COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...

Nechali by ste sa zaockovat ruskou vakcinou Sputnik?

Ano
29
39%
Nie
46
61%
 
Celkom hlasov: 75

Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Pietro sk »

https://www.pravda.sk/bleskove-spravy/
20:09
Ústredný krízový štáb odporučil predĺžiť núdzový stav o 90 dní.

20:02
Ďalšie plošné testovanie sa bude týkať len miest a obcí, kde je pozitivita viac ako jedno percento. Malo by prebehnúť o dva týždne.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

AKO SPOLU PREŽIJEME ZIMU?
.....

Po tom ako milióny ľudí pridali ruku k spoločnému dielu a zistili sme, že plošným nasadením antigénových testov vieme znížiť z týždňa na týždeň počet infekč
Preto som sa rozhodol na zajtra zvolať spoločné stretnutie zástupcov reštaurácií, fitnesscentier, divadiel, kín, cirkví, športových zväzov ... aby sme si povedali ako spolu dokážeme prežiť zimu bez toho, aby nám z toho začalo všetkým šibať a mohli sme si počas zimy tieto pôžitky opatrne dopriať. #OdvážneÚprimnePreĽudí

To je parafraza z dnesneho dementkovicovskeho statusu. Ja neviem, pride niekomu normalne toto pisat, ked zdravy clovek bez testu ma zakaz ist von?
Na kina a cirkev mu sere pes, ked v zime zase zakaze welness a lyziarske strediska.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Leon »

A čo to s tým má spoločné ? Tie testy sa robili aby sa zachytili chorý ľudia snáď. Zdravý človek sa v reštike, fitness, divadle, kine teraz už nenakazí lebo ma papier ?
.
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Ja nechápem stále potrebu otvárať kostoly bohoslužby atď. Kurňa mladá generácia nám tu pol roka do školy nechodí, vzdelanie trpí ale pome náboženstvo šíriť.. krista zasa som výročný.

Kiná to mali zrátané dávno pred tým, korona ich iba dorazila.

Restiky fitness atď má mrzia ale bohužiaľ taká je doba, niektorí trpia viac ako iný keďže sú na styk s ľuďmi odkázaný.

A ľudia nevedia OPATRNE - čo môžme byť radi že zatiaľ k lockdown nedošlo on ide pisat o otvorení kostolov. LOL
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6850
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

by ste neverili ako cirkev tlaci, ze ovecky neoferuju dukatiky a im unika zisk. do kostola sa aj tesim ale aj aquapark by som si dal. ja zas na lyzovanie seriem. to nech si zavrie aj vleky a sneh nech zhabe a posle do afriky. ale byt lyziarkom asi by som nebol nadseny.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

aquaparky by sa otvorit mohly. AG testami sa u nas v kupeloch testujeme uz dlhodobo a ma to svoje vysledky. Nieco podobne zriadit pred vstupom do aquaparku s povinostou si spravit test sa da realizovat. Tiez si viem predstavit otvorenie vlekov. Podstatne je, zamedzit behaniu cez hranice a obmedzit ho na naozaj nevytnutne pripady. V pripade, ze by sa hranice zacali kontrolovat a pohyb by sa obmedzil, viem si predstavit postupne otvaranie vsetkeho u nas, napriklad aj na zaklade invekcnosti konkretneho okresu.

Cirkev urcite tlaci na otvaranie kostolov, treba si uvedomit, ze je to v konecnom dosledku podnik. A podnik aby mohol fungovat, musi prosperovat. Nechcem sa nijako doknut veriacich a tak, sam ich mam par v rodine, ale toto je posledna vec co asi vacsinu trapi. Skol ma trapia tie skoly ako pise kllr007. To vidim ako podstatne problematickejsiu vec, ktora ma dopad na celu spolocnost
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
kllr007
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5392
Dátum registrácie: So 21. Aug, 2010, 18:52
Bydlisko: Žilina - Lietavská Lúčka

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa kllr007 »

Je mi jasné že cirkev ide len a len o love. Nenávidím cirkev ako takú a mám názor že by mala byť zakázaná keďže je to len a len sekta ktorá vyciciava štát a hlavne ľudí.

Hranice tušom padlo že chcú začať kontrolovať ale treba ich fakt obmedziť. Umožniť prejazd pracovným cestám ktorých ideálne rovno na hranici testovať a toť všo.

Vleky a pod hoc vyzerajú safe lebo však vonku v prírode, ľudia sa tlačia v radách, v stánkoch a pod a to moc safe nie je.



