COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

jako smej sa, cast populacie zije c CSI whatever.
Zamerias random kameru (cestne/bankomatove/etc) hlasovym povelom zahlasis ENHANCE ... prizoomujes odraz v oku vodica .... prelezies svetovu databazu toho magickeho DNA a dostanes pokutu lebo ta odhalili ze si prekrocil rycholst.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

patro16 napísal: St 21. Okt, 2020, 20:18 no len nemoze sa stat, ze niesu "poriadne dolieceny" a mozu to roznasat dalej alebo ho nakazit hoci uz su bez priznakov a on to potom moze opät roznasat dalej?
Na to uz su vyskumy. Clovek je infekcny iba nejaku dobu, Drosten vravel v podcaste tusim 2 dni pred symptomami a 5 dni po prvych symptomoch (lahke, doma liecene priebehy). Tento postup (netestovania po vymyznuti symptomov) bol uvadzany Drostenom a odporucany aj RKI. Samozrejme setri to aj naklady na PCR a znizuje ich vytazenost. Ak by aj niekto nahodou preklzol, tak to budu uplne minimalne pocty ludi (mozno ked sa ti chce a prejdes si stranky RKI, tak to tam najdes, maju pekne vsetko prelinkovane studiami). Okrem toho, kriticky personal je pre istotu stale testovany aj na konci karanteny (co som dnes cital tusim na SME alebo Nku).

Hades: povedz kolegyni, ze pri kazdom moci a kazdom odbere krvi odovzdava DNA. A keby moc chceli, tak zoskrabu bunky jej koze aj z klucky u lekar :D
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

maniak , to nevysvetlis cloveku co pozna "dna" len z csi miami. vid post vyssie. zena robi v banke a tiez ked obcas spomenie poziadavky klientov, ako maju (banka) prizoomovat zo zaznamov bankomatovych kamier spred pol roka "cez ulicu" na spz auta...rozum ostava stat.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
Používateľov profilový obrázok
amplifier
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 435
Dátum registrácie: Po 24. Nov, 2014, 20:09
Bydlisko: Viničné

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa amplifier »

So zdesenim tu sledujem co sa deje. Ak som dobre precital tak v ramci postupu clovek pride, a musi sa tam vysmrkat do vreckovky. Potom spravia vyter a ides na 20min dokelu a potom sa tam este vracias. Dakujem neprosim chodit do miestnosti (nikto ma nepresvedci ze to bude pod holym nebom) kde smrkocu stovky ludi. Videl som niekde simulacie ako sa siria aerosoly a kolko rotuju vo vzduchu. Nope,nie,blbina jak hovado. Velmi by ma zaujimalo kto o tomto rozhoduje a ako velmi do toho vtupuje premier. Btw toto co stvara cista bananova republika, kazdy den tri statusy len ako hrat na city ludom, jednych ociernovat druhych stale prosikat, bez nejakej zdravej koncepcie. Katastrofa. Dnes som pocuval nejaky rozhovor na radio slovensko s nejakym vedcom (mozno ma doplnte) a z jeho zufalych tragikomickych odpovedi mi aspon bolo jasne aky maju nazor ludia co do toho vidia. Pekne to uzavrel: chodte vsetci na testy co uz ked sme si to zaplatili...
Project Fractal Define S Black & White http://zostavy.tichepc.sk/sk/#reference ... lack-white
CASE: Fractal Desing Define S PSU: Superflower Leadex 80 Plus Platinum 850W GPU: Gigabyte GTX980Ti MB: Asus X99-A CPU: Intel i5820K @4,5GHz/1,25V
RAM:
2x8GB Crucial Ballistix Sport SSD: Samsung 850 EVO 500GB HDD: Seagate 1TB SCREEN: Dell U2515H Ultrasharp MOUSE: Mionix Naos 3200
MOUSEPAD:
Razer Goliathus Speed KEYBOARD: Hľadám novú vysnívanú SOUND: Schiit Modi 2 Uber + Magni 2 Uber SPEAKERS: Mackie CR4
HEADPHONES: Beyerdynamic DT-150/AKG 712 PRO/Hifiman HE-400i PHONE: Moto Z Play
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12346
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Mna dnes doktorka pred odberom ubezpecovala, zei nezavadza dohlavy 5G cip :D

Akoze ludska hlupost je naozaj nekonecna :)

Tak aspon na par veciach na Corone pobavi
NB: Asus ROG Strix G16
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

HaDeS napísal: St 21. Okt, 2020, 19:44 A naspat k domacej teme covid/lockdown/testovanie.

