane VSETKO, vsetky polozky su tam vysvetlene. Cize prv, nez sa tu pytas na taktovanie si si ho mohol precitat. Aj ja mam ABIT dosku a manual k nej bola moja prva "ucebnica", ako taktovat, co tie polozky v BIOSe znamenaju a na co su. Ja som ho precital uz niekolkokrat.
len taky detail, sam goumba identifikoval tu dosku ako Chaintech 6AJR4

goumba, hladaj v biose polozku "Advenced chipset features" a v nej neco ako CPUCLK, CPU/PCI,... alebo neco podobne co bude skryvat hodnotu 133
Používateľov profilový obrázok
goumba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa goumba »

dekuji vam vsem,zkusim to :)
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa Jofo »

t182 napísal:len taky detail, sam goumba identifikoval tu dosku ako Chaintech 6AJR4
oops, to som prehliadol :wallbash:
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
goumba
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 11
Dátum registrácie: Št 26. Okt, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa goumba »

UZ jsem procesor nataktoval z 133Mhz ----->140Mhz coz jsem vytahl na 912 Mhz vykonu CPU....Ale chci jeste pritvrdit,nebot teplota CPU se nejak nezvetsila...dekuji
Používateľov profilový obrázok
mathos
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 55
Dátum registrácie: Ut 18. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Ružomberok (19)

Príspevok od používateľa mathos »

goumba napísal:UZ jsem procesor nataktoval z 133Mhz ----->140Mhz coz jsem vytahl na 912 Mhz vykonu CPU....Ale chci jeste pritvrdit,nebot teplota CPU se nejak nezvetsila...dekuji
no vidis, ze to slo. len sa netreba bat. teraz tomu skus pridat na cca 150Mhz a procesor by ti mal bezat nieco okolo 980Mhz a tak dalej, ale davaj bacha na teplotu (snaz sa to udrzat po tych cca 50 C) a nezabudni mu aj pridat trocha voltov. Tusim ze default voltaz je 1,7 V tak mu pridaj o cca 0,75 V. To by mu malo na zaciatok stacit. Frekvenciu zbernice ale nepresvihni cez hranicu cca 160Mhz ( to je peknych 1040Mhz). neviem co ti uz viac napisat. hadam to uz bude stacit. ak nie tak ma este moze niekto doplnit....
<font size="1">cpu: <font color="blue">Intel Celeron Tualatin 1400@1670 - 119* 14, 1.625V; </font> mb: <font color="blue">Abit ST6;</font> ram: <font color="blue">sdram A-Data 512mb pc133mhz 3-3-3-6;</font> vga: <font color="blue">Ati Sapphire Radeon 9600Pro Advantage AGP4x, 128mb(128bit) DDR, GPU:400@500Mhz, pamate: 223@250x2, 3dmark03: 3223bod.;</font> hdd: <font color="blue">Seaghate 40gb 7200ot. 8mb cache;</font> sound: <font color="blue">Creative Sound Blaster Audigi SE bulk 7.1 24-bit;</font> zdroj 250W;... <font size="1">power by Mandriva 2007 Spring Free </font>
Používateľov profilový obrázok
AjsTi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1075
Dátum registrácie: Št 31. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Ba-To

Príspevok od používateľa AjsTi »

Skor bacha na PCI , niektore HDD nemusia zniest viac ako 34Mhz.
Používateľov profilový obrázok
kami_sama
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 362
Dátum registrácie: Po 05. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Príspevok od používateľa kami_sama »

AjsTi napísal:Skor bacha na PCI , niektore HDD nemusia zniest viac ako 34Mhz.
a niektore zas zvladnu aj 49MHz.. cize len cisto stastie, ci mas dobry, alebo zly kus...

Návrat na "Procesory"