Politicka debata

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Budú podľa vás predčasné voľby v roku 2021?

Áno
14
29%
Nie
28
57%
Neviem
7
14%
 
Celkom hlasov: 49

Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa yesper »

mimochodm ak tam maju byt skutocni odbornici, tak ten plat by mal byt este vyssi.. v sukromnej sfere zarobim viac a to som dost smatlak.. ale hej, pre niekoho je lepsie mat ludi s iq88 za litrik
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Yesper toto ale malokto vnima, este aj s rodinou mam casto rozkol o tom ze ked chchu aby politici nekradli musia byt zaplateni predsa...

brat pod 2k za takuto zodpovednost a verejny linc? osral by som... ale ludia ti povedia ze politika by mala byt zadarmo ved to robia pre narod, ale robit tak sami nepojdu :D

takze u mna cisto suhlas, platy nech maju aj vacsie, a nech vykonavaju adekvatnu sluzbu za tie prachy.
Používateľov profilový obrázok
paranoid.asian
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: Št 26. Feb, 2009, 16:37
Bydlisko: Bratislava

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa paranoid.asian »

yesper, co robis? :)

s platmi je to tak, cim vyssi tym mensia motivacia daneho cloveka byt korumpovatelny.
Spoiler: ukázať
::: ...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa beardie »

schopny clen stredneho managementu alebo odbornik zaraba 4k EUR a viac
ak by mu islo o prachy, ist do parlamentu by sa takemu cloveku neoplatilo
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa Blackhawk »

ja mam v poslednej dobe na socialnych sietach a na internete pocit, ze ludom vazne jebe. Nova vlada je tu dva dni a ludia na nich uz nadavaju.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
tyler91
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Ne 26. Dec, 2010, 11:45

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa tyler91 »

Slovač má veľmi krátku pamäť.Pellegrinu stačilo všetko pozatvárať,naobjednaváť predražené rúška a hneď zabudli,že je to len ochranca mafie.Navonok pozlátko s jamkami v líciach a vo vnútri strašne falošný človek.
Je mi ľúto toho Matoviča,že nastúpil do najhoršej možnej situácie aká mohla nastať,SMER si tu bačoval v najlepších rokoch a nič dobré po nich neostalo.
Neskutočne ma vytáča,ako SMER tlačí na to,aby tie 13.dôchodky boli aj napriek aktuálnej situácii vyplatené,v najlepších časoch ich nevyplácali a práve teraz sa musia.Dôchodcovia určite nie sú tou najohrozenejšou skupinou,tí svoj dôchodok dostanú a prežijú z neho tak ako doteraz,ale treba zachrániť tých ktorí tento štát budujú.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

na politikov sa nadavalo vzdy, aj vzdy sa bude, aj keby zniesli modre z neba a vynasli liek na rakovinu.

toto to vystihuje uplne.

Obrázok
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Blackhawk napísal: Ne 29. Mar, 2020, 17:43 Nova vlada je tu dva dni a ludia na nich uz nadavaju.
Ale no tak, to nie je pravda, ja to vidím pozitívne, už za prvý týždeň novej vlády sa začíname podobať na vysnívané Rakúsko - máme obchody zavreté v nedeľu :rofl: (joke)...

Ja osobne vnímam od začiatku novej vlády hneď minimálne dve pozitívne veci:

Prvou, hoci mi nie je "bábkoherečka" zrovna po vôli, ale nebudem sa tu do nej návažať. Myslím, že tá už dosť vytrestala sama seba odchodom z OĽANA - je samozrejme Kiskova sebareflexia a stiahnutie sa do úzadia :good:

Druhou, no a teraz vážne, je nový minister vnútra. Fakt som to nečakal, ale Mikulec vyzerá byť naozaj v pohode. Je to samozrejme ťažko hodnotiť po týždni, ale vyjadroval sa otvorene a normálne. Uvedomuje si, aký je momentálne stav, a podľa toho sa aj chová.
Je vidieť, že tento človek má aspoň páru o tom ako veci v tom rezorte fungujú(našťastie, na rozdiel od iných možných kandidátov).
Pravdivo a bez vyhýbania odpovedal aj na otázky ohľadom bezpečnosti, a to ho nešetrili, napríklad toho, že zamestnanci UVZ nemajú bezpečnostné previerky a pod. za mňa veľké +.
Mňa osobne taktiež veľmi potešilo ako odolával baráži otázok o odvolaní Lučanského. Ten človek, zjavne chápe, že je prúser a nejde vytĺkať z toho politický kapitál :good:

K fungovaniu vlády je samozrejme ťažko niečo rozumné povedať po týždni. Takže konkrétne kroky samozrejme ani nebudem hodnotiť.
Ale myslím si, že čím skôr by mohli niektorí aj tam pochopiť, že menej je niekedy viac...

Tie tlačovky, začínajú byť fakt skúškou sebazaprenia, 90-120 minút to vydržať pozerať, je docela záťaž, sú zbytočne dlhé vzhľadom na obsah...
O tom, že tam niekedy najskôr strieľame, a až po tom mierime, teraz pomlčím.

Matovič by si mal uvedomiť dve veci. Za prvé, už vládne, je to tam. Je čas sa začať venovať hlavne tomu. Osobne si myslím, že v tomto stave by sme sa mali venovať aktuálnej situácií, je po voľbách, je vyhrané, odložme teraz na chvíľu lebo Fico a podobné reči o predošlej vláde v záujme všetkých občanov.
My vieme, že on kamery a tlačovky rád, je momentálne vo svojom živle, ja mu to doprajem, ale už teraz je tam jeden až komický neduh.
Okrem teda dĺžky a spôsobu podania tých informácií, si tam predsa vymenoval svoj team ľudí, ktorí majú byť podľa jeho slov špičkový.
Je potom ohromne komické pozerať, ako na tlačovke skáče do reči, a odpovedá aj na otázky, ktoré neboli smerované pôvodne naňho.
Je to taká one man show, len to potom vyzerá, že nemá dôveru ani voči svojím ľuďom, ak im skáče do reči a nepustí ich k slovu.