Každopádne akékoľvek otváranie by som riešil až by nám to začalo klesať na zvládnuteľnú hodnotu (tzn nemyslím že z 3000 na 2000)... A otvárať podla priorít - vzdelanie a až potom zábava....cirkev nikdy.
MB: ASUS TUF B550M-PLUS; CPU: AMD Ryzen 5800X3D; RAM: 32GB DDR4 3200Mhz; GPU: Nvidia RTX 3080Ti 12GB; SSD: WD SN750 1TB + SN570 1TB; PSU: Corsair RM650x; CASE: LianLi Lancool 2 Mesh; LCD: LG OLED 42C2; MOUSE: Logitech G305; KEYBOARD: Logitech MX Keys; Repro: Panasonic PMX-90; OS: Windows 10
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12328
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa HellAngel »

joooj ako by som sa rozpisal o cirkvy, ale bolo by to srasne OT. Aj za najvacsiou genocidou ludstva stoji cirkev. V mene Boha sa pozabijalo neskutocne mnozstvo ludi.....

Hranice musia zacat kontrolovat, ukazalo sa, ze uplne otvorenie hranic bez kontroly bol najvacsou chybou. Hadam sme sa poucili a aj staty okolo.

Ja ratam ze na slovensku to zacne klesat. Nie sme moc velky stat a hustota obyvatelstva nie je moc vysoka. Pokracoval by som este v tom celoplosnom testovani, aby sa odstranovali z obehu infekcny ludia.
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Normalne vleky mozu fungovat, mozno nejake obmedzenia na lanovkach a rozostupy v radoch, zavrete hotelove bary, strava na izbu + vydaj cez okienko. Bude zaujimave sledovat ako zareaguje na zimnu sezonu IT FR AU.

Uvidime ako sa pan z extremu do extremu rozhodne nalozit so svojimi poddanymi. Cirkev je platena statom, nemam prehlad ako velmi ale tie milodary asi nehraju az taku velku rolu. Akvapark nie je uplne safe ale tak nejaky welness, vysoka vlhkost, vysoke teploty... S nejakymi obmedzeniami urcite menej rizikova ako kino a kostol kde som sa stale bavil na tom, kolko sekund nebudem pocut kasel pocas vianocnej omse...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
DanOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 285
Dátum registrácie: So 09. Máj, 2009, 15:09
Bydlisko: Bratislava/Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa DanOne »

Uvazujem, keby ze potrebujem ist z Ba do Ke, medzi 1am a 5am mi nikto nemoze nic vycitat, ci? Matelko bude predlzovat domace vazenie a testovat az kym sa neminie vsetkych 13 milionov testov, aby zdovodnil ich pochybny nakup.
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

zhromažďovanie je zakazane takze lyzovat sa toho roku podla mna nebude co mi absolutne neprekaza, nedava to ziaden zmysel ked restiky budu zavrete, sport zavrety, ale vleky pojdu kde si v rade pekne budu vsetci pokasliavat? v kabinke pojdu po jednom? lol :rofl:
je to segment ktory toho roku este viac menej nic neutrpel, takze nemaju pravo sa ani velmi stazovat
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4542
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa scream »

Ano ale tam je otvorenie sezony podstatne nakaldnejsie. Restiky a sport su interierove zalezitosti. Nevidim problem v tom udrzat 2m odstup vo fronte, pripadne mat prekryte dychacie cesty ( sal, kukla). Popravde velmi cakam na vyjadrenie ohladom stredisk, tam sa ukaze, ci niekto chce len pausalne zakazovat alebo sa aj hlbsie zamysli. Na vleky je naviazanych strasne vela veci pocas zimnej sezony, ktore inak zarobia 0.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5869
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa wingo »

Tak ono nie je lyžovačka ako lyžovačka, dosť veľké rozdiely medzi napr. Jasnou, Mýtom pod Ďumbierom a dedinskou "kotvou" z hľadiska rizika nákazy. Pritom samozrejme najväčší tlak na povolenie bude zo strany TMR aj keď tam bude riziko najväčšie :D
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
Používateľov profilový obrázok
Miso122
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1967
Dátum registrácie: St 27. Nov, 2019, 21:36
Bydlisko: BA

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa Miso122 »

lyzovat sa bude na 100%, rovnako ako sa cez leto chodilo na dovolenky. zavru bary pod svahom a vsetko ostatne pojde.
ITX >>> ATX
Používateľov profilový obrázok
d3Xter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1633
Dátum registrácie: Po 07. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Spišská Nová Ves/Košice

Re: COVID-19 / Novel Coronavirus (2019-nCoV) - Diskusia

Príspevok od používateľa d3Xter »

v lete sme nemali 2k pripadov denne tak isto zakaz zhromazdovania, ak povolia lyžovanie musia povoli vsetko, tu ina cesta nie je, stale plati, ze oni zatial negeneruju take straty ako ini co stoja od prvej vlny
a to ze otvorenie sezony je nakladnejsie je irelevantne, na celu sezonu dokazu zarobit za kolko? par dni? tyzden? potom uz len zarabaju
jedine zeby Kolar chcel poslat svoj harem na dovolenku do svojho rezortu tak by ich donutil k vynimkam, ale ten moze byt rad ze ze je

Návrat na "Debata o všetkom"