Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa werwest »

nikdy som klimu nesusil a nikdy mi nesmrdela
ked som kupil oktaviu tak klima smrdela kus ked som ju pustil potom prestala, tak som vymenil filter a pouzil ten sprej co nechas striekat dnuka na 10 minut, potom to este tyzden smrdelo a nakoniec prestalo. to bolo 2 roky dozadu, odvtedy nic
jedine co zvyknem je ked je horuco minutku pred prijazdom kompletne vypnut fukar, nech nedostanem facku od tepla ked otvorim dvere
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Pirelli P-zero alebo Nokian Powerproof ma niekto odskusane? Testy a recenzie sa dost lisia.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

P-Zero, starší model, alebo novšie PZ4? alebo iné? Run flat alebo nie?

Ten starší model, som mal naposledy tak v 2015, tak ako to prišlo od výrobcu, po pravde nič moc, novší model som nemal obutý.
Grip za tepla OK, ale za studena alebo za mokra bol horší, treba ich proste zohriať.
Každopádne tá zmes bola pomerne mäkká a rýchlo sa drala. Zadné vydržali asi len cca 13k km, ale to súviselo aj mojou nohou, a tým, že to bol dvojrozmer. Najväčší neduh okrem rýchleho drania, aspoň pre mňa bol, že po nejakom nájazde, zhruba od polky dezénu boli počuteľne hlučnejšie ako pred tým.

Za svoje by som ich nekúpil, vymenené za PS 4S, ktoré mi na každodenné použitie prišli o dosť lepšie, hlavne v daždi alebo za studena, a aj čo sa týka opotrebenia... Momentálne kedže už nemám tak silné auto tak úplne postačujú obyčajné PS 4, aj keď aj tým by bolo čo vytknúť.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Tie nokiany su relativne nove pneu a cena je dost nizka. Vraj dosahuju parametrov top pneu. Dokonca som v nich presiel par km na S3 ale bohuzial si nepamatam dojem z jazdy.

P-zero je viac druhov a bojim sa, ze v testoch a na eshopoch z toho maju hokej + su asi runflat, co nechcem.

PS4 mam teraz... ono ako ta guma starne sa dost drolia, to iste Sportcontakty, preto chcem skusit nieco ine. To je aj dovod preco nepozeram nejake menej zvucne znacky. Za nova v testoch to moze byt okej ale po 3 rokoch to tak zdegraduj, ze sa na tom neda jazdit. Dokonca si ludia chvalia aj Kormoran UHP, co som prekvapeny.

Goodyear Eagle F1 asi vyriesi dilemy. 80E za R18, miestami prve priecky sucho/voda.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

SAJBAMA napísal: Št 20. Aug, 2020, 15:27 Za svoje by som ich nekúpil, vymenené za PS 4S, ktoré mi na každodenné použitie prišli o dosť lepšie, hlavne v daždi alebo za studena, a aj čo sa týka opotrebenia... Momentálne kedže už nemám tak silné auto tak úplne postačujú obyčajné PS 4, aj keď aj tým by bolo čo vytknúť.
PS4 a 4S su super. Moje oblubene pneu. 4S lepsie na suchu a 4 lepsie na vode. Slusny najazd ak ich nezoderies, tiche, dostupne a relativne lacne. :good:
.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa marfan »

PS4 myslíte Michelin Pilot Sport 4 ??

Mal som ich jednu aj dačo sezóny a zodraté na sračky predne 2mm zadne 3mm. Také pneu nikdy viac. Strašne drahé a v polovici vzorku už nemajú ani zďaleka vlastnosti ako na začiatku, čo u napr Pirelli, Continental som nezažil.

Čo by ste odporúčili za pneu na okruh s tých bežne dostupných a za normálne sumy (myslené okolo 100€).
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Pneu na okruh do 100? A r20? S ps4s chybu nespravis ak su na tvoj rozmer a vojdes sa do ceny. :D

Contiky vydrzia menej, stoja podobne a su znacne hlucnejsie - ked som bol prezut zimne alpin6 za letne conti tak na rychlostnej zo servisu som myslel ze nemam zavrete nejake okno. Osobne uz letne od nich nekupim. A zalezi aj ako jazdis. Kludne ich mozes menit aj po 10kkm :D
.
marfan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1931
Dátum registrácie: So 05. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Veselé pri Pieš

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa marfan »

R18 myslel som niečo takéto https://pneumatiky.heureka.sk/federal-5 ... 0-r18-91y/
Ja len či dakto nemá skúsenosť.

