COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Samozrejme ze to nariadenie dokonale, ale tak ak ma clovek vsetkych pochopi, ze von nema chodit. Ja mam dojem ze niektori ludia potrebuju na vsetko podrobny manual, ako maju ludia v amerike ku spotrebicom. Prirovnal by som to, k nazoru, preco nemozem dat macku do mikrovlnky, kedto v navode nikde nie je.

Ja mam dojem, ze na slovensku sa budu len pravidla sprisnovat a krajiny vedla budu polavovat. My si tu ale nemozeme nehat narast extremne pripady ochorenia, lebo by to skoncilo zle. A ludia by neumierali len na Coronu
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5393
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Načo ich tu furt vozia? :D
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

sak sa chod bicyklovať, nikto ta nedrzi, len sa potom nestazuj ze ti pride platobny rozkaz :wallbash:
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5393
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

dendroid preco v tom hladas logiku? nie si v postaveni aby si si to mohol dovolit. Mas sa riadit predpisom tam to pre teba ako pre obcana konci, preco tomu nerozumies? Aka je logika v tom ze je MPV na dialnici 130kmph aj v roku 2020 bez ohladu na to ake mas vozidlo a na aku rychlost je projektovana cesta? :) ziadna, je to nariadene zakonom, ty sa mas toho drzat alebo trpiet postih.

Zdrzme sa osobnych urazok pani nicomu/nikomu to neprospieva.

Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

dendroid napísal: Ut 07. Apr, 2020, 12:49Daj si pozor na jazyk. Idiot ta doma obuva, vytiera ti rit a umyva zuby.
uz so mnou nebyvas, uz ma nema kto obuvat
Takze ak byvam na private s kamosom, tak s nim smiem ist na bajk. Ked byvam sam a kamos byva v dome oproti, tak uz s nim na bajk nemozem ist. Uzasna logika.
keby si nebol zabedneny, tak by si pochopil, ze ak ist von, tak maximalne s niekym, kto s tebou zije a zdiela s tebou cas, a teda aj vzduch

ten tvoj podobne zmyslajuci sused sa styka s inou skupinou ludi, ci uz doma, v obchode, praci alebo kdekolvek inde a je mozne, ze je bezpriznakovym prenasacom, takze vdaka nemu mozes ochoriet ty, tvoji spolubyvajuci a ak sa kdesi odtrepes, tak aj vsetci tam

uz rozumies mojko?
Ked idem s niekym na bajk, tak si mozno chcem aj niekde posediet na lavicke a dat si pivo. Takze nie, nema vyznam, ze pojdem ja a kamos pojde 3 kilometre predomnou.
krasny sposob ako niekoho cudzieho alebo seba nakazit

maj sa, nebudes chybat, ale hlavne ZOSTAN DOMA :bye:
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

beardie napísal: Ut 07. Apr, 2020, 13:14
dendroid napísal: Ut 07. Apr, 2020, 12:49Daj si pozor na jazyk. Idiot ta doma obuva, vytiera ti rit a umyva zuby.
uz so mnou nebyvas, uz ma nema kto obuvat
Takze ak byvam na private s kamosom, tak s nim smiem ist na bajk. Ked byvam sam a kamos byva v dome oproti, tak uz s nim na bajk nemozem ist. Uzasna logika.
keby si nebol zabedneny, tak by si pochopil, ze ak ist von, tak maximalne s niekym, kto s tebou zije a zdiela s tebou cas, a teda aj vzduch

ten tvoj podobne zmyslajuci sused sa styka s inou skupinou ludi, ci uz doma, v obchode, praci alebo kdekolvek inde a je mozne, ze je bezpriznakovym prenasacom, takze vdaka nemu mozes ochoriet ty, tvoji spolubyvajuci a ak sa kdesi odtrepes, tak aj vsetci tam

uz rozumies mojko?
Ked idem s niekym na bajk, tak si mozno chcem aj niekde posediet na lavicke a dat si pivo. Takze nie, nema vyznam, ze pojdem ja a kamos pojde 3 kilometre predomnou.
krasny sposob ako niekoho cudzieho alebo seba nakazit

maj sa, nebudes chybat, ale hlavne ZOSTAN DOMA :bye:
To si na tom teda dost zle, ked ani nevies, kto s tebou byva alebo byval. Dakujem tiez za potvrdenie, ze sa nedokazes sam obut, myslel som si to.

