Stolicka k PC

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
stanley159
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 136
Dátum registrácie: Ut 09. Jún, 2015, 13:44

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa stanley159 »

na Laru VIP som cakal len 2 tyzdne z vvmix :) lepsie sa mi na nej sedi ako na 2x drahsej firemnej, hlavne vytvarovany sedak je super, v robote sa akoby zosmykavam, nesadne zadok :D Jedine 2D podrucky mi vadia ze su dost vpredu vysunute, privytal by som par cm dozadu
Audio: Fiio E10K/ HiFiman HE 400 SE/ Microlab B77
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Lara VIP výhradne z
https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/
nikde inde tak dobrú cenu nedostaneš.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Akurat ta e synchro mechanika pri predkonfigurovanej Lare moze niekomu vadit. ( A niekomu zas vyhovovat).
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

:facepalm:
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Cena za Lara VIP dobrá, s 3D podrúčkami, AIR pumpa na operadlo a pogumované kolieska, stále dobrá. Objednal som si ju, farba čierna Bondai. Ten mechanizmus ...mal som DX racer ninja (ktorá ostala v byte rodičov pre brata) fixne som využíval jedno nastavenie. Bol som naklonený aj pre základnú verziu LDseating Stream, ale toto je tu v KE a Lara VIP je overená, tiež som chcel ušetriť. Niesom zase extra náročný užívateľ. Za pripomienky a rady ďakujem, sám sa v stoličkách nevyznám. Celkove ma vyšla Lara VIP s tým, čo sa dalo konfigurovať 234,4 € čo je prijateľná cena za slušnú stoličku.
Používateľov profilový obrázok
mirexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: So 19. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mirexx »

Ahojte, rozmyslam nad novou stolickou do 200E (cim menej tym lepsie), doteraz som fungoval na klasickej stolicke vyhotovenej v hernom style s jednoduchym klasickym mechanizmom akurat sa mi uz rozpadava a tiez treba povedat, ze nebola bohvieco, kedze pri dlhsom sedeni bolo citit ci uz krcnu chrbticu alebo krize. Meriam 194cm a vazim okolo 100vky, celkom ma oslovila ta Ikea Markus hlavne co sa tyka recenzii a ceny no tiez som zacal silno rozmyslat aj nad tou larou co odporuca loleq, akurat tam by to slo po vsetkych pridavkoch a doprave uz skoro ku 250e tak neviem..

UPDATE: bol som dnes osobne na predajni, velmi ochotny predajca a skor teda pojdem do GAME SEF VIP nakolko Lara mi bola uz mensia:

https://www.stolickymix.sk/eshop/stolic ... -vip.html/

odporucam obchodik, kto moze aj ist si vyskusat ktora stolicka mu ako sadne.
Spoiler: ukázať
MOBO: MSI B450M-A PRO MAX
CPU: AMD Ryzen™ 5 5600g
RAM: HyperX Fury Black 2x8GB DDR4 OC@ 3933MHz 1.35v 16/15/15/15/30/44/1T
SSD: Adata XPG SX8200 Pro M.2 512GB
BACKUP: 1TB WD Blue
PSU: Seasonic Focus Plus Gold 550W
MONITOR: AOC 24G2U/BK @144Hz
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Menšia??? Uau, keď vytiahnem operadlo do najvyššej polohy, tak by to malo byť dosť aj pre 2,1m vysokú horu. :D

Na tú sieťovinu si nemal šancu pozrieť zblízka?
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Laru Vip už mám doma a mne sa zdá zase dosť mohutná. Ale vďaka tomu je konštrukcia veľmi pevná, stolička stabilná a mala by vydržať dlho. Sedí sa na nej zatiaľ dobre, takže po funkčnej stránke moje očakávania splnila. Operadlo sa dá posunúť do dostatočnej výšky a dofuknutie pumpou je fajn. Jediné, čo mne osobne na nej vadí je práve ten robustný dizajn. Inak za tie peniaze jej niet, čo vytknúť.
Používateľov profilový obrázok
mirexx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 404
Dátum registrácie: So 19. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Prešov