Celkom mam problem vysvetlit zahranicnym klientom ze MOZNO budeme mat lockdown na 3 tyzdne. Reku sak v poriadku chapeme je corona - ako nam das dopredu vediet ? Ked poviem ze tak max den pred, lebo skorej nam to Igor nepovie... nastava trapne ticho.
No to by zaujímalo aj mňa, že ako im to mám réalne vysvetliť, že u nás sa to mení zo dňa na deň a ja naozaj neviem. Navyše máme v podstate 99,99% klientov len zahraničných.
Vyše 50% našej produkcie je pre zdravotnícky priemysel.
Neviete kde by som mohol apelovať na Igora, že pre SVK trh to síce nevyrábam (lebo je to moc drahé), ale ľudia v EU, ktorej sme súčasťou, by celkom radi dostali svoje zdravotnícke zariadenia? :help:

Kedysi som bol normálne hrdý, že sme ako malá rodinná firma dokázali v 90 tych rokoch klientov zo západu presvedčiť, že nie sme krajina 3. sveta, a že dokážeme pre nich vyrábať na rovnakej špičkovej úrovni ako oni. Rovnako som bol hrdý, že výrobky z našej fabriky, zachraňujú ľudské životy a pomáhajú zlepšovať kvalitu života a uľahčujú prácu lekárom.
Momentálne s prihliadnutím na možné vysoké sankcie za neplnenie objednávok, to vyzerá, že namiesto hrdosti bude čas akurát tak guľku do hlavy... :rolleyes:

Samozrejme, so žiadnou normálnou kompenzáciou od štátu nepočítam, tie opatrenia pomoci podnikateľom sú aj tak absurdné. Ale ja vlastne ani nič nechcem, len chcem vyrábať, vo svojej firme, za svoje, pre svojich klientov...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa mino_85 »

amplifier napísal: St 21. Okt, 2020, 21:22 Dnes som pocuval nejaky rozhovor na radio slovensko s nejakym vedcom (mozno ma doplnte) a z jeho zufalych tragikomickych odpovedi mi aspon bolo jasne aky maju nazor ludia co do toho vidia. Pekne to uzavrel: chodte vsetci na testy co uz ked sme si to zaplatili...
Pavol Čekan
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
Používateľov profilový obrázok
mino_85
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6289
Dátum registrácie: St 29. Feb, 2012, 20:29
Bydlisko: Prešov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa mino_85 »

@SAJBAMA toto je fakt smutné. Bohužiaľ keď vidíme aké primárne veci nie vôbec sú domyslené, tak som skeptický ohľadom toho, že by mohla prejsť výnimka na niečo ako tvoj prípad. To by tu musela existovať nejaká hĺbková koncepcia.
Spoiler: ukázať
WS/GAMING MB: Crosshair VIII Dark Hero CPU: Ryzen 9 5900X CPU cooler: Noctua NH-U12A chromax RAM: 32 GB DDR4 G.Skill TridentZ RGB @ 3600 CL14 VGA: ASUS TUF RTX 3080 PSU: Seasonic Prime Fanless TX 700W System SSD: Samsung 990 PRO 1 TB Storage: Samsung 970 EVO Plus 2 TB + 2x Samsung 860 QVO 2TB Case: Jonsbo U5 Black Case fans: 6x Noctua NF-A12x25 PWM chromax Fan Regualtor: Aqua Computer Aquaero 6 LT LCD: LG 34UC88 Keyboard: Microsoft SideWinder X4 SK Mouse: Mionix Naos PRO Mouse pad: Zowie Gear P-TF X Audio: Creative GigaWorks T20 Series II Joystick: Thrustmaster TCA Sidestick + TCA Quadrant + Add-on - Airbus edition Gamepad: Xbox Elite Series 2

