akurat skusam posledny Far Cry (New Dawn) na 4670k + Ati r9 270 + 8GB ram a na full hd (min. detaily), ale seka/trha dost casto.. hry hram len zriedka (tj jednu hru za pol roka), takze by som grafiku nechcel menit. Ma vyznam upgradnut na cca Ryzen 2600 + 16GB? Pomoze to s novsimi hrami, alebo bez upgradu grafiky to nema vyznam? Ako som pozeral tak novy PS5 by mal vyjst v decembri, takze ocakavam, ze od buduceho roka aj hry budu potrebovat lepsie zelezo...
PC pouzivam dost casto na strih videa, takze dufam v tom bude rozdiel.
Dik
MSI B760 GAMING PLUS WIFI / Intel Core i5-14600KF / EVOLVEO Silens S1 / DeepCool AK400 Zero Dark / GIGABYTE UD850GM / Kingston FURY 16GB KIT DDR5 5600MHz CL40 Beast Black
bez GPU to nema zmysel, praveze ta GPU je strasne slaba... ale ked predas to co mas , tak za par korun kupis Ryzen 5 1600F + 16GB a k tomu lacnu B450 dosku, takze ta to moc stat nebude.
Keby si zobral napr. 1600 a s tou tvojou GPU tak je to hotova katastrofa. Tu mas calculator: https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_ ... M80IC28/8/
Do toho calculatora si mozes nahadzat CPU+GPU+RAM a zhruba vidiet ako su vyvazene. Je to sice len priblizne ale moze pomoct pri vybere.
jop ta grafika je na dnesne hry prilis slaba, ak nechces novu tak sa poobzerat po bazarovej gtx1060 6g/rx580 8G tie zozenies okolo 100-vky a aj sa zahras.
Podla bottleneck calculatora je k tvojmu 4670K vhodna presne GTX 1050 Ti a karty blizke jej vykonu. Lenze to je take najlacnejsie riesenie na ten Far Cry, ktory by ti na full hd isiel celkom pekne na tej karte s povodnym CPU. Ale co dalej s tym strihom videa co ako pises robis casto? Ide ten soft cez CPU ci GPU? Plus mas zalostne malo RAM na pracu s videom. Kazdopadne ti odporucam ist do komplet novsej platformy ako to latat na starej stale. S tymto tvojim vymyslanim mi pripominas kamosa co presne takto spekuluje....
Vyser sa na kalkulatory tvoj cpu v pohodicke uzivi RX580, ktoru najdes na bazare aj pod 100e. Ak si nahodou fanusik zeleneych tak 1060 a ekvilavalenty spravia svoje. Ak cpu pretaktujes, mozes s gpu mierit aj vyssie.
gammaray napísal: Ne 29. Mar, 2020, 21:47
Keby si zobral napr. 1600 a s tou tvojou GPU tak je to hotova katastrofa. Tu mas calculator: https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_ ... M80IC28/8/
Do toho calculatora si mozes nahadzat CPU+GPU+RAM a zhruba vidiet ako su vyvazene. Je to sice len priblizne ale moze pomoct pri vybere.
gammaray napísal: Ne 29. Mar, 2020, 23:27
Podla bottleneck calculatora je k tvojmu 4670K vhodna presne GTX 1050 Ti a karty blizke jej vykonu. Lenze to je take najlacnejsie riesenie na ten Far Cry, ktory by ti na full hd isiel celkom pekne na tej karte s povodnym CPU. Ale co dalej s tym strihom videa co ako pises robis casto? Ide ten soft cez CPU ci GPU? Plus mas zalostne malo RAM na pracu s videom. Kazdopadne ti odporucam ist do komplet novsej platformy ako to latat na starej stale. S tymto tvojim vymyslanim mi pripominas kamosa co presne takto spekuluje....
No hej, rozmyslal som aj nad tym, aj tak by uz bolo na case prejst z Win7 na 10, len brutalne sa mi nechce do toho. Si pamatam jak dlho som vyberal sucasnu konfiguraciu pred 6timi rokmi.. ci len vymenim MB+CPU+RAM+GPU? Malo by vsetko vojst do povodnej skrinky vsak ( Corsair PC skříň Carbide Series™ 330R Quiet Mid Tower ) ? Hm mozno by som potreboval aj vacsie SSD, momentalne mam len nieco okolo 180GB.. Sice potom neviem ci aj zdroj bude stacit ( Seasonic SS-500ET ) a uz som pri tom, ze je lepsie dat dokopy celu novu bednu
MSI B760 GAMING PLUS WIFI / Intel Core i5-14600KF / EVOLVEO Silens S1 / DeepCool AK400 Zero Dark / GIGABYTE UD850GM / Kingston FURY 16GB KIT DDR5 5600MHz CL40 Beast Black
ja mám tiež i5 4670K a donedávna som ku nemu používal GTX 1060,úplne bez problémov...teraz tam mám GTX 1070ti a tam je už vidno,že cpu nestíha..tiež uvažujem o upgrade na ryzen 5 1600AF..za celý set dať cca 240€ je veľmi výhodná cena...
No ja osobne ak ti to až tak nesúri a doteraz si vydržal by som na tvojom mieste asi len vymenil GPU, napr. RX580 z bazára za 100€. A potom spraviť komplet upgrade o rok-dva na komplet novú platformu s DDR5, či už Intel alebo AMD. Keď už máš komplet meniť všetko vrátane RAM nech je to viac future-proof.
Ale ak chceš hneď tak ten R5 1600AF je najvýhodnejšia kúpa. Je to 2600 s nižšími defauly taktmi (ale dá sa taktovať podobne ako 2600), takže do calculatora treba dať 2600. Alebo rovno 3600, hlavne v hrách ponúka zaujímavý nárast IPC, aj keď menší než je rozdiel v cene a hlavne prejaví sa skôr s výkonnejšími GPU než RX580/GTX1060 a pri vyšších FPS než štandardných 60 so 60hz monitorom.
wingo napísal: Po 30. Mar, 2020, 09:57
No ja osobne ak ti to až tak nesúri a doteraz si vydržal by som na tvojom mieste asi len vymenil GPU, napr. RX580 z bazára za 100€. A potom spraviť komplet upgrade o rok-dva na komplet novú platformu s DDR5, či už Intel alebo AMD. Keď už máš komplet meniť všetko vrátane RAM nech je to viac future-proof.
Obe maju TDP 150w takze ani zdroj by som nemusel menit, znie ako dobra alternativa.. dufam, ze najdem kus na ktorom nepiskaju cievky, alebo je to uz problem minulosti? Pred r9 270 som mal stastie na taku graficku
MSI B760 GAMING PLUS WIFI / Intel Core i5-14600KF / EVOLVEO Silens S1 / DeepCool AK400 Zero Dark / GIGABYTE UD850GM / Kingston FURY 16GB KIT DDR5 5600MHz CL40 Beast Black
RX580 nepatrí medzi úsporné karty, oficiálne TDP som našiel 185W, kde si našiel 150? S OC si vedia bez problémov cucnúť ako GTX1080 ale výkonom sa ani zďaleka nechytajú. Zase s undervoltom vedia byť aj relatívne úsporné, len sa s tým treba vyhrať a je to závislé od kusu.
Opravte ma dakto ak máte iné skúsenosti, ale čo viem pískanie cievok pri vysokých FPS je už štandard, kdesi som počul že to je dané využívaním efektívnejších napájacích kaskád, ale je pravda že hlučnosť sa líši kus od kusu. Pískanie vieš obmedziť vhodnou odhlučnenou skrinkou a/alebo obmedzením FPS napr. zapnutím Vsync na 60Hz.