Aktuálne som dal šancu do neznáma na odporúčanie známeho a to Sava Intensa UHP ale po jednej sezóne sa mi zdajú, vajcaté. Ale asi jedna z najtichších pneu čo som mal.

Skúsim ale budúcu sezónu dať šancu znova Michelin.

K tej výdrži myslím, že dve sezóny to musí vydržať. Je pravda, že spravím okolo 45-50tkm ročne ale veľa je aj cez zimu.
Spoiler: ukázať
MB:ASUS PRIME X370-PRO, CPU:AMD Ryzen 7 2700x, RAM:2x8GB Patriot Viper 4 Black 3200MHz,CLADIC:Thermalte NiC C4,CASE: Fractal Core 3500, PSU:EVGA 650 G3, GPU:AMD XFX RX480 8GB, SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD:WD 1TB RED, GREEN ,Samsung 1TB,2TB, Samsung 750GB, LCD:DELL U2412M,
Používateľov profilový obrázok
shelby_nr
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 291
Dátum registrácie: Po 25. Aug, 2008, 16:37
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shelby_nr »

Za mňa Dunlop Sport Maxx, sice ich mam v menšom rozmere 225/r17 no som s nimi spokojný, držia, tiche a ani sa moc neopotrebovávaju ...
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

Ale ked sú trosku zodrane tak mi nedržia ani trošku za sucha....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

scream napísal: Št 20. Aug, 2020, 20:45 PS4 mam teraz... ono ako ta guma starne sa dost drolia, to iste Sportcontakty, preto chcem skusit nieco ine. Za nova v testoch to moze byt okej ale po 3 rokoch to tak zdegraduj, ze sa na tom neda jazdit.
No, ale to v podstate každá mäkšia "športová" guma...

No, veď ja som to písal, že aj tým by bolo čo vytknúť. Pred asi mesiacom som zhadzoval PS 4ky, 2018ky, lebo sa to už nechovalo tak ako malo... A to mali ešte stále okolo 4-4,5 mm dezénu. (AD2, v servise mali pokazenú geometriu, a jednu prednú gumu som zničil za 2 tisíc km, tak som už rovno kúpil všetky 4, lebo to aj tak nebolo ono...)

PS 4S, mi prišli trošku lepšie, ale nerobia sa momentálne v rozmere čo potrebujem na auto. Preto momentálne obúvam PS 4, za cca. 580€ za 4ks R19, mi to príde ako celkom v pohode univerzálna voľba na normálne jazdenie a auto do 300 PS. Dám na nich tak 30-35k km podľa nohy, a zhadzujem ich, snažím sa nejazdiť gumu pod 3 mm.

Ono to vždy bude aj vec názoru a osobnej preferencie.

Hovorím na 63ku chodili P-Zero ten starší model ako fabrické, z mojej skúsenosti to oslnivé nebolo, vydržalo to málo. Ono zase je pravda, že v servise to tlačili na 2,8 / 2,9 baru, a ja som z toho vypúšťal pravidelne, lebo to bolo hodne tvrdé. Každopádne PS 4S vydržali viac, aj keď tie zadné sa dajú pomerne rýchlo zožrať nech by to bolo čokoľvek :D

Na druhej strane kamoš má na RS7 P-Zero tie PNCS a je spokojný a je to o poznanie tichšie jak Piloty čo mám ja... Za mňa napríklad od Pirelli, P7 Cinturato čo sme mali na dvoch autách mne prišlo ako v pohode guma na bežné jazdenie, ktorá vydržala 50 tisíc, a dalo sa s ňou na vode. Kolega s ňou bol zase nespokojný, lebo podľa neho to má moc mäkkú bočnicu, každý má nejakú osobnú preferenciu..

