Stavba rodinného domu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

daj matko projekt
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa amplifier »

Jednoduska napísal: Ne 29. Mar, 2020, 12:54 Ludkovia, plastove okna sa robia vo farebnych dekoroch iba pouiztim nejakej folie alebo je cely plast farebny sam o sebe?
Ano, folia, vacsina pouziva TOZAN.EU
JJ okna bola asi jedna z najdrahsich poloziek a to mam jeden HS portal. To budes mat 4x hetaky portal? To su tisice eur. Ja mam jeden a stal 5k€ (5x2,3m; dva fix po bokoch a stredove posuvne), REHAU GENEO+
Jednoduska napísal: Ne 29. Mar, 2020, 12:54 to by bolo na samotny plast asi vela co sa tyka ohybu a tak ci nie?
Nie nebolo, vseobecne pri HS portali sa ti nic neohyba, viac su namahane obycajne francuzske balkony a najviac dvere. To co mam ja ma do plastu primiesane sklenne vlakna (vystuz), profil drahsi ako tuto kolegov SYNEGO ale bol to rozdiel tusim okolo tisicky na 15k€.
Okna som riesil mesiac, nastudovane odpredu dozadu kludne sa pytaj ;-)
Keby neviem co s peniazmi tak beriem hlinnikove, to je fantazia. (na moj dom vychadzalo skoro 24k€).
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Je tu okrem Marek125 nejaky kurenar/vodar? Potreboval by som zatial provizorne vyriesit vodu na zahrade. Zo studne mi ide LDPE rura s vonkajsim priemerom cca 32mm a potrebujem tam docasne prdnut nejaky kohutik aby som vedel pripojit hadicu. Otazka je, co mam vsetko kupit a ako pripojit na tu hadicu?
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

Prechod s 32 na 3/4 závit dnu, záhradný ventil 3/4 závit von a ktomu prechod na záhradnú hadicu (ten plastový). Príslušenstvo 2x hasak a 1x Tesniace niť spravíš aj sám.
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vedel som ze to bude drahe ale kompletnou zmenou projektu sa znasobili presklenia, co ma tesi, no nastava cas na pragmatickost...

Okna som vobec neriesil tak otazky su/budu velmi laicke.

Prikladam pohlady na dom, bude sa kaskadovito tahat hore kopcom, stale po 70cm vysky, moduly sirky 3 metre ktore sa stale predlzuju smerom nahor.

Vychodne okna budu neotvarave tabule tam nie je co velmi riesit.

Juh bude zaujimavy, najst kompromis medzi pohodlnym vystupom (kazde poschodie ma svoju terasku ktore su aj externe prepojene) a samozrejme, co najnizsou cenou.

Moj prvy napad je kombinovat HS portal ako pekny siroky vystuo z obyvacej casti, zbytok urobit jednoduchsie uzsie (skaredsie...) standardne balkonovky?

Som rad za kazdy napad, prosim primarne ku oknam teraz :) aj na zbytok sa pytat budem ale okna su teraz alfa omega :D
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Marek125 napísal: Ne 29. Mar, 2020, 17:06 Prechod s 32 na 3/4 závit dnu, záhradný ventil 3/4 závit von a ktomu prechod na záhradnú hadicu (ten plastový). Príslušenstvo 2x hasak a 1x Tesniace niť spravíš aj sám.
Cize nieco taketo:
- https://www.instamat.sk/nasa-ponuka-tov ... tom-detail
- https://www.kdgarden.sk/zahradny-ventil ... 91-16.aspx
- https://www.hornbach.sk/shop/Rychlospoj ... tikel.html
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Marek125
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: So 29. Jún, 2013, 22:46
Bydlisko: Nesluša

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Marek125 »

https://www.imperialshop.sk/ldpe-precho ... 4-vnutorny

Ten prechod si nalinkoval 32x1"

https://www.kdgarden.sk/zahradny-ventil ... 91-16.aspx

https://www.obi.cz/spojky-a-pripojky/ga ... /p/3704954

U tej plastovej prechody tam sa rozhodni podľa toho akú máš hadicu doma či 3/4 alebo 1/2 (myslím záhradnú)

Tie súčasti som nalinkoval len tak značky nepoznám tak len pre predstavu. Ale tu je si myslím jedno či to bude kvalitné alebo nie nebudeš to mať na stálo.
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 439
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa amplifier »

Jednoduska: Hm to vyzera viac ako atelier nez dom. Z toho mi vychadza ze si zahojeny, do takeho dizajnoveho domu by som isiel urcite do HS portalov, rozdelis na dva 1,5m dielce jeden fix a jeden posuv (mohli by byt aj dva posuvy ale to by bolo fest drahe), mozno ked ich mas tolko upecies nejaku zlavu, 2500 jeden? S balkonovkami vela nevyriesis, nemozu byt nejake extra siroke, potom je strasne tazke sklo a plastove okna trpia. Holt co si si vymyslel to si zaplatis. A fakt prilis pekny koncept aby si tam slahol obycajne..Ani vyklopno posuvne nerozmyslaj.

