COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Používateľov profilový obrázok
Jurij757
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 756
Dátum registrácie: Ut 31. Máj, 2011, 18:18
Bydlisko: Fačkov

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Jurij757 »

2. kolo za sebou (samozrejme neg.), ale tentoraz aj slza vyšla. :D
Spoiler: ukázať
Case: DIY Aluminium case + custom water [intake: 2x Noctua NF-A20 Cromax, exhaust: 2x Noctua NF-A20 Cromax] PSU: Corsair SF750 MB: MSI B550M Mortar CPU: AMD Ryzen 9 5950X CPU-Z GPU: Powercolor 6950 XT Red Devil RAM: Kingston Fury Renegade 32GB 3600 MHz (16-19-21-36 CR1) SSD: WD SN850 1TB + Samsung 970 EVO Plus 2TB Monitor: 27" Philips 27M1N5500ZA Keyboard: Cherry Stream 3.0 Mouse: Niceboy ORYX M600
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

Odar napísal: Ne 08. Nov, 2020, 09:55
HellAngel napísal: So 07. Nov, 2020, 22:43 nevidis v tom problem? zacul si dnes info, ze napriklad v takej Cadci zacinaju povolavat lekarov na zaklade nudzoveho stavu?
Ale ja za to nemôžem, že máme málo lekárov. Platím malé dane a odvody? A čo tento bordel?

https://dennikn.sk/2131032/ortoped-vyho ... ola-chyba/

To ti príde OK? Všetci ľudia, čo sa nedajú otestovať Igorovým zázračným testom sú zatratení. Taká spoločenská klíma sa vytvorila. Pritom mnohí z nich len rešpektujú odporúčania vlády. To je podľa teba v poriadku?
to je priklad, ze sa vzdy najdu jednotlivci, ktori si pravidla vysvetlia po svojom. Jasne je povedane, ze ku lekarovi mas narok ist. Je to aj vo vynimkach, dokonca seniorom ani nebolo odporucane na ten test ist. Bohuzial, niekto si to zle vysvetlil a otocil ako sa to jemu pacilo.

Co sa tyka nedostatku zdravotnickeho personalu a vlastne vsetkeho teraz okolo zdravotnictva. Ako som uz pisal niekolko krat, Covid nam ukazal pravu tvar stavu nasho zdravotnictva. Na obhajobu, ale musim povedat, ze zdravotnictvo pri tomto viruse skolabovalo aj v bohatsich a vyspelejsich krajinach.

jurij: asi dostali nove instrukcie, lebo aj ja mam dojem, ze pri tomto druhom teste sa nejako dlhsie mi sparali v nose. Co som sa rozrpaval, ale nie len mne :D
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa dendroid »

d3Xter napísal: Ne 08. Nov, 2020, 10:00 ako sorry scream ale uz si smiesny s tym co vsetko ti vadi a vsetko ignorujes uz len z principu lebo som rebel a ja toto robit nebudem...
to ze si objednany urcite nevies zo dna na den, ze potrebujes test na vysetrenie? namiesto toho aby si dookola cital vyhlasenia a hladal chyby aby si sa tu mohol stazovat si mal zdvihnut rit a ist k obvodnemu a povedat ze potrebujes pcr na odborne vysetrenie (nie neplatil by si) a nemusel si tu vyplakavat jak male detsko ze si musel minut 10e na benzin :facepalm:
Ty o com tocis pre zmenu ? Najprv povedia, ze sa seniori vobec nemaju davat testovat a dosledok je, ze seniora lekar vyhodi, lebo nema test ? A ku screamovi, kto mu zaplati ten PCR test, ze bude zadarmo. Ci to bola ponuka z tvojej strany ? :D Ci si myslis, ze nemocnica teraz v KE testuje kazdeho, kto si neurobil test v celoplosnom testovani a potrebuje ist k lekarovi ? Nehovoriac o tom, ze povodne mala platit vynimka pre zakaz vychadzania na cestu k lekarovi aj k netestovanym. Cele to absolutne nedomysleli, urobili to narychlo, nedefinovali vynimky, nenapisali smernice a takto to vyzera. Pritom kludne stacilo pockat aspon tyzden, svet by sa nezrutil, domysliet to a prist s jasne stanovenymi pravidlami. Nie tento ubohy chaos. A teraz este bude zvanit Igorko, ze je to cele jeho vymyslel a on vymyslel atomovu bombu na Covid. Keby to cele stroskotalo, ukazoval by prstom vsade naokolo, ako ked si vymyslel kontroly na hraniciach okresov. Holt raz ubohy saso, stale ubohy saso, ci by robil upratovaca, dokladal tovar alebo riadil stat. Ja len nechapem, ako dokazal vybudovat uspesnu firmu ten clovek.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

