Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

ja mam zvlast disky, tak len prehodim kolesa za polhodku :)
prehadzovat gumy by sa mi nechcelo, by som radsej aj plechace
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
error7
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1622
Dátum registrácie: So 28. Jan, 2012, 14:52
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa error7 »

zoom napísal: St 14. Okt, 2020, 00:36 Diagnostika nehlási žiadnu chybu v PCM, nesvieti ikonka motora. Pozeral som živé dáta z PCM a situácia je takáto:
  • Valce nehlásia žiaden knock, vstrekovače sú otvorené rovnaký čas, palivové čerpadlo bolo menené minulý rok, takže s podávaním paliva by nemal byť problém
  • Senzor otvorenia škrtiacej klapky (TPS) zrejme pracuje správne (voltáž/percento otvorenia sa plynulo mení pri stlačení plynu)
  • MAP senzor (senzor tlaku v saní) je asi tiež OK (na voľnobehu voltáž cca 1,58V a pri pridaní plynu narastie)
  • Udrel mi do očí Fuel trim, pri zošliapnutí plynu bol Fuel trim -25% (tj. hraničná hodnota)
Ten Fuel trim mi cca hovorí, že si auto myslí, že má veľa paliva, tj. možno problém s dodávaním vzduchu, čo fyzicky nie je možné, takže možno váha vzduchu? Prípadne O2 sonda na výfuku a auto si chybne myslí, že v spalinách je veľa paliva? Len chybná lambda sonda by skôr vyhodila OBD2 chybu a nie že odstaví úplne auto.

Pýtam sa preto, lebo servis (údajne dobrý) to predbežne identifikoval na rozsypaný/pokazený/upchatý(?) katalyzátor a to je celkom drahá sučiastka.
Pokiaľ máš upchatý kat teoreticky mi z toho vychádza že by ti mala by svietiť check engine kontrolka a nejaká s tým spojená hláška v diagnostike, keďže v takom prípade by si mal mať rozdielny prietok/teplotu plynov pred a za katom čo musia lambdy zaregistrovať... čo tak zapaľovacie cievky ? sviečky ?
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

HellAngel napísal: Ne 18. Okt, 2020, 20:03 Chlapci, kto uz prezul. Ja som dnes vyuzil hodinku neprsania a prezul som
Nah, este je skoro. Este mam tak mesiac cas a aspon dojazdim pneu. Vcera 5 stupnov, dargov, prsalo a v pohode PS4 zvladali dvojnasobne predpisane rychlosti. :laugh:

V podstate ani nepamatam kedy som prezul skor nez o mesiac.
.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12347
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

ja som ich hodil. Som mal dnes viacej casu a po okoli zacalo snezit, tak som ich nahodil. Aj tak je to ich posledna sezona, tak ich aspon vyuzijem.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

tak ono letne su v pohode aj v pod 0(kym neni poladovica), po par km sa zahreju a drzia

kriticke su prve kilometre
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Andre napísal: Ne 18. Okt, 2020, 20:18 ja mam zvlast disky, tak len prehodim kolesa za polhodku :)
prehadzovat gumy by sa mi nechcelo, by som radsej aj plechace
Mám samostatné disky na zimu, ale nechávam si to vždy prevážiť. Za tých pár € mi to stojí. Naposledy som bez preváženia prehadzoval sám na Felícii :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

SKiLEX napísal: Ne 18. Okt, 2020, 21:36 tak ono letne su v pohode aj v pod 0(kym neni poladovica), po par km sa zahreju a drzia

kriticke su prve kilometre
Si zhodnotil ako dlhorocny spolujazdec alebo po roku s vodicakom? :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SKiLEX »

cas leti rychlejsie akoby si si myslel :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa zoom »

Zrejme budem za debila, ale mna prezuvat nebavi a otravuje ma to. Nastastie moje auto ma vynimku, takze mozem cely rok jazdit na letnych. Dlhodobo mam M+S, co tiez na zimu uplne staci. Na druhom aute tiez celorocne a pokoj. Viem, ako sa moje auta chovaju v smyku, kedy sa uz zacinaju dostavat do smyku, nechavam si dlhsi odstup, prisposobim rychlost zakrute a tak.

