Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

liberal vs konzervativec tu bol a vzdy bude, nazorovy rozkol, logicky.
akurat, ze liberal nema potrebu nikoho presviedcat o tom, aby bol kazdy liberal. nenuti nikoho, aby liberalne zil, ked niekto nechce.
nikoho neperzekuuje, ked sa rozhodne, ze z liberala bude konzervativec.
nema Kostoly ani ziadne knihy postavene na vymysloch na sirenie svojej propagandy.
veduce spicky konzerv nemusia platit dane, ale staraju sa do zivota vsetkych za peniaze aj liberalov.

s tymto mam ja zasadny problem.

+ matovic oznacil liberalov za nepriatelov. dufam, ze mu to budu obuchavat o hlavu do konca tohto volebneho obdobia. nech to je polrok, rok alebo 4roky.
ten "boj" zivi konzervativna strana sama, pretoze nepriatelov, a strach potrebuju. tak funguju, aby ludia boli lahko ovplivnitelni a manipulovatelni.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
bepetko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 562
Dátum registrácie: Št 11. Apr, 2019, 11:08
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa bepetko »

Z celého tohto mám dobrý pocit a začínam veriť, že tu bude lepšie. Nepotrvá to 4 roky napraviť škody ale určite budú nejaké výsledky.
Ach tie slovenské mamičky
shiro napísal:blba mamicka s kocikom sa mi vdrbe do cesty a pre istotu kocikom napred, nech najprv zrazim dieta a mam o to vacsi trest....
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

paranoid.asian : ty si stále nepochopil prečo ludia Matoviča volili

Ešte raz - keby Matovič vyslovene nekričal všemožnými spôsobmi o zlodejinách, tak tu dnes skladá vládu zasa Smer
Ludia to vnímajú, ale nie a nie sa nejak zmobilizovať a štrajkovať, tak to Matovič zobral do vlastných ruk a bojoval (nie len on - Hegér, Nagy...) za ludí a preto dostal tolko hlasov kolko dostal

Aj ten Nagy by povedal viac keby mohol, ale nemohol lebo by ho museli najskôr zbaviť mlčanlivosti. Akurát to by zasa nevyhovalo Smeru + SNS (hlavne SNS)

Myslíš že niekoho trápil nejaký volebný program? Ked videli že politici srali na ludí? Až tesne pred volbami si všimli že treba zvýšiť príspevok na dieta? Alebo že zrušíme dialničné známky?
Tie 4 roky robili čo?
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

vobec.
ak by sa nestala vrazda, nevzniklo by Za slusne slovensko, a ludia sa nezmobilizovali, nevznikol by taky verejny tlak, ze Fico a Kali museli ist.
A Matovic je akurat tak doteraz iba hlasna truba a pre mnohych iba saso, a ano pravda, Smer teraz sklada vladu a smeju sa pritom nam vsetkym do xichtu a jemu najviac.
prikladas mu prilis velke zasluhy, neodpostatnene.
a ano volili ho, pretoze uverili jeho klamstvam, zavadzaniam a manipulaciam. nic za tym nehladaj.
niektori ludia dnes uplne prekvapeni, ze v tej jeho bande, je tolko ultrakonzerv. ako briti, rano potom, co si odvolili brexit, si googlili, ze co to je vlastne ten brexit a co to bude pre nich znamenat. smiesne.

cely cas kopal do ps spolu i do za ludi. zviezol sa na vlne frustracii obcanov, ktori uz chceli vidiet smer prec, a prispieval k tomu tak, ze sice ukazoval na nejake cachremachre, ale nikdy sa nic nedotiahlo do konca (nevravim, ze jeho zasluhou. kedze bol v opozicii), ale pomahal tak iba k tomu celemu marazmu. obcas sa aj rozplakal, a dal to na rozborila.
a vo finale to vsetko pekne vyuzil vo svoj prospech. este v piatok pred volbami, ked skritizoval pss, ze chodili na meetingy fasistov kricat po obcanoch, ze su fasisti (co nebola pravda! kricalo sa len po debiloch lsns, ked si otvarali chrapy, ked zase chrlili klamstva) a v sobotu povedal, ze kdh si za svoj neuspech moze sama, lebo sa spolcila s nepriatelom, liberalmi.
tak, sme nepriatelia. pre nho.
ok.

premier ma spolocnost spajat, nie rozdelovat.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa d3Xter »

keby nebola vrazda neboli by tu zrejme ani pss(v takom rozsahu) ani za ludi ani kopec balastu okolo, takze vidis stale len to svoje dookola
nie niesom olano volic lebo sa mi nepaci koho dotiahol do parlamentu, ale myslim ze si zaujaty ale v podstate mi to je jedno, cas ukaze
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

voci olano som
a nebyt smeru, nebol by ani matovic, lebo by nemal temu a sr by nebola tak zdevastovana a zdecimovana, ako je teraz.
tvoj argument je invalidny.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa d3Xter »

potreboval si 15 minut aby si doplnil svoj prvy riadok o pridanu hodnotu, o to ze moj no attack koment je invalidny :D gratulujem
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

paranoid.asian : no dobre a teraz nám tu napíš ako by si si predstavoval zloženie vlády bez ohladu na terajšie výsledky a ako by si riešil korupciu?