ty si zase spat? a s doublepostom? :facepalm: chod uz a nevracaj sa...nikdy :bye:
som vedel ze dajaky exot co o tom hovno vie si bude usta otvarat, povinnost ukazat negativny test tu bola uz davno pred celoplosnym testovanim a lekar mal moznost to ziadat inak ta nevysetri, predstav si ja narozdiel od teba mam realnu rodinnu skusenost necucam si info len tak z riti, otec musel ist na vysetrenie do KE kde si vyziadali test inak ho nevezmu tak si predstav bol na pcr bezplatne
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

D3xter Uz to nechcem rozoberat ale vo finale su to prave dezinformacie a nezmysly zo strany vlady, ministerstva zdravotnictva atd., ze sa clovek proste nevie vopred nijako zariadit. Uznesenie hovori jedno, ministerstvo zdravotnictva druhe a v reale sa deje tretie a idealne o 24h sa zase vsetko prekruti.
Toto diletantstvo zacina byt neospravedlnitelne. Uz preslo dost casu a preto som uz z toho podrazdeny.

Ivko polodebil bude stale polodebil. Este aj pri cakani na vysledky ( v areali za plotom) si museli podaktori nutne pofajcit....
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6849
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

mna ten igor vytaca tym jeho neustalym strasenim ludi. moja mama nebola na testovani a sla do vojenskej nemocnice na interne vysetrenie a pustili ju. bola objednana a lekar sa divil ze dosla a ze sa nebala. no sedi doma na byte uz asi 2.tyzden. internet a tv jej idu ta je kludna, zatial. a tie testy "nie su" zadarmo bo dakto to zapaltit musi na konci.
hry- ps5
doma-HP probook
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1815
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Ivko »

Ja neviem čo všetci riešia vyhlásenia vlády počas týždna. Počkám si do piatku a mám v tom jasno...
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

chalan v maskacoch pri vstupe obi pytal papier.
dneska vtipny billboard - one time dvere, next time zaluzie
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

pockajte ked automatovic vymysli, ze budu kazdovikendove testy odteraz. Lebo uz sa rozbehlo kolecko a treba mat vysledky. Ked clovek nebol pozitiv za minuly tyzden, tak co ked bude za tento? alebo za dalsi?
Kedze musime z bytu vychadzat minimalne do prace ci nakup potravin, tak mozeme stretnut niekoho pozitivneho. Alebo uz aj cestou domov z testu. Modra "priepustka do prace" preto uz nemusi platit par hodin po vydani.

Som zvedavy aka "zabava" este bude.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Vidis a odbornik povedal ze testy schvaluje v postihnutych okresoch a ze by mali byt aj niekolko krat do tyzdna v idealnom pripade :)
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

tak by to bolo kazdy tyzden. Ja chodim na testy pravidelne kazdy tyzden uz od leta a nie je to nic hrozne. Beriem to ako sucast dna, nieco ako ze musim kazdy den ist a zachod.
Neviem co poniektory chcete? Uplne zavretie? Ak nie, tak ako by ste si v danej situacii predstavovali fungovat? Momentalne je ina situacia ako bola pred mesiacom. Covid je skoro vsade a kdezto v prvej vlne sme ano choreho nevideli, tak momentalne uz skoro kazdy pozna cloveka co to mal/ma a to aj niekoho z rodiny. Pisete tu aj na FB je to plny, ze je tu nejake geastapo. OMG. Vsade kde sa pozriem mimo hranic je problem a staty zacinaju pritvrdzovat, nikto nema idealne nastavenie krajiny, aby to vyzeralo ako predtym. Vyplakavate tu, ale co sa tak drasticky zmenilo vo vasich zivotoch? Ze ste museli nejaky cas stravit cakanim na test?
Mam urcite vyhrady k nariadeniam a tiez mi cast z nich neda logigu, ale mozno len nemam vsetky potrebne udaje, aby som ich pochopil preco su veci nastavene tak ako su. A ak je nieco naozaj zle, tak sa to upravuje. Napriklad dcera musi mat v triede rusko, cez prestavky ich nepustali z triedy von a ak potrebovali na WC, tak ich pustala ucitelka cez hodinu, aby sa s nikim nestretla. OK, super. Co mi ale hlava nebrala, cez den su taketo pravidla a po obede ked su v druzine je to uplne inac. Spajali sa s inou triedou, rezim volnejsi. Na co teda do obeda tak prisny rezim a potom volnost? Tukal som si na celo. Zmenili to, az ked sa nieco prihodilo.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
FREE555
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 501
Dátum registrácie: So 06. Dec, 2008, 10:54
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa FREE555 »

