COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

beardie napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:13sprostost!
ty si celý sprostý jak ďaleko dovidíš, FYI.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

takto diskusia nefunguje, ked zadre cislo, tak si ho musi podlozit, staci si vyhladat "IFR"

on hlavne pouziva cudzie termity a tvari sa, ze je suvenir, ale bohuzial, je mimo

Leon diky za koment, vazim si to
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

Nemáš začo. Mal váhu rovnakú ako tvoj koment. tj ako keď niekto niekde príde a povie, že voda je suchá a niekto sa ho spýta prečo a on povie: preto.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

este raz, ak tvrdis nejaku na prvy pohlad neuveritelnu informaciu, tak ju musis podporit
hovori sa tomu argumentacia, pripadne dokaz

zadrel uplnu tupotu, ktora sa da vyguglit behom 4 sekund, nema zmysel pisat cokolvek ine
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Leon napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:23
beardie napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:13sprostost!
ty si celý sprostý jak ďaleko dovidíš, FYI.
Nie, Macko pussy je iba truhlik s kristalovou gulou, co vsade bol, vsetky choroby prekonal a vsetko vie najlepsie. A kazdy je v porovnani s nim idiot (napr. ja) alebo trepe sprostosti. Nechapem, preco ho este nezvolili za prezidenta galaxie. Divim sa, ze vas to tu este bavi dookola mlatit prazdnu slamu, to iste dookola, s tymi istymi ludmi s tymi istymi nemennymi nazormi. Som si povedal, ze uz do tejto temy neprispejem, ale fakt trocha by ste sa mohli uvedomit, nech sa tu clovek neciti jak keby pocuval 5 pokazenych platni dookola, ked sa chce nieco v tejto teme dozvediet.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

dakujem aj tebe za priehrstie argumentov, som tomu velmi rad :)
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

Na teba netreba ziadne argumenty, ty si sa sundal sam svojim vlastnym argumentom. Ked dam do googlu mortality rate influenza vs. covid, tak zatial kazdy jeden link mi jednoznacne ukazuje, ze na covid je vyssia umrtnost. Ja ta vazne obdivujem, ze ta to bavi chodit sem na forum do tejto temy vypisovat to iste dookola uz niekolko mesiacov 30 ludom, co tu este chodia. Ked to uz vsetko davno od teba poculi a ocividne ich to nezaujima.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10089
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

A co sa v tejto teme dozvies? Dookola to iste ako trebalo vsetko zatvarat uz od marca a ako to vsetci predpovedali a este ako dovolenkari mozu za vsetko. Tych 5 platni by sedelo, aj to s idiotom a Macko ma samozrejme pravdu.

Som zvedavy co vsetko sa bude v pondelok este sprisnovat.
.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

dendroid napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:39Ked dam do googlu mortality rate influenza vs. covid, tak zatial kazdy jeden link mi jednoznacne ukazuje, ze na covid je vyssia umrtnost.
velmi zaujimave, mne vychadza nieco uplne ine
ten pan hovoril nieco o radovo (co je minimalne 10x) a nasobky desiatok krat (20-30x?), pritom realita je tak mozno 5x, pricom ohrozene su len skupiny nad 60 rokov

a pritom len staci citat s porozumenim, ze ano
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

dendroid napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:39Na teba netreba ziadne argumenty, ty si sa sundal sam svojim vlastnym argumentom.
Mne by tak ani nevadilo, keby to ľudia porovnávali za normálnych okolností. Ale porovnáva sa to s výsledkami spôsobenými opatreniami vs chrípka, ktorá sa absolútne počas jej obdobia nerieši. Nejdem otvárať debatu čo by sa malo robiť, ale ešte nikdy v histórii si ľudia takto nechránili zdravie (zarátané aj výnimky), tak to proste racionálne zmýšľajúcemu človeku musí dôjsť, že aj keby boli čísla rovnaké tak sú to proste hrušky a jablká. Bohužiaľ aj dementi musia medzi nami existovať.
.
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1436
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Mani »

beardie napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:13
Mani napísal: Pi 25. Sep, 2020, 18:14 Tebe asi fakt nedochadza. C-19 je podla sucasnych dat vo svete radovo v nasobkoch desiatok krat smrtiacejsi ako je bezna sezonna chripka.
sprostost!
Case fatality rate COVID-19 je v US zatial (!) napriek bezprecedentnym opatreniam ktore platia v kazdom state federacie na urovni 2,9% - podla dat Johns Hopkins University. CFR pri sezonnej chripke je v priemere 0,1% - podla NIH aj CDC.