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mirexx »

loleq, neslo az tak o operadlo ako o sedak, ten bol kratsi na moje dlhe nohy (aj ked cisla hovoria nieco ine asi to bolo tym, ze nebol posuvny), neviem ci pri tej stolicke ponukaju aj posuvny sedak ale predajca mi v podstate hned pri pohlade na mna ponukol skorej toho GAME SEFa (s posuvnym sedakom) a tam ked som presadol z LARY tak som hned pocitil, ze toto je ta prava, stolicku som premeral v podstate len povrchne ale nejavilo sa mi to aby mal byt problem so sietovinou.. Tiez pocit pri opreti sa bol o nieco komfortnejsi pri tej sietovine ako pri LARE, ale tak ako som vyssie napisal treba si stolicku najlepsie vyskusat, kazdemu mozno nieco ine vyhovuje. Ved ak objednam a dojde mozem potom dat po nejakom case recenzie co a ako..
Spoiler: ukázať
MOBO: MSI B450M-A PRO MAX
CPU: AMD Ryzen™ 5 5600g
RAM: HyperX Fury Black 2x8GB DDR4 OC@ 3933MHz 1.35v 16/15/15/15/30/44/1T
SSD: Adata XPG SX8200 Pro M.2 512GB
BACKUP: 1TB WD Blue
PSU: Seasonic Focus Plus Gold 550W
MONITOR: AOC 24G2U/BK @144Hz
mOY
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Po 04. Dec, 2017, 09:33
Bydlisko: Košice - Juh

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa mOY »

Ahojte, majitelia LD seating.

Prosim vas. Ak sedite na stolicke, mate tiez pocit ze predna cast sedaka sa posuva dole? Zacal som si to nedavno vsimat a trosku ma to znepokojuje.

Taktiez, je vas sedak pevny? Alebo viete s nim velmi jemne pohybovat do stran ( ak sedite a naklanate sa do stran je citalna vôľa)

Len sa chcem uistit či aj ostatny to tak maju, a je to v poriadku, alebo sa nieco uvolnilo / natiahlo.

Vlastnim LD-285-SYS-BR-209-N6-E9

Moj jediny problem s tou stolickou je taky, že po dlhsom sedeni ma boli riť. (Stoličku mam menej ako rok)
Moze byt problem aj v tom, ze mam priliš vysoko stol? 89cm na vysku = nohy nemam priamo kolme na zemi. (mam iba šikovy vankus pod nohami, kt. sa hned stlaci)


Dik
kenvele
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 145
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 11:37

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa kenvele »

Ten sedák sa pri Lare posúvať nedá a mechanizmus je taký, že ak si operadlo dám veľmi rovno, tak sedak ide trochu uhlom dole. ( je to v podstate vlastnosť mechanizmu). Na moju postavu som si to ako tak nastavil a sedenie je fajn. Ale ako som už písal, ten dizajn sa mi nie veľmi páči a budem si musieť zvyknúť. Tie stoličky so sieťovinou v operadle mi prídu krajšie, ale tam asi záleží na type sieťoviny.
Inak neviete niekto, či sa pri Lare dá tá opierka hlavy vybrať? Založil som ju, že vyskúšam, ale dal by som ju radšej dole. Skúšal som vytiahnuť akosi ju nejde už vybrať a nechcem tam niečo poškodiť.
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa quicky »

ja mam 285sys a tiez mam pocit,ze ma sedak volu ale to by som povedal,ze uz od novoty... moja ma 4 roky a denne na nej sedim niekolko 6+ hodin, nehovoriac o tom,ze som neni z najlahsich... za mna spokojnost :)

ale dalsie do kanclu si uz kupim nejake uber kozene "kreslo" :-D
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