BTW ja som riesil okna od RAKYSTAV, maju kancle asi 50m od mojej roboty, maximalna spokojnost, vedel by som ti dat kontakt na obchodaka (ale asi ta pridelia podla bydliska, tito maju zapad).
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1950
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa maniak »

jednoduska: nic v zlom, pozeram sa na to z 3 uhlov pohladu, pritom vsetko je podmienene tou kaskadovitostou.
1. postupna kaskada ti bude robit strasne vela komplikacii pri navrhu stavby (inzinierske siete, izolacie, teplotne prechody, ...).
2. ak si niekto z vas zlomi nohu, bude mat nehodu a ostane na voziku (nic take ti neprajem, len nad tym uvazujem), ... toto riesenie bude ciste peklo (v podstate z do kazdej miestnosti musis prekonat nejaku sadu schodov).
3. moj osobny pohlad. Nikdy neviem, ako dlho budem kde byvat, napr. aj preto, lebo sa zmeni situacia (pracovna, spolocenska, ..., sak to teraz vidime v priamom prenose) a budes chciet odist a predat to. Ako zaujimave architektonicke dielo to moze byt, ale osobne si myslim, ze si to moze velmi tazko hladat pripadneho kupca.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Amplifier,
Prosim posli do ss kontakt, rad sa ozvem ale ako hovoris skor si rovno najdem vychodne slovensko. Tak ci tak za kazde odporucanie som rad oslovovat budem viac.
A zahojeny nie som ani zdaleka inak by dom uz stal, ja verim ze to tak drahe nebude. Co je inak atelier? :D

Maniak,
Dik za nazor, ver ze mame pre a proti prebrate za pol roka az az, vsetko ma svoje +-, chceli tento pozemok, lokalita, vyhlad, a chceme co najviac miesta na zahradu tj vyuzijeme stupanie uvodnej casti. Taketo polozapustebie praveze pomaha termiregulovat, polka severnej casti je v zemi a na juh svieti slniecko.

Tak ci tak teraz dumem okna, debata idealny dom je asi zbytocna a toto je ozaj silno individualny projekt pre nase uspokojenie.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9824
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa quicky »

jednoduska. ja mam okna 3m x 2.5m (schuco) a je to uplne v poriadku (jedno mam dokonca plne presklenie o tych rozmeroch, malo to tusim 400kg, museli to sem tahat s takym "mini bagrom) :D hmmm do pekneho svahu to ides stavat, som zvedavy na vysledok !
darklol
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1587
Dátum registrácie: Št 21. Jan, 2010, 16:25
Bydlisko: Bratislava / Kosice / Presov

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa darklol »

mato. rakystavu sa vyhni radsej oblukom.... ako cenu ti daju krasnu... ale osobne im neverim... ked uz na predajni na mieste kde maju ukazoval ludom ako veci funguju maju HST protal ktory sa zasekava skripe a tak... to bola nasa skusenost.... ked si chcel ist do drehohliniku ale to bude prilis drahe mozes skusit plasthlinik... tiez dost drahe riesenie ale velmi spokojnost s oknami od internormu. maju predajnu tu pri jumbe a pani juhaszova ktora tam pracuje je velmi napomocna.
CPU: Intel Core i9-14900K COOLER: ARCTIC Liquid Freezer II 420 A-RGB MB: ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI RAM: G.SKILL 64GB KIT DDR5 6800MHz CL34 Trident Z5 RGB Black VGA: MSI GeForce RTX 4090 GAMING X TRIO 24G SSD SYSTEM: WD BLACK SN850X NVMe 1 TB SSD GAMES: WD BLACK SN850X NVMe 2 TB + Samsung 980 PRO 2TB PSU: ASUS ROG Thor 1200W KEYBOARD: Corsair K95 MOUSE: Razer Deathadder V2 X HyperSpeed SCREEN 1: LG OLED42C21 SCREEN 2: 27" MSI Optix MAG274QRF-QD CASE: PHANTEKS Enthoo Evolv X Matt White + 6x ARCTIC P14 PWM PST A-RGB OS: Windows 11 SPEAKERS: Mackie MR624 + Topping E50 HEADPHONES: Bezdrôtové slúchadlá Philips Fidelio L3
NAS: Synology DS920+
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Quicky,

no to budu cca moje rozmery a logicky hladam kompromisy, ako si to tam oknari dovezu ma v principe netrapi ale vsetko sa to otoci v moje naklady co ma uz trapi :)