Mozme sa bavit o tom ze sak pri C-19 mas mnohych asymtpomatikov ktorych system neregistruje - ok, ale to iste plati aj pre chripku. Ked sa ti tomu nechce verit, skus sa zamysliet ze preco ma koronavirus potencial polozit na kolena zdravotnicke systemy vo vyspelych krajinach aj napriek tomu ze su nastavene opatrenia (aj ked slabe), zatial co sezonna chripka nikdy na kolena nepolozila cely system zdravotnictva - a to napriek tomu ze na nu aj zabudame.

edit: Este na porovnanie beardie - podla odhadov CDC rocne na chripku umrie na svete 291-645 tisic ludi. COVID-19 mal uz koncom aprila na ucte cez 150 000 umrti. A znova ti pripominam - napriek extremnym opatreniam a lockdownom na celom svete.

+ este sa samozrejme bavit o tom, ze zatial co chripka je vyslovene sezonne ochorenie a nevycina od marca/aprila do oktobra, koronavirusu to je ocividne fuk a bordel robi cely rok.
Naposledy upravil/-a Mani v Pi 25. Sep, 2020, 19:56, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K + Cooler Master Atmos 360 + TR Contact Frame | MSI B760M Mortar WiFi | 48 GB DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 7200 MT/s | ASUS DUAL RTX 4070 Super | Seagate FireCuda 530 2TB | Asus ROG Strix Aura 850W | Lian Li Lancool 216 | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

beardie napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:45
dendroid napísal: Pi 25. Sep, 2020, 19:39Ked dam do googlu mortality rate influenza vs. covid, tak zatial kazdy jeden link mi jednoznacne ukazuje, ze na covid je vyssia umrtnost.
velmi zaujimave, mne vychadza nieco uplne ine
ten pan hovoril nieco o radovo (co je minimalne 10x) a nasobky desiatok krat (20-30x?), pritom realita je tak mozno 5x, pricom ohrozene su len skupiny nad 60 rokov

a pritom len staci citat s porozumenim, ze ano
Nemusis nic viac pisat, pochopil som :D Obavam sa, ze s porozumenim mas problem ty, respektive s porozumenim ludom. Sa tu bavis na ludovom fore s plebsom a ides riesit co znamena radovo vyssie :facepalm: Tak len pre tvoje porozumenie 99 percent ludi netusi, co to v praxi znamena radovo vyssie a napriek tomu to sem - tam pouziju. A netusil som to ani ja a to mam aky taky vseobecny prehlad. To musis mat v zivote tazke, ked sa dokazes bavit len so statistickym uradom :D No nic, idem ja fuc z tejto temy zas raz, skoda casu, 20 minut, ktore mi uz nikto nevrati.
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3684
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

A dufam, ze teraz vytiahnes nejaku statistiku toho, kolko ludi netusi, co je to radovo vyssie, aby si mi ukazal, aky som idiot s tymi 99 percentami :D.
Používateľov profilový obrázok
Mani
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1436
Dátum registrácie: Ut 20. Dec, 2011, 08:23
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Mani »

A hej, tym radovo som myslel minimalne 10x. Este v davnom aprili sa sef WHO vyjadril:
Evidence from several countries is giving us a clearer picture about this virus, how it behaves, how to stop it & how to treat it.
We know that COVID19 spreads fast & we know that it is deadly – 10 times deadlier than the virus responsible for the 2009 flu pandemic
A len tak pre tvoje pripomenutie - porovnava to s pandemiou prasacej chripky z roku 2009. A nebezpecnejsia ako bezne chripkove kmene ktore sa tu obmienaju kazdu sezonu.
Spoiler: ukázať
PC 1: 13600K + Cooler Master Atmos 360 + TR Contact Frame | MSI B760M Mortar WiFi | 48 GB DDR5 G.Skill Trident Z5 RGB 7200 MT/s | ASUS DUAL RTX 4070 Super | Seagate FireCuda 530 2TB | Asus ROG Strix Aura 850W | Lian Li Lancool 216 | Dell G2724D

PC 2: R5 5600 + Endorfy Fera 5 | Gigabyte B550M DS3H | 2x16GB XPG DDR4 3600 MT/s | Pulse 6700 XT 12G | Samsung 970 EVO 1TB| 2x P12 Slim PWM in + 2x P12 PWM out| XPG Core Reactor 850W | Jonsbo D30
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

prosim ta, ked zacnes nieco pisat, zisti si rozdiel medzi CFR a IFR, inak diskusia nema zmysel

Návrat na "Debata o všetkom"