Nikto žiadnej strane nebránil aby sa zapojila do bojov proti korupcii, ano pridali sa aj iný ked sa prevalil prúser o mýtnom tendri, že vlastne po skončení aj tak nebude patriť štátu za 1 korunu, ale že si ho bude odkúpime, alebo ked nestihneme nový tak budeme si ho musieť znova prenajať (A to nevieme ešte čo je v dodatkoch)

Pozri akú špinavosť urobili na Jaroslava Nada! A všetko len preto lebo začal poukazovať na Balciara - normálne kvôli nemu zvolali bezpečnostnú radu...
Krásne obvinenie, Nad nemohol nič povedať (brániť sa) lebo nebol zbavený mlčanlivosti, média sa nedozvedeli tiež nič lebo predsa nemôžu dostať informácie o utajovaných skutočnostiach z bezpečnostnej rady. A skončilo to ako? Obvinenia zrušili, Balciar sa nadalej smeje a nikto nebol obvinený z toho že Nada krivo obvinili a to teda použili rôzne nástroje na jeho sledovanie, ktoré musel aj niekto schváliť

Za to zmrdi typu Trnka, Jankovská a kopec inch ludí zo súdov si nadalej užíva slobodu

Ešte raz - keby nebolo Matoviča, tak preferencie strán ako Smer, SNS sú celkom inde a niekoho na vytvorenie koalície by si už našli a boli by sme presne tam, kde sme boli posledných XY rokov.
Táto vláda ani nemohla byť skorumpovanejšia - trebárs výroba mreží na zabezpečenie stavby tunela Višnové. A teraz ani neriešme o kolko sa na tom niekto nabalil, ale rozumne mi vysvetli ako môže vyhrať súťaž na výrobu mreží nejaká advokátska kancelária????????
Ak raz nejaká firma neposôbí v takej oblasti že s tým má skúsenosti tak ako prvá musí vyletieť z výberového konania. Zámočníckych firiem máme na SK tri prdele

Ty ked si chceš dať ostrihať vlasy tak navštevuješ reumatológa? Alebo si zavoláš plynárenskú poruchovú službu?

EDIT: ako píšeš, keby nebolo Smeru, tak by možno nebolo ani Matoviča... Len že Smer tu bol, je reálny a treba s tým konečne niečo urobiť.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6780
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

ivko, tie zasluhy mu za to nikto neberie. rozumna politika vsak potrebuje ineho cloveka nez takeho co vie iba kricat. ale tak teraz bude mat moznost sa ukazat.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@d3Xter, ten pocit, ked nemas co povedat, ale uz len ad hominem kopes jak zdochlina.
moj posledny prispevok k tebe, ani trollovat nevies.

@ivko, vsetko ok a bolo by to aj v uplnom poriadku, ked by sa po chrbte matovica uz v minulosti nedostali do parlamentu ludia ako mezenska ci kuffa. tentokrat to zacina kucerom, vaseckom ci zaborskou a ktovie kolko este prepatych "odbornikov" sa tam dostane.

matovic, strasne rad ohyba faktami, klame, zavadza a manipuluje. uz ani moc neverim tie jeho tlacovky a zarucene informacie.
ohyba fakta tak, aby sa lepsie pocuvali v jeho prospech.
ja som to zaregistroval prvykrat, pri prezidenstkych volbach, ked sa postavil pred novinarov a zacal nakladat, ze sa ma vzdat caputova v prospech mistrika, lebo ze ked sa nacek vzda v prospech ha-ra-bi-na tak mistrika precislia. to bolo v dobe, ked este bola 3-4 v poradi. a jemu samozrejme viac vyhovoval mistrik. a pritom, bolo jasne, ze nacek sa nikdy nevzda v prospech pistu, lebo to odmietal od zaciatku (aj ked, mohla to bych iba hra tych dvoch) + veci, ktore som uz spominal.
vtedy spravil dost chybu matovic, si myslim a nie len ja som ho prekukol.

a potom si zober, ako pravdepodobne ohyba (ozaj nemam dovod si to nemysliet) faktami pri takychto kauzach co ty spominas, co mu mas, co mu mozes a co nemas verit. ked ide o veci, do ktorych uz moc neni vidiet a neda sa ako overit.
teda da, ale studovanim a dohladavanim si vsetko pracne sam.

mne neostava nic ine, len cakat co z toho vsetko, co narozpraval z opozicie, aj naozaj poriesi a dotiahne do konca.
a ze hodnotove otazky, nesposobia kolaps jeho vlady, pretoze ludia ho volili kvoli korupcii.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v Ut 03. Mar, 2020, 09:33, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

Z opozície nejde robiť skoro nič okrem toho kriku
Môžeš podávať návrhy o 100šesť a nikto ti ich neschváli.
Trebárs ako ked Kollar povedal že podávali návrh ohladne 13 dôchodkov, ale vtedy nikto z koalície nezahlasoval za to aby to prešlo (dá sa nájsť na youtube ako im to teraz v parlamente vravel)