Inak ta KIA, co som pisal na predoslej strane: Nakoniec to bol teda katalyzator, takze kto tipol toto, moze si pripisat bod. Servis to otvoril, kat bol rozsypany, precistili vyfukovy system, zalozili novy kat, auto funguje. 340,- evri oprava (250,- kat + asi 90,- robota teda), co je asi celkom prijatelne na danu zavadu. Ale stale som udiveny. Na 20-rocnom Jeepe kat uplne hladky, biely, nezapachaty, nepopraskany, nic mu nie je. Na KII totok. No co uz, asi naozaj nejaky advanced engineering a je prilis blizko pri tom motore.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

to nebavi snad nikoho, je to praca navyse. Ale ak sa clovek nechce zabit, tak sa tomu nevyhne :-)
inac ti, co dlhodobo jazdite na jednych gumach (celorocky, zimne aj v lete, atd.), nemavate problem so zahrdzavenim skrutiek, pripadne diskov na os napravy (naboj, ci jak sa to vola), ze potom nejde dat dole koleso?
Posledne, ked som jazdil 2r vkuse bez prezuvania, tak v pneuservise s tym mali nejaky problem, ze im nesli von sroby...
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Zoom ale ty máš M+S a celoročné (tiež musia mať M+S aby boli celoročné, nie?) a používaš ich celoročne. Inak celoročné v poslednom teste dopadli veľmi dobre, tie najlepšie dokonca lepšie ako väčšina zimných čo mňa osobne dosť prekvapilo. Ale Skillex jazdí aj v zime na letných čo najdlhšie kým nie je všade sneh a ľad lebo... vlastne ani neviem prečo. Lenivosť? Frajerina? Mladícka nerozvážnosť?

Je totálna kravina jazdiť na letných "čo to dá kým sa ako tak dá", aj tak má človek dve sady a je lepšie ich zjazdiť obe približne naraz po 4 rokoch ako letné po 2 rokoch a zimné po 6. Proste logika rebela bez príčiny, bez rozumu, len preto lebo chcem byť iný!
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1981
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

wingo napísal: Po 19. Okt, 2020, 09:37Inak celoročné v poslednom teste dopadli veľmi dobre, tie najlepšie dokonca lepšie ako väčšina zimných čo mňa osobne dosť prekvapilo.
To bude tym, ze celorocky su prakticky zimne gumy a kusok tvrdsou zmesou aby vydrzali leto. Cize logicky, najlepsie zimne gumy su lepsie ako vacsina zimnych gum ;)
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Tak ja si pamätám že dávnejšie boli celoročné nič moc, zvyklo sa hovoriť že neboli dobré ani v zime ani v lete. Potom keď sa zlepšili boli maximálne tak podpriemer až priemer čo som už považoval za dobrý kompromis, lebo však určite sa tam musia robiť nejaké kompromisy, mäkká zmes je základ preto pritvrdenie z môjho pohľadu logicky zhoršuje vlastnosti v zime. To že nakoniec dosiahnu výsledkov prakticky špecializovaných gúm ma fakt nenapadlo.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4585
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa scream »

No, dnes v KE su stale 4 stupne (10:00), kto chodi obcas aj dialnicou na poprad alebo nejaky ten vylet, nebude suhlasit, ze este netreba prezuvat. Ja som to kvoli tomu babiemu letu este planoval nechat ale potom som si predstavil ako sa v zime ondim s kolesami a vcera som to prehodil za tepla, popratal garaz a vybavene :)

Rovno som to aj previezol, trosku viac to plave ale drzi to statocne na vlhkej ceste v porovnani s letnymi.

Prevazenie ma zmysel az ked citi clovek vibracie, inak su to vyhodene peniaze. Tiez nie kazdy vie dobre vyvazit kolesa.

Mna by velmi zaujimal test zimnych/celorocnych pneu po 2 rokoch alebo ubytku aspon 2mm vzorku.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3431
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stanomx »

tak tak kym nieje zima sa to este pohodlne robi aj pred blokom
ale ja uz neriesim all season master race :D
RAMMSTEIN

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"