A ty mojko rozumies, ze doteraz sa ludia takto stretavali a aj sa budu stretavat aj vy vsetci ostatni ?

Ano, nariadenie ma zaujima a mam pravo s nim nesuhlasit, ked si myslim, ze by sa to dalo vymysliet rozumnejsie. Co som tu uz parkrat povedal. Argumentov rozumnych som sa nedockal, len zasa taketo uzasne vyplody logiky.

A celkovo k locku, je to na hlavu, mame plus 20 pripadov denne a vsetko zavrete. V KE uz hromadne prepustili 200 ludi. Chore.

Posledny prispevok, fakt strata casu a energie a len si clovek pokazi den, ked ho vytoci komplexman s macikom v avatare.
Naposledy upravil/-a dendroid v Ut 07. Apr, 2020, 13:20, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
CRO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 84
Dátum registrácie: Ut 07. Nov, 2017, 19:02
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa CRO »

Ako to je s poštou. Môžem na ňu ísť :D ?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

Ano, nariadenie ma zaujima a mam pravo s nim nesuhlasit, ked si myslim, ze by sa to dalo vymysliet rozumnejsie. Co som tu uz parkrat povedal. Argumentov rozumnych som sa nedockal, len zasa taketo uzasne vyplody logiky.
Nesuhlasit mozes ale dodrziavat ho musis. Nevydrzis 6 dni dodrziavat nariadenie? Zaplat si tu pokutu a mozes si chodit kam len chces a skym chces

A ty mojko rozumies, ze doteraz sa ludia takto stretavali a aj sa budu stretavat aj vy vsetci ostatni ?
No neviem ale vacsina ludi co poznam tak sa nestretavaju s nikym mimo domacnosti.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

dendroid napísal: Ut 07. Apr, 2020, 13:18To si na tom teda dost zle, ked ani nevies, kto s tebou byva alebo byval.
corona obmedzuje aj zmysel pre humor, aby si si sa mal ist dat otestovat
Dakujem tiez za potvrdenie, ze sa nedokazes sam obut, myslel som si to.
ti hovorim, bez teba to uz nie je ono
A ty mojko rozumies, ze doteraz sa ludia takto stretavali a aj sa budu stretavat aj vy vsetci ostatni ?
skusim to znova a velmi jednoducho
- doporucenie zostat doma a chodit iba do prace a na nakupy je od vyhlasenia mimoriadnej situacie
- rozsirenie pocas Velkej noci je kvoli tomu, aby ludia, ktori bezne cez Velku noc cestovavaju za rodinou, zostali doma
- v inych krajinach staci, ked sa obcania vyzvu, u nas neustale ludia odrbavaju system, preto bolo potrebne ist na to razantnejsie
- ak sa ludia stretavaju a aj budu stretavat napriek tomu, ze to nie je absolutne nevyhnute, tak su sebestredni debili, pretoze aj bezpriznakovi ludia mozu nevedomky virus prenasat
Ano, nariadenie ma zaujima a mam pravo s nim nesuhlasit, ked si myslim, ze by sa to dalo vymysliet rozumnejsie.
ved navrhni?
Argumentov rozumnych som sa nedockal, len zasa taketo uzasne vyplody logiky.
to nieco hovori skor o tebe
mame plus 20 pripadov denne
nemame 20 pripadov denne, mame 20 potvrdenych pripadov denne, rozumiem, ze je to obcas zlozite na pochopenie, ale ak nie je clovek pozitivne otestovany, tak nie je v statistike
a kedze sa robi len asi 1300 testov denne... (treba doplnit zbytok kauzality?)
Posledny prispevok, fakt strata casu a energie a len si clovek pokazi den, ked ho vytoci komplexman s macikom v avatare.
ked sa pozriem na tvoj avatar, tak si predstavim teba a toho tvojho bicykloveho kamosa, peace^^
ANONYM_a7

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Sorry den - mozes nesuhlasit ale MUSIS ho respektovat. Mame vyhlasenu mimoriadnu situaciu.
@LordKJ - detto my si volavame a stretavame sa virtualne je to celkom fajn.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Kyselinka »

dendroid ako nehnevaj sa na mna, ale po precitani tvojich prispevkov som nadobudol dojem, ze ten tvoj avatar ta uplne vystihuje :rolleyes:
Nechapem co stale riesis, zostan doma, nikam sa nedrb a hotovo...co je na tom take tazke pochopit?
Alebo druha moznost je, vyser sa na vsetko a rob si co chces, your choise...peace :bye:
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