Filip,

diki za typ, pamatam si ako si to spominal len som si nepamatam znacku, budem mat na pamati (alebo minimalne tuto v historii). ja ti aj potom napisem mozno spravu nech posunies kontakty, napr. aj na zelenu strechu a tak, zatial este par mesiacov fajront kym dotiahneme projekt, vymenime parcelky zo susedmi, vyriesime stavebne povolenie.... Len tie okna ma ta nalakali ze dumem vopred ci ich tolko potrebujeme :D

To este uvidime kolko vyjde zaklad domu spolu s obvodovou stenou, vsetko to musi byt beton (zaklady asi iba pasy a penove sklo).

Uz som bol aj v stadiu premyslania ze sa vykaslem na rekuperaciu ale to musi byt.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6991
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa stefan222 »

matko tu rekuperacia vobec nie je potreban, potom tie okna stracaju vyznam(ak chces otvaratelne) je to mocne pekne ale zial suhlasim s maniakom, zruinuje ta to (nie len financne) ako sak love su na minanie a je to tvoje a ty tam budes minat tak preco nie no. ja len ze ci nechces bagrom dar rovnku kde bude dom a ostatne kopce si nechaj(hlavne od severu) ale ist do schodoviteho domu, no skus ked mozes tie pozitiva vypisat toho celeho. lebo styk s prirodou mas rovnakyz rovneho sikmeho onakeho domu stale rovnaky ked tie velke okna, ja som velky fanda sklenenych stien, nie len okien no co nie som fanda je sikmeho pozemku,
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5786
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Stavba rodinného domu

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Vobec nemas to iste. a odnasat polovicu kopca tatrovkou nie je to, preco som chcel ten kopec v prvom rade :)

bud das dom hore na kopec kde urobis rovinu alebo na pontony, alebo takto do stupania. Vsetko ma svoje pre aj proti, kazdy si ich vie aplikovat na to svoje pouzitie.

Ak by som chcel dom na rovine tak si kupim standardny dom v standardnej novobudovanej oblasti a neriesim, Je taka aj na Bukovci aj ked uz vypredana. Prajem kazdemu nech si najde co mu vyhovuje, u nas to je ocividne toto. ak to tak nebude vyriesime.
Nebudem tu naozaj obranovat nase rozhodnutie do zivotnej investicie, a hlavne nechcem predbiehat, ved este len projektujeme. ale vsetko bude, rad sa podelim s relanymi zivotnymi skusenostami, ale to bude NAJSKOR o rok.

Okna ma financne zrujnuju no hold t oaj manzelstvo, deti, a ine veci takze vies ako... "pick your sacrifice". I did :)

Rekupku chcem, som mega citlivy na cerstvy vzduch, takze z toho by som nerad upustal.

Kde upustim je asi FVE, ostanem pri predpriprave ked nebudu prachy. inak uz uberat iba na vnutornom vybaveni. Uz som sa vzdal utopie palubova podlaha a stenove kurenie, dam plavacku (drevo alebo drevokorok) a pod to elektircke topne rohoze. hlavne kurenie bude kachlova pec.

P.S. ulohou a povinnostou architekta je projektovat stavby tak, aby nenarusaly okolie. to sa dnes velmi nenosi ale tu je to splnene na 100%, zo severu ani nevies ze stoji dom ked ta stena a strecha zarastie a to ma neskutocne tesi!

P.S. 2: roztiahli sme pristresok zo sopky aj dopredu nech neprsi na auticka. ale pri cenovej ponuke na prestresenie mozno predsa ich len necham trochu zmoknut, no ako final sme hotovy v podstate... uz iba pockat na potvrdenie od obce ze nebudu pindat s domov na hranici pozemku, na severe je obecny pozemok takze splname nasledovne:
vyhlaska o odstupoch stavieb 532/2002, ktora hovori:
"2) Stavbu možno umiestniť na hranici pozemku, len ak jej umiestnením nebude trvalo obmedzené užívanie susedného pozemku na určený účel."

Návrat na "Debata o všetkom"