Matovič je aký je, ale sám tiež nič neurobí, tak ako sám nič neurobí Kollar, či Sulík. Ale spoločne by niečo dokázať mohli, takže to nie je čo dokáže Matovič, ale čo dokážu SPOLOČNE
Majú podporu národa a ked si nechcú nakakať do vlastných úst a tým myslím všetkých čo budú v koalícii tak musia niečo dokázať

Ja si osobne myslím že stačí pritlačiť takého Trnku, Jankovskú,Počiatek sa udal priamo sám a slúbiť im že dostanú 1/3 trestu ak začnú spievať, tak ten Smerácky domček sa musí zrútiť. Lebo nikomu neuverím že sa tie veci nediali s tichou podporou najvyšších, že napríklad taký Trnka či Jankovská konali na vlastnú pesť. Jednoducho musíš mať istotu že ťa niekto podrží keby dačo...

Ale čo si vlastne rozprávame, stačí to video Počiatek vs Trnka ako sa bavia o tom že potrebujú marketing, alebo o tom ako Slota odrbkal všetkých že sa NEPODELIL ani s FICOM, že mu nedal polovicu

PS: tieto veci mohol ukazovať na oči bežným občanom ktokolvek. Ja neviem kto to vyťahuje, ale myslím že to vypúšta sám Kočner, čím naznačuje že ked ho z toho nezačnú vysekávať tak pojdu do **** všetci rad radom, lebo ich stiahne zo sebou. Snaží sa nepriamo zmeniť smer vyšetrovania
A bolo by to úplne logické, zatial sa vytiahla špina na tých čo nie sú aktívny v politike teda ich môže obetovať, lebo mu nemajú ako priamo pomôcť a zároven tým dvíha prst že pôjde aj dalej
Naposledy upravil/-a Ivko v Po 02. Mar, 2020, 22:28, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

dollar siric hoaxov a populista ako lovec mafie, je lol.
matovicov vlajkovy zakon o dokazovani majetku na jeho samotneho nijak nazabere, pretoze prepisal vsetko na manzelku uz davno.
neverim tomu, ostava len si pockat a bavit sa na memeckach.

a ten 13 dochodok ci dialnicne, mali na to nie 4r ale 12. a vytiahli to tyzden pred volbami. preco asi?
pretoze si chceli kupit hlasy a pripravit si podu, ak to neprejde, aby mohli nadavat na nich, ze nechcu dopriat dochodcom.
ved uz teraz to robia v podstate.
cisty populizmus ako dollarovych 25k najomnych bytov za rok.
smejdi su to, akurat neobchoduju s hrncami len s niecim horsim.
Naposledy upravil/-a paranoid.asian v Ut 03. Mar, 2020, 20:33, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa mino_85 »

Mali kopec času na reči, teraz prišiel rad na činy. Treba im dať čas, tá špina sa nedá vyplaviť za týždeň ani za mesiac. Bude kedy súdiť skutky. Teraz by sa mal každý ukľudniť a počkať čo sa z toho vykľuje. Je úplne zbytočné byť hneď teraz skeptický, nikomu a ničomu to nepomôže. Počkajme a uvidíme.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1827
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Ivko »

paranoid.asian : No stále si ale nenapísal koho by si tam chcel vidieť na zmenu situácie, respektíve kto s kým aby vznikla taká koalícia ktorá by sa o zmenu postarala
Momentálne vzniklo riešenie aké vzniklo a mna ani nejaké iné nenapadá a na rovinu poviem že PS/Spolu mi nevonia minimálne kvôli Beblavému, to je starý prezliekač kabáta

Takže aby bola zmena tak by tam nemal byť SMER, SNS, MOST-HID, pri Kotlebovi mám daleko väčšiu obavu o seriozných ludí ako pri Matovičovi. Kiska - bol by som radšej keby tam nebol...

Tak teda kto? Ostalo mi KDH s Hlinom, pri nom mám obavu že by nenamutil žiadnu vodu. A vlastne som zabudol na Vlasť... Harabin je ale len blbý vtip

PS: mali sme vyše 20 politických strán, keby neboli hlupáci, mohli sa dávno pospájať - dať dokopy šikovných ludí čím by mohla vzniknúť nejaká obstojná strana, ktorej by ludia dali svoj hlas, pretože starým psom už moc neveria
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

@mino, pravda, mozno mu krivdim zbytocne, ale z doterajsich skusenosti nemam dovod tak nerobit a v podstate rozhorcenie vo mne vyvolava ta jeho kandidatka viac, ako to ci to ostane len pri kecoch, alebo aj nieco realne spravi. lebo je tam velmi vela premmenych, ktore do toho procesu odkorupcnievania statu mozu a urcite aj zasiahnu + samozrejme ten jeho populizmus.
@ivko, je to uplne jedno co si myslim ja. aj kebyze sa tam dostane pss, tak pre matovica su to nepriatelia.
imho, nikdy s nimi ani neratal.

matovic by rad ustavnu vacsinu, a bude chciet teda vsetkych.
Spoiler: ukázať
::: ...

Návrat na "Debata o všetkom"