mirexx napísal: Pi 29. Máj, 2020, 07:52 loleq, neslo az tak o operadlo ako o sedak, ten bol kratsi na moje dlhe nohy (aj ked cisla hovoria nieco ine asi to bolo tym, ze nebol posuvny), neviem ci pri tej stolicke ponukaju aj posuvny sedak ale predajca mi v podstate hned pri pohlade na mna ponukol skorej toho GAME SEFa (s posuvnym sedakom) a tam ked som presadol z LARY tak som hned pocitil, ze toto je ta prava, stolicku som premeral v podstate len povrchne ale nejavilo sa mi to aby mal byt problem so sietovinou.. Tiez pocit pri opreti sa bol o nieco komfortnejsi pri tej sietovine ako pri LARE, ale tak ako som vyssie napisal treba si stolicku najlepsie vyskusat, kazdemu mozno nieco ine vyhovuje. Ved ak objednam a dojde mozem potom dat po nejakom case recenzie co a ako..
Ja som to tu uz pisal, ze ma Lara uzsi a hlavne kratsi sedak vhodny pre dlhe nohy a velke rite az po vyskusani. Vyska tu ozaj nehra
rolu, lebo clovek to moze mat proporcionalne rozlozene uplne inak aj pri rovnakej vyske. Ja napriklad vo vacsine aut nedociahnem (ergonomicky) na volant ak si dam sedacku tak aby som tam pohodlne vtrepal nohy a nebuchal nimi do volantu.
kenvele napísal: Pi 29. Máj, 2020, 08:52 Ten sedák sa pri Lare posúvať nedá a mechanizmus je taký, že ak si operadlo dám veľmi rovno, tak sedak ide trochu uhlom dole. ( je to v podstate vlastnosť mechanizmu). Na moju postavu som si to ako tak nastavil a sedenie je fajn. Ale ako som už písal, ten dizajn sa mi nie veľmi páči a budem si musieť zvyknúť. Tie stoličky so sieťovinou v operadle mi prídu krajšie, ale tam asi záleží na type sieťoviny.
Inak neviete niekto, či sa pri Lare dá tá opierka hlavy vybrať? Založil som ju, že vyskúšam, ale dal by som ju radšej dole. Skúšal som vytiahnuť akosi ju nejde už vybrať a nechcem tam niečo poškodiť.
Pisal som opat, ze to nemusi vyhovovat kazdemu ale loleq tu bude davat len facepalmy so svojimi patentmi na mudrost. Pri esynchro je v polohe 0 je oparadlo kolmo a tym myslim ozaj 90 stupnovy uhol a sedak ma mierny sklon dopredu, co este zhorsuje podporu noh vpredu. V polohe 1 je uz zas na moj vkus aj operadlo aj sedak velmi zaklopeny. Pre mna by bola idealna fixna poloha presne niekde medzi 0 a 1. Pre ergo sedenie ale beztak pouzivam len fest dotiahnutu spruzinu bez zafixovania polohy. Ale niekomu by to vadit mohlo, da sa tam vyskladat myslim aj asynchro mechanika, kedy sa hybe operadlo nezavisle od sedaku ale nevidel som to v ziadnej akciovke.
Lara je tvrda stolicka, tak to ale ma byt, zadok boli hlavne ak nie su podoprete cele nohy alebo sa sedak zvazuje dopredu. Ja som sietovinu nechcel, pretoze som chcel dofuk bedrovej opierky. Nemam uplne rovny chrbat a takto si to pekne prisposobim, co je na sietovine skoro nemozne.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
loleqboleq
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12955
Dátum registrácie: So 20. Okt, 2012, 22:20
Bydlisko: Košice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa loleqboleq »

Keď píšeš, že Lara má užší a kratší sedák, mne to príde ako keby si hovoril o Alba Matrixke - to je "užší a kratší sedák", nie toto. Keď moja veľká riť a kolegova veľká riť sedí v tom, že je na šírku ešte aj miesto, tak to nie je užší a že má kolega (tých 194cm) 3/4 stehna na sedáku, že je kratší.

Ďalším problémom je, že takéto stoličky sú navrhnuté tak, že keď v nich sedíš, tak sedíš v polohe, v ktorej sedieť máš a keď máš posun sedáku, tak už to posúvaš a rýchlo skončíš tak, že sedíš na zadnej hrane sedáku. Aby toto malo zmysel, tak by sedák musel byť ako loď, pomaly ako na kresle.

Ale dobre, očividne sa nerozumiem do rití.

No a to so sedákom, že je naklonené dole - tak toto bude prvá vec, ktorú okoštujem v pondelok. Sedím na nej už...už ani neviem, kedy sa kupovala a neraz sedím vo vzpriamenej polohe a ani raz som nemal pocit, resp. problém, ktorý by spôsoboval sedák naklonený dopredu.
CASE: Sliger Cerberus X PSU: Corsair SF750 MB: Ašuš Creator CPU: Rezeň 3900X GPU: RTX 3090 FE RAM: TridentZ 3600MHz@CL14 SSD: 970 EVO<--DEAD + Corsair MP600XT a MP600, Ťamťung 980 Pro Moňas: LG 48" C11 OLED Myš: G Pro Superlight Wire Klávka: Rôzne Audiofekália: Topping DX3 Pro, Hifiman Edition XS, Mr.Speakers Alpha Dog, JBL LSR305
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Stolicka k PC

Príspevok od používateľa scream »

Ty si pojdes do nekonecna svoje. Dvaja majitelia + sam predajaca povedia, ze ta stolicka uz moze byt pre vacsich ludi nevyhovujuca, tak asi vedia o com hovoria...
Sedak podla ergo sedenia ma byt az ku kolenam... Ved ja to pofotim a editnem prispevok. S linkom na gdsik:

Tak tu sj nejake fotky... Poloha 0.
V polohe jedna je uz sedak je rovno jak oci ale operadlo ma zaklon ( foto kde je zoomnuta vodovaha v oblasti opierky hlavy ) :
https://drive.google.com/folderview?id= ... UsCbaWqtdf

Opakujem mam 186 cm a nejakych 100kg. Neviem si predstavit sediet na tom dvojmetroveho statneho chlapa. Sirka sedaku mne je akurat, tj. Moje stehna sa jemne prelievaju cez okraje... Ak by som spravil fotku z vrchu kolmo na zem, hranu sedaku urcite neuvidite, mozno tak v urovni krizov.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Nákupná poradňa"