Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
ANONYM_a7

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

to mi je uplne jasne ale moderna elektronika taktiez vacsinovo nefailuje an urovni cipu ...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 561
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa bepetko »

v práci máme na predajniach rôzne typy televízorov a začala nám odchádzať jedna rada televízorov :D asi 15 a všetky mali tú istú vadu. Odišlo podsvietenie. Tak kolegovci čo týždeň (podľa toho ako sa robili predajne) chodili meniť televízory...
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3754
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa lezgy »

cryptoboxy takisto odchadza vecsinou displej...
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
CL4P-TP
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1137
Dátum registrácie: Ut 30. Dec, 2014, 15:56
Bydlisko: Kezmarok

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa CL4P-TP »

Nemyslim si ze Planned obsolescence neexistuje. Ved im staci vyrobit produkt, aby sa tie 2 roky dozil a potom ich to uz trapit nemusi. Nemusi sa suverenne jednat o umyselnu zavadu. Tym ze sa usetria prachy na komponentoch a vyrobnom procese dochadza k tymto paskvilom. Kazdy druhy mesiac je novy telefon, TV, ... to co si kupil dnes je zajtra old news a za dverami uz caka novy nabliskany model :D Neni za tym ziadna jadrova fyzika - skor ti to chcipne = skor kupis nove. Kto vie co by to bolo keby zaruky vôbec neexistovali :D ( aj ked uz teraz podla mna nic neznamenaju a nakup vo vacsine eshopov posobi skor jak bazos )
CPU: i7 10700KF @stock Cooler: Arctic Freezer 34 Esports Duo MOBO: MSi MEG Z490i Unify RAM: 2x32GB HyperX Fury @ 3200 CL16 GPU: GAINWARD RTX 4070Ti Phoenix, SSD: 2x Samsung 970 Evo 1TB nvme HDD: 3TB WD Blue PSU: Corsair SF750 CASE: CoolerMaster NR200P MONITOR: AOC 34" CU34G2/BK, PERIF: Corsair K65 LUX RGB, Logi MX Master 3S AUDIO: Beyerdynamics DT990
Používateľov profilový obrázok
Bird
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 15. Aug, 2009, 22:39
Bydlisko: TO

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa Bird »

Televízor značky "Strong" :D, podsvietenie odišlo dva mesiace po skončení záruky.
Našťastie poistka od ZSE (2€) mesačne pokrýva aj takéto spotrebiče. Servisák prišiel, zobral televízor a za dva týždne doniesol opravený.
Platili sme len dopravu nejakých 15€ z BA.
MacBook Pro 13 (2016) + iPhone 12 mini
PS5 Slim
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Skusenosti s ''kurvi**ami'' alebo tiez Planned obsolescence

Príspevok od používateľa CageJ »

UPDATE 3:

BL2711U ako som spomínal v tomto vlákne - monitor začal riadne zlobiť a blikať na šedej. V záruke som RMA nestihol. Objednal som po 3.5r platenú opravu. BenQ vymenil displej i panel na svoje náklady - PALEC hore. Vyjadrenie: výrobná vada

Návrat na "Debata o všetkom"