Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2235
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa mirjak »

Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10043
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Kamosovi pred dvoma tyzdnami na parkovisku rozbil nejaky kamionista predok na vw. V KE oprava 29.1 a v presove o tyzden skor. To sa tak dlho caka vsade na opravu? To ked niekto roztrieska auto tak moze chodit 2mesiace peso lebo pochybujem ze nejaka havarijna alebo ina sluzba pokryje nahradne vozidlo na 10 tyzdnov. Alebo je to inak?
.
ANONYM_a7

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

https://www.vw.sk/servis-prislusenstvo/ ... a-mobility

V prípade potreby je možné (po splnení výrobcom stanovených podmienok) zapožičať náhradné vozidlo až na 3 dni na zabezpečenie náhradnej mobility pre vás a vašich spolucestujúcich (max. 5 osôb, príp. aj viac - podľa počtu miest na sedenie zapísaných v dokumentoch o vozidle).

Alebo skus inde chod do audi, skody..
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Tak dnes otestované všetko bufik plus vyhrievané čelné sklo=žiadne škrabanie okien strašne praktické veci na zimu.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Joj Marek ani nehovor. idem dalsiu stredu vymenit chladic a potom dam pozriet to webasto. sam to robit nebudem, nemam kde a ani kedy :D tak uvidime. nerozumiem ze tento komfort ludia neberu viac do aut, ako 1300 eur je priplatok to ano ale tieto ranne starty, na nezaplatenie.
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

Ja sa čudujem že si to v tých nových MPV človek musí priplatiť tam by to mali dávať hneď veď vyhriať taký Sharan len s motorom nieje žiadna sranda myslím TDI variantu, benzíny budú na tom asi lepšie ale aj tak krabice sú to riadne.

Mňa najviac série na tomto mojom že deti majú hore na strope prieduchy, ale nefungujú na kúrenie ale iba na chladnie, ako chápem že strop ich asi konštrukčné nepustil ale mohli sa posnažiť, lebo takto mám síce dvoj zonove chladenie ale nie kúrenia logika.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Tak to je trochu blbost no, to snad v novsich rocnikoch polepsili (tie vyduchy).

Co pises o zahriati je celkom pravda, dokonca som to videl v jednej recke na Tourana ze nesitha zohrievat interier zo zaciatku jazdy. Ale Sharany sa mi zda maju uz v standarde prihrev, no nevies ho separatne zapnut. ale to sa mozem mylit.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8606
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Neexistencia kurenia zo stropu moze mat vyznam kvoli fyzike. Teply vzduch sam stupa hore, takze by si vyhrieval strechu. Bola by pod nou vrstva tepleho vzduchu, ktory by sa tam sam od seba drzal, a dole by si necitil nic. Kym by sa tam nahromadil dostatok tepleho vzduchu, aby si ho citil aj nizsie, mohlo by to trvat tak dlho, ako bezne vyhriatie celeho auta a bolo by to jedno. Len taka uvaha :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

Marek125 napísal: Št 05. Dec, 2019, 00:44 Mňa najviac série na tomto mojom že deti majú hore na strope prieduchy, ale nefungujú na kúrenie ale iba na chladnie, ako chápem že strop ich asi konštrukčné nepustil ale mohli sa posnažiť, lebo takto mám síce dvoj zonove chladenie ale nie kúrenia logika.
Ja mam na Navare vyduchy pre zadnych pasazierov pod prednymi sedadlami a nemam nic hore :laugh: Ono by sme asi chceli vela od nasich socialwagenov, aby nas ofukovali z kazdej strany inak. Inak tiez pozeram po nejakom webaste. Mne az pri srdci zaboli ked v mraze natocim ten zmrznuty diesel. Tuto zimu musim nejako vydrzat a pojde sa patrat. Nastastie mam servisny manual na instalaciu, ale aj ten je sakra zlozity.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Marek125 »

shiro napísal: Št 05. Dec, 2019, 09:14 Neexistencia kurenia zo stropu moze mat vyznam kvoli fyzike. Teply vzduch sam stupa hore, takze by si vyhrieval strechu. Bola by pod nou vrstva tepleho vzduchu, ktory by sa tam sam od seba drzal, a dole by si necitil nic. Kym by sa tam nahromadil dostatok tepleho vzduchu, aby si ho citil aj nizsie, mohlo by to trvat tak dlho, ako bezne vyhriatie celeho auta a bolo by to jedno. Len taka uvaha :-)
Mi sme teraz do veľkých skladoch montovali plynové žiariče (neboli tam žiadne vetraky) boli vo výške 10m cca otočené smerom dolu a funguje to čiže tvoja logika je správna ale pomôcť by to isto pomohlo.
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

hih :) logika je to sice spravna, ale nie ako ju shiro aplikoval.

samozrejme, teplo stupa hore ... ale ked fukas horuci vzduch tak ho proste fukas a ide tam kam ma :)

co na svetle/tmave ziarice rozhodne neda aplikovat :) kedze tam sa jedna o salanie a funguje to uplne inak
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8606
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

Pravda, zalezi aj od toho, kde by sa vzduch zahrieval. Ak sa bude zohrievat niekde v palubnej doske a potom pojde nejakymi ukrytymi prieduchmi cez stlpiky, aby si ho doviedol na strechu, tak ho mozes mat davno zase studeny. Ochladi sa o ine studene materialy okolo, kym ich vyhreje, aby mu teplo nekradli. To by chcelo nejake spiraly hned pri vyduchu na streche. No aj tak moze byt vysledkom len vlazny vzduch, pretoze vzdialenost od vyduchu vs. studeny vzduch v aute....vela zalezi od velkosti priestoru, atd.
To bola len taka uvaha, isto by sa to dalo nejak spravit :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

tak nakoniec predsalen beriem jeep compass trailhawk 2019, 0km. uz cakam na schvalenie financovania a pojdem do toho. po dlhom rozmyslani som sa rozhodol,ze predam mercedes, budem jazdit jeep tak 1-2 roky, zatial bude mat zenina kia tak 5-6rokov, potom dostane jeepa a ja si uz kupim nieco poriadnejsiii...

proste mame kiu kombik co je super autacik (3.5 roka/ 55tis km), nemozem krive slovo povedat, ale chyba mi 4 kolka; merc je aj 4 kolka ale nema ziadny kufor, nakladanie maleho do auta je mordor atd...

v hre bol aj wrangler sahara 2019 ale pravdou je,ze asi kazdy den na tom jazdit do prace by nebolo uplne "idealne",inak je to auto na kilometre daleko od predchadzajucich modelov + zas som sa nechcel uplne vyhadzat; este ma caka okolie domu dorobit atd.
anonym_a8

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa anonym_a8 »

Motorku mas? :)
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Och moj :D ale je to V6 takze nic Quicky hlada potom V8 :laugh:

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"