COVID-19: On average only 6% of actual SARS-CoV-2 infections detected worldwide
Actual number of infections may already have reached several tens of millions
Date:
April 6, 2020
Source:
University of Göttingen
Summary:
The number of confirmed cases of coronavirus disease officially issued by countries dramatically understates the true number of infections, a report suggests. Researchers used estimates of COVID-19 mortality and time until death from a recent study to test the quality of records. This shows that countries have only discovered on average about 6% of infections. The number of infections worldwide may already have reached several tens of millions.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa LordKJ »

OBMEDZENIE POHYBU: POLÍCIA BUDE ÚSTRETOVÁ PRE ĽUDÍ SO ZDRAVÝM ROZUMOM

Na základe tisícok komentárov s opakujúcimi sa otázkami sa Policajný zbor rozhodol vydať nasledujúce stanoviska. V rámci dodržiavania uznesenia Vlády Slovenskej republiky odporúčame v najkonkrétnejších a najšpecifickejších situáciách riadiť sa zdravým rozumom. Čo to znamená?

Pri prejazde jednotlivými okresmi či už prostredníctvom motorového vozidla, bicykla alebo chôdzou sa musíte pripraviť na to, že pre príslušníkov Policajného zboru vyplníte dotazník so svojimi súkromnými a kontaktnými údajmi, ako aj s účelom vášho presunu. To, či ste uviedli pravdivé údaje budú policajti vyhodnocovať priebežne, napríklad aj počas vášho návratu do okresu, kde bývate.

Pre uľahčenie presunu a pre urýchlenie kontroly odporučame vám hodnoverne preukazat účel vášho presunu z okresu do okresu.

Čo môžete, ale nemusíte použiť? Napríklad: pracovná zmluva, potvrdenie od zamestnávateľa, súdne rozhodnutie o starostlivosti o dieťa, bloček z nákupu pri ceste naspäť do okresu, potvrdenie o neodkladnom výkone živnosti alebo podnikania, doklad o objednávke výkonu prác atď.

Cieľom mimoriadneho opatrenia je minimalizovať pohyb ľudí medzi okresmi. Policajný zbor si uvedomuje, že určitý pohyb bude pretrvávať aj počas platnosti nariadenia. Policajti pri hodnoverným preukázaní účelu cesty budú voči občanom postupovať ústretovo. Je nutné si uvedomiť, že obmedzenie má mať najväčší dopad na takých občanov, ktorí nerešpektujú akékoľvek opatrenie, ktorým nezáleží na tom, či vírusom nakazia svojich blízkych a susedov, ktorí majú z celej situácie zábavu a podobne.

Čo sa týka veľmi konkrétnych situácii, je nutné sa riadiť zdravým rozumom.

Bývam v „okrese 1“, no potraviny sú v „okrese 2“, ušetrím 30 kilometrov. Choďte do „okresu 2“, policajti vám nebudú robiť problémy.

Bývam v „okrese 1“ na hranici s „okresom 2“ a išiel som vyvenčiť psa, no v lese som prekročil hranicu okresu. Nič sa nedeje, policajti vám nebudú robiť problémy.

Svoje cesty minimalizujte, absolútne sa vyhýbajte rekreáciám mimo svojho bydliska. Von choďte iba na prechádzky do prírody, vyvenčiť psa, alebo na nákup (potraviny budú aj tak zatvorené v piatok, nedeľu a pondelok). Kto musí, nech naďalej chodí do práce, do miesta výkonu podnikania, alebo do miesta výkonu živnosti, ak sa na výkon jeho činnosti nevzťahuje jedno z predošlých opatrení. Príbuzných nenavštevujte, ak nie sú odkázaní na vašu starostlivosť

https://www.facebook.com/policiaslovaki ... 0962345770
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5704
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

"Svoje cesty minimalizujte, absolútne sa vyhýbajte rekreáciám mimo svojho bydliska. Von choďte iba na prechádzky do prírody, vyvenčiť psa, alebo na nákup"

Takto by som opisal svoj posledny mesiac. netreba z toho robit vedu :) Aj do prirody sa da ist, aj s kamosom kto chce, len prosto s rozumom! :)

Návrat na "Debata o všetkom"