HTPC MB: MSI B150I GAMING PRO AC CPU: INTEL Pentium G4560 CPU cooler: Noctua NH-L12 + Noiseblocker eLoop B12-2 RAM: Crucial 8 GB DDR4 VGA: GT1030 PSU: MiniBox picoPSU-120 System SSD: Kingston UV400 120 GB Data HDD: WD Purple 6TB Case: Silverstone ML05 Milo Case fans: 2x Noctua NF-A8 ULN Remote control: Logitech K400 Plus
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

@mino,
No to je, ale vládu to nezaujíma. Napríklad nemecký Dräger, zháňal od marca spústu subdodávateľov lebo pľúcne ventilácie, sú momentálne "v kurze".Pokiaľ nás zavrú, tak budeme vyzerať za totálnych chu..., že neviem ani jednoduchú súčiastku dodať :wallbash:
Frézu ani sústruh si na home office nevezmem :rofl:
Do budúcna, keď už teraz exprerti hovoria o 3 a 4 vlne atď. by som mal pristaviť asi nejaký blok na bývanie, a budeme tam ako v atómke :-D
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

sajbama: ale vsak aj pri lockdown-e ako je od zajtra v CZ vam nezavru fabriku. To by sa zatvaralo az v tazsich fazach lockdownu, kedy by ostali fungovat iba nutne fabriky.
FVE 12.45 kWp V/Z
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

@maniak,
No to hej, veď to už sme tu v podstate mali raz tento rok, a fungovali sme normálne, aj keď za sprísnených podmienok.
Ale Igor stále spomína, že to tu bude ako v Madride, a obávam sa, že nakoľko sme v súkromnom vlastníctve, tak preňho nie sme dostatočne "strategický podnik". A ja bohužial z toho čo "notorický vypínač" rozpráva, som skôr toho názoru, že zavrie všetko nepotrebné - aj nás.
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
HaDeS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 755
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/#overclocking

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HaDeS »

no pockaj, mozno som zmeskal nejaku tlacovku, ale Igor hovorol o uplnom okrem critical staff-u ako cajti/zdravotny personal/atomky atd...

edit SAJBAMA ma predbehol, reakcia bola na maniaka
prvu fazu som mal papyrus "to whom it may concern" a robili sme plus minus normalne. pri uplnom lockdowne si to mozem akurat zaramovat.
Workstation: dual E5-2698V4 GTX 2xTitan,
Slave 1-9:i7 5820k@4.2-4.45GHz
Slave 10-18:Ryzen 1700@3.7-3.9GHz,
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

Tak to som ja nieco zmeskal. Nj, to je situacia s Igorom. Dokonca aj jeho inicialy v podstate znamenaju Instant Messaging.

Akurat pocuvam Celeca s Jarcuskom na Exprese, celkom zmysluplne to Jarcuska vysvetlil, samozrejme potvrdil v podstate slova Kollara.
FVE 12.45 kWp V/Z
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3686
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa fobos »

ku vcerajsku (nie za jeden den, aby sa tu zas niektorí neobuvali do mna) +17 mrtvych

ale opat vsetko starí ludia (zrejme aj podružné choroby)
Vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici zomrel 47-ročný muž. Vo Fakultnej nemocnici v Prešove na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 skonali 57-ročná žena, 86-ročná žena, 65-ročný muž, 79-ročný muž, 72-ročná žena, 89-ročný muž, 85-ročná žena, 55-ročná žena, 82 i 86-ročná žena a 76-ročný muž.

"V Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach zomrela 75-ročná žena, 81-ročná žena skonala v nemocnici v Bardejove. V Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku zomrel 79-ročný muž a 93-ročná žena. V nemocnici v Dolnom Kubíne zomrel 80-ročný muž," spresnila Eliášová.
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa maniak »

47, 55, 57r nie sú starí ľudia. Aj ten 65r je este taký prípad, že tu pravdepodobne mohol ešte pár rokov byť.
FVE 12.45 kWp V/Z

Návrat na "Debata o všetkom"