Dunlop Sport Maxx sú tiež v pohode, ako lacnejšia alternatíva na zadokolku kde to mizne, mi dokonca prišla fajn aj Yokohama V105.
marfan napísal: Št 20. Aug, 2020, 22:03 R18 myslel som niečo takéto https://pneumatiky.heureka.sk/federal-5 ... 0-r18-91y/
Ja len či dakto nemá skúsenosť.
Kolega mal na STI tuším MaxSport RB5 ky, tuším je to aj za celkom dobrý peniaz kedže je to protektor, len vyvážiť to je niekedy sranda... Čo som to jazdil tak suchu za tie peniaze OK, každopádne na vode je to o hubu, ako každý semi-slick, ja by som si to na auto nedal, ešte tak PS CUP 2 možno, ale už aj tie sú podľa mňa za silného dažďa za hranicou použiteľnosti.

Ono to chceš prezúvať vyslovene len na okruh v ten deň? Auto na okruh vezieš po vlastnej ose alebo na trailery?
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
Jednoduska
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 5685
Dátum registrácie: Po 19. Nov, 2012, 15:45
Bydlisko: Kosice, 040 01

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Jednoduska »

Je tu na to tema obsiahla ze pneumatiky :)

tyrereviews.co.uk je asi top co hladam objektivne recenzie. Teraz mam inak sava intensha UHP2 na Tourane a su dost hlucne, hlucnejsie ako minuly rok ked boli nove. Conti sporty som zodral velmi rychlo na SSS a nic ine poriadne som nemal :D

Inak polo gti manual sa da zohnat na SVK? v cennikoch uz dlho nie je ale sa mi zda ze ich zopar jazdi...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Na okruh... Zalezi, ci ides nahanat sekundy, si casovo obmedzeny alebo sa ides previezt ako po okreske s tym, ze mas casu aj chladit a nenalozit autu strop. Urcite zalezi aj od auta. S rozumom zvladnu okruh aj PS4 aj sporcontact, resp. skoro akakolvek UHP guma. Pri niektorych semislickoch uz moze byt problem, ze ich treba zahriat a su skor robene na okamzite zodratie ako na dlhodobejsie pouzivanie a striedanie rezimov jazdy.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Ja som sa preto pýtal či auto po vlastnej osi alebo na prívese na okruh. Neviem aké auto, ale pokiaľ po vlastnej, a je to auto na ktorom bežne jazdíš, tak by som tam semi slicky ani vôbec nepchal, nikdy nevieš čo ťa cestou stretne, ono stačí veľká kaluž a už je sranda.
AD2 životnosť zaleží hodne od jazdného štýlu, jeden známy má tie CUP 2 na 911, čo sú teda drahšie ako 100€ kus, a životnosť počíta na tepelné cykly, neviem koľko presne, ale 30-35 krát zhruba zohreje gumy, a dáva to dole, tak 4-5 tisíc km hovoril že to vydrží pri jeho jazdení, tie gumy síce ešte majú dezén ale nie je to ono...
scream napísal: Pi 21. Aug, 2020, 10:52 Na okruh... Zalezi, ci ides nahanat sekundy, si casovo obmedzeny
No, nenapísal kam, ale pokiaľ ide na verejné jazdy na ring tak hádam nenáhaňa sekundy ;) A pokiaľ jazdí okruhový pohár, tak mu aj tak nemám čo poradiť :D

Z vlastnej skúsenosti, pri jazde na okruhu počas verejných jázd pre mňa osobne neboli vôbec limitujúcim faktorom pneumatiky, ale absencia kaska a záruky.

Touristenfahrten by som s autom, na ktorom sa aj potrebujem dostať domov, a jazdím ho dlhodobo už asi ani napríklad vôbec nešiel. Môže to niekomu prísť že som posraný, ale vôbec to nebol tak super zážitok ako som čakal, čomu odpovedá aj cca 13 minút strachu na jedno kolo... (nie nestopoval som ;) ) Za ďalšie, ťažko by sa vysvetľovalo ako som rozstrelil auto na služobnej ceste :rofl:
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No Nordschleife idealne pozicat nieco z rent for4ring, tiez som mal takyto plan na sluzobke akurat sa mi to casovo nepodarilo stihnut :D Na ringu mozno tiez lepsie pozicat nieco, je tam aj nejake poistenie a to clovek moze auto katovat no mercy :D
So svojim sa proste ide inak ako vravis, pokial clovek nema ozaj dobru financnu rezervu. Ak tam ide clovek len raz za cas NA 2xpo 30 min pre zazitok a spoznavanie auta a zvysok jazdi po okreskach, dal by som klasicke UHP gumy.
Ja som po 30 min na ringu mal viac dezenu ako ked som prisiel :D
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"