Server pre nemocnicu

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Info
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2020, 14:30

Re: Server pre nemocnicu

Príspevok od používateľa Info »

Ja chápem že je to málo, povedzme že by som dokázal ísť s cenou vyššie, ale 3000-4000 isto nie. Proste financie nesú teraz na takéto riešenia. Taktiež ešte platiť firmu za navrhnutie riešenia je nemožné. Ruky od toho preč nemôžem dať, starý server zatiaľ ide, kto vie do kedy. :laugh:

Ja som myslel že by stačil nejaký server s raidom + záloha na nas , ale aj návrh riešenia z rozumným diskovým poľom by som si pozrel. :-)
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Server pre nemocnicu

Príspevok od používateľa Pietro sk »

YTdecoy napísal: Pi 11. Dec, 2020, 17:03 Radit ani nie je co, ak je tam 50ludi tak to treba nechat navrhnut firme a nechat to zaplatit. Je to nemocnica a nie nejaka domacnost.
suhlas.
ten kto sedi na mesci, tak si mysli ze za 5 korun kupi perpetum aj s cernochom.
ak zamestnavatelovi vyjdes v ustrety, ze nieco na kolene vystruhas, moze sa to vypomstit.
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Info
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 9
Dátum registrácie: Ut 01. Dec, 2020, 14:30

Re: Server pre nemocnicu

Príspevok od používateľa Info »

Vy asi nechápete že na návrh súkromnou firmou peniaze nebudu, ale aj tak ďakujem za rady, aspoň viem akým smerom sa uberať.
Používateľov profilový obrázok
Hexaris
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 790
Dátum registrácie: Št 11. Júl, 2019, 19:35
Bydlisko: Nekde na zahori

Re: Server pre nemocnicu

Príspevok od používateľa Hexaris »

Tak to je smutne, no ... obzvlast v tejto oblasti. Inak este stale to mozes riesit na baze napr microserver + feeenas a mas NAS ktore ma vykon jak v zfs tak aj cpu. Dost veci si vies poriesit. Snad jedine MS AD a ich veci sa nahradit nejak extra nedaju. Aj ked nejake opensource riesenia existuju, tu by som to urcite nenasadil. Minimalne zamestnavatela oboznam, ze lacne maso riedka polievka, aby sa nestalo, ze zrazu zodpovednost padne na trba ak sa to rozbije ...
Your value does not decrease because of someone's inability to see your worth.
BOOK: MB Air M1 2020 AMP: Topping DX3Pro+ HEADPHONES: HiFiMAN HE400SE
Richard_12
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 293
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 22:29

Re: Server pre nemocnicu

Príspevok od používateľa Richard_12 »

Zamestnávateľ to pochopí až prídu o dáta. Potom sa peniaze nájdu, ale niekto to schytá. Toto nie je domácnosť, že sa stratí zbierka filmov.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12327
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Server pre nemocnicu

Príspevok od používateľa HellAngel »

Info, viem o co ti ide, ale dat 4000€ v tvojom pripade je este malo penazi. Menis cely server, mas to postavene na MS platforme, potrebujes riesit zalohy. Toto za 2000€ nespravis. Aj 4000€ mozno bude malo, ale za tie peniaze si viem uz predstavit zaklad, na ktorom sa bude dat stavat. Vravis, ze zamestnavatela to netrapi. Ale bude ho to trapit, ked chytiti cryptolocker a pridete o data. Vtedy obnova bud bude nemozna, alebo dost draha. A padne to na tvoju hlavu. Aspon si sprav poistku, ktora ti pokryje sposobene skody
NB: Asus ROG Strix G16

Návrat na "Nákupná poradňa"