HellAngel, ono človek aj pochopí, že nevieme všetky okolnosti, tak možno za tým niečo je. Ale keď ti rovno na tlačovke povie premiér, že zabudli sme/nedomysleli sme, tak čo si už vtedy myslieť. Veď v piatok či kedy mal ďalšiu plačovku o atómovej zbrani po viacerých otázkach priznal, že vlastne on si vymyslel toto testovanie a ostatným odborníkom to už len oznámil. Včera na TA3 prof. Krčméry povedal, že je veľká chyba, že vlády robia unáhlené politické rozhodnutia na základe emócií a nie na základe racionálnej diskusie podloženej dátami.

Čiže ja som za všetky opatrenia, ktoré prinesú nejaké zlepšenie, ale nie vycucať si niečo z prsta(napr. tá viackrát opakovaná príroda) a ešte to odkomunikovať jak keby teraz došli do politiky. Veď Matovič tam je už asi 10 rokov a pri vláde tiež sú už nejaký ten mesiac. :bye:
Spoiler: ukázať
Desktop: CPU: Intel Core i7-12700K + Noctua NH-D15 Black MB: MSI MAG Z690 Tomahawk WIFI DDR4 HDD: WD Red Plus 4TB SSD1: Samsung 860 Evo 1TB SSD2: Samsung 980 PRO 1TB NVMe RAM: 2x16GB DDR4 Kingston 3600MHz GPU: MSI Suprim RTX3080 12G CASE: Fractal Design Meshify 2 Black Windowed PSU: Corsair RM1000x OS: Windows 10 Pro 64bit Display: 1x Asus PG279Q + 2x Asus MG279Q 144Hz IPS
NB: Lenovo Thinkpad T440s: 14" FullHD, Intel Core i7 4600 Haswell, 12GB DDRAM3, 256GB SSD, Windows 10 Pro
Phone1: Samsung Galaxy S22; Phone: Samsung Galaxy Note 9; Storage1: Synology DS220Plus + 2xWD Red Pro 16TB in RAID1; Storage2: Synology DS215j + 2xWD Red 6TB in RAID1;Keyboard: Corsair K95 RGB Mx Brown, Mouse: Logitech MX Vertical Wireless; Sound: Mackie CR4, RHA T20, Sony WH-1000XM3, Koss SB45
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

HellAngel napísal: Ne 08. Nov, 2020, 15:42
Neviem co poniektory chcete? Uplne zavretie?
to si uvedomuju aj politici ze by to bola ekonomicka vrazda.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa shiro »

HellAngel napísal: Ne 08. Nov, 2020, 15:42 tak by to bolo kazdy tyzden. Ja chodim na testy pravidelne kazdy tyzden uz od leta a nie je to nic hrozne. Beriem to ako sucast dna, nieco ako ze musim kazdy den ist a zachod.
viem si predstavit aj lepsie stravenych 1-2h ako drbanim sa volakam, cakanim v rade na vytretie nosa a potom na vysledok.
HellAngel napísal: Ne 08. Nov, 2020, 15:42Mam urcite vyhrady k nariadeniam a tiez mi cast z nich neda logigu, ale mozno len nemam vsetky potrebne udaje, aby som ich pochopil preco su veci nastavene tak ako su. A ak je nieco naozaj zle, tak sa to upravuje. Napriklad dcera musi mat v triede rusko, cez prestavky ich nepustali z triedy von a ak potrebovali na WC, tak ich pustala ucitelka cez hodinu, aby sa s nikim nestretla. OK, super. Co mi ale hlava nebrala, cez den su taketo pravidla a po obede ked su v druzine je to uplne inac. Spajali sa s inou triedou, rezim volnejsi. Na co teda do obeda tak prisny rezim a potom volnost? Tukal som si na celo. Zmenili to, az ked sa nieco prihodilo.
lebo blbeckovia si neprejdu bezny den bezneho pracujuceho cloveka s beznou rodinou. ja neviem co si oni myslia, ze kazdy je single? omg, sak toto je jaka banalita. ved aj oni maju rodiny a deti v skolach, to ich netrkne, alebo su iba tak blbi?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10031
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stiv »

Covid je skoro vsade. :-D
.

Návrat na "Debata o všetkom"