Domáca Wi-Fi (pomoc s výberom komponentov)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Domáca Wi-Fi (pomoc s výberom komponentov)

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Rychlost nad 100mbit = 8zil = cat 5e
Môj Premiér, môj premiér, drž sa. Milujeme ťa. Celé Slovensko ti drží prsty a drž sa. Tento súboj musíš zvíťaziť pre našu krajinu, pre nás všetkých. Držíme ti prsty. Sme s tebou. Milujeme ťa. Môj Premiér, máme ťa radi a nech sa uzdravíš. Si náš najväčší politik akého sme kedy mali. Môj premiér, drž sa. Zvládni to pre nás.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1629
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: Domáca Wi-Fi (pomoc s výberom komponentov)

Príspevok od používateľa d3Xter »

este by som dodal, na plnu vystavbu ziadne speci klieste netreba a do urcitej vzdialenosti to giga kludne moze dat aj bez cat6 :D pri cat6 su inak ulozene, su hrubsie zily tym padom ine koncovky
Používateľov profilový obrázok
cobr4in
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 438
Dátum registrácie: St 04. Apr, 2012, 18:00

Re: Domáca Wi-Fi (pomoc s výberom komponentov)

Príspevok od používateľa cobr4in »

No ešte aby som to uviedol celé do kontextu - kúpil som si 4 koncovky
https://www.conrad.sk/rj45-zastrcka-rov ... s.k1765331
a dva káble (jeden k TV, jeden k druhému PC)
https://www.conrad.sk/sietovy-kabel-eth ... m.k1567182
Káble som si natiahol sám, po technikovi som chcel len nakrimpovať koncovky, lebo nemám na to vybavenie ani skill. On ich ale nakrimpovať odmietol, lebo že má vlastné CAT5 a že Orange s CAT6 nerobí. Ja som na tom ale trval, tak súhlasil, ale ani po hodine sa mu to nepodarilo. Bol k nim aj návod, a robil to podľa neho, ale proste to nefungovalo. Tak som mu navrhol, nech dá CAT5E, na čo mi povedal, že na to nemá vybavenie alebo niečo v tom zmysle. Tak mu vravím ok, nech dá tie, čo má. Nakripmoval ich a nameral cez 300 Mb/s na jeho vlastnom notebooku. Ja som bol ale celý čas v tom, že je to CAT5, tak sa mi to aj zdalo zvláštne, ale nejak som to neriešil a ani som sa na to nepýtal. No každopádne z toho, čo píšete, to vyzerá naozaj na CAT5E, čo by ale teoreticky mohlo dať tých 570 Mb/s, čo mám na prvom PC, a jemu to zrejme limitovala sieťovka, preto len 300 Mb/s. Inak ten kábel má okolo 20-30 metrov. Na prvom PC mám zas patch CAT6 7 m dlhý.
Spoiler: ukázať
ASUS Z170-A
Intel Core i7-6700K
Noctua NH-D15
Kingston HyperX Fury Black Series 16GB 2133MHz
Samsung 850 EVO 500GB
Western Digital Red 3T
EVGA SuperNOVA 750 G2 750W
Fractal Design R5
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12282
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Domáca Wi-Fi (pomoc s výberom komponentov)

Príspevok od používateľa HellAngel »

cat5e na 30 metrov ti musi dat GIGA aj keby si nechcel. Samozrejme, ze CAT6 ma ine koncovky, preco bolo spomenute vyzsie. Ale nakolko tie vzdialenosti su male, tak GIGA ti to utiahne bez problemov. CAT6 ma zmysel iba keby si potreboval ist s rychlostou nad GIGA. Limit rychlosti je v tvojom pripade hardwer, nie kable
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"