Možno niekto práve žerie tento jeho prístup, ja osobne by som sa v tejto situácií zaobišiel aj bez informácie o tom že si pospal, o vyprážanom syre, prípadne majke z gurunu. Ale ak to niekomu vyhovuje, OK.

Krajčí, to má ťažké. Tam skoro až verím, nakoľko viem z akého prostredia pochádza, že je chudák trocha naivný a v niektorých veciach nevinne.
Každopádne, ak sa minister zastane požičiavania teplomerov od zamestnancov... tak je to divné. Keďže úspešne kopírujeme aj ČR opatrenia, tak už zaznela aj hláška o potápačských maskách... No a pri včerajšom zákaze predaja respirátorov sa samozrejme ukázal aj tento názor:
Ľudia sa podľa jeho slov dostatočne chránia, ak nosia štandardné ochranné rúško. Keď ho majú na sebe dvaja ľudia, ktorí sa stretnú, podľa ministra sa chránia takmer na 100 percent. To je samozrejme úplná blbosť... V inej téme som sa k tomu vzorcu vyjadroval.

Ja si tohto človeka vážim, spravil toho spústu pre bezdomovcov, veľmi to oceňujem, ale toto je trochu iná zodpovednosť ako riadiť kresťanský spevokol, v budúcnosti bude musieť preladiť...

No a na záver, ma samozrejme absolútne hnevá Mihál. Aby to bolo jasné, Mihála ako odborníka na daňovú optimalizáciu a mzdové poradenstvo uznávam, XY rokov platíme za draka, kde poskytuje svoje poradenstvo.
Jeho zázračný návrat po páde PS do SAS, mi však príde v štýle "kam vítr, tam plášť" a to zrovna nemusím.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

SAJBAMA napísal: Ne 29. Mar, 2020, 23:12 Druhou, no a teraz vážne, je nový minister vnútra. Fakt som to nečakal, ale Mikulec vyzerá byť naozaj v pohode. Je to samozrejme ťažko hodnotiť po týždni, ale vyjadroval sa otvorene a normálne. Uvedomuje si, aký je momentálne stav, a podľa toho sa aj chová.
Je vidieť, že tento človek má aspoň páru o tom ako veci v tom rezorte fungujú(našťastie, na rozdiel od iných možných kandidátov).
Pravdivo a bez vyhýbania odpovedal aj na otázky ohľadom bezpečnosti, a to ho nešetrili, napríklad toho, že zamestnanci UVZ nemajú bezpečnostné previerky a pod. za mňa veľké +.
Mňa osobne taktiež veľmi potešilo ako odolával baráži otázok o odvolaní Lučanského. Ten človek, zjavne chápe, že je prúser a nejde vytĺkať z toho politický kapitál :good:
Vseobecny problem je, ze ludia nechapu co robi ministerstvo vnutra. kazdy vidi len policajtov, vysetrovatelov a ich kauzy, ale pod MV patri cela statna sprava, vsetky okresne a krajske urady ktore maju kompu kompetencii a zabezpecuju chod statu na takej urovni aku si nevieme ani dost dobre predstavit. budem zvedavy ci mikulec sa bude aspon okrajovo venovat aj tejto oblasti.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Tak uz mame programove vyhlasenie - https://www.scribd.com/document/4571359 ... -2020-2024

Mam pocit, ze gastrofirmy sa zo Slovenska stiahnu:
Zamestnancom umožníme vybrať si medzi gastrolístkami a finančným príspevkom na stravu.
defe
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 101
Dátum registrácie: Št 24. Dec, 2015, 22:03
Bydlisko: Martin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa defe »

konecne :)
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

este nebolo programove vyhlasenie ktore by sa naplnilo z viac ako 60%, a toto je extremne siahodlhe, takze to ze je tam nieco napisane vobec neznamena ze z toho nieco aj bude. aj ked toto je rozhodne z tych realnejsich bodov. ale problem je ze min. prace patri borisovcom a ti su jemne povedane moralne dost flexibilny takze po prvej obalke od gastrofiriem ich motivacia toto riesit bude dost nizka...
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Na druhej strane su gastrolistky dlhodobou temou Matovica aj Sulika, takze asi ani obalka mu nepomoze.
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6764
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa molnart »

https://dennikn.sk/1860046/focus-pocas- ... /?ref=tit1

uz par tydznov rozmyslam ako asi vyzeraju sucasne preferencie stran. moje ocakavania boli ale dost odlisne:
- cakal som ze zaludia prepadnu uplne - toto sa naplnilo
- narast smeru tiez zodpovedal mojim ocakavaniam
- cakal som vysoky prepad kollarovcov - slubovali ze budu robit pre ludi, nakoniec tvrdo islo po rezortoch kde sa rozdeluju peniaze, no ludom je to ovicidne jedno
- olano som ocvakaval pod 20%
- cakal som vacsi narast PS
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Politicka debata

Príspevok od používateľa faugusztin »

Volici SMERu, SNS, Kollarovcov idu vacsinou za efektom "vodcu" (alfa-samca). Kollara budu volit aj ked nesplni ani riadok zo slubov.

Návrat na